Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

kattum
27. máj 2008

Maminky, dakujem za rady, no vsetko co pisete sme skusali. Mokre mu vobec nevadi. Snad svokra bude uspesna, teraz je s Brunkom na chalupe, je krasne, takze moze behat po zahrade i nahaty a ked to uvidi na vlastne oci, tak mu snad trkne, i ked i to sme uz skusali. Stve, ze my co skusame najdlshie a uz v septembri krasne cikal a kakal, tak dodnes sa nevieme pytat a ine deticky znamych co zacali len pred dvoma mesiacmi tak to zvladaju.
Ine cikajuce a oducacie deti nemame moc moznost vidiet, ja som tu sama ako prst, v dome vacsinou starsi ludia, na ihrisku vzdy ine maminy (lebo sme skoro v centre mesta) velmi uvazujem, ze sa prestahujime do BA, chybaju mi kamosky, ja aj keby som chcela, nemam s kym na pokecat, len tak na kavicku zajst a pod.
No ale hlavne ze je zdravy, chytry a usmievavy, ved kym pojde do skoly, tak sa snad pytat sam bude. 🙂

tilly
27. máj 2008

jeeee, virginia ahoooj po 100 rokoch 😀 na budúci týždeň môžme?

kattum, domčo má 3,5 mesiaca náskok, čo sa veku týka a bez plienky je možno len mesiac... 😉 ešte máte čas 😀 inak ten trest sme používali aj my, ale len keď som ho dávala, on nechcel a za 5 minút sa pocikal, pre neho je najväčším trestom, keď mu zakážem bicykel alebo odrážadlo, traktor a pod. ... tak som začala takto zakazovať a to boli plače... toto u nás najviac pomáha, to je najhorší trest

to je fakt hrozné, že si nemáš s kým pokecať, ja si to neviem predstaviť, celé dni len s dieťaťom 😒 ...

barunka
28. máj 2008

baby a pri odpliekovaní je aj nejaká kríza??? Lebo mi buď nejakú prežívame, alebo ma decko zasa chce silou mocou vytáčať. Dnes ráno mi zahlásila, že chce cikať a namiesto, aby si dala dole gaťky a šla na nočník alebo na záchod, tak sa postavila pred zrkadlo a začala cikať. 😠 😠 😠

tilly
28. máj 2008

barunka 😀 asi chcela vidieť ako to vyzerá 😀

barunka
29. máj 2008

tilly 😀 😀 😀 😀

no a aby to nebolo málo, že ma decko zámerne vytáča a ešte sa tomu aj teší, by som povedala, že má z toho až chorú radosť... ale dnes sa pre zmenu ešte aj pokakala do gatiek. Pritom od decembra kakala len do záchoda alebo nočníka. Ja už z toho nechápem... 😨 😨

tilly
29. máj 2008

stane sa... asi má fakt nejakú odplienkovaciu krízu, ale nedaj jej plienku, buď prísna, ja si pamätám aj suseda pár krát vyhadzovala hovienka zo slipkov a to malý bol už dlho bez plienky... dieťa sa pozabudne a už je prúser (doslova) 😀

virginia
30. máj 2008

Tillly, jasne, buduci tyzden mozem stvrtok a piatok. V utorok skusim napisat aj Silvinke a uvidime, ci bude mat cas.

barunka
30. máj 2008

tilly, len to nedať plienku je na tom najťažšie 🙂

tilly
30. máj 2008

vo štvrtok nemôžem, mám skúšky 😝

barun vydrž 😉 oplatí sa

domčo dnes vytiahol hadicu v strede krčmy a vyčural sa 😀 do trávy, je to tu taká dedinská krčma s veľkou záhradou a robia tam super pečené rybky

emjee
31. máj 2008

tilly 😀 typicky chlap 😀 ked to na neho pride, nerozmysla a hodi to do najblizsieho kriku 😀

tilly
1. jún 2008

emjee, ale tá hanbáááá 😀 on to urobil rovno pri bare, teda pri mieste, kde tie ryby robia 😅

emjee
2. jún 2008

ale ved je to este len taky maly chlap 😉

kattum
3. jún 2008

Baby, musim sa podelit s radostou s uspechu. Dnes, kym som bola na zachode, zrazu pocejuem zvuk tecucej tekutiny o plast a pridem do izby, Brunko stoji and nocnikom a cika. Konecne, prvy raz SÁM a hned po stojacky, nikto ho nevyzyval, nikto sa ho nepytal, ci chce cikat. Mam obrovsku radost. Hlavne po vcerajsku, ked padali rekordy, 5 slipov za den, 3x pocurany, 2yx pokakany do slipov. Este postreh, zaujali ho, ked som do zachodu, alebo nocniku dala male papierove lodicky a on ich musi "ostrelovat".

tilly
3. jún 2008

kattum, supeeeeeeer 😉 garulujeme, treba ho vychváliť do neba, dať odmenu a niečo mu sľúbiť, že keď to urobiňí aj nabudúce, že zas dostane odmenu, len mu už nedaj plienku, teraz to pôjde rýchlo 😉

barunka
3. jún 2008

kattum, super, gratulujem. 😀 😀 Brunko si to musel asi len nechať uležať v hlave a potom maminku prekvapil, aký je on šikovný

Simi tá zasa prežíva asi nejakú krízu, včera sme boli aj v detskom klube a keď sme prišli hneď sa tam pocikala, ale potom sa už zbytok pekne pýtala na záchod...
no a dnes ráno sa namiesto na nočník vykakala na parkety 😠 😠

kattum
3. jún 2008

Plienky mu nedavam cca asi mesiac, ale na spanie radsej davam. Urobil to znovu este 2x, sice ocural vsetko naokolo nocnika, ale to nevadi. Uz mu to cvaklo. Ja sa tesim! Odmenu dostal a chvalila som ho a telefonovala, kde sa dalo, aky je sikovny.

barunka
3. jún 2008

tak zbytok dňa už bol o.k., dokonca sme zmákli aj návštevu bez pocikania, aj keď pre istotu som jej natiahla plienku, nech nespraví mláčku. Ale vypýtala sa až doma...
Dnes som jej asi nakoniec prehovorila do duše... 😀 😀

sylvie
6. jún 2008

kattum, gratulujem!! 🙂

eta
11. jún 2008

ahojte,
tak dufam,ze uz ideme na to 🙂

kattum
11. jún 2008

Eta, co tu este robis? Takze dobre som pochopila, rano to prislo a pravdepodobne si uz v porodnici, drzime palce!

ena
11. jún 2008

eta to uz ma mozno aj za sebou, nie ?🙂

verulka
11. jún 2008

eta, drzim palce 😉 pekne si dava mlady na cas 😝 😉

cat
autor
11. jún 2008

no fuha, asi dalsi poriadne lenivyy chlap 😀 stale nikto ziadne spravy?eta,drzime palce 😉

emjee
11. jún 2008

eta tak snad uz to mas uspesne za sebou 😉

ena
15. jún 2008

halooo 🙂

eta
15. jún 2008

ahojte,
ano dobre ste pochopili rano to na mna prislo a 9.36 bol uz maly na svete 🙂
dnes sme prisli domov,som trochu vystavena,tak idem spat 😉 Max je zlatucky a dobrucky,tak to tak snad aj zostane 🙂

ena
15. jún 2008

eta: blahozelame 🙂 a este nam ukaz maleho Maxa 🙂 Co vravi Samko na braceka?

certica
16. jún 2008

eta, gratulujem 🙂 🙂

sylvie
16. jún 2008

eta, aj my sa pripajame ku gratulacii a nech zostane taky dobrucky ako je teraz.. 🙂

barunka
16. jún 2008

eta, gratulujem k Maximovi 😀 😀