Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

cat
autor
31. aug 2009

megg si ma pobavila,ze len nakupovala 😀 poznám,i keď mňa to chytilo,až keď mi oznámili,že čakáme naisto dievčatko.
Cez mmb by som ja topánky kupovať nemohla, 90% bot Tomi neobuje,aj keď číslo sedí, tučná noha sa nevprace. Zato šiat pre Simi som už kúpila aj na 2 roky dopredu 😀

tilly
31. aug 2009

hej, ale 40 eur zrovna za topánočky do škôlky, ktoré mu vydržia tak mesiac nedám, som lakomá... tie kočky mávali richterky rovno z výroby z partizánskeho, bola to druhá trieda, ale taká nemecká druhá trieda, čiže keď niečo nebolo úplne rovno zašité, alebo sa niečo strapkalo, tie vady bolo vidieť len po dôkladom preštudovaní topánok...

domčo je našťastie maximálne konfekčný, teda čo sa topánok týka, veci sú mu väčšinou voľné, on je chudší, nohavice bez nastaviteľného pásu už ani nekupujem

verulka
1. sep 2009

megg, neboj proste nebol spravny cas 😉 ono sa to teraz javi, ze v nespravny cas, ale spatne sa zvycajne ukaze, ze vsetko bolo v spravny cas 😉
ja ani omylom nemozem topky kupovat bez vyskusania 😝 resp, ja nakupim, doma poskusam a potom nevyhovujuce vratim 😎 i ked vcera sme zmakli skolske nakupy (ach jo, ucet plakal) ale bez ujmy na zdravi 😀

verulka
1. sep 2009

ja babuli, ja idem naspat do cvicenia, hned ako sa ustali nas lifestyle..ale ja budem rada ak stihnem 1x tyzdenne zumbu 😉 chcem este aj ine typy cvicka zaradit 😉

babulka
1. sep 2009

Veruli, dnes idem na Zumbu a este v nedelu, vo stvrtok pojdem doobeda na BW do Relaxxu, lebo tam zmenili system a mam tam este 30 euro kredit, tak ho musim vyminat do konca roka 😖
tak ked budes mat cas, chut........ 😀

sue
1. sep 2009

Prajem škôlkarikom a školáčikom úspešné vykročenie do nového školského roka 😉

Tilly a aké topánočky do škôlky?

sranda
1. sep 2009

sue, dakujeme, tebe podobne prijemne pokracko v mat dovolenke 🙂 .

sue
1. sep 2009

Sranda, ja už na MD nie som skoro rok 😢

emjee
1. sep 2009

pozeram, ze riesite topanky, mam jednu otazku: dostali sme take capacky a mali by byt matejovi aj dobre (prirovnala som ich k nozke a na obale od nich je aj meradlo dlzky nohy), no ale za svet mu ich neviem obut, lebo pokrci vsetky prsty a tympadom je capacka uzka a neviem to tam narvat 😝 co s tym? to mi bude furt takto robit? asi bude potom len na boso 😝

sranda
2. sep 2009

sue, to mi doslo ked sme si pisali na fcb a riesila si pyzko.
emjee, skus mu ich obut ked bude spinkat vtedy je noha uvolnena a tak najlepsie uvidis, matejkovi tie capacky schvalujem v tomto veku, ja som petre v 10-11 mesiacoch odpalila topky celokozene z protetiky, zacala chodit popri nabytku a tak, suverenne presne v roku, vdaka tomu nema ani naznak plochej nohy, je pravda ze topky su najdrahsia polozka, ved spociatku kazde 3 mesiace rastie noha. Takze ja kupujem vzdy celokozene, s plnou pätou aby sa clenok nevyhegal a nepadla klenba nohy....

tilly
2. sep 2009

hej, topánky sú najdrahšia položka, čo sa oblečka týka...

sue, mávame vždy (min.) dvojo topánok, jedny, keď ideme niekam spolu a jedny na ošúchanie do škôlky, lebo v škôlke dostávajú tie topánky vždy strašne zabrať, oni tam majú odrážadlá a podobné veci, takže topánky moc nevydržia... ale za to musia dobre držať nohu, musia byť ortopedické a tak, lebo decko je v nich v podstate celý deň, len nemusia byť superpekné...

barunka
2. sep 2009

a u nás musia topánky splňať všetko to, čo tilly píše a ešte plus musia byť superpekné 😀 inak ich na nohu nedá...

emjee, mne simi krčí prsty doteraz, keď ju obúvam, teraz jej už môžem povedať, nech vyrovná, lebo je veľká, ale kým bola menšia, tak som jej vždy pošteklila nožičku, ona vystrela prsty a ja som jej šupla topánku 😀 😀

megg
2. sep 2009

ahojte, tak ako skolkari, zvladate? 🙂 Ja dufam, ze Oli tam dnes zaspi, rano bol celkom v pohode, vela deticiek dokola plakaloo..takze taka husta atmoska tam bola.

Ja som rada, ze mam v tomto chlapca doma a nevymysla co si obliect a co nie...i ked raz som mu kupila nadhernu cervenu bundicku v ZARE chlapcensku a ani za svet si ju nechcel obliect, tak som ju vratila. 😲 Takze mozno to dorazi aj k nam... 😀

Tilly, nepoznas nejakeho dobreho pediatra v Podunajskych B.?

gaja
2. sep 2009

hm, tak ten náš chlap nie a nie sa obliecť, s tým bojujeme odjakživa
Niekedy chce len všetko kde je vláčik, niekedy len autá a niekedy len tričko adidas, čo sme mu kúpili na bayerne v nemecku.. lebo on je futbalista..
A niekedy má dobrú náladu a ešte aj sám si zo skrinky vytiahne a oblečie si hocičo aj jednofarebné tričko a to kým si zuby umyjem, už behá poobliekaný..
Len po lete mi začal statočne odmietať čokoľvek s dlhou nohou.. či tepláky, riflíky...
Dnes ráno napr. nemal problém s ničím, len s dlhými gaťami a za ten svet si nenechal vysvetliť, že lež precupkáme k škôlke zamrzne.. ale v škôlke sa prezliekol do kraťaskov a len mi dal pusu a zmizol do triedy skôr, než som zavrela skrinku.. xixi
😀

gaja
2. sep 2009

včera dokonca sa vybral skôr spať, aby nezaspal do škôlky 😀 😎

no a čo sa týka topánok - tak tiež máme dvoje.. jedny vyslovene na dratie do škôlky... tiež rýchlo zničí aj topánky na dvore, aj papučky v triede.. 😒

mercy
2. sep 2009

Čaute ženy, ako sa máte, mne šibe trochen...

gaja
2. sep 2009

warum mercy? 😀

mercy
2. sep 2009

Pozri sa do fóra depresia, už sama sebe nerozumiem...

gaja
2. sep 2009

uff.. no idem čumnúť.. 😕

gaja
2. sep 2009

ajajáj mercy.. keby som vedela, ako ti pomôcť, rada by som ti pomohla...
asi by si potrebovala niekam vypadnúť, možno najlepšie bez detí, s kamoškami.. neskúšala si?
Takúto depresiu som našťastie ešte nezažila,ale neboj, všetko bude OK a ak je tvoj mužíček skutočne chápavý, tak by ti mohol aj troška viac s detičkami pomôcť, niekam ťa zobrať ale tak, aby si sa nemusela o nič starať...
možno niekam na pár dní do hôr, alebo zmeniť nejak prostredie aby ste boli spolu, a aby sa on viac o detičky staral ako ty...
ja som mávala len mierne depky nie takéto vážne.. ale bud mi zabralo nejaké pár dnové rodinné vyrazenie niekam, alebo vyslovene vyjašiť sa niekde jednu noc s babami, nejak proste vypadnúť zo stereotypu..

mercy
2. sep 2009

Hm, zatiaľ som sa od detí nedostala. nemáme auto a dostať sa odtiaľto je hotová veda..., ja viem, že by mi to pomohlo, toto je des 😒

tilly
2. sep 2009

gaji, aj domčo je futbalista, on zas fandí chelsea, takže máme dva dresy chelsea 😀

dnes som mu kúpila topánky za 3.96 😅 v takom veľkosklade, dajú sa tu nakúpiť značkové veci za facku, topánky nie sú pekné, ale vydržia tak mesiac na odrážadle, tak to kašlem, do škôlky budú dobré...

mercy, to si mala aj pri riškovi, že? ☹

megg, na učiteľskej je také malé zdravotné stredisko a sú tam dve mudre, jedna žemberová a druhá hrašková alebo hrašnová, tak nejak sa volá, tuším tá žemberová je dobrá, kamoška k nej chodí a je veľmi spokojná, je to mladá baba, čo má tiež deti, čiže má trošku normálnejšie liečebné metódy a majú aj ten prístroj, čo ti hneď zdiagnostikuje, či je v tele zápal alebo nie...

mercy
2. sep 2009

Mala, tilly, tiež to bolo ťažké,ale toto je namôjdušu horšie ☹ Jéj a vy budete mať Patrika? krásne meno,len u nás v rodine ich je zopár, takže by to neprešlo

tilly
2. sep 2009

pri dvoch deťoch sa to asi fakt ťažšie zvláda, potrebovala by si relax...

babulka
2. sep 2009

Mercy a ostatne baby - a čo takto stretko V/N - nejake big one? Najlepsie bez deti, pamatam, ze mne to dost pomahalo, ked sme sa s Cat stretavali pri Drazdiaku v nedelu, ked bola Kattum v BA, tak aj s nou, a naposledy, ked sme boli V Auparku, verulka, kattum, sweetie...bez deti super. Hm? Kym nemame zimu, a tehulky su este tehulky...

tilly
2. sep 2009

ja som za, len treba plán 😀 a bezdetné asi najlepšie v sobotu

cat
autor
2. sep 2009

ja sa na stretko hlásim opatrne, vždy mi decko ochorie ked sa niekam teším, ale zatial som za všetkými 10-timi. Popravde, neprejde týždeň aby som večer niekam nevypadla, my to máme zaužívané tak,že ja uspím dole Siminu, tá je do 20h hotová, muž si vezme na poschodie Toma a kompletka sa postará o neho. Čiže v momente ako Simi zaspí, ja padám kam chcem, ved naši sú doma kdyby něco. Ale ona sa nezobudí, ani keby traktory padali a Tom detto. Na dve hodky vypadnem pokecať za kamoškami a to mi je všeliek aj na únavu aj na depkovice 😵

tilly
2. sep 2009

ja som už dlho nebola nikde a mala by som teda vypadnúť, kým nemám druhé dítko

cat
autor
2. sep 2009

Ja som si myslela,že ked sa narodí Simi, už sa nedostaneme nikam a stal sa opak, ešte aj s mužom sme boli daleko častejšie spolu vonku, vďaka mojim zlatým rodičom. Podmienka bola uspať si decká. Už spiace ..s tym nikdy nemali problem postrážiť, natiahla som im do obyvky vysielačku a nemali nijakú robotu. Jak ich večer lahneme, tak ich ráno nájdeme, aj to je obrovské šťastie,že sú takí spachtoši obaja.

Takže plán? 😀

babulka
2. sep 2009

No super, plan vymyslime - napr. Aupark, alebo Polus, alebo niekde, kde sa da dobre parkovat, cas prisposobime. 😵