Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snilko7
4. mar 2008

no a jasné že vytočila aj mňa...baby ale takto ma ešte fááákt nikto nikdy nevytočil, najprv tým čo už písala barunka a potom ja som absolvovala ešte aj poradňu s Kikou...ona sa narodila dosť veľká a hodne priberala, naposledy pred mesiacom ako 4 mesačná mala 8400 gramov...no a teraz ako mesačná nepribrala skoro nič, navážili jej 8450 gramov...a tá krava na mňa vyletela, že jej nedávam jesť, že toto snáď ani nie je možné...a nedala si vysvetliť, že ona mi jednoducho viac nechce zjesť...nakoniec skonštatovala že ak dieťa odmieta jesť a nepriberá trpí nejakou chorobou, takže zajtra mám doniesť moč 😠 vraj jej nedávam jesť...preboha, to sa ju snažím krmiť pomaly aj každú hodinku, len aby niečo popapala...a ja si aj tak myslím že najskôr to budú zúbky, prečo nechce teraz papať 😔 hlavne že doteraz mi furt nadávala, že prečo ju prekrmujem, keď mi toľko priberá...v tejto spros.ej krave sa už nikdo nevyzná

aktak
4. mar 2008

a na cely den ju chces dat ci len na pol dna?
barunka, asi by som zmenila pediatricku, moze byt odbornicka ale slusnost a empatiu stratila cestou do prace asi 🙄

arabeska
4. mar 2008

barunka,snilko xodte od nej prec ved to uz ani mozne neni taka'lekarka'

snilko7
4. mar 2008

aktak môžem ťa ubezpečiť, že ona zďaleka odborníčka nie je....pri Paťkovi keď mu išli zúbky a ho prehánalo, mu nasadila prísnu diétu, len ryžu a banán....a mesiac nás takto mordovala, čo už Paťko chodil potajomky do špajze papať z hrncov a aj tak si nedala vysvetliť že sú to zúbky 😖

barunka
4. mar 2008

kočky, ja som to povedala manželovi a ten zahlásil, že mám nájsť novú lekárku a on zbytok vybaví. a to si aj myslím, že tam už pošlem jeho, lebo na chlapa si tá koza nedovolí..
môže byť rada, že som sa na ňu nesťažovala ešte za to, čo posrala...

aktak
4. mar 2008

snilko tak potom nemate vela dovodov u nej zostavat 😖 😕

snilko7
4. mar 2008

len tu nablízku žiadna dokina nie je a auto zatial nemáme, no a na busy sa tu nedá spolahnúť, lebo už párkrát nas s kočíkom nevzali

barunka
4. mar 2008

a popritom to zúbky sú, Simi mi robila toto isté, čo robí Kiki a mala som česť s krpcom stráviť pol dňa a ďasno má totálne biele a napnuté.. takže vôbec neviem, o čo tej huse ide.

barunka
4. mar 2008

a ešte ma na nej najviac štve, že keď je dieťa ozaj choré a má mu nejakú chorobu diagnostikovať, tak pošle maminky preč, že si namýšľajú a keď sú zdravé a idú decku zuby tak si myslí, že je choré...

zuz11
4. mar 2008

inak sa Vam divim snilko a barunka ze este k tej kr... chodite 🤐 a hlavne ze jeje este nezobrali diplom 😀
kati, no najskor na pol dna a potom sa uvidi 😀

tilly
4. mar 2008

baby, fakt je to skoro 2 ročné dieťa dávať spolu s trojročnými, ja to vidím na domčovi, že je z jeho kamarátov najmladší, tak je najviac otĺkaný a najviac si na neho dovoľujú...

skúste súkromnú škôlku, alebo jasličky 😉

barunka
4. mar 2008

tilly, tak my sme sa nakoniec tiež rozhodli pre súkromnú. chystáme sa tam pozrieť a keď bude fajn tak ju tam dáme...
ja sa inak báť toho, že by Simi niekto otlkal nemusím. Lebo jej sa deti buď boja, alebo po nej opakujú. Vidno to aj v tom materskom klube kam chodievame...

cat
autor
4. mar 2008

barunka, snilko, to je strasne jak sa ta "doktorka" chova, zasluzila by si jednu riadnu po papuli 😠

aktak
4. mar 2008

kazde dieta je ine, ale meni sa velmi rychlo, aj pol roka moze byt velky rozdiel takze asi aj aktivity vhodne pre 3 a viac rocne nemusia mladsie zvladat, v sukromnej je snad iny pristup, su zvyknuti na drobcekov, kamaratka davala do sukromnej od 7.mesiaca 🤐

kattum
4. mar 2008

Nas Brunko nema rad deti, tak neviem, ako bude v skolke. Ked ideme von s niekym tak chce byt sam, smeruja ma inde, len aby sme nesli s detmi. Ani detske navstevy nema rad.
Dne ssme boli v poradni po troch tyzdnoch, Rsko pribral kilo, dobry papkac je.

zuz11
4. mar 2008

kati, no ale do jasli iba mi ju vezmu aj do sukromnej skolky az od dva a pol roka 🤐

aktak
4. mar 2008

kamaratka pracuje odkedy mal maly 7 mesiacov, na zaciatku platili 9.000, teraz ked uz ma cez 2 roky tak su tam pri rozadole a asi platia aj menej kedze uz nema taku starostlivost ako male babetko, je to damoztejme sukromne zariadenie a velmi si pochvaluju

tilly
4. mar 2008

kattum, dovtedy sa zmení a v škôlke sa úplne zmení, čoho sa ja strašne bojím... dúfam, že malý nebude moc outsider, lebo on sa detí tiež trošku bojí detí, vraj aj v tej miniškôlke keď prišlo nové dieťa, tak sa bál a zo začiatku sa úplne schovával pre deťmi... ☹

aktak, pri rozadole? na sklenárovej? tam sa treba tiež hlásiť dobre dopredu, lebo je to strašne vyťažená škôlka... ja keď som tam volala, tak mi tá majiteľka hovorila, že tam sa treba prihlásiť tak pol roka - rok dopredu

aktak
4. mar 2008

tilly asi ta, fakt neviem len viem ze to je nekde v tych miestach, ze beru malickych drobcov a ze su dobry, mozno je to ona, som sa nezaujimal ablizsie lebo som nepotrebovala
tilly myslim ze sa nemusis obavat, mozno by som s nim o to viac predtym chodila do kolektivu aby sa osmelil a nabral sebavedomie

eta
5. mar 2008

ahojte
my sme boli dnes tiez na zapise do skolky,tiez dost dopredu,prijaty je s tym,ze zacne chodit az ked sa bude pytat, tak ho to teraz snad bude motivovat 🙂 nechcel ani odist, chcel byt stale len pri detoch, uvidime ako to bude ked tam bude uz chodit 😝

tilly
5. mar 2008

aktak, on je v kolektíve v podstate od narodenia, my sme tu taká partia, bývame v novej štvrti a v každom dome je nejaké dieťa, takže kolektívu má dosť, len sa bojí nových ľudí, kým sa osmelí, tak to trvá... ale dúfam, že takých detičiek tam bude viac a ten kolektív sa bude predsalen formovať, tak snáď nebude outsider

eta, to s tým pýtaním zvládnete na jar a v lete, do septembra času dosť (aspoň ja sa tým utešujem)

kattum
5. mar 2008

Baby, od kolko tyzdnov sa moze dieta nosit v klokanke? Ja sa s dvoma detmi nikam nedostanem, vsade bariery, na postu by som potrebovala s Riskom v klokanke, Brunko za ruku... no neviem, ci este nie je skoro koli chrbtici

aktak
5. mar 2008

kattum kazdy hovori inak, ale podla mna je to skoro, este tak v satke sa da

verulka
5. mar 2008

cafte, tilly uvidis velku zmenu po 3.narodkach 😉 aspon u nas to tak vzdy bolo...uderili 3 roky a bolo po babatku-uplne zmenene dieta...skolka je fajn
Barun, ono asi zavisi aj od typu, ale my sme sa nosili velmi skoro...teda radko- ostatni nechceli a ja som mala len 2 ruky a doma tri deti 😉

sue
5. mar 2008

Kattum, hovorí sa, že najskôr od 3.mesiaca... ale ja by som klokanku vôbec nepoužívala, buď šAtku alebo vak, alepo nosič typu Patapum, resp. Manduca...

tilly
7. mar 2008

verulka, to dúfam, ale dúfam, že sa zmení k lepšiemu, nie ešte k horšiemu...

ozaj, tomáškovi všetko naj naj naj k meninkám

cat
autor
7. mar 2008

Tomasko dakuje 🙂)

tilly
9. mar 2008

haloooooooooooooooooo

ena
9. mar 2008

tilly: ani ty netusis, kde sa vsetky baby z temy podeli ? 😠