Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

zuz11
16. sep 2007

jej verul aj ja blahozelam 😀 😉 super spravicka takze prazdniny deti boli plodne 😀 nebolo to iba o malovani 😀
snilko, Tebe drzime palce teda Vam a prajeme Vam nech sa coskoro pozerate jedna na druhu a snad aj bez vyvolavacky to pojde 😀 😉 takze Kristinka supsa von 😀

tilly
16. sep 2007

snilko, držím palce 😉

verul, z čoho máš paniku? z kočíkov?

verulka
16. sep 2007

zuz, vsak nam to vsetci vraveli, ze nas nemali deti nahat tak dlho samych 😀 a tilly, z vyberu kocika mam dolova smrtelnu paniku. Nidky som to totiz nerieila a teraz by som chcela 😉

tilly
16. sep 2007

aaaaaaaale, neboj, pomôžem a veľmi rada 😉

verulka
16. sep 2007

vsak sa na teba spolieham 😉

tilly
16. sep 2007

napr:
http://cgi.ebay.at/Kombi-Kinderwagen-Hartan-Rac...

http://cgi.ebay.at/HARTAN-VIP-XL-mit-Zubehoer-a...

pre takýto, len limetkový idem v stredu, ale je aj s taškou pre novorodenca, trojkombi s autosedačkou 😀
http://www.babyone.at/baby-shop/2/9/1218/teuton...

verulka
16. sep 2007

no vidis, super, gratulujem 😉 to sa ti ako podarilo vyhrat?
No u na sbude vela zavisiet aj to, ako poriesime auto. Ci budeme menit za velke, alebo radsej dve...

tilly
16. sep 2007

ani neviem, len som to skúšala 😀
hej, dosť závisí od auta, ale pre 4 deti bude asi treba jedno a poriadne veľjí a muž nech chodí do roboty na biku 😀

verulka
16. sep 2007

vsak chodi 😉 ale zase vlke aj vela papka. Okrem toho, my nehodime v plnej polnej casto...To este budem musiet nejako premysliet. Hmm, ale ja musim premysliet aj kde dam v nasej spalni postielku, kam dame babo, ak to bude chalan (tade ked podrastie), ale hlavne musime vymysliet meno 😖 to bude este velmi tazky boj..

sranda
17. sep 2007

verul, čakajú ťa samé príjemné starosti, ale bolo by fajn, keby to bolo dievčatko no nie? Andrejka by mala ďalšiu parťáčku. A tilly je odborníčka na kočíky, tak super, že ti helfne vo výbere.

cat
autor
17. sep 2007

dakujem vam vsetkym dodatocne 🙂
jeden den som tu nebola a uz taky sok: Verulka gratulujeeeeem 🙂 🙂 no si ma riadne prekvapila, tak mne pises ip ci com neni tehu a napokon si ty😀 😎 🙂 super 😵
cakala som aj info o snilkovi, ale asi nist este... 😲

sranda
17. sep 2007

tak aká bola oslava? Si spokojná? Určite ste sa mali vynikoš.

ena
17. sep 2007

sranda: no partacku ako partacku, vek. rozdiel 10rokov, to asi spolu na disky chodievat nebudu 🙂 Sice, ktovie, mozno s nimi pojde aj Verulka a budu vyzerat jak 3 sestry na didzine 🙂

Cat: hrozne ze? 🙂 clovek tu musi kazdy den aspon nakuknut, lebo furt sa tu nieco deje ;)

cat
autor
17. sep 2007

sranda: no az tak dobre ze som ochorela tak som na antibiotikach 😒 piatok som nebola dobre oblecena a dosla som domov neskoro v noci takze tak mi treba.
eni, veru veru, este aj tabulku musim prerobit no cakam na Kristinku 🙂

sranda
17. sep 2007

cat, aaaaale to neva z toho sa dostaneš, hlavne, že si dobre oslávila a odviazala sa 😀 .
eni, no veď tak som to aj myslela, že sa rozrastie ich 2 členný babinec, lebo verul vyzerá veeeeeeeeeľmi dievčensky. Vôbec to nie je ten typ tých zakuklených mamičiek, ale kondične trendy. A ty sa ako cítiš? Bude to futbalista keď kopka?

babulka
17. sep 2007

verulka, gratulujem, naozaj, velmi, velmi drzim palceky, nech vsetky vyjde tak ako ma, a nech ste zdravucki 🙂
My teraz nemame doma net, cakame na TCom, kym nam to pridu nainstalovat, tak sa snad aj dockame - volakedy 😠

Matik bol dnes rano prvykrat v jaslickach, bol na dve hodinky, vraj bol dobrucky, vychvalili ho, ako sa pekne hrajkal, neplakal...aj ked som odchadzala, tak mi dal pusu a isiel sa hrat. Snad mu to vydrzi, lebo ked som sa ho spytala, ci pojde aj zajtra, tak povedal ze "hej" 🙂 Buduci tyzden idem dat zaockovat proti pneumokokom, neskor proti zltacke A, odporucila mi nasa pediatricka.

cat
autor
17. sep 2007

babulka, uz mozeme dat zaockovat? Myslim proti pneumokokom, hovorilo sa ze az po 2.roku aby sa to nemuselo opakovat..? A super ze to Matik tak perfektne zvladol 😉

Akurat davaju na TA3 tie siamske dvojicky, chudence, ale je to sila ze vo svete pri rozdeleni take deti vacsinou nepreziju alebo len jedno a tu na SR je to uz druhy raz co prezili obe..Profesor Siman je nas znamy tak to prezivam viac 😎

barunka
17. sep 2007

verulka, gratulujem... prajem pohodové tehu, bez problémov...

cat, tak teda info o snilkovi, ráno ich môj chlap bral do nemocky a aby sa snilkov manžel nezaprel, tak mu opäť došlo patrične nevoľno, ale našťastie to ešte stihol pred tým, ako nastúpil do auta 😀 😀
snilko doteraz pochodila ambulanciu, CP a potom išli hore na oddelenie, kde čakali cca do 9,30, lebo nemali pre nich miesto. Vtedy som s ňou volala a to ešte len čakali na lekára. Som s ňou dohodnutá, že keď bude vedieť niečo nové a môžem volať, tak prezvoní, ale zatiaľ neprezvonila, takže asi nič nevie...

ena
17. sep 2007

barun: a kam isla snilko, teda v ktorej nemocnici bude rodit?

barunka
17. sep 2007

ena v ružinove, ja som ju nakecala, ja som bola maximálne spokojná a zatiaľ je teda aj ona. akurát mi volal jej manžel, ale on tiež nič nevie, len vyzvedal, či som jej volala.
Ale snilko tam nie je sama, ak sa nemýlim, tak je tam s ňou aj henulienka s koníka 🙂
Vraj ich tam čakalo pred oddelením asi 10 a toľko miest nemali, tak tam šaškovali a presúvali ich hore dole.

cat
autor
17. sep 2007

dik barun, budeme cakat a drzime palce 😉

tilly
17. sep 2007

babulka a kam si ho dala??? teraz to riešim, tak poraď, kde si sa všade bola pozrieť, aké mali podmienky, koľko to stojí, čo si sa pýtala???... 😉

tilly
17. sep 2007

bože, to sa zas tak strašne veľa rodí? budú silné ročníky, neumiestnim svojho malého do poriadnej školy, nedostane sa na vysokú 😀 😀 😀 😨 🤐

babulka
17. sep 2007

Cat, oni nie su chudence. oni su statocni mali bojovnici, velmi som to prezivala, ked ich operovali, lebo ich operovali akurat lekari, ktorych vsetkych poznam osobne, z nasich operacnych pobytov. Su to machri, vynikajuci odbornici, ako som uz davnejsie v inej teme napisala (kde som bola za to zvozena), to ze sa neusmievaju od ucha k uchu na kazdu hystericku mater este z nich nerobi hnusakov. Mozno maju za sebou niekolko hodinovu operaciu, a starost o dieta po nej a este musia ist sluzit nocnu, kde si to fakt pri rozbitych celach a oskretych kolenach vypocuju, aky maju "ludsky" pristup.
Ja ich obdivujem a vzdy budem. Dr. Cingel operoval Matika obidvakrat a budem mu nadosmrti vdacna.

Tilly, Matika som dala do jasile Koralky, je to v petrzalke na Bzovickej, ako je Antolska nem. mam to po ceste do roboty. Plati sa 6000 pausal, plus 60 stravna jednotka na den. je tam tak do 10 deti, dnes ich tam bolo 7. soplave decko nepustia. velke plus 🙂

babulka
17. sep 2007

este, Cat, ja som kupila ten Prevenar, vraj sa to uz nemusi opakovat, ked uz ma skoro dva roky, mala by stacit jedna vakcina. ta lacnejsia za 400 Sk sa moze az po 2. rokoch.

cat
autor
17. sep 2007

babulka, myslela som tym ze co vsetko ich este caka. Andrejka a Lucka Tothove maju od oddelenia za sebou uz 14 operacii. Ktovie kolko caka tychto malych..
Cingel je macher, je to Simanov ziak, klobuk dole pred takymi skvelymi ludmi a odbornikmi 😎
Aj ja kupim Prevenar, kaslem tiez nato kolko to stoji..

sylvie
17. sep 2007

tilly, to je tym, ze teraz rodia hlavne silne rocniky.. 😉

verulka, srdecne gratulujem k tehu.. to budete mat veselo doma, 4 deticky.. ale to uz asi mate.. 😉

snilkovi, drzim palce.. 🙂

sylvie
17. sep 2007

siamske dvojicky sledujem aj ja.. velmi im drzim palce a obdivujem nasich lekarov..

verulka
17. sep 2007

babulky, dakujem, no bude to rozhodne zabava 😀 ja sa velmi teism...len nemozem prenasat, nakolko dnes na zapise nam povedali, ze statnice mame od 12.5.-23.5., teta na studinom- hrozne zlata- cumela na mna ako na zjavenie, ze nechcem prerusit ani prelozit 😅 nuz co, som masochista 😀
cat, ja som dufala, ze sa pridas 😀 tak vas cakam aj s tilly co najskor 😀

babulka
17. sep 2007

To je pravda, caka ich toho este dost...ja si pamatam, ked mal Matik po operacii, som si myslela, ze vsak crevo ma priechodne, pohoda. Ale omyl, kym zacal prijmat potravu - teda najprv glukozu, potom cajik a az potom mliecko, ubehlo 9-10 dni. Dovtedy bol stale na infuzkach, cakalo sa, kym sa rozbehne crevna cinnost. A co je to u tychto drobcov si neviem ani predstavit. Ale viem, ze deti su obrovski bojovnici, zvladaju vsetko castokrat lepsie ako dospeli, maju silne organizmy (nezhumplovane ako dospelaci).
Kazdopadne, ten obrovsky zasah a velku zataz 22 hodin v narkoze zvladli, ja verim, ze tearz to bude uz len lepsie a lepsie. Na tej JISke, kde su teraz, to je uz taka robota vychytavania akychkolvek zmien, krv im budu brat stotisc krat denne, su tam naozaj zodpovedni a fantasticki lekari a sestricky. Vedie to tam Dr. Sagat, byvaly minister zdarvotnictva.
A som zvedava, co teraz hovoria take mudrlantky ako Lindda alebo Megie, co by v zivote nedali svoje dieta na Kramare, nech sa len modlia, ak to bude ich dieta potrebovat, aby ich dostali "do ruk" prave takyto odbornici a nie vselijaki mastickari, co si zapytaju tazke tisice.....ale to uz je debata o inom