Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

megg
28. nov 2007

Babulka, nieeeeeeee to nepatrilo tebe vobec. A ani ostatnym babenkam odtialto. Ja som tonapisala kvoli tomu, ze tu v okoli mam take kocky, co to nehorazne prehanaju s vychovou a danostami dietata. Dobreze dvojrocne nedaju na hudobnu, vytvarnu, vodne polo, beach voley, rucne prace, varenie a podobne 😀
Nechcela som nikoho urazit ani nahnevaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat 😔

Barun, presne tak, raz to vediet budu vsetko tie deturence, len aby sme neostali prekvapene 😉

mrenka
28. nov 2007

mamci,zabudla si na strikovanie a hackovanie 😀 😀

barunka
28. nov 2007

veru, aj z toho najhlúpejšieho decka na svete raz môže byť slávny vynálezca. Veľakrát sa mi už potvrdilo, že hlúpym šťastie praje 😵 😵 😵

inak sa brutálne nudím, Simi chrápe a chlap došiel domov a sedí si pri PS... A ja už uvažujem, že radšej pôjdem urobiť inváziu na chladničku, keď on na mňa serie... 🤐

mixka
28. nov 2007

barun 😀 😀 😀

mrenka
28. nov 2007

barunka,co tam mate dobre?? 😵 😵 😵

barunka
28. nov 2007

mreni práveže nič, dnes sa mi nechcelo variť.... 😒 😒 asi si dám len nutelku a rovno lyžičkou 😀 😀 😀

mixka, no vidíš a mne je z toho do plaču... buď ma otravujú obaja, alebo si môžem vlasy počítať z nudy.

barunka
28. nov 2007

mňa asi porazí, tak ja mu vravím, že ma bolia oči, idem si ľahnúť, nejdeš so mnou??? a môj mužík na to, že "ráno sa stretneme." 😲

mrenka
28. nov 2007

barun,cakala si manzelsku romantiku? 😀 u nas tiez nehroziii 😀 😀

barunka
28. nov 2007

mreni, čakala, veru čakala. Konečne je doma a on na mňa takto... A som zhrozená, inokedy to bývalo naopak... On čakal a ja som spala...
Asi sa uchýlim k vykopnutiu elektriny, možno mi padne fén do vody.... 😵 😵

mrenka
28. nov 2007

barun,tak do toho 😀 😀

barunka
28. nov 2007

idem kočky, ale ako to vidím, tak do zajtra bude zo mňa nespokojná manželka...

tilly
28. nov 2007

babulka, v pohode sa vyťahuj 😀 aspoň nás motivuješ 😉

viem, že by sa nemalo porovnávať, ale keď mne to nedá, potom mi dominko pripadá ako taký hlupáčik, lebo za inými deckami zaostáva...

hmmm manželská romantika... čo to je???

kala
28. nov 2007

ahojte kočky, tak rozhodla som sa nakoniec do práce ísť, dúfam že to zvládneme malinkú budem mať zatiaľ doma s tým, že mám nájdenú opatrovateľku ktorá bude ráno chodiť k nám tak dúfam že to zvládnem s Sylvie ako sarozhodla?Babulka ďakujem za podporu

kala
28. nov 2007

ešte som chcela jednu dôležitú vec napísať, v nedeľu som bola pozrieť v jednej rodinke kde sú 4 detičky vo veku 7-6-4 roky a teraz novorodena, bolo to strašné v akých podmienkach dokážu ľudia v dnešnej dobe existovať, preto chcem aj Vás poprosiť ak by ste mali naozaj dáke nepotrebné veci či hračky alebo oblečenie teraz zháňame aj kočík pre bábätko budem Vám vďačná v mene tej rodiny ktorej to chceme dať bližšie vám k tomu poviem cez ip

boska
29. nov 2007

ahoj babulka,,, ako citam tvoje chvaly o malom tak mi to pripomina casy nasich rodicov kedy bola MD len pol roka takze vacsina deti putovala do jasliciek a myslim ze to vobec nebolo na skodu naozaj deti v kolektive su omnoho sikovnejsie lebo sa vsetko ucia spolu je to ine ako doma s mamou. Urcite aj laska a venovany cas od rodicov prispieva k vychove a vobec na detsku psychiku deti no kolektiv je kolektiv. Uz sa dlho pohravam s myslienkou Denisa supnut do nejakych jasliciek ale mne by to vyhovovalo len tak na par dni v tyzdni, 😝 .Nas krpec chodi na nocnik ale malokedy to odhadne a stihne zakricat vopred, no cez den uz sme bez plienok, Ale mame aj dobre dni napr. vcera sa vycikal 3 krat do nocnika a mimo asi 4 krat. 😀 Este ze nemam koberce.. 😀 Mam pocit ze stale mu ten pocit na cikanie pride do jeho maleho mozocku neskor ako samotne cikanie vykona, takze vzdy zakrici "kakam" a uteka na nocnik a sadne si aj s mokrymi pancuskami a tvari sa ze vsetko stihol .Hm je to ok??? alebo robim nieco zle alebo mam cakat a raz to pride ? 😝

babulka
29. nov 2007

baby, ale ja to nemyslim tak, ze sa tu chcem vytahovat 😲 Vobec nie. Matus v ziadnom pripade nie je sikovnejsi nez ostatne deti, a ja to viem, len sa tesim z kazdeho jeho uspechu. Stale cika a kaka do plienok, sice v jaslickach aj do nicnika, doma robi sceny ako z akcneho filmu, ked mu chcem dat dole gate a posadit ho tam. Stale pije z flasky s cumlom, tie sosakove pohare nechce, chce len z hrnceka, ale to sa pooblieva. A sprava sa ako maly vagabund, trucuje, jeduje sa...takze ziadna slava.
Ja len ze si pamatam casy, ked sa mal narodit (a povedali mi, ze 10% deti taketo stavy, ako mal on neprezije) a ked sa narodil a podstupil tu operaciu, ked mi hovorili, ze velka vacsina deti, co podstupili to co on daleko zaostava za rovesnikmi - motoricky aj psychicky............tak ma to motivuje k tomu, aby sme vsetkym ukazali, ze aj z takychto deticiek mozu byt sikovne deti. A som preto na neho pysna. Nie na seba - na neho.
On sa veci uci sam, prirodzene, v ziadnom pripade ho nenutim napriklad pocitat. Naucil sa to tak, ze ked ideme po schodoch, tak pocitame schodiky, ked z nich schadzame, alebo ked umyvame zuby, tak pocitame veeeelmi pomaly do desat. ved to nie je o tom, ze ho nutim opakovat, on to robi sam. A podobne je to aj v inych veciach. Takze tak 🙂

barunka
29. nov 2007

konečne mám dovarený obed, tak sa mi už nechcelo stáť v tej kuchyni, až mi bolo doplaču...
z manželskej romantiky nakoniec houby bolo, ako som čakala, PS sa vypínala až po 23-tej a to som už ja snívala môj druhý sen...

babulka, Simi sa učí tiež opakovaním, všetko čo poviem opakuje, niekedy sa na nej dá parádne zasmiať. Dnes s ňou trávil ráno hodinku tatinko osamote a Simi ovláda nové slovo "nindža"... síce neviem, načo nám to bude dobré, ale celý deň na mňa vykrikuje "ninžáááááááá"

babulka
29. nov 2007

Barun 😀 U nas bolo raz rano oblubene slovo "debil", tak cisto snad este ani jedno nepovedal. Postastilo sa mi v aute v rannej kolone z Luznej do BA, jeden Madar (znacka DS) predbiehal v protismere, skoro skosil polovicu kolony, tak som si ulavila nahlas, a Matik hned po mne "debil" a kedze som sa smiala, tak to potom opakoval. Nastastie ho to, kym sme prisli do jaslciek, preslo 😀 😎

certica
29. nov 2007

by som sa tatinka zlateho spytala, ci mi chce takto po dietati odkazat, ze som uz stara korytnacka 😲 🙄 😀

barunka
29. nov 2007

certi, však som sa ho pýtala, či sa mi bojí niečo povedať?? že sa nenaštvem, ale najprv nech porovná roky narodenia a potom nech pustí niečo z úst 😀 😀 😀

babulka, inak tak to býva, to čo deti vedieť nemajú, väčšinou vždy vedia najlepšie... Ja sa našťastie najčastejšie zatiaľ smejem na Paťkovi. Naposledy sa mi páčilo, keď si robili s tatinkom pizzu a chcela si dať aj snilko a Paťko jej zahlásil, že ona nech si zje svojho vtáka (španielskeho vtáčika) 🙂

cat
autor
29. nov 2007

ahojte 🙂
babulka nikto tu nema pocit ze sa chces vytahovat,co si 😲 vsetky dobre vieme, ze deti nemozno porovnavat,len pis, aj ostatne baby, nech sme v obraze 😉 mna tesi ze je Matik taky sikovny 🙂

barunka, na nudu odporucam kupit novy titul od Maxim E.Matkin "Miluj ma ironicky", uz 2 dni sa smejem na tych trefnych a surovo pravdivych postrehoch 😎

Boska, co robite v sobotu, neskocime von?

Uvarila som si plny kastrol hnedej natur. ryze, tak sa idem vytyrat 😝 a konecne schudnut.
Muz ma novu 25 rocnu kolegynu cicu micu,kua, aby som jej nedosla rozbit fasadu, vzdy ked so mnou vola tak je taky divny 😠

tilly
29. nov 2007

cat, už je? a nie je nikde na nete ako interiéry?

fiiiiiiiiiiiiiiiha, nová kolegyňa 😲 neboj, nežiarli, tomu môjmu nasadajú do auta samé cicušky mikrosukničkách, zvykla som si, aj do bordelov chodí (na tom sa najlepšie zarába) a mne to vôbec neprekáža...

babulka, tiež som to nemyslela, tak, že sa vyťahuješ, to som len asi nenašla ten správny výraz, skrátka, píš o tom, čo matík dokáže, je to pekné, my ti ho pochválime a nás namotivuješ, čo môžme svoje detičky naučiť 😉
a to s tým debilom, na to si zvykneš, my sme si takto uľavovali často a tak sme deti naučili, že debil je ten, čo jazdí rýchlo s autom, takže naši toto slovo občas použijú 😅

certica
29. nov 2007

jej, uz je novy matkin?

cat
autor
29. nov 2007

tilly neviem ci je na nete, ja som tu knizku dostala teraz na meniny, certica, je vyyborny, zas pisany v 1.osobe ako Polnocny dennik 🙂
a neziarlim, moj muz dobre vie aka som bestia a ze by mal do konca zivota uz iba peklo na zemi 😀 😀 (a oskalpovanu 25rocnu cicu 😀 )

boska
29. nov 2007

caf katika,,, no pokial minci neodide tak nas nasi pozvali na vianocne trhy akoze rozlucka a v nedelu chce tatko oslavovat narodky.Ale to vsetko len ked sa nic nezmeni no myslim ze minci nakoniec odide az buduci tyzden je to des kufre su uz v spalni dva tyzdne, kopu veci a stale cakame na sneh... hiehiei namiesto toho aby som plakala od smutku tak sa pomaly zacnem tesit. Ozi mam to cd nie od nagyho to chcu kupit nasi mame ine ale su tam > dve male blchy, pes bobi, macko usko,a tak... mino to krpcovi uz dal hoci to mal donies mikulas.. ozi baby nejdete 6.12 do auparku na mikulasa

mrenka
29. nov 2007

cat,zlata 😀

ja som sa tak nasrala,ze ma normalne hlava rozbolela,kurnik kvoli jednemu ko....vi,boze,normalne mam tep 400,fuj,hajzel obycajny..

barunka,no ten fen ti nakoniec do vody nespadol? 😀

sweetienka
29. nov 2007

babulka, len pekne pis, ake robi Matik pokroky 😉 sa mi paci ako sa pekne adaptoval v jaslickach a veru uz aj ja rozmyslam, ze by Dianka mohla ist do jasliciek, je rada medzi detickami aj dospelymi...minule som bola v banke a kym som si ja vybavovala, co som potrebovala, tak sa s malou hrali dve zamestnankyne a ona ani nechcela odtial odist, taka bola spokojna 🙂
co sa tyka plienok my sme uz mali obdobie, ked bola bez plienky a pytala sa na nocnik, ale opat sme cely den v plienkach 😒 niekedy sa jej proste na ten nocnik nechce, alebo ju zaujme nieco ine a ja z toho zatial velku vedu nerobim. dokonca som citala, vraj deti, ktore su hyperaktivne, alebo velmi zive, tak jednoducho na ten nocnik "nemaju cas", nemozu vysedavatlen tak, lebo by im uniklo veeela veci, ktore musia preskumat 🙂
cat 😀 a inac myslim, ze Tvoj drahy ma najlepsiu cicu doma 😉
mrenka a co sa stalo??? 😕 vies ja zvedavec zvedavy 🙂

sue
29. nov 2007

Cat... k tomu len, že podľa mňa má cicu doma 😉
Babuli, nepripadáš mi ako typ, čo by si zrovna potreboval zvyšovať sebavedomie chválením vlastného dieťaťa alebo svojej výchovy...

boska
29. nov 2007

katika,,, ako poznam robca tak pre neho existuje len jedna cica to naozajstna s macacimi krasnymi ocami .. nevies o kom hovorim kuk do zrkadla... 🙄 takze myslim ze aj 18 rocna cicka by s robcom nezamavala no mozno len prirodzene muzsky myslim to tak ze pozriet sa na peknu babu ci v nasom pripade chlapa je normalna vec no nie ale bud klidna urcite ste pripad ze dokonca zivota v dobrom i v zlom. katika co ten mikulas nechytas sa 😨

sweetienka
29. nov 2007

boska, my s Diankou sa chystame aj do auparku na mikulasa, vy s Deniskom nepridete 5.12. na modrokonikovske stretko do petrzalky? 😉