Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

ena
1. nov 2007

Tilly: dobre sme videli? Dominik bol v Reflexe- cirkus humberto ?🙂

ena
1. nov 2007

Cat: dufam, ze Ti ho cely nezjedol Tomas 🙂 Lebo na foto vyzera, ze by si dal 🙂

tilly
1. nov 2007

ááááááááááááááno 😀 😀 😀 😀

akurát som išla písať, že moji chlapi boli v reflexe 😀

tilly
1. nov 2007

ja som mala taký šok, prepínam si z nudy telku a zrazu vidím svojich chalanov 😀

inak to bolo dobre dávno, ten cirkus u nás, oni ani nevedeli, že ich nakrúcali...

mrenka
1. nov 2007

cat,ten kolac vyzera mnaaaam 😉 😉 sikulka 😵 ja som dnes zase robila mrkvovy,ten je tiez super,taky stavnaty a hlavne rychly 😉 a ja tiez nemusim tento sviatok,mam teiz z toho depku,to sa clovek vzdy tak zamysla nad zivotom.. 😒

tilly
1. nov 2007

teda, cat, to si sikulka, to by som nedokazala, ale zjavne chutil kolacik 😉

sue
1. nov 2007

Cat mňááááááááááááááááááám.... okrem mačiek by sme sa zhodli aj v tomto, milujem punčák - a teraz v tehu som schopná ho zjesť na kilá 😵 😀
Tilly, no my sme tvojich chlapov nevideli... reflex nesledujem 😨
...my sme mali fajn dník - bolo nádherné počasie, doobedu sme boli na cintoríne a potom som šila malému obliečky do postieľky.

kattum
2. nov 2007

Cat, sikula. Vy ste toho zas popisali... uz sme v Bratislave, tak len otvaram oci, co sa tu za tie dva mesiace udialo, co som tu nebola.
Nam predpisala zubarka fluoridove tabletky uz v roku , no priznam sa, davam ich velmi sporadicky. Citala som na to rozne nazory a pediater mi to nedoporucuje. Tak bába rad, ked kazdy povie inak. Pritom zubarka nasa je odbornicka na detsky chrup.

ena
2. nov 2007

No baby, tak ako stretko? Uz aj Kattum je tu..
Co vy na to? Lepsi svet alebo napriklad toto?
http://caffeveronika.szm.sk/

Buduci tyzden?

cat
autor
2. nov 2007

Eni, mne je jedno, ja sa prisposobim akurat v stredu nikdy nemozem..
Tu mate inak ten recept kto teda chcete:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Mrenka, ked sa ti bude chciet, napis mi ako robis ten mrkvovy kolac, ja rada skusam nove veci 😉

babulka
2. nov 2007

Cat, sikulka. Ja zvladnem tak nepecene srandy, pecenie je u mna velmi sporadicke. Ale zas ked boli slivky, tak som piekla odusu slivkovo smotanovy kolac, cely plech padol zachvilu, tak som ich napiekla asi tri za tyzden, kym sa neprejedli.
Eni, to Caffe Veronika poznam, je tam fajn, chodili sme tam s kamoskou a drobcami, je to tam uplne prisposobene detom, co napr. v lepsom svete, hoci je tam fajn, museli sme odkladat vsetky tie serepeticky. vazicky, lampicky... Da sa tu pekne parkovat, je tam priamo zastavka 95 hned oproti. Tak ja som za.
A kedy - utorok alebo stvrtok, hm?

mrenka
2. nov 2007

cat skus aj toto Kolacik z Bebe keksov POTREBNÉ PRÍSADY

2balicky bebe keksov-kakaove
300ml smotany na slahanie,1,5stuzovaca slahacky,60g prask.cukru,150g makkeho tvarohu,2x vanilk.cukor,šťava z 1pomaranča,10g želatíny,uvarena čierna káva,čokoláda na poliatie(ja som davala pikao)

POSTUP PRÍPRAVY

smotanu vyslahame so stuzovacom,tvaroh vymiesame s prask.a vanilk.cukrom,pridame do vyslahanej slahacky,do pomarancovej stavy dame napucat zelatinu,mierne nahrejeme,vlejeme do masy a premiesame.do mensejmisy ukladame vedla seba kekse namacane vo vychladnutej kave,potierame kremom,potom dame stuhnut,pri podavani polejeme cokoladou alebo pikaom,dobru chut🙂

mrenka
2. nov 2007

Mrkvový koláč:

600g nahrubo postruhanej mrkvy
300g polohr.muka
250g prášk.cukor
130g mlet.orechov
4 vajcia
1 prasok do peciva
2 lyzicky sody bikarbony(vyjde skoro cely sacok)
3dcl oleja

Postup:vsetko zmiesas dokopy,das piect na 175C asi 25-30min
navrch nalejes citronovu polevu(kupis normal sackovu,len sa zmiesa s vodou)

mrenka
2. nov 2007

my sme bud.tyzden v tatrach,ale az od stredy,ak by bolo stretko v utorok,tak snad by sme sa konecne dovalili 😉

megg
2. nov 2007

ahojte, tak planuje sa stretko? No my sme akurat bud tyzden prec, takze neprideme.
Dnes sme boli na kontrole, tak uz sa Oliverkov stav zlepsil a uz sa ajlepsie chudatko citi. A konecne som mu kupila topanocky na zimu 😉 a som happy 🙂

mrenka
2. nov 2007

mamus,jak si to poriesila s tou zenskou?

megg
2. nov 2007

no dnes sme sa konecne stretli a dala mi to. Ty ale neochota jak svina 😠 Uz nikdy viac, a inak je total nesymposka 😖

ena
2. nov 2007

megg; a co si zas riesila, ci stale ten kocik?

Tak ja som za to stretko v Utorok 6.11.2007 v CAFE VERONIKA na Znievskej.. kto pride autom, ako pise Babulka, da sa tam parkovat a pre MHD zavisle.. vystupite na zastavke ,bus (95),ktora sa neviem ako vola, ale je tusim tretia za technopolom.. uz z busu vidno na terase a tu CAFFE..

A este cas? O ktorej vam vyhovuje?

megg
2. nov 2007

Ena, kocik je uz daaaaaaaaaaaaaaaaaaaavno porieseny 🙂

ena
2. nov 2007

megg: a inak, obchod rusia, si pozerala na nete, maju akcie ze 50-70 perc zlavy.

megg
2. nov 2007

ena, sa necudujem 😀 Ale celkom dobra satisfakcia 😎 Asi jej vzali licenciu 😀 😀 😀

megg
2. nov 2007

tak maminky krasny vikend prajeme a zo stretka hodte potom foteckyyyyy , my odchadzame dnes na vylet 😵

ena
2. nov 2007

megg: tak prijemny vylet 🙂

verulka
2. nov 2007

babulky, tak ako v utorok? Ja sa iba na chvilinku zastavim, lebo mam skusku o 12,30 a potom ficim spat do prace. Veronika je priamo oproti mojej praci, takze to je ok. No ale zdrzta sa nemozem, lebo moj drahy ma v ten den narodky. Ale dojdem vas aspon na chvilku kuk

cat
autor
2. nov 2007

mrenka, dakujem 🙂
Eni tak ako s tym casom? Ja mozem az po 16h, cize vas tam asi uz najdem..
A kto sa este pridate?
Megg, skoda ze tu nie ste..

mrenka
2. nov 2007

cat,neni za co 😉
mamus,to som rada,ze ste to nakoniec vyriesili,krava jedna... 😠 😠

tilly
2. nov 2007

dobrý večer dámy 😉

vraj je celá BA dnes vymretá, má to jednu výhodu, muž ide domov, nie je roboty...

baby, hoďte nejaký tip na výlet na zajtra...

ena
2. nov 2007

no baby, boli sme s malym dnes v Caffe Veronika, mne sa to tam velmi paci, len jeden problem, na stretko je to malicke, herna je ako taka vacsia detska izba.. a su tam iba 3 male okruhle stoliky a pri kazdom 2 stolicky.. je tam teraz aj obchodik prestahovany, takze by tam bolo asi tesno.. a otvorene je tusim do 18,30 .. my sme tam dnes boli s Filipom od 16,00-18,00 ..okrem neho sa tam hrali este š deti a potom ked odisli dosli este s jendym dievcatkom a bolo to tak akurat na tie 4-5 deti.. a boli len 2 kociky.

takze asi skor ten lepsi svet..
a cas, ved napiste, co komu vyhovuje a nejako to dame dokopy, zatial je datum, ze v utorok..

mrenka
3. nov 2007

tu je dnes ako mrtvo... 😕 😕
cat,skusala si nieco piect?

cat
autor
4. nov 2007

cauko mrenka, este nie, je mi nejak blbo,neviem sa prebrat ani po 3 kavach, cakam na vysledky z krvi,asi zas anemia tipujem ☹ Ty prides na stretko? Zatial sme sa v podstate na nicom nedohodli len ze Lepsi svet a asi v utorok, ja cakam kedy sa ozvu kattum a a babulka..