Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

zebricka
17. jan 2009

Verulka, my sme si grcacko-srackou presli tento tyzden absolutne cela rodina, asi taka verzia, ze muz mal len jedno, negrcal, ale aj moj otec to mal, ten az dva dni, dnes je treti den, co este stale nie je fit, ale nejaky ten suchy rozok uz mal, takze rataj s tym, ze to pojde v etapach u vsetkych....

sue
17. jan 2009

Zebri, v klokankách dieťa visí za rozkrok, za panvu, vyslovene je tlak a velá jeho hmotnosť na jeho genitáliách... v ergonomických nosičoch musia byť vždy kolienka vyššie ako riťka, takže je hmotnosť rozložená na stehná a zadoček,nie na genitálie... + chrbátik je v úplne inej polohe ako v nosítku a tým sa zabezpečuje správny vývoj chrbtice...

certica
17. jan 2009

inac cat, ked kuknes do albumu, mam tam vikiho odfoteneho prave v nosici, 20-kiloveho 😀
a inac mne sa tie ceny tiez zo zaciatku zdali brutus, ale ked si to porovnas s ostatnou vybavou a to fakt cokolvek si len spomenies, tak ti ani drahe nepride 😉

sue
17. jan 2009

Zebri,minule som v tom niesla môjho osemročného bratanca 😀 😀 😀 😀

zebricka
17. jan 2009

Sue.... 😀 😀... to ako sa tam vopchal?

cat
autor
17. jan 2009

certi, mrkla som, no preesne takto dopadnem, stareho capa vlacit 😀

zebricka
17. jan 2009

Cat, ved mu nepriznas, ze aj on by sa tam zmestil... 😀 😀

verulka
17. jan 2009

cat, no na tom trvam 😎 hlavne ked si pozriem ten tvoj spomienkovy albumik 😵
zebri, no ja s tym dost ratam ,ale sa desim...ono u vacsich to zvladam.ale babatko, ked vidim ako sa mna pozera, ze pomoz mi, neviem co sa deje, ked grcka 😢
certi ako uz lozi martin?

zebricka
17. jan 2009

Verulka, ani u velkych to nebude sranda, tak drzim paste... miminko nech hlavne vela pije, neviem, ci este kojis a asi by uz mohol ryzovy odvar.....

certica
17. jan 2009

cat, no vikiho to nastastie nenapadlo, ja som mu to navrhla, ze ho len odfotim (sak ked uz boli vianoce 😀) a takyy bol happy 🙂 . teraz sa chodi kazdy den vazit, lebo chce mat co najviac 😀 a pritom vzdy podotkne, ze do erga uz nemoze, lebo ma 20,3kg a to uz je moc 😀
verul, martin lozi (teda uz regulerne dopredu) presne od vianoc a nestiham ho. inac aj na wecko ked idem, doleti za mnou jak gula a este si aj dvere si odhrnie(mam ich len pootvorene, aby som videla na neho).
verul a co mate, ze grcka? som prehliadla

geegee
17. jan 2009

Cat, ja mam Manducu pozicanu od Sue a ked v tom videl moj muz cusiaceho Tomina, tak hned prestal somrat, ze kolko to stoji a uznal, ze je to dobre 🙂 Dnes sme boli s Tominom na prechadzke Manducovej a on sa v tom tak tvari, ze "Ja tu nie som" , len aby nesiel z nej prec 😀 Vcera som dala do toho MAtuska 17kiloveho, bol na chrbte a bolo to v pohode...je to ako tazsi ruksak na chrbte 🙂 Takze mam uz vybraty darcek na narodky 🙂

kattum
17. jan 2009

Verulka, prajem, nech to Ronusika co najskor prejde, veru ti neporadim ako sa to riesi u maylch deticiek, nastastie Riska toto obislo, my ostatni sme si to absolvovali minuly tyzden, takze 1kg slo dolu, ale odvtedy nic pre chudnutie nerobim a datum zaciatku len posuvam a posuvam.
Moje deti som nastastie nemusela nosit, babyvak som predala na MM nepouzity. Mam fakt stastie, ze su pohodaci a dobri a ked boli uplne mimina, tak nebolo treba ani moc na ruky. Za to mi to vynahradili obaja v noci od pol roka do 12 mesiacov (aspon dufam, ze i u Riska nocne budenie v roku prejde)
Cati, vecer by sa vraj jogurty moc nemali, radsej maso a zeleninu alebo len zeleninu, sunku a pod. I tak si dobra ako sa drzis!

zebricka
17. jan 2009

Certica, nejaka je viroza... vseobecne v okoli, lebo viaceri sa uz stazovali....

kattum
17. jan 2009

Ta viroza je teraz vsade, nastastie to trva len 2 dni. Verulka este ma napadlo, skus mu davat cierny caj po lyzickach. To mi raz radil pediater. Pit treba tiez len po velmi malych davkach a casto. ak by sa poriadne napil, zvracal by i z toho.

verulka
18. jan 2009

cafte, odvecera negrca, len cisto serka 😝 ale fakt milion krat za den..dehydrovany nie je, to viem zabezpecit, a nastastie sa stale usmieva..len pochudol viditelne a nevladze, co by chcel..ryz. odvar sa uz vari, len vcera ho nemohol, lebo grcal..no parada, mame o zabavu postarane..
certi, no super, ze lezun 😀 ron nic, on sa postavi prejde popri nabytku krasn e, za ruky by chodil furt, ale to nerobim...no na kolena ani omylom 🙄 aspon mozem ist na WCko 😅
Zebri ,uz nekojim, bihuzial, sam sa odstavil pre dpar tyzdnami...no u velkacv je vyhoda v tom, ze ked im vysvetlim, ze kazdych 10min musia vypit 2 lyzicky caju, lebo inak im hrozi infuzka, tak chapu...to je jedina vyhoda..a este - lahsie sa zabavaju velkaci ako unudene mimco 😅

certica
18. jan 2009

verul, skore uzdravenie ronuskovi 🙂 , sak on to zas dobehne (vahu myslim), aj ozije, az ti bude zle 😀 . ale nie, podla mna ste si teraz uvod roka preskakali uz vsetkymi chorobami, aby ste mali dalsich 11 mesiacov pokoj a mohli si uzivat 😉

certica
18. jan 2009

a inak martina nespoznavam, s kludneho ditka sa prelomenim 9.mesiaca stava totalny divoch. to bude este radost v nasom dome 😅

babulka
18. jan 2009

Teda baby, den tu nie som 😀
Veruli, tak nech je Ronusik coskoro fit. 😔 Ja tieto prehankove stavy poznam, u Matika sme to parkrat mali, a kym bol maly, tak ryzovy odvar, hnedy banan, uvarenu popucenu mrkvu, nesolenu, a este probiotika z lekarne, len nie Hylak, lebo to u nas bola katastrofa, este horsie. Najlepsi je Nutrolin B, ale treba to davat cely jeden tyzden, nie hned po ustupeni hnacky. A pre istotu mat doma Kulisek, ak by hrozila dehydratacia.

POkial ide o nosenie, ja som mala kupeny klasicky nosic, ale vyuzila som ho iba raz, na Chopku, inac sme chodili v nasom terenaku Jane.

ena
18. jan 2009

babulka nam Filip Kuliska nevypije ani za svet. Nutrolin B je fajn.

emjee
18. jan 2009

caute nosicky, ja som si objednala satku hoppediz (kazdu chvilu by mala dorazit), tak dufam, ze ju vynosime 🙂 ta manduca nevyzera tiez zle, ale satku som vybrala hlavne kvoli tomu, ze je tam viac sposobov ako ulozit dieta - co povies sue?

zebricka
18. jan 2009

Baby, a nemoze to byt rotavirus? Teda neviem o tom nic viac, mozu to mat aj dospeli? Lebo som pocula, ze aj to ockovanie ma zmysel len pre malicke babatka, lebo ze vacsi si s tym uz vedia poradit, ale ze ci to mozu mat aj dospeli.... lebo u nas to maju uz asi vsetci.... 😒 .... ak nic, tak asi bezna viroza, crevna chripka.... co je to Kulisek, je to aj pre dospelych?
A skoda, ze som si nespomenula na tie probiotika, ale to od pondelka, kedy som to mala ja, uz asi nema vyznam si davat, ze?

emjee
18. jan 2009

zebri kulisek je taky rehydratacny roztok z lekarne - my sme to mali so sebou na dovci v egypte proti faraonovej pomste 😀

emjee
18. jan 2009

zebri ale ak nemas blizko lekaren skus:
roztok z pitnej vody, do ktorej vyzmykate stavu z pomaranca, citrona alebo grepu, na liter pridate kavovu lyzicku soli a 4-5 kociek cukru

zebricka
18. jan 2009

Fuj, to co mi tu radis? 😀 😀 To je aj pitne? To ma hned presla cela domnela dehydratacia, ked si predstavim, ze by som mala pit nejaku cukrovu osolenu citrusovu vodu... 😀 😀

emjee
18. jan 2009

nekecaj a pi 😀 ako chces doplnit stratene mineraly?

zebricka
18. jan 2009

Pijem mineralku, to musi stacit... 😝

sue
18. jan 2009

Emjee, priznám sa, že ja som na šatku príliš lenivá, aj keď som vo všeličom ostatnom ujetá matka 😀 na šatku som nikdy nedorástla. Mám strach aj z viazania, aj z toho, že sa nejak zamoceme a krpec mi vypadne a tak... my sme mali od pôrodu do dvoch mesiacov baby vak. To bolo úplne ideálne, malý bol ešte ľahký, tak chrbtica nemala až takú záťaž (kvôli tomu jednoplecovému zaťaženiu) ale keď som objavila Manducu - mňam 😵 😀 obrovské výhody vidím v bleskovom zapnutí a rozopnutí, vo variabilite - pre nosičov (nosila Macina 40kg sesterka aj 110kg ujo 😀 ) aj pre nosencov (od 2mesačného 5kg Macina po 8r.bratanca 😀 ) , je to perfektný nosič pre menšie dieťa na túry, na prechádzky, do mesta... my máme zdolaných niekoľko dvojtisícoviek 😀 o menších kopcovch ani nehovoriac, prelozené mestá a úplná pohoda. Vyspal sa tam aj prebdel, odkojili sme sa tam...
Šatka má zas výhodu v tom, že keď si niekde na výlete, tak keď sa zvalíte do trávy, máš bábo na čo uložiť a nemusíš nosiť ďalšie haraburdy, je určite variabilnejšia keď objavíš jej čaro 🙂

bihan
18. jan 2009

Emjee.. ty si fakt pravá koníkarká.. za chvíľku ťa aj na látkovky zlomíme 😀

verulka
18. jan 2009

emjee, ked budes mat problem, tak pisni..ja viem viazat skoro vsetko 😀 ale realne vyuzijes max 3 uvazy..manduca je podla mna super na vacsie ditko, ja ju mam mesiac, odkedy sa mu nepaci v satke..
kocky, ryzovy odvar, probio davam dlhodobo, mrkvu skusim, ale on je taky, ze kym to nie je maso, tak dovi dopo 😅 ryzu mi zjedol s bananom( polku na obed a druhu teraz), do odvaru mu robim caj
Eni, ja som si s liekmi odskakala mrte, takze u nas sa nevyjdenava a lieky sa uzivaju...Ronovi davam kuliska po 5ml striekackach( kazdych 10min dve 😝 ) je to o hubu, ale aspon vypije 😉
zebri, ono mozno je to rota, mozno iny virus..kazdopadne,pokial vypije liter caju za den, vobec neriesim 😉 nejako to vydrzime..
Certi, 9mes mame v piatok tak som zvedava 😀
babuli, nutrolin b mi grckal, ked bol zdravy, takze davam dohpillus 😉 no, takze pauza skoncila, letim..
joa nabrala som 2skumavky z nocnika- uplna voda 😖 kua, on sa chcel ku mne pridat v diete 😕

tilly
18. jan 2009

teda, vy ste tu toho popísali...