Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

mrenka
16. okt 2007

no ozaj,babulka,med papate?a citrusy odkedy?lebo ja som skusala lili dat pomaranc aj mandarinku a strasne jej to chuti...jaaaj uz je hore...zatim..

megg
16. okt 2007

my pomaranc papame, mandariky este neboli. Ale kiwi chuti olimu totalko 🙂 No a snazim sa ho naucit papat kapustu 🙂 nech ma nejaky zdroj vitaminu C 🙂

megg
16. okt 2007

ehm..teda...moze sa kapusta?? 😅

kattum
16. okt 2007

citrusy sa mozu od roka, nam to moc nesmakuje, tak vytlacam z mandarinky alebo pomaranca stavu, presitkujem a riedim s vodou a pije to. Kapusta sa moze, v podstate vsetko s rozumom, s vynimkou vyprazaneho, udenin, hribov, orechov... Brunko od roka papa skoro vsetko co my, len dochucujem az po oddeleni pre neho, resp. som si zvykla na "bezpohlavne" chute.

cat
autor
16. okt 2007

mreni a taka brokolicka Lili nechuti? My ju mame 2x tyzdenne 😎 teraz aj v Zdravi pisali aka je dobra pre deti,tak som sa potesila 🙂 aj kel moc lubime, spenat, strukoviny..a z ovocia jablcka, kiwi, hrozno, pomiky, mandarinky ale banany nie, akosi mu nechutia.

megg
16. okt 2007

No tak to je fajn 🙂 My varime podobne ako Kattum, tiez "bezpohlavne" 😅

tilly
16. okt 2007

megg, ten je krásny, poznám ho, tiež som kedysi nad ním uvažovala 😉

dnes sme boli zas v hainburgu iba v potravinách,ale zbehli sme aj do NKD a náhodou som tam objavila posledný kus takého kompletu, že oteplovačky s bundou a náhodou to bola akurát 92 a za 6,49 E!!! tak som ho rýchlo zobrala, za tie prachy, kurnik, sa teším z dobrého nákupu 😀
ja som si pokupovala tričká s dlhým rukávom, také pulóvriky a teplákovú súpravu, kurnik, človek, že len nakukne a hneď nakúpi 😀

geegee
16. okt 2007

megg, ja mam recept na spenatovu polievku s ovsenymi vlockami: Spenat varim 2 minuty, pridam vopred namocene vlocky, trochu mlieka a varim 10 minut. Pomixujem. Matusko sa ide za tym zabit 😀

ena
16. okt 2007

inak, ze od roka aj vlasske orechy deti mozu koli kyselinam ale nemali by byt cele ale pomlete, takze asi najskor v nejakom kolaci... cele nie, kvoli vdychnutiu a pod..

a ja mam furt doma ohundfrane jedlo, od maznela, nie od maleho, ze ci som to vobec solila a bla bla.. a ja davam troska soli, ale asi mame rozdielne chutove pohariky, lebo mne take neslane jedla celkom aj chutia ;)

u nas filipovi chuti uvarena cuketa..

geegee: ten spenat s ovsenymi robime aj my, ale uz bez mixovania..

ena
16. okt 2007

my sme dnes boli v poradni, cakali sme viac ako hodinu v cakarni, ale vooobec nevadi, lebo cakali tam same ukecane tehule, tak nam cas rychlo zbehol a aj Filipovi sa povenovali ;)
Inak, ja nemam rada, ked sa caka u dr. a vsetci sedia ticho a cumia do blba..

certica
16. okt 2007

s tymi orechami by som ale neprehanala (vo velkom mnozstve), su dost tazke na zaludok

megg
16. okt 2007

Tilly, tak to som rada, ze si ho pozitivne zhodnotila, kedze si kociko-maniako-znalec 😀 😉

Gee, dakujem za super tip, vyskusam taku polievocku hned zajtra.

Ena, tak to je naozaj take trapne ticho...to ani ja moc nemusim, aspon vam to rychlo uslo. A ked si sla dovnutra tak Filipko s tebou?
Ozaj a ako to budes riesit s jeho kocikovanim? Ci uz bude ich chodit ako starsi bracek? 🙂

tilly
16. okt 2007

tak som zistila, že tie oteplovačky s bundou boli z 25 za 6,45, tak som rada, miliujem takéto nákupy 😀

bože eni, že 30tt, to je strašné, a ja som zas dostala mrchu 😢 ale nič to, na tento rok to balíme, začneme zas nabudúci rok

babulka
16. okt 2007

My tiez davame med, uz od roka, v pohode mu s tym sladim cajik (on bohuzial, vdaka navyku z nemocnice nesladeny nevypije 😖 ). My mavame domaci lesny med, inac nekupujem v obchodoch, aj ked zas ani ten nemusi byt zly, vlastne je to prisne kontrolovane ajkvoli antibiotikam, ale ked mam dobry zdroj 😀 Urcite sa nemoze agatovy, to je silny alergen, ani s inymi by som neexperimentovala, iba kvetovy, zmiesany a lesny (ten je najkvalitnejsi). U nas bol odjakziva medik liek, ma protizapalove, imunitu stimulujuce latky, takze aj preto ho mame radi. a teda ak mozem, nemame ziadne alergicek priznaky (samozrejme, zacala som po kvapkach).

Inac, tie ovsene vlocky pridavam aj ja do polievok, zahustujem s nimi, ale musia byt zmixovane, inac mi to milost pan nezje. A take, ze nejake musli (ani moje vlastne domace) nezje. Nezje ani kase, co mal kedysi rad. Je to maly spekulant. A ma rad tofu, zboznuje, ked si ho urobim so zeleninkou na panvici, tak chodi zobat 🙂.
Este robime casto taky detsky gulas, zacala som castejsie davat rozne koreniny (teda bylinky, klinceky napr. do ryze, cervenu papriku).

babulka
16. okt 2007

Tilly, mozno prave preto, ze to balite, sa to podari 🙂
Inac my rozmyslame tuho, tuho, nad kupou stavebneho pozemku niekde tu v okoli. Luznu asi nie, tu je to drahe, ale mozno Kalinkovo, Hamuliakovo, ja so zistila, ze mi dedina absolutne nevadi, takze je to jedno, ktora. Chceli bsme kupit teraz, ale stavat az o dva roky, ked by sme teoreticky mohli predat tento byt. Lenze to znamena dalsie prachy na dalsiu hypoteku, takze my sa asi k tomu druhemu dietatku ani nedopracujeme.....ja viem, ze to je asi sebecke, ale ked ja strasne tuzim po domceku, a inac, ako vysokou hypotekou k nemu neprideme 😢

barunka
16. okt 2007

Baby, tak vidím, že riešite jedlo...
Ja mám u Simi jeden obrovský problém, nenormálne dlho som jej nesolila a teraz, keď jej chcem dať čo i len trošku osolené jedlo, tak mi to odmieta. Tento víkend som sa nechala nakecať našimi a v nedeľu som nevarila, že navaria oni. Lenže akonáhle som to chcela dať Simi jesť, tak sa mi takmer povracala. Myslíte, že si na tú soľ zvykne?? Alebo jej to vôbec nechýba?? (v čo teda pevne verím)

čo sa ovocia týka, tak mne poje Simi všetko. Aj zeleninku ľúbi, akurát ten špenát nemusí 😀 😀

aktak
16. okt 2007

vas skusenejsich sa chcem spytat ci mozem mojmu drobcekovi trosku ochutit jedlo korenim, napriklad kari, alebo skorica, alebo ktore sa mozu? dakujem 😉

barunka
16. okt 2007

no a ešte čosi som zabudla... Simi sa mi dnes nebadane dostala do kúpeľky a kým som ju stihla nájsť, zjedla mi pol tuby detskej pasty... Myslíte, že to bude mať nejaké následky?? 😀 😀

babulka
16. okt 2007

Aktak, koreniny este nie, skor davaj bylinky, oregano, pazitku, kopor, vnatku, kludne pomletu rascu. Skorica je podla mna OK. Kari a ine aromaticke asi az nekor.

Barun, neboj, mne Matik vypil Johnsons detsky sampon 🙂 (teda glgol si z neho) 😝

barunka
16. okt 2007

babulka, ďakujem. Som sa len bála, aby sa nepredávkovala fluorom 😀 😀 Ale inak Simi tiež rada pojedá kozmetiku, najviac jej chutí mlieko po kúpaní, stále sa mi ju nedarí presvedčiť, že to nepatrí do bruška... A vždy mi potom ešte zahlási, že mňam mňam 😅

babulka
16. okt 2007

A este k tej soli - podla mna, cim neskor si na nu zvykne, tym lepsie. Jod, kvoli spravnej funkcii stitnej zlazy, je dostatocne pritomny aj napr. v mliecku, kasiach atd. Teda zatial jej to staci.
A nieze zas dostanem milu IP, ze mudrujem 😀 😀 😀

tilly
16. okt 2007

babulka, ak chcete hamuliakovo, tak vám viem odporučiť super pozemky, my tam staviame a kupujeme ešte ďalšie, teraz robia druhú ulicu, veľmi taká rodinná firma to má, taký milý pán, sranda bola, keď sme to kupovali, ešte aj tlačenkou nás natlačili 😀
a kúpili sme to 17.9. a už staviame 😉 len tá druhá ulica sa bude robiť až na jar...
barun, to nič, keď len detská pasta, mne minule domčo odkusol z mydla 😅 reval jak tur

babulka
16. okt 2007

Tillyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, chcem, jasne, ale dalo by sa stavat az neskor? Ze to tam bude lezat ladom dva roky, alebo je tam nejaky uzemny plan, ze to musi byt vystavane dovtedy a dovtedy? my by sme chceli taku mensiu vymeru, tak 600m2 +/-, za dobru cenu 🙂 😵

barunka
16. okt 2007

tuším tá kozmetika je všeobecne obľúbená... 😀 😀 Inak to mydlo, neubránila som sa smiechu, som si predstavila tie kreslené postavičky ako po mydle púšťajú bublinky 🙂 😀

babulka, takže je to o.k. ak mi nechce soľ, že?? Som si to myslela aj ja, že napríklad ak papá rožky, UM tak toho má dosť, ale ešte pred cca 3 mesiacmi sa moja dr. zhrozila, keď som zahlásila, že nesolíme, lebo Simi nechce... 😅

babulka
16. okt 2007

Barunka, podla mna je to OK, aj ked teda, nie som lekarka, ale vseobecne sa aj dospelym odporuca solit minimalne, pretoze toho jodu naozaj vela nepotrebujeme, a to malo v tej stipke soli a v inych potrevinach, kde sa prirodzene vyskytuje, je vraj dost. takze pre malicke dieta podla mna OK. Ja malemu solim len uplne malicko, stipocku, a niekedy ani neosolim a zje mi to.

K tomu nasmu samponu, u nas Matik strasne ckal, robili sa mu bubliny v bruchu, chmatol flasu cajiku, co chcel to zapit, len som mu nedovolila, aby tie bubliny aj nevychadzali z neho ako z bublifuku 😀 Tak len jedol chlebik a piskoty, aby sa mu to "vstrebalo".

tilly
16. okt 2007

sú tam tak 5 árové pozemky, my máme 553m2...
cena tuším okolo 2200-2300/m2 ale už ich asi nie je moc voľných, my by sme chceli čo najbližšie k hrádzi, tam je to pekné...
pôjdeme na budúci týždeň asi jeden rezervovať, tak ti podržím jeden vedľa nás... 😉 platiť sa to bude asi až na jar

babulka
16. okt 2007

Tak to je super vymera, presne tak som chcela, 5-6 arov. Ta cena je dobra. Ak sa ti da, napis viac, alebo kde si to mozem pozriet, lebo viem, ze tam to ide ako teple rozky, tak aby sme dlho nepekulovali.

barunka
16. okt 2007

inak baby, ja som zrelá na psychiatriu. od včera obeda mi Simi vôbec nespala, včera spala cez obed asi tak 30 minút, dnes bola celú noc hore, cez obed spala 35 minút a teraz ešte stále vrieska v postieľke a nechce spať...

tilly
16. okt 2007

je to pri takej stavebnej firme, alebo nejaký vykrývač je tam, neviem ako by som to opísala, hneď na začiatku hamuliakova

babulka
16. okt 2007

A najdem to na reality.sk? Alebo mas nejaky kontakt, kde by sme sa s muzom mohli ozvat? Dakujem.