Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

cat
autor
13. jan 2009

Ja idem dnes podat Lotto 😀 Ked vyhram a zaplatim mafii, mozno este na sukromnu skolku ostane 😀 😀

mercy
13. jan 2009

🙂

geegee
13. jan 2009

Baby, asi mi konci mliecko, odkedy nemam elektricku odsavacku, je to bieda, odsajem ovela menej MM... zacnem davat asi NUtrilon, ale neviem sa rozhodnut, ci
1. odsavat aspon tolko kolko sa da a zvysok davat Nutrilon - potom ako s prikrmami - mrkvicka, kase a pod...? Davat, ci nie, ked by som davala aj MM
2. alebo sa na to vykaslat a davat len umele mlieko a zacat prikrmovat?
Tomino ma teraz v piatok 5 mesiacov
Ine moznosti mi nenapadaju 😒

cat
autor
13. jan 2009

geegee a kolko ml este dokazes odsat?

geegee
13. jan 2009

NA jeden krat 120-150ml. Zatial stiham odsavat tolko, kolko zje, ale neviem dokedy...tak sa radsej pripravujem 🙂

ena
13. jan 2009

cat: ja som sa dnes bola pytat, ci je nieco volne, nic, prihlasky na dalsi sk. rok od 15.2. a kedze som na RD, zavisi, kolko prihlasok poda zamestanych mamin... ale ja som bola len v jednej, co mame najblizsie.

cat
autor
13. jan 2009

To je este dost. Na tvojom mieste by som sa nato este nevykaslala, ja som napr. prestala odsavat az ked mi neslo viac nez 20ml aj to s bolestami uz ku koncu.. ved uvidis ako to pojde a myslim,ze na prikrmy mas este trochu casu.. 😉

cat
autor
13. jan 2009

ena, ale je to svinstvo. Ze dieta nemoze do kolektivu lebo jeho mama sa chce starat o 2. mimino 😠 Asi sa treba popytat aj inde..Ja uz na Tomovi vidim,ze velmi potrebuje spolocnost inych deti. Aj keby sme mali dochadzat dalej, urobim vsetko preto aby od sept. chodil do skolky.

janula203
13. jan 2009

geegee, moznoze ide len o laktancnu krizu, tzn.ze babatko potrebuje viac mliecka, ako sa ti stiha vytvarat...netreba robit paniku, len stale prikladat a tvorba mliecka sa zvysi....zvacsa k nej dochadza v obdobi, ked babatko potrebuje vacsi prisun kvoli rastu, a myslim ze spadate pomaly do tohto obdobia....
Orientacne sa uvadzaju 3m., 6m, 9m.
Tak hlavu hore a pevne nervy :o)))) iste to zvladnete, aj ja som tym presla parkrat a doteraz kojim mojho rok a polrocneho drobca

geegee
13. jan 2009

Cat dik, uvidim ako to pojde dalej

Ja tiez uvazujem nad skolkou, ale u nas su vsetky plne, takze mi ho asi nezoberu, len niekde na dedinu okolo...a moja skolka sa este ani nestavia ☹

ena
13. jan 2009

cat- no, najprv skusam to nablizsie, nechce sa mi aj s kocikom a Marekom trepat pol hodinu od domu, ked je nieco aj 5 min od nas 🙂

aktak
13. jan 2009

geegee moja mala 5 mesiacov teraz v sobotu, a od vcera neskutocne vela papa, aj v noci aj cez den, myslim si prudko rastie a preto sa jej ziada - podla mna odsavaj kym vladzes a zvladas, musi to byt tazke verim, robis to pre maleho a kym ti to vyslovene nevadi vydrz, drzim palce 😉

babulka
13. jan 2009

Verul, sikulka 😵 Som zvedava na 1. februar, dovtedy sa na vahu ani nepostavim. A teda ani hlavnemeter nevytiahnem, lebo presna ako pise Cat, nie hmotnost, ale obvody su dolezite, tak snad sa to pohne dole, aspon kusocek...ved do 1. juna je 5 mesiacov, teda 2 kg mesacne by som mohla zvladnut..

Skolky su naozaj preplnene, a sukromne skoda reci, Kati, tych 10 tisic si napisala malo, lebo sa to pohybuje okolo 12 😠 Viac - menej. Hroza, neviem, kto na to ma..mne satcilo davat kazdy mesiac 8 za jasle, som nenormlane rada, ze chodime do normlanej skolky za "par korun".

Geegee, ja som do 6 mesiacov aj kojila, aj davala Nutrilon, a prikrmovat som zacala od ukonceneho 5. mesiaca.

kattum
13. jan 2009

Velmi vam drzim palce aby vas vzali do skolky, je to velka pomoc. Je to fakt svinstvo, ze je tak malo skoliek a zeny na rodicovskej dovolenke nemaju takmer vobec sancu. Tu v Brne je situacia so skolkami tiez kriticka, my sme mali obrovske stastie, ze nam ho vzali a je to velka velka velka pomoc. I ked rana su dost narocne vymotat sa do skolky na urcitu hodinu s dvoma detmi, najma teraz v zime a my nemame vytah. Kym sa dostaneme do kocikarne som spotena ako mys a preklinam nase byvanie. A veru ocenujem, ze skolka je 5 min od domu, neviems i predstavit este niekam cestovat busom s dvoma detmi.

eta
14. jan 2009

geegee,asi ide o laktacnu krizu, tiez som si tym par krat presla, skusala si pit hroznove malinovky,prip. mne tiez dost pomohli homeopatika ricinus communis 5ch 🙂

s tymi skolkami je to naozaj zle, hlavne, ze vsetci chcu aby sa zvysila populacia, ale skolky a jasle treba zrusit 😠

cat
autor
14. jan 2009

Babulka, aj ja som zvedava na 1. februar,len u mna to nebude az take prekvapko,kedze ma vazia pred aj po kazdom cviceni. Zatial slo dole 1,5 kg ale centaky neviem, tie sa meraju az po 9. cviceni a ja mam za sebou zatial iba prve 3. A dostala som vcera aj pucung,lebo som sa priznala,ze som pila v sobotu sampano 😀 No a co, zas nemozem byt svata,no nie? Nemozme si odopierat vsetko co mame radi 😔
Inak ta delena strava je super, fakt toto odporucam kazdemu,kto chce zhodit.

emjee
14. jan 2009

helou
nie ze sa zlaknete - prehadzujem vas do volenj diskusie

kattum
14. jan 2009

Napisem babam do IP, tazko nas budu hladat tie, co sem chodia len raz za mesiac a menej a takych je tu vela. Mrzelo by ma, keby sem prestali chodit, lebo nas nenajdu.

emjee
14. jan 2009

tak pls napis. lebo neviem presne o koho sa jedna

cat
autor
14. jan 2009

kattum, citas mi myslienky 😉

tilly
14. jan 2009

emjee prečo? síce je to tu už viac menej voľná diskuska...

cat, mercy a dať niečo riaditeľke sa nedá? ja už som aj na to myslela, myslím, že zúfalé je to všade, aj tu u nás... mali sme čo robiť, aby sme dostali deti do škôlky, kapacita je 20 detí, ale máme v triede 24... takže asi taká je situácia, minulý rok sa v ružinove nedostalo do škôlky 250 detí... ja som obliehala škôlky už v januári, v dvoch mi hneď jasne povedali, že majú urobené zoznamy (protekčné) a nemáme šancu (ale bola som rada, že to povedali na rovinu), tak sme sa dostali na túto, ale problém je, že tento rok odišlo strašne málo detí do školy, takže sa uvolnilo málo miest...

emjee
14. jan 2009

tilly uz sme nad tym davnejsie uvazovali, dokonca priamo v tejto teme sa to preberalo, a teraz nato zase nejak prisla rec, ze predsa len to uz nie je uplne len o babatkach
dufam, ze vas to nejako nerozhneva alebo tak, to by som nerada

verulka
14. jan 2009

mne je jedno, kde sme 😎
no ja toho 1.2. nejaky zazrak necakam, kedze som si len upravila stravu..pohyb mam obmedzeny, radsej vydrzim a potom naplno, akoby sa mi to malo vratit...
geegee, ja osobne by som radsej zaradila prikrm nez UMa uvidis, co to spravi..ty len odsavas a flaskujes? preco uz nemas odsavacku?..ale kym sa da, davala by som MMa aked je treba, tak zaradila UM...ale kym sa da, tak skus vydrzat. Mne sa teraz odstavil Ron zaciatkom roka, tak som odsavala, kym to slo..ked som odsala za den necele deci, dostala som lieky a ukoncila som to..ale ja som odsavala len vecer na kasu
no a skolky, ja to nechapem..pred rokmi to bolo uplne naopak ( ted aokrem lamaca, tam boli v tomto vadni vzdy 🙄 ) ale teraz je problem vsade..ja planujem dat Rona ku nam do skolky a tam mi ho isto vezmu, mam tam dobre vztahy,okrem toho uz nebude na MD 😎 ale snad mam este chvilku cas 😀

babulka
14. jan 2009

Fuha, baby, nebyt IP od Kattum a Cat, tak si myslim, ze nas zrusili. 😉
Je to OK takto, ale som rada, ze nedoslo k spojeniu, lebo ja nasprikla podla prveho emjee prispevku k starym vrazdam nepatrim, lebo neviem co je slintatko, ci co, ani nic o paleni sviecok.....takze tu je nam dobre 😀

Cat - akoze mas to ako v lochu? 😀 Ja by som toto nemohla, lebo ja ked chudnut, tak s rozumom v tom, ze ak aj mam chut na nieco hriesne, tak na druhy den si dam len nieco lahke, a nie ze ak dostanem chut na nieco, teda nie pazravost, ale naozaj na nevydrzanie (pred MS alebo pocas prvych dvoc dni), tak si dam a potom sa obmedzim.

sue
14. jan 2009

Ahojte 🙂
Ďakujem Kattum a Cat, za správu 😵 Ja síce podľa otázok stará vražda som, ale ďaleko lepšie sa cítim tu 😔 😵

cat
autor
14. jan 2009

Babuli, horsie ako v lochu, horsie 😀 ale ked som si vymyslela,ze chcem mat vahu ako pred 10 rokmi, tak na mna treba takyto dozor. Teraz sa dal na chudnutie aj Robo,lebo v pupku ma rovnych 100. Tak uz aspon nekupujeme vselijake mlsky a v chladnicke to vyzera ako po vykradnuti 😀

babulka
14. jan 2009

Cat, ja som mala pred 10 rokmi 49 kg, takze toto keby vyslovim.... 🙂 Minule som pri upratovani narazila na nejake topy, co som nosila vtedy, a som si myslela, ze to co za decko tu nechalo? Kym mi doslo, ze to som nosila ja ako 20 rocna 😵 Tak do toho sa uz nikdy nevojdem. Ale takych 60 je celkom slusny ciel, na moj vek 😀 😀

cat
autor
14. jan 2009

Ahoj sue, Macino spinka? Moji uz davno.
Ja podla otazok k vrazdam nepatrim,pretoze som nikdy nebola snazilka, my sme ..ehm, nakontaktovali bociana a on proste priletel 😀 😀 Ale teraz ked by siel nejaky co i len naším smerom, pri okne mám pušku a strielam 😀

cat
autor
14. jan 2009

Babulka! 😀 ze na tvoj vek. vsak sme mladeee 😉 no ale 49 by bola asi uz podvaha,to nam netreba 😉

sue
14. jan 2009

Cat, áno spinká 😵
Zas pozerám tému HIE... a bulím...stále dokola 😔 je to strašné neskutočne 😔