Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

kattum
10. sep 2009

Baby, od 19.-30.9. budem v BA, tak myslite na stretko v tomto termine prosim, rada by som vas videla!

tilly
10. sep 2009

tak som si už dohodla pôrodníka, nemal nič proti sekcii, tak dúfam, že keď k nemu prídem, že nezačne štrajkovať...

dominik má strašne rád učiteľky, hlavne jednu, mi rozprával, ako ho mojkala, keď pre rokom plačkal a ako teraz mojká maličkých... ona je fakt poklad a je na nej vidieť, že tie decká miluje (pritom má aj svoje deti)...

cat
autor
10. sep 2009

tilly a do kt. porodnice pojdeš?

tilly
10. sep 2009

do ružinova

ena
14. sep 2009

megg: t com plaz uz zrusili, teda piesok, ale ihrisko ostalo 🙂

ena
14. sep 2009

my skolka celkom v pohode, len od stvrtku sme filipa nechali doma, lebo zacal soplit, dnes som vahala, ci ide alebo ostane doma, ale este sme ho nechali, zajtra je volno, tak pojde uz dufam v stredu.

sweetienka
14. sep 2009

my sme doma so zapáleným hrdlom a Dianka je strašne nešťastná, že nemôže ísť do škôlky 🙂 chápe, že medzi zdravé deti nesmie a strašne sa snaží vyliečiť sa čím skôr (poslušne leží v posteli, pije sirupček 😉 normálne ju nespoznávam) jej sa v tej škôlke musí nenormálne páčiť
kattum, dúfam, že sa podarí to stretko v tom čase keď budeš v BA aj ty 🙂 mne vyhovujú všetky dni okrem 21.9.

tilly
14. sep 2009

už to začína, decká sú soplavé jedna radosť... aj domčo soplí, ale u nás v škôlke sa z toho veda nerobí, keď sa pýtam učiteľky, či ho môžem dať, tak mi povie, že všetky decká sú na tom rovnako, len ja jediná sa pýtam... že keby niečo, tak mi volajú...

cat
autor
14. sep 2009

aj Tomáš je soplavý a samozrejme teda že aj Simina:( okrem toho tá malá potvora už druhý deň úplne odmieta mlieko /Bebu/. Ovocie, polievku aj jogurt či výživu si v pohode dá,ale zbadá mlieko a hneď spraví hlavou odmietavý pohyb a rozreve sa,až rozzúri. Neviem,čo robiť:(Zmeniť mlieko, flašku,nechať ju tak 2-3 dni? 😢

verulka
14. sep 2009

cat, nemen zatim mlieko, daj jej este par dni..okrem toho, mlieko zahlienuje, takze ke dje simca soplava, vobec by som jej ho nedavala..okrem toho, moj Ron je uz skoro 6mes uplne bez mlieka 😉 je maso ,strukoviny a kysane vyrobky a je to v pohode 😉 ak dieta odmieta mlieko( casto len docasne) presne vie co robi 😉

sasulec
14. sep 2009

ahoj cat,ak mozem pridat skusenost,kamoskyn mali tiez odmietal mlieko, potom zase zacal..docasne sa to da riesit s nemliecnymi kasami,mozno redsimi do flasky,abo normal,zasytia a babo buva celu noc.. 😉

megg
15. sep 2009

ahojte,
Cat, my sme tiez boli nejakeho pol roka uplne bez mliecka. Potom sa to vratilo spat. Ale nenutila som ho pit mliecko, ked odmietal.

Ena, veru kym sa my stretneme aj sneh napadne 😀
Inak ja som opat usoplena, unadchovena, ja neviem ako sa toho zbavit 😖

tilly
15. sep 2009

aj ja už kašlem... sa teším aké to bude, keď budem mať novorodenca a domčo mi bude nosiť choroby domov...

cat
autor
15. sep 2009

vdaka, zatial to necháme tak..uvidíme. Tomáš má cez 39 teplotu, otázka času kedy ho bude malá nasledovať.:(
Tilly, presne toto je najhoršie.

verulka
15. sep 2009

babulky, berte to tak- lepsie teraz ako o tyzden, ked planujeme stretko 😅 inak cela BA je etraz chora a hlavne deti, ktore ani do MS nechodia 😝 nejaka pliaga 😝
ale zvladneme a bude to v pohode 😉

gaja
16. sep 2009

ahote,
tak my sa zatiaľ držíme od chorôb (ved bol chorý ten týždeň pred nástupom, tak hádam tento mesiac už nebudeme)
čo sa týka odmietania mliečka, Danko nám prestal piť mliečko ked mal rok aj kúsok.. nepil ho vyše roka.
Pijával nutrilon, no jedného pekného dňa ho proste začal odmietať.. skúšali sme aj iné mlieka, dokonca aj klasické aj plnotučné aj polotučné.. všetko možné, dokonca aj granko do mlieka a nič nepomohlo.
Odmietal aj čokolvek biele. Napr. pribináčikov, tvaroháčikov a podobné veci papal len čokoládové, prípadne inofarebné.. ale biele nie.
A mliečko nám začal piť až v januári tohto roka. Kúpili sme si po vianociach to dolce gusto, kúpili sme si aj tie náplne na čokoládu a už len chodil, že čo to mám a ja že čokoládku.. ochutnal najprv lyžičku, pomaly mi začal z toho odpíjať a asi tak po štyroch dnoch, čo mi chodil do "čokoládky" som vytiahla granko, mlieko a spravila mu kakavo.. a začal mi konečne pijávať mlieko.. síce len malé šálky - tie 120 ml a len vo forme kakavka, ale po vyše roku a niečo to bol pre mňa ako malý zázrak.. a tak postupne prešiel na väčšiu šálku a teraz dá niekedy aj dve po sebe...
😀
Takže ono to chce čas... Ja som sa vtedy snažila, aby pil mlieko a skúšala som čokolvek, že sa mu znechutilo všetko biele...
Tak ale na druhej strane, papal veľa syrov aj iných mliečnych výrobkov, takže aspon takto sme sa snažili nejak to mlieko doplniť...

tilly
16. sep 2009

ja už sople neriešim, aj sa včera domčo máčal v bazéne, celú hlavu mal mokrú, dnes sa bude tiež určite kúpať, keď má byť 28 stupňov... sme vypustili bazén tak, že má vodu po pás, tam sa teraz tak blázni, zlatý je...

s mliečkom neviem... ale ak papá mliečne výrobky, tak by mala mať vitamínov a vápnika dosť... domčo bol 1,5 roka kojený, potom sme pár mesiacov skúšali všelijaké mliečka, nič nechcel, tak sme mu dali plnotučné mlieko, to mu chutilo a chutí, nič to s ním nespravilo, tak som spokojná... každé ráno musí dostať kakavko, stále dostáva plnotučné mliečko (aspoň aby mal nejaký ten tuk)...

megg
16. sep 2009

Tilly, vy sa este kupete v bazene? 😨 Fii a neni kosa? 😒

Baby a poradte mi, drobec uz nie je veeelmi dlho bez plienok v noci a nikdy sa mi nepocikal a teraz bum bac kazdy den nejaka "nehoda" v posteli....cim to moze byt? 😖

tilly
16. sep 2009

megg, máme ho prekrytý 😉

gaja
16. sep 2009

jeseňou megg..
nám sa to stávalo minulú jeseň. to je vraj normálne a vraj sa to niektorým deťom stáva aj do štyroch rokov.
Nič si z toho nerob... ono to prejde 😉

megg
16. sep 2009

Tilly, aha jasné, ja som zabudla 😀
Gaja, to fakt? Nuž ale to aj tak nechápem. A hlavne mi spí vo svojej izbičke, ja neviem že sa počúral a on spí vyzlečený, lebo sa sám povyzlieka 🙄 a potom mi nachladne. Ach jo.

tilly
16. sep 2009

domčo sa tiež už asi 4 krát za posledné dva týždne pocikal, lenže on sa ani nezobudí... nedávam mu večer piť a keď mu dám, tak mu dám aj plienku 😅 😔

gaja
16. sep 2009

megg.. netráp sa tým.. náš tiež minulý rok cez leto sa krásne naučil od plienky, prišla jeseň, začal sa pocikávať, niekedy sa pocikal, niekedy nie.. tiež som mu dávala na noc plienku a pomaly to prešlo...
Tento rok zatiaľ kľud, tak hádam... ale keby aj - veď je to len na noc a uvidíš, že behom mesiaca max. dvoch to bude OK... 😉

gaja
16. sep 2009

tilly - že večer mu nedám piť.. to náš musí.. a také tri razy do týždňa sa zobudí raz za noc a pije čajík ešte aj v noci.. zvyčajne tka okolo druhej 😀

tilly
16. sep 2009

fakt mu nedám piť, včera mi vypil o ôsmej večer dva poháre... tak som mu radšej dala plienku... a dobre som urobila...

cat
autor
16. sep 2009

Ahojte, Tomik dnes nafasoval ATB:( druhý raz v jeho živote 😔 a ešte aj fenistil, nasivin, pamykoin. Má úplne červené hrdlo, vysoké CRP. Simi sa ku podivu drží, iba soplí, za svoj prvý rok nebola chorá vlastne ani jediný raz,naštastie. Doktorka mi povedala,že nemá nijaký zmysel ich oddelovať ak boli doteraz spolu..
V noci sme boli hore asi 150 krát 😒
Tilly aký pekný 33tt ti svieti 😎

sweetienka
16. sep 2009

cat, aj dianka má atb, snáď to pomôže, ešte síce škaredo kašle, ale už je podstatne živšia
megg, my sme riešili niečo podobné, niektoré maminy mi tvrdili, že je prechladnutá a preto sa pociká, ale ja som si odsledovala, že to bude tým, že večer veľa pije a keď tvrdo zaspí, nezobudí sa na nutkanie ísť na wc, čiže u nás platí, že pred spánkom menej piť, alebo keď sa napije viac, dať ju ešte neskôr večer cikať (v takom polospánku); v každom prípade držíme palce, nech sa to opakuje čo najmenej
😉

cat
autor
16. sep 2009

sweetie, no bolo nám tých kolotočov treba ☹ tuším tohtoročné vinobranie zložilo všetkých..

verulka
16. sep 2009

megg, ja si myslim, ze to moze byt aj tym ,ze ako ma terazkopu novych podnetov, ta,k je viac unaveny a tvrdo spi..mne sa to stava pri radkovi (este aj sem-tam teraz)
jaaj, chorobky, uzdravte sa vsetci ☹

mercy
16. sep 2009

Ahojte, ja som si vinobranie užila, boli sme s Rišandom na kolotočoch a cítila som sa naozaj dobre, terza mi je zase nanič 😝 ,už by to mohlo fakt prejsť...