Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

cat
autor
19. apr 2009

ena 😀
My sme dnes boli prvy krat na tom velkom detskom ihrisku pri Bajkalskej a hned ako som sa rozhliadla-same zname tvare z MK- alexandra, aktak .. 😀 Tomas sa vyblaznil a odchadzali sme samozrejme s revom,lebo 3 hodiny mu nestacili..

aktak
19. apr 2009

cat 😵 no a mne sa zdalo ze vidim alex ale nevidela som ziadne deti okolo nej a muza som si nestihla vsimnut
inak cat, by si mala prestat s tym chudnutim, sak som si ta asi aj preto asi prva nevsimla ze si uz priesvitna 😉

megg
20. apr 2009

ahojte, Mercy sem este obcas nakukne? neviete?

tilly
20. apr 2009

cat, na štrkovci ste boli? tam je super, domčo tam chodieva s mojou mamou, jemu sa tam tiež strašne páči...

no, neviem, pri domčovi som grcala skoro do konca, zle mi bolo do 19tt, potom dva týždne migréna (čo ja normálne nemávam) a až potom bolo dobre...

pindula
20. apr 2009

Cat, aj my chodime na Strkovec, skoro kazdy den 🙂

cat
autor
20. apr 2009

no my sme tam boli vcera len 1. krat,ale pacilo sa, takze budeme chodit castejsie,Lindi, nemusime chodit do SJK, mozme sa aj tam stretnut 😉

cat
autor
20. apr 2009

este som chcela Lindus ze radsej az bud. tyzden, po tej crevnej chripke sa bojim aby krpec nemal nejake zbytky bacilov, aby sme vas nenakazili 😒

aktak
20. apr 2009

my chodime na to ihrisko kazdy den, mame to kusok, ale cez vikend tam uz asi nepojdem, rady boli na vsetko okrem zachoda

megg
20. apr 2009

no tak maminy, vyzerá to tak že nás nevzali do škôlky a to sme uuuuplne prvý odovzdali prihlášku v prvý deň zápisu. Tak tomuto už naozaj nerozumiem.

pindula
20. apr 2009

Kati, ouki, je to asi rozumnejsie 😉 ...uz sa teda tesim....a teda mozeme kludne dat aj Strkovec 🙂

pindula
20. apr 2009

aktak...ja ta na tom ihrisku sem tam vidavam... 😉 ....len je mi blbe prihovorit sa, ked sa poriadne nepozname ani cez pismenka 😉 .....
aj minuly rok som ta tam "stretla", ked bol moj Max este malinky v hlbokom kociku 😉

megg, to je brutalita 🙄 ....to aby som zajtra odniesla prihlasku pre Maxa, aby nas zobrali, ked pride ten spravny cas 😅

babulka
20. apr 2009

Megg 😲 A dovod aky uviedli? Alebo len "nepríjmam"? Poziadaj o prehodnotenie 😔

aktak
20. apr 2009

pindula 😀 😉

megg
21. apr 2009

No na to je jedine vysvetlenie - uplatkarstvo.

ena
21. apr 2009

megg- ved v sept 09 uz bude mat oliver 3 roky a ty asi pojdes do prace, alebo uz asi aj chodis, tusim bol Oli aj v sukr. skolke... tak potom by aj mna zaujimal dovod, kedze si bola prva s prihlaskou a splnas podmienky..
ja som tiez zvedava, ako dopadneme, my sme tiez v prvy den ako sa dalo, niesli prihlasku, ale neboli sme prvi v poradi.. pred nas sa dostanu podla vsetkeho vsetky pacujuce maminy, kedze som na RD s Marekom..
Cat, u vas to ako vyzera so skolkou?

kattum
21. apr 2009

Ahojte, nech vam to so skolkami vyjde, Cat, Ena, Megg, drzim palce!
V nedelu sme sa vratili z BA, bolo super, krasne pocasie, stale sme boli pri Drazdiaku, hned by som ho preniesla do Brna, tu jazera nie su, len spinava priehrada.

megg
21. apr 2009

Ena, veru presne tak. Aj TP mam v obci, uz pracujem, dieta dalsie nemam ani necakam a vidis. Ja som tiez zvedava na vysvetlenie a ak nie ja, tak existuju úrady, ktorých sa aj MŠ boja.

megg
21. apr 2009

Ena, možno budeš prekvapená a zoberú ti malého. Aj u nás pobrali detičky aj maminám na RD.

babulka
21. apr 2009

Inac to by aj mna zaujimalo, aky bol dovod...ved aj u nas je to tak, ze do MS chodia deticky, a ich mamy su na MD, chodia po nich s kocikom... 😖 Teda v nasej triede nie, ale v inych ano... Tak potom je to aky meter? Je to nespravodlive, ale v dnesnej situacii rozumiem, ked nezoberu dieta, ktoreho mamy je s druhym dietatkom doma, ale pracujuca matka???? Samozrejme, ako tak citam, je tu vela mamiciek, ktore si s radostou nechaju dieta doma aj 4-5 rokov (aj ked na toto mam tiez svoj nazor), ale 3 rocne dieta a mama v robote - to sa ma ako riesit?

cat
autor
21. apr 2009

ena, do prvej skolky ho nevzali-klasika nedostatok miesta,ale hned nam dosiel aj papier,ze do 2. ho beru, tam sa nas ale ani nepytali,ci som doma, ci nie, ci mame 2. babo a riaditelka hovorila,ze prihliada aj na vek dietata,kedze Tomi uz bude mat skoro 4 v septembri...

cat
autor
21. apr 2009

ale vobec som to necakala, skor som sa uz zaujimala o sukromne skolky..lebo aj ta sesternica co nam mala pomoct lebo pozna riaditelku mi povedala,ze mi nemoze absolutne nic slubit. Tak sa tesime 😎

megg
21. apr 2009

Tak som volala s riaditelkou, vraj nas zoberu do novootvorenej triedy, no na odvolanie. A ze mali spusta predskolakov a deti, ktorych su uz tam starsi surodenci. Vraj ani vsetkych predskolakov nepobrali. Ale asponze bola slusna a priznala aj to, ze sme boli prvy a ze urcite ho do tej novej triedy zoberu. Tak som zvedava.
Babulka, tieto ich metre...to je vsetko len nejaka pokryvka, zamienka aby sa bolo na co vyhovarat. Cele nase skolstvo je zial jedna velka biedna diera za ktoru sa mozme len a len hanbit.

kattum
23. apr 2009

Verulka, prajem Ronkovi vsetko najlepsie k 1. roku! Pekne to oslavte!
Cat, vasa vyprava s macom v kociku ma pobavila, foto su super! No este ze nemas toho medveda ty v nosici a Simonku na chrbte v batohu.

sue
23. apr 2009

...na to je najhorsie to, ze teraz sa este skolka da vselijak polepit - stara mama, opatrovatelka alebo tak... ale kurnik co budeme robit ked tieto silne rocniky pojdu do skoly? To ta uroven klesne uplne pod bod mrazu s ich vyukou 🤐

Ronkovi VŠETKO NAJLEPŠIE 😵 😵 😵

aktak
23. apr 2009

sue toho presne sa ja bojim najviac, ze sa to s nimi bude tahat od zakladnej ze bude vsade pretlak 😖

verul to je uz rok? ja odpadnem, ako vcera mi to pride ako si robila sttanice 🙂 vsetko najlepsie 😵 😉 🙂

sue
23. apr 2009

Aktak to sa bude s nimi ťahať už nastálo...

megg
23. apr 2009

Ronkovi všetko naj 😉 Naozaj to rýchlo letí.

cat
autor
23. apr 2009

Vsetko naj naj Ronusikovi 😵 😵

verulka
23. apr 2009

dakujeme krasky 😵 som bola bez netu..
oslava nebude, ron totiz vcera grcosil a hnackoval, dnes zatim klidek, ale brusko ho evidentne boli..torta v ladnicke, ale vsak zjedia velkaci 😀 ja som to asi tiez chytila,. blbo mi je 😝
nooo uz je to rok, nostalgia ma prepadla, aj fotoky pozeram, ze fuuha, taky bol maly 😀
megg, skolka ma mrzi..
babule nebojte sa, ono sa to upravi, do skoly ist musia a tym padom budu otvarat viac tried, prijmu ucitelov a je to 😉 ked sla do skoly ajka, tak otvorili 3 triedy po 100r...

tilly
23. apr 2009

megg, tlač, lobuj, rob čo môžeš, nech na teba nezabudnú 😉

verul, to čooo jeee, že rok, to je strašnééé, všetko naaaaaaj

no, na základku tie naše deti zobrať musia, ale aké to zas bude, keď ich bude 34 -35 v triede 🙄
a potom dostať ich na strednú... no bude to ťažké, ale aj my sme boli taký silný ročník a dostať sa na strednú bol fakt problém, hlavne na tie dobré stredné školy...