Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

verulka
19. jan 2009

cafte, no uz sme vraj za vrcholom, od rana doteraz kadil 2x 😎 len ma v puse zase soor, tak uz nechce pit, ale striekacka fici...
no ja mat dobre a pohodove deti, tak ich mam tucet 😀 preto mam take ake mam 😉 ja som si pri nich odserinakal snad vsetko..okusovanie nechtov, choroby, jedenieaj nejedenie, nespanie, budicek cca o 5, nevybitelne baterky, furt v pohybe...mai aj fazu sparania v nose a papkania ulovkov 😝 ritky zaparene aj nezaparene...chytri ako hovado, cize vecna sutaz kretivtiy( dieta c rodic, je u nas bezna...ale ja to beriem ze sa aspon nenudime 😀 no ale jedna vec je fakt nefer- pri takych detoch mi ta vaha dole nejde 😠
jo a k kusaniu nechtov, ani paprika, ani lak ani nic nepomaha..teda u radka...

sranda
19. jan 2009

no baby verte, ci neverte, ja krkavčia matka som namočila petre ruky teda prsty do červenej ŠTIPLAVEJ papriky a už je pokoj, teda pred cca pol rokom. V kuse si okusovala nechty, no vyzerala ako taka sedlačka....No patri sa to na damu?
Teraz sme doma, hadajte kolko deti dnes z 27 nastupilo do škôlky? 5!!!! Aj to jeden ležal na izolačke, sme išli od dr. a stretla som uč. išili von a ona že ahaho. Vo vedľajšej triede je ich 10, no klasika už to začina, všetci sú rovnako chorí, štekavý kašeľ non-stop, teplota, soplenie....takže na tyžden bude určite odstavena zo škôlky.

certica
19. jan 2009

kusanie nechtov... este donedavna sme to mali na dennom poriadku,ale total do krvi, aj palce na nohach dokonca. zacalo to cca ku koncu mojho tehu a prestal s tym nejak pred 2 mesiacmi, ked prestal chodit do skolky. mne vtedy jedna lekarka spominala, ze to je sposob, ako sa dieta zvykne vyrovnavat s velkou zmenou - porod, resp. surodenec, skolka... u nas to asi naozaj aj bol ten dovod. uvidime, ked nastupi znova na jar.

verul, tak uz bude hadam dobro 😉
inac som rozmyslala, ze teraz by nam manduca mozno aj vyhovovala. mne sa v podstate dizajnovo viac lubila, ergo mi pride jednoduchsie, len tie pasy cez plecia by mozli byt tensie, nie tak mohutne, inac super

sranda
19. jan 2009

certi neviem aky spúšťač bol u nás, lebo nič také čo ty píšeš nehrozilo, asi jej pripekalo na hlavu 🙂 .

certica
19. jan 2009

inac, ja som si tiez paradne kusala nechty, ale az na zakladke, este aj s najlepsou kamoskou 😀 a teda trvalo nam to az do puberty 😅

sranda
19. jan 2009

certi, ste boli hladne 😲 ? ci bojkotovali domacu stravu 🙂?

tilly
19. jan 2009

eni, domčo mal 2,5 roka a dosť ho to bavilo a baví, chodievame pravidelne, keďže sa začali robiť predstavenia aj tu u nás v kormoráne

emjee
19. jan 2009

kusanie nechtov? ja dufam, ze pri krpcovi na to nebudem mat cas 😅 hanbim sa, ale neviem prestat (aj ked boli obdobia, ze som si mesiac dva nekusla 😀 len som olupovala lak 😝 )

babulka
19. jan 2009

ahaaa, tak uz viem, preco si nechty neobhryza, ziadny surodenec na obzore🙂

Ja mam zas pocit, ze musim s Matusom vo vsetkom bojovat...niekedy ako u debilov...ostrihat vlasy - rev, ostrihat nechty - rev, umyt vlasy - rev....................mne to sice psychologicka vysvetlovovala, ake to je u takychto deti, ako je Matik, ale fakt ako v cvokhause. Asi s nim budem bojovat do dospelosti, aby si vobec ostrihal nechty alebo vlasy 😝

My sme boli prvykrat vo filharmonii pred 2. tyzdnami na detskom (rodinnom) koncerte, a Matik vydrzal pekne sediet celu hodinu, pocuval, bavilo ho to, tak som bola happy.

Srandi, ani nevrav s tymi chorobami, u nas v skolke je sice almost full stav (okrem 2 deti su vsetci v skolke, teda v Matikovej triede), ale uz sa "tesim" kedy to zacne... 😝

verulka
19. jan 2009

babuli, neboj on prestane revat pri tychto ukonoch..jednoducho to pride 😉
n oa hlasim dieta zavodnene, stolica zahustena a polovica bananu zjedena..o inom ani pocut..
takze s avraciam k chudnutiu 😀
emjee, wow to aky tyzden tio tam svieti 😕 ja som sa pri ronovi dopracovala k 38tt 😎

cat
autor
19. jan 2009

aj ty verulka? aj ja, obaja moji sli von v 38tt.
..som rada,ze je uz tvojmu malemu lepsie 🙂
chcela som dnes bicyklovat,ale tak som strasne vycerpana z Tomasa,ze proste nevladzem ani len vstat odtialto
☹ milion krat denne ho musim upozornovat na serbel, lebo aj ked sa pyta, ked ide cikat, mu vzdy par kvapiek ujde a ja ho mozem prezliekat. Ja neviem, je toto normalne?

emjee
19. jan 2009

nestraste, 38tt mi zacina vo stvrtok 😀

verulka
19. jan 2009

emjee, ja so mrodila 12dni skor..ale zase to bol moj 4. porod..prvy som sla den po, druhy 3dni pred, treti 7dni pred...takze uz radsej nerodim, lebo mi hrozi predcasny porod 😅
cat, je to normalne 😉 ono sa to zlepsi, ale nevymizne nikdy..ja mam teraz problem, ze radko mi chodi v noci cikat a rano najdem total ocurany hajzlik..smrad ako na stanici 🙄 ale ked on pritom spi...ach jo..
no ja som dnes ficala na rychlych zdrojoch energie 😅 ale ked sa vyspim, tak uz budem zase pekne zdravo jest 😉

cat
autor
19. jan 2009

ach jaj verulka, ti chlapi,ze ano 😒 a co sa clovek naperie..ja uz mam ruky znicene kolko periem.
Ale teraz mi je mizerne, som listovanim po albumoch videla to mrtve babatko v truhle,co tu uverejnila jeho mama z pohrebu. Nejak sa neviem prestat triast a asi si uz budem pozerat iba albumy kamaratok 😢 😢

kattum
19. jan 2009

Kati, uz bude len lepsie, jasom dnes bola na aquaaerobicu, dnes to bola makacka, super, dobru naladu mi to spravilo.
Emjee, ty budes rodit 11.2, na narodeniny nasho Riska a odhadujem ta, ze este 2 hodiny pred porodom budes sediet na MK, potom si das nejake kontrakcie a odrodis.

cat
autor
19. jan 2009

kattum, to je super, aquaaerobic, vo vode musis vyvinut 2 nasobne usilie, aj mna nato lamali v studiu,lebo tie baby robia aj toto, no zial ja nemozem bazeny vobec, hned tam nieco chytim, naposledy riadny zapal mocovych ciest.

babulka
19. jan 2009

Kati - to v 39tt, nie? Aspon ja som mala termin 25.12 a porod bol 38+3 😵

tie fotky, myslsi asi Aninam- to je z temy HIE, o ktorej sme tu so sue pisali. Velmi smutne.

Veruli, gratulujeme k pozitivnym vysledkom 😀 Ozaj, kedy tak asi prestane revat pri "tych ukonoch"?

emjee
19. jan 2009

kattum diky 😀 budem informovat

mixka
19. jan 2009

ahojte maminky 🙂 vyuzivali ste realne kocik golfky alebo su to vyhodene peniaze ??? som v stadiu rozhodovania sa, ci kupit alebo nie...

kattum
19. jan 2009

pri citani temy HIE... a po si uvedomim, ake su nase starosti malicherne. Je to velmi smutne, casto na tu kocku myslim..

cat
autor
19. jan 2009

babuli, myslela som ukonceny 38tt, aspon tak to bolo v papieroch z porodnice pri Tomovi, Simi zas bola v priebehu 38tt nejak 37+1,ale tam uz slo o zivot, ved vies..
Ano Animan, je to strasne, ..boze ja tolkokrat na maleho kricim..a niekto..je mi z toho hrozne 😢
mixka, myslis cisto iba golfky na sedenie? ak sa chystas kupit akoze letny kocik, mne sa osvedcil taky, co sa da sklopit aj do lahu, vela krat v nom maly zaspal, tak len som to sklopila aby spal rovno. No neboli to golfky,ale PP Aria.

kattum
19. jan 2009

Mixka, urcite maly lahky kocik sa osvedci, aby sa dal i jednou rukou tlacit, ked dieta cupka vedla teba i ked neviem ako je to pri dvojkach, to by chcelo este tretiu ruku.

mixka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mixka
19. jan 2009

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

toto tam malo byt, som uz asi unavena 🙄

sue
19. jan 2009

Mixka, my máme Multiway (tiež Chicco) a som veľmi spokojná, je ľahký, skladný, polohovateľný úplne do ľahu. Samozrejme to na Jané nemá, ale je to vhodná alternatíva do malého bytu. Odporúčam.

verulka
19. jan 2009

mixx, no mne po roku v kociku neboli, takze neporadim..oto leto poficim v manduce a pesi, takze ja golfku nekupujem, ale zase je len 1, mylsim krpec, a kociky nelubi..
cat, ja nemam sancu citat ine temy a uz vobec nie smutne 😔
babuli, tak t netusim, uz si nepamatam..ale trval oto dost dlho...
cat, no a ja ich mam doa prevahu 😅 ale zase, je jasne, ze ked budu vacsi starostlivost o WC im prenecham ,ench sa podelia..ja s ajkou vzdy trafime 😀
jo a snad uz koncom tyzdna idem pekne cvicit 😵

cat
autor
19. jan 2009

mixka, vyzera to dobre,ale ja by som si predsa zistila, do akej miery je polohovatelna ta opierka chrbta..videla si ho aj nazivo? lebo najlepsie je predsa vyskusat..
verulka, ja si zas musim dat aspon 2 dni s cvicenim pokoj,lebo uz prehanam a chodim ako unavena matoha.

mixka
19. jan 2009

nevidela v reale cat, len predbezne zistujem, ci to je vobec na nieco dobre alebo vyhodene peniaze 😅

kattum
19. jan 2009

a aky mas teraz kocik? Hlavne aby sa dal tlacit jednou rukou, preto by som asi volila spojenu rukovat.

cat
autor
19. jan 2009

no mne sa velmi lahucky, sikovny kocik osvedcil, vsade, aj v meste a brali sme ho dokonca aj do Tatier, ked bol maly unaveny, vozil sa v nom aj ked mal uz 2,5 roka.
No pojdem uz,ledva vidim.papa 😉