Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
24. sep 2008

kočky nestrašte, veď my sa máme o dva mesiace sťahovať. Na druhý koniec dediny, vyše kilometra na zastávku autobusu, o škôlke nehovoriac. však budem musieť z domu vyraziť o 6-tej, nech sme na pol ôsmu v škôlke 😀 😀 😀

tilly
24. sep 2008

mercy, to bol domčo strašne malinký, to bola najhoršia zima

tilly
24. sep 2008

fakt nestrašte, my potrebujeme stavať cez zimu a keď bude snežiť a mrznúť, tak sa nebude dať, túto zimu sa v pohodke dalo... dnes sme zložili zálohu na pozemok, zajtra ho ideme kupovať, do dvoch týždňov by mal byť náš a hneď sa začne s prácami (aj bez povolenia 😅

barunka
24. sep 2008

tilly a kde ste splašili pozemok? my sme to po dlhom hľadaní vzdali, lebo sme nikde nevedeli zohnať.
tak bude aspoň byt.

cat
autor
24. sep 2008

eni,tak aspon nieco prezradim, velku vlakovu drahu osmickovu,myslim ze ta bude mat uspech,maly je do vlakov uplne poblazneny..a klasika sanitky,hasici,policajti-to musi byt.
mercy, mys? fuha,verim ze si sa musela zlaknut 😝 noo..ja co mam odjakziva macky ich beriem len ako potravu pre ne 😀 takze mi az tak nevadia same o sebe, ale v byte..brrr 😝 ja nenavidim hmyz aj pavuky a chrobaky,to je hnus hnusovy.
Inak fungujeme normalne,tym ze Simi neplace je vsetko ok,ona len pomrnci a nikoho nezobudi nastastie 🙂 ale zacala vcera papat po 100ml,kedze aj odsavam, viem to skontrolovat,kokso,zacina byt riadny zralok 😀 no idem ju dat na balkon..

kattum
24. sep 2008

Cat, to si dobra, vianocne darceky, to co je? Ja mam obe deti chore, fakt parada, len zvysena teplota a kasel, ale uz to trva skoro tyzden, tak sme tu uvazneni.

ena
24. sep 2008

cat: my mame vlak dreveny ten z IKEA a stale dokupujeme nejake kolajnice, mosty a pod.. ale filip nervaci, ked sa mu tam marek dosuchta a slohne mu kolajnicu alebo vagon z vlaku a zacne mu to hned ozuzlavat 🙂

a vychutnavaj, ze Simi zatial len papa a spi 🙂
u nas zacina teraz riadny frmol, jeden zaspi, druhy sa zobudi.. marek vsade lezie, filip poobede vymysla so spankom a ked to vzdam, ze ho nedam spat s tym, ze vecer pojde spat skor, tak nehrozi, ma este viacej energie, ako keby poobede spal 🙂
a vymyyyysla, ma spat, tak chce cikat, kakat, papat, pit, a dookola.. no, parada.. 🙂)

kattum: no tak to nezavidim a som zvedava, kedy aj nas drapsne nieco take, lebo ved raz to pride aj ku nam 😒
a vianocne darceky, no rozmyslam, ze detom sa najviac oplati kupovat az po vianociach 🙂

cat
autor
24. sep 2008

kattum, fuha,no prajem skore uzdravenie.. 😉
ena, pre toto ja mam Tomasa este v posteli s mriezkami, akoze nechces spat? prrdlajs, mreze nepustia, chvilu si poreve ale za par minut hodi protestny spanok 😀 proste hrube nasilie,ale poobede spat pojde ci chce al. nie. som riadny krkavec,ja viem. 😅

ena
24. sep 2008

cat: a Tomas ti nevylezie z postielky?
Filip obcas vlezie k marekovi, chvilu nevedel vyliezt von, ale uz aj na to prisiel.. u nas jedine miesto, z ktoreho sa filip nedostane, je IKEAcka stolicka na krmenie, ale musi tam byt priputany, lebo inak aj odtial sa vytrepe von.. a potom este v phil and teds kociku ked ma 5bodove tak sa nevie odopnut, ale z quinny aj z chicco golfacov sa vedel vyvliect 🙂

cat
autor
24. sep 2008

nie nevylezie,lebo sme dali matrac az na dlazku a nan este jeden taky tensi,cize je uplne nizko a potom, on bol na rozdiel od Filipa vzdy taky tazkopadnejsi, on mi nikam ani nevylieza,ani ho to nenapadne a ak by aj nahodou,hned vrestim ze to nemoze..aspon v tomto posluchne lebo inak..mi pije krv kazdy den.
Eni,kolko ti Marek vypije mlieka tak naraz? a nepamatas kolko to bolo ked bol taky maly ako je teraz moja simi? lebo milostiva sa nam rozozrala,este mi doktorka vynada..
Ozaj a Silvinka je este cela??

kattum
24. sep 2008

Kati, ako to merias, ked kojis? Ci uz pridavas aj umele?

ena
24. sep 2008

cat: joj, tak to nepamatam, pri filipovi som mala vycapene na chladnicke, ze kedy a kolko vypil, teraz pri marekovi uz nie 🙂 zacinali sme so 60 ml, dost rychlo presli na 120 a strasne dlho uz je na 180 ml.. obcas muspravim vecer 210ml, ale to malokedy, vacsinou je to tych 180 ml.. a teraz ma cca 10,2kg a 78.5 cm (4,3 kg, 52 cm)

a co bojis doktorky, ved ked pije MM, tak z toho sa hadam nepreje... ved ked sa rozhybu, tak zhodia prebytocne kilecka ;))

kattum
24. sep 2008

jasne neobmedzuj ju, ved ma len 2 tyzdne a este k tomu je malinka, to ti kludne moze pribrat i kilo za 3 tyzdne a nevadi. Ja dodnes neviem, kolko mi pije drobec. Snazim sa ho naucit pit vodu alebo caj, hlavne terza kd ma tu teplotu, no nic, nevie co ma s tym robit, ziadnu flasu nechce. Davam mu to po lyzickach.

kattum
24. sep 2008

Koculky, kuknite sem prosim, mate s tym skusenost?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ena
24. sep 2008

kattum ja uz som si dnes tu tvoju temu vsimla, stokke som videla, aj som nad nou rozmyslala, len sme ju este nevyskusali.. dost drahe su tie stolicky..
mozno najblizsie, ked pojdeme do KIKA, tak tam filipa skusime posadit, ze co on na to 🙂

pindula
24. sep 2008

baby dik za rady, za tu bipu...kartu a aptamil, najblizsie, ked sa vytrepeme do rakus, tak sa tam stavim...chcela by som ist tuto sobotu do parndorfu, kuken nejake cute vecicky do K.I.D.S. a keby mali nejake vyhodne prve topanocky, tak by som aj tie kupila.... 😉

verulka
24. sep 2008

kattum, odpisala som ti 😵 podla mna jeden z naj vymyslov 😉

cat
autor
25. sep 2008

kati, ta stolicka vyzera dobre 😵 i ked cena..tak ale nic neni dnes lacne 😒
nie,nedavam umele mlieko,odsavam moje,lebo z prsa skoro nic nevypije mala.
Vcera sme inak obdivovali tvojich malych na fotkach,aki su podareni a Brunko vyzera straasne dospelo 😎
Pindulka,nechodis do petrzky do EnikyBeniky obchodu? Ja idem teraz tam pozriet topanky,uz sa mi par krat podarilo najlepsie kupit pre toma prave tam..

pindula
25. sep 2008

Kati, ja ani netusim kde to EnikyBeniky je 😕 ....niekedy mozem ist kuk.... 🙂 ....a uz tesim, ked pojdem hlavne kuk na tvoju malu 😉 ....dufam, ze potom to stretko isti 😉

sranda
25. sep 2008

Linda EnikiBeniki je hned za starou budovou TPD hore na terase bytového domu s ruzovou markizou. Je to kamoskin obchod a maju tam velmi fajn veci, vzdy tam malej nieco kúpim a hlavne topky na doma Slovobuv Bardejov celokozene s plnou pätou anatomicke......

geegee
25. sep 2008

cat,
aj ja mam riadneho zruta. Z roznych dovodov sme sa dopracovali k tomu, ze odsavam MM a papa z flase, takze tiez viem kolko spapa. Na veceru 160ml len tak zmizne a cez den tak od 60ml po 100ml, ako kedy. Teraz ma uz skoro 5kg 😅
Odsavas odsavackou? Ja rucne, ale uvazujem nad elektrickou. Obycajnu mam a ta nevytiahne nicove nic 😠

cat
autor
25. sep 2008

Lindi,presne tam ako pise sranda, no a kedze ja sa orientujem podla krciem 😀 ,je to presne nad krcmou Alcatras na Manesovom nam. Mne sa tam tie veci v eniky velmi pacia..vzdy obucham co mozem 😀
Geegee- ja iba elektrickou,mam Medelu a som spokojna, neboli to hlavne. 5kg? to ste dobri, Simonka ma 2680g, cize je stale hlboko pod porodnou vahou 2930, musime chodit na kontroly na Kramare ze ci prospieva.. 😒 Oblieka velkost 42, pre babiky.

geegee
25. sep 2008

no asi skusim aj ja daku kupit, lebo pridem o ruky 😀 Neboli to vobec, len ma to nebavi. A co som citala, tak elektrickou by to malo ist rychlejsie.
Tomas ked sa narodil tak mal 3 700, takze uz vtedy dost. A pri prepusteni 3 450, co nas s takou vahou nechceli pustit domov 😠

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
geegee
25. sep 2008

ziza, ja len kazde druhe kupanie umyvam mydlom, inak len vodou a maleho natieram asi tak od 3 tyzdnov bielou Niveou - on mal strasne suchu kozu. Ale Matuskovi som davala do vody par kvapiek olivoveho oleja z lekarne ked bol drobec.

sranda
25. sep 2008

cat, Simi je veľká herečka, máš ju veľmi pekne vyobliekanú a je celá na teba. A prosím ťa nerob si vrásky, ona to všetko dobehne, veď je nejaká čaja či nie? Nemaj boja 🙂 .......

cat
autor
25. sep 2008

geegee,fakt ti tu Medelu odporucam,je to rychle.. juj,co my by sme dali za 3,4kg aspon 😉
ziza, dodatocne gratulujem k Sofinke, je nadherna 🙂
Ja Simi kupem len v cistej vode, to vanicka je fialova 😀 ale natieram ju olivovym olejom, ma hrozne suchu pokozku.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cat
autor
25. sep 2008

Dakujem Sandri, ved ju krmime o 106 a natvrdo budime kazde 2-3hodky ako nam prikazali na kramaroch.. A ako sa ma Petka, poslucha?
Ziza, ako spavate,teda kolkokrat v noci Sofi papa? Sama sa zobudi?

geegee
25. sep 2008

cat, aj ja som musela Tomina budit kvoli zltacke. Hadam pred necelym tyzdnom sa zacal budit sam ked bol hladny. Dovtedy by prespal hadam aj cely den bez jedla.