Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

zebricka
15. jan 2009

Baby, a tie skolky si vyberate podla nejakych referencii alebo je to fuk, hlavne, aby nejaka bola?

megg
15. jan 2009

Sranda, veru tak. Ale zas ak ho tam k nam nevezmu, panikarit ani podplacat veru nebudem. Ostane v tej kde je teraz, len ho budem vozievat, tak ako doteraz. Ale inak je to vynikajuca skolka a hlavne drobec je tam happy a oni su zase z neho happy 🙂

Pocujte maminky, kde by som zohnala nejaku peknu psickovu masku na karneval? nevideli ste nieco take???

Cat, super Simi je sikulka 😵

sranda
15. jan 2009

megg, mňa čaká to isté čo riešiš ty teraz. Na jar sa stahujeme, v nov. som volala s tamojšou riaditeľkou a prihláške na prestup a poslala ma do čávesu, že si mám prísť pre prihlášku v marci a hotovka. A to pritom som u nej sedela v apríli 08 a dohodli sme sa, že v nov. jej mám zavolať a príjme ju. Ale to som ešte nevedela, že sťahovka bude na jar, sa to posunulo, malo to byť k dec. 08. Ešte mám tam v zálohe šte jednu škôlku, tiež som volala s riad. Mám sa ozvať v apríli. Len už teraz vidím, že keď v tejto je petra spokojná a tam mi nesadnú učiteľky a prostredie, tak ju veruže nebudem presúvať. Len to vozenie pomoooooc....

zebricka
15. jan 2009

Megg, tu mas kopec masiek, zvieratkovych, tak si pozri, ci tam nebude aj psickova, urcite sa nejaka najde...
http://www.masky.sk/search.php?rskolik=24&rskol...

megg
15. jan 2009

zebri, tak urcite su aj referencie dolezite, potom snad prvy dojem, ako to na teba posobi. A taktiez je to najlepsie prisposobit praci, bydlisku, atd. (miestu, kde sa ms nachadza) a take ostatne. No ja som v tom tiez mala najskor chaos, ale potom sa do toho dostanes a ficis 😉

tilly
15. jan 2009

zebri, asi tak, len aby nejaká bola... najprv som si vyberala, ale keď som zistila, že do dvoch zo šiestich nemám žiadnu šancu sa natrieť, tak som brala prvú,kam som sa dostala... inak sa to ani nedá povedať, skrátka som sa tam nasáčkovala 😀

sranda
15. jan 2009

u nás na nástenke v škôlke je leták na novú požičovňu masiek, zajtra ti napíšem do IP kontakt.

megg
15. jan 2009

sranda, to si mozme podat ruky. mam tu istu dilemu. I ked ta skolka u nas grobe vyzera fajn, aj ucky. Ale co ak si Oli nezvykne..hm. To vozenie je uff, hlavne ranne vstavanie. Ale vsetko sa da, zvyknes si.

Zebri, diky moc. idem mrk.

zebricka
15. jan 2009

Lebo kamoska hovorila, ze tiez si vyberala podla dojmu, vybavenia, ihriska, okrem toho, ze ich nikam nechceli zobrat, tak nakoniec aj tak vysvitlo, ze napr. na take ihrisko male deti pustaju minimalne /akoze santit po preliezkach/, lebo deti vela, uciteliek malo a vsetci vieme, ake su deti, tak sa skor hraju vonku inak.... 😝

megg
15. jan 2009

Tak teda som netusila kolko masiek existuje, ale tato ma fakt pobavila:
http://www.masky.sk/view.php?nazevclanku=mimoze...

poziciam si ju do prace 😀 😀 😀

zebricka
15. jan 2009

Megg, neviem, z ktoreho si Grobu, ale v Slovenskom mam sesternicu a obe deti jej tam chodili do skolky /uz zacali do skoly/ a nestazovala sa.... teda ak je tam len jedna skolka, to fakt neviem....

zebricka
15. jan 2009

Megg, neprecitala som si link, iba som na neho tukla, ze v com to chces ist do prace a 😀 😀 😀 😀 😀 ....

megg
15. jan 2009

No ja som z toho odvedla...chorvatskeho.

zebricka
15. jan 2009
tilly
15. jan 2009

u nás je jedna škôlka čisto maďarská, čiže nič,

jedna škôlka strašne malinká, brali len dve deti, čiže nič

potom škôlka, ktorá bola realitívne blízko, tam sme

jedna škôlka, čisto slovenská, tam mi rovno povedali, že nemáme šancu, okrem toho tam učiteľka povedala v septembri dieťaťu, čo strašne plakalo, nech už toľko nereve, lebo ju z neho bolí hlava... 😠

jedna škôlka, pomerne ďaleko, krááásny dvor, zlaté učiteľky, ale malilinkaté triedy, detičky sa hrajú, tam kde potom spinkajú, takže si postieľky pred spaním vyťahujú, takže to dieťa nikdy nemá ten istý matrac a tie isté perinky, čo je mi proti srsti...

jedna škôlka pomerne ďaleko, pekná, pekný dvor, ale tiež mi povedali, že nemáme šancu... takže taký výber sme mali my...

sranda
15. jan 2009

megg, no to si teda môžme, už teraz mám z toho nervy. Teraz som presvedčená po týždni, že som urobila pre malú max. a som spokojná, že je tam happy. Keď prestúpi v sept. 09 do druhej škôlky, poviem si aká parádička nemusím ju voziť, teda musím peškom to je ďaleko, ale určite bližšie ako do DNV, ale čo keď tam budú učiteľky rakety? alebo ako píšeš nezvykne si......ach jaj..... toto sťahovanie mi bol čert dĺžny. Ideme síce do lepšieho, len do tooho tá škôlka no porazí ma. A ja keď začnem robiť a petra ostane v dnv, by sm musela zachádzať, totižto takto to mám po ceste.

zebricka
15. jan 2009

Tilly, to take je, ze nemaju vlastne postielky? 😲

Ja si pamatam z detstva skolku tak, ze spalna bola normalne samostatna miestnost, oddelena takou obrovskou zasuvacou stenou od ostatnej triedy.... postele boli skratka stale roztiahnute, a asi sme aj spavali vzdy rovnako, to si uz fakt nepamatam...

babulka
15. jan 2009

U nas mame samostatnu miestnost na spinkanie a hernu tiez samostatne a aj jedalen. Herna a spalna su spolu, len oddelene takymi zasuvacimi dverami a jedalen je spolocna pre vsetky triedy.
My rano vstavame o siestej, teda Matik, lebo ja o 20 minut skor, aby sme o pol 7 vyrazili z domu a boli najneskor o pol 8 v robote (medzitym zastavka v skolke). Skolku som zvolila nie kde byvam, ale kde pracujem, takze vozime, vozime 😒

verulka
15. jan 2009

no ja som si dala so skolkou fakt makacku a vyberala som ju, ked som este netusila kam sa do petrzky prestahujeme 😉 no a presahovali sme sa 5minut od skolky 😀 no a so skolou to iste..zatial s ami tovzd ypodarilo zmaknut a som spokojna- aj so skolkou aj so skolou a aj s 8r gymkom 😉

aktak
15. jan 2009

Adamko, ktory este pred mesiacom nechcel ist medzi deti a drzal ma za nohu, nerobi cez den nic ine len vykrikuje deti deti a ked nejake vidi ide sa zblaznit, sa nahana a hra s kazdym, neviem ci nebude chciet ist o rok do kolektivu...ale nebudu mi ho chciet vziat predpokladam kedze budem doma 😒

tilly
16. jan 2009

aktak, len si pekne daj prihlášku, nikdy nevieš...

a baby, keď váš nezoberú, tak píšte hneď odvolanie 😉

my máme tiež oddelenú spálničku, postieľky sú tam nastálo a deti spia vždy v tej istej, v tých istých perinkách, v niektorých škôlkach to je ale tak, že majú v nejakom kumbále nahádzané postieľky a tie potom vyťahujú keď idú spinkať...

verulka
16. jan 2009

baby, ja som schudla 1,5kg 😀 teda neviem ci naozaj, alebo mi len splasi prsia, ale kazdpadne sa tesiiim 😵

certica
16. jan 2009

jejda verul, no gratulujem 😎 . ja som vcera este o 21.30 zrala hobbies susienky 😅

cat
autor
16. jan 2009

verulka, super 😵
certi, co su to susienky? 😀 ja poznam uz len brokolicu...a ine pochutky 😝 😀

mercy
16. jan 2009

ja som si kupila mrkvicku, mnaaaam a mam hroznu chut na pecienku,asi mama malo zeleza 😖

mercy
16. jan 2009

ja uvazujem aj nad Skolkou pri Delfine, tu v Ruzovej doline, muz kusok odtialto robi.Akurat ,my sme bez auta, tajkez maly by chudacik kazdy den chodil taku dialku busom 😒

cat
autor
16. jan 2009

mercy a neberies zelezo v tabletkach? Ja som to zanedbavala, krvny obraz na prt a po porode hemoglobin 90, co bolo uz takmer na transfuziu 😒

certica
16. jan 2009

cat, no ja si to zdovodnujem tym, ze su "celozrnne" a nejaky zucker ja potrebujem, inak vrazdim vsade okolo seba. mozno niekedy dospejem do stadia, ze sa tejto hnusnej drogy zbavim

verulka
16. jan 2009

dakujem 😵 ale to bude fakt tym ze nekojim...no od bud. tyzdna mozem cvicit, tak idem tvrdo na vec..tento krat som fakt tvrdo rozhodnuta 😉

certica
16. jan 2009

cat, simonka je tiez riadny buckos, ale uplne jak nasi - viki bledsi a lahsi, martin naopak