Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
22. jún 2008

cat, krásne fotky 🙂 také isté náušničky aké bude mať Simi sme kupovali Kikuške na krst 😀 😀
aktak, veru, veľa závisí na dieťatku. my sme mali zo Simi pocit, ze ona sa tej svojej postieľky nevzdá nikdy, lebo ak sme jej chceli nechať otvorené mriezky, vzdy sa hnevala a nechala nás ich zatvoriť. Ale zvládla to pekne 😀 😀

sylvie
22. jún 2008

cat, tak to mate super ze vam nezdrha.. tiez by som to na vasom mieste nemenila..
a fakt super fotky.. vidim, ze sa uz vytesujes na ruzovych vecickach.. ach jaj, aj ja by som sa.. 😉
inac dnes mame zase recital, akurat som na ceste.. z Modry je dlha cesta, tak browsujem.. 😉

cat
autor
22. jún 2008

vdaka barunka😎 inak my sme tie nausnicky kupili v L. Mikulasi, taky dobry vyber mali..
sylvie, tak drzim palce aby recital dobre dopadol, predpokladam ze tremu uz asi nemas 😉 a budes pokracovat aj dalej?

sylvie
23. jún 2008

cat, dakujem.. recital dopadol dobre.. ale bolo tam 5 a pol divaka.. aj kurzov bolo menej.. mam pocit, akokeby to tam upadalo.. neviem ci pojdem dalej.. neapaci sa mi Jasminin pristup.. nedostavame od nej adekvatne sluzby za kt. platime.. hocikedy prekeca pol kurzu, vsak ju poznas.. a aj nas ukracuje o hodiny, napr. jednu hodinu sme nemali, lebo jej dcera mala uraz, ale nic nam nepovedala, kedy si tu hodinu nahradime.... tak neviem, do septembra si to este rozmyslim ci pojdem zase k nej alebo najdem nejaky ine tanecne studio.. ale musi to byt take, ktore robi tiez recitale.. a tremu jasne ze mam.. 😉

cat
autor
23. jún 2008

sylvi, my s Petou sa k tancom este vratime ale urcite uz nie k Jasmine. ta zenska mi ozaj sla na nervy,ona je taky narcis,fakt neviem preco si o sebe tolko mysli a preco sa tak obdivuje 😖 ved aj preto od nej baby utekaju a upada to tam..

sylvie
23. jún 2008

kati, presne mi hovoris z duse.. a nielen z mojej.. vsak potom dam urcite vediet, ci som nasla nejaky lepsi kurz..
a co ty, ako sa citis? vsetko v poriadku? a tomino co hovori na babatko v brusku?

barunka
24. jún 2008

cat, no my sme si kvôli nim zodrali topánky, čo sme všetko naokolo pobehali, kým sme nejaké pekné našli 🙂 my sme kupovali v auparku 😀 😀

a ako sa má Simonka? A tominko? poslúcha maminku?

cat
autor
24. jún 2008

sylvi, barun, Tomi je teraz hrozne zlaty, chodi mi hladkat pupok a povie pritom vzdy "moje baaboo" 😀 ale hneva sa ked ho nemozem a nechcem vziat na ruky..
Simca je vytrvalo v KP,stale ma kope uplne dole a najviac vecer a v noci 😠

No baby ale to tu fakt budem sama bruchata?? nejak sa to druhe (tretie...) kolo zaseklo 😀

sylvie
24. jún 2008

cat, to musi byt zlate ked ti hladka brusko a hovori, ze je to jeho babo.. 🙂

este mas cas na to, aby sa mala otocila, nie?

a s nasim druhym kolom si este trochu pockame.. 😉

aktak
24. jún 2008

cat neboj otoci sa, ja my sme boli ritkou dole a ja presne viem kedy sa otocila, 19.5. 😀 to mi brucho behalo ako dive a na dalsom sone uz bola hlavkou dolu, teraz ma dost kope do rebier ale da sa, lepsie ako do plneho mechura a slabeho krcku 😅 🙂

verulka
24. jún 2008

cat, vacsina deti sa zvykne otocit do 33-34tt. no a ena bola KP dlho a a maerk bol macko a aj tak sa otocil 😉

ena
25. jún 2008

cat: ked budes mat sekciu, tak asi jedno, ci je KP, alebo nie? Ci ta to trapi skor kvoli tym neprijemnym kopancom?
A este otazocka, zdvihat Toma ti zakazal dr? lebo ja som nosila Filipa az do konca tehu na rukach v pohode.

cat
autor
25. jún 2008

vdaka baby a predstavte si, dnes sa milostiva otocila dolu hlavickou, som sa prave vratila z poradne, robili mi totiz aj sono,krasne bolo vidno ze je to baba 🙂 tak uz ma moze kopat kdesi do rebier 😀
eni,to mi dr. povedal ze sa nemam moc s Tomim nadrapovat a vlacit ho,ale ved vies sama ze sa to neda..
aktak-tebe sa to uz pekne krati, ze 33tt.. 😎
verulka, malemu uz ustupili tie koliky?

kattum
25. jún 2008

Kati, gratulujme, no vidis, aspon bude zmena v kopancoch. S nosenim je to tazko, tych nasich treba i v tomto veku nosit. Ale prave kvoli tomu, aby som ho nemusela zdvihat, sme supli Brunka ku konci tehu do vacsej postielky bez mrezi.
Dnes som si zaplavala na Drazdiaku, voda tepla, Brunko moc nechcel, Risko to prespal.
Barunka, citala som o Simonke ako nechce spavat, mas to veru tazke, vobec nezavidim.
Verulka, ked ides na biku do Rusoviec a pod, kde mas Rona?

cat
autor
25. jún 2008

katik, my sme sa valali zas este pred par dnami na Zlatych pieskoch, no teraz sa tam utopil nejaky 16r. chalan a mne sa tam odvtedy doslova protivi ist, zvlast ked ho este stale nenasli!
A inak Tomi tiez do vody vliezt ani za svet,jemu by bola studena aj keby mala neviem kolko stupnov 😀

geegee
25. jún 2008

cat, u nas cvilku trvalo, kym si maly zvykol, ze ho nemozem dvihnut, ani s nim tancovat, behat a tak...teraz ked ma vola bezat, alebo nieco, len poviem, ze nemozem...a on si dopovie sam - lebo ma babo. Len tata moze 😀 Ale neplakal fakt ani raz kvoli tomu, moj hrdina 😵 Ked sa chce pomaznat, cupnem si k nemu, alebo sa vyvalime na postel. A tiez sme ho kvoli tehu prestahovali do velkej postele.

barunka
25. jún 2008

kattum, ono mňa tam niektoré tie baby ani nepochopili, mne nejde o to, že Simi nespí, skôr som mala na mysli, ako odstrániť ten problém, že Simi nedokáže zaspať inak, ako plačom. žerie ma to, lebo si myslím, že ak sa toto stalo, tak som ako matka na plnej čiare zlyhala, lebo určite ju musí niečo trápiť, musela som niekde spraviť chybu, inak by sme sa k takémuto štýlu zaspávania nedostali...

cat, to je zlaté. Tominko je podarený 🙂
a čo sa týka druhého kola, tak ja ešte nechcem. (a len boh vie, či ešte niekedy chcieť budem)

aktak
25. jún 2008

ja maleho nemozem (nemala by som) vobec dvihat kvoli krcku a to je este krpcek, ale zvykol si, o to viac sa tulime poleziacky ked si ku mne pride lahnut

verul mate koliky? som nevedela, tak nech vam to rychlo prejde

cat no vidis a je dolu hlavkou ani si sa nenazdala 😉

tilly
25. jún 2008

barunka, to nie je tvoja chyba, niektoré detičky skrátka majú problém zaspať... a má taký problém aj večer alebo len cez deň? a keď už spí, tak ako spí? inak aj moja suseda vždy hodinu uspáva malú... možno by to len chcelo nájsť nejaký spúšťač spánku, nejakú špeci atmošku alebo tak

sylvie
26. jún 2008

caute, u nas je tiez problem so zaspavanim.. zaspava hodinu aj viac.. niekedy musim na nho aj nakricat, lebo robi hovadiny.. potom sa rozplace.. je to normalne tortura ho uspat.. ale ked ho uspim, hlavne poobede, tak si vydychnem, lebo viem, ze mam na 3 hodiny pokoj.. 😎

cat, tak super, ze sa otocila.. 🙂

cat
autor
26. jún 2008

u nas so zaspavanim nie je problem,lahne a zuruje si chvilu s medvedmi 😀 ale reve dennodenne pri umyvani zubov. Umyvame nasilu,inak sa neda,holt ciganca z Luniku 9 je nic...

sylvie
26. jún 2008

ejko si nastastie zuby umyva rad a umyva si ich sam.. 😎 aj do vane sa vzdy hrnie.. najradsej by tam vyliezol sam a sam sa aj rad sprchuje, najradsej si dava sprchu na pusu a vzdy sa pri tom rehoce, lebo ho to asi stegli.. 😉 len potom to v kupelni vyzera ako na plavarni, vsetko mokre.. 😒

tilly
26. jún 2008

my máme problém s umývaním vlasov... zuby si umyje sám, ale aj si ich nechá umyť, ruky a pusu si tiež umyje sám, prisunie si stupienok, pustí si vodu, naberie si z mydla, umyje, utrie, odloží stupienok, zatvorí dvere na kupelke 😀

sylvie
26. jún 2008

tak to mame aj my problem s umyvanim vlasov.. na to som uplne zabudla.. neznasa to a jaci, akokeby ho rezali..

barunka
26. jún 2008

tilly, mne práveže simi na obed vôbec nerobí cirkus. o dvanástej dopozerá rozprávky, napochoduje do postele a leží tam hodinu. či spí alebo nie, je mi fuk, ale musí byť ticho..
vždy je to len večer. niekedy spustí cirkus len čo spomenieme haji, inokedy až ked leží v posteli. My sme uz hádam vyskúšali všetko, lenže vôbec nič nezaberá, cirkusuje a cirkusuje, či je tam sama, alebo je niekto s ňou, či spí s nami alebo sama, či má hudbu alebo nie...

inak s ničím iným problém nemáme, ani so zubami, ani s kúpaním, umývaním vláskov, všetko robí krásne, len tento spánok...

túto noc spala štyri hodiny, ja som z nej už fakt totálne nadne, už neviem čo s ňou robiť...

aktak
26. jún 2008

barunka ja by som skusila ju vecer "nedast spat", nechat ju s vami v obyvacke, a ked uz sama nebude vladat oci drzat tak je dost rozumna a mozno si sama uvedomi ze si chce ist lazkat

alebo si skuste na jednu noc rozlozit spanie v obyvacke na zemi, bude mat z toho srandu a mozno zabudne pred spanim vystrajat 😀

geegee
26. jún 2008

barunka, podla mna krici uz zo zvyku - jednoducho reflex - idem do postele, kricim.
Skusila by som nieco take ako vravi aktak - zmenit spanie. Bud nejaka zmena na posteli, alebo ja neviem, spat v stane, nejaku blbost na par dni, ktora urobi zo spania nieco ine. Malo by sa zmenit aj to jej spravanie nasledne. Aspon podla behavioralnej psychologie 😉

barunka
26. jún 2008

aktak, geegee, ako som už písala v tej téme, ktorú som otvorila, my sme hádam už vyskúšali totálne všetko. vysťahovali sme ju do jej vlastnej izbičky, vymenili posteľ, vymenili obliečky, púšťali hudbu, neukladali spať a čakali, kým si sama povie - čo sa nestalo ani po týždni, nechali ju spať s nami z čoho som ja mala akurát modriny a chlap šedivé vlasy a vačky pod očami, vybrala si asi 5 zvieratiek na spanie a aj tak spí s tým jediným otrhaným zajacom, dali sme jej k posteli vodu, aby sa mohla napiť, keď je smädná, dali sme jej tam nočník no aj tak nás k tomu potrebuje a šálí...
a stále nič, len kričí a kričí.

aktak
26. jún 2008

a uz ju uspaval aj nekto iny? co keby ste vy nekam isli a uspavala ju babka? kedze zdravotny problem to asi neni tak musi mat nejaky dovod v jej hlavicke (nemoze mat strach z tmy?)

verulka
26. jún 2008

Cat, tak je to ista kocky, super 😵
aktak, ma dost silne koliky a aj reflux, tak nepouzivam kocik, len ho nisom a ak sa mih o podari riadne uspat, tak ho polozim do koca..
kattum, nechodime teraz na bikoch, lebo je strasne teplo- mam rona v karicke v autosedacke a v nej sa strasne poti. Teraz idem autom na posledne parkovisko a potom pesi 😉