Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
1. aug 2007

ahoj babuli, ako pokračuje sťahovanie? kedy budete v novom?

mrenka
1. aug 2007

tilly,idete stavat iny domcek?som nakukla do temy staviame... 😉

kattum
1. aug 2007

Babulka, nepridem ani dnes, az zajtra (pekne to posuvam) No chudaci nasi, ale vraj to krasne s Brunkom zvladaju. Naskytla sa mi pracicka, dnes vcer a v noci to spravim a mam velmi slusne prachy, tak to musim vyuzit, ked som volna.

megg
1. aug 2007

babulka, mne by to bud. tyzden vyhovovalo! 🙂

Kattum no ty si sikulka, este aj pracujes 😉

barunka
1. aug 2007

Baby, verili by ste tomu, že dnes sme boli u lekárky a tá tvrdí, že tie Simonkine kiahne, nie sú kiahne ale niečo iné no nevie čo??? Pretože vraj nemá vyrážky naplnené hnisom ani tekutinou... 😲

mixka
1. aug 2007

ahoj barunka 🙂 chudatko simi, dufam, ze ju to coskoro prejde 😉 dnes vecer ti napisem mail, nejak nestiham, ale dnes ho posielam, tak cakaj postara 😎

barunka
1. aug 2007

mixka, jasné, budem čakať, chlap nebude doma, takže ho aj vpustím dovnútra 😀 😀

tessa
1. aug 2007

baru,
ta tvoja doktorka je nejaka divna 😖 Uz davnejsie som citala, ze ste mali s nou problemy...
A robila jej teda nejake vysetrenie, ked nevie, co to je?

barunka
1. aug 2007

tessa, nie, v sobotu sme boli na pohotovosti, akurát sme natrafili na takú druhú expertku, ktorá ordinuje v sládkovičove. Tá jednoznačne povedala, že kiahne, púder, nekúpať a nesprchovať, nechodiť von. kontrola dnes u našej.
Táto naša zasa dnes povedala, že kiahne to nie sú, a aj keby, tak chodiť von sa môže (dokonca aj na ihrisko medzi deti), ale že ona nevie čo to je a poslala nás domov s tým, že jej mám dávať aspoň fenistil... Akurát ju tak odvážila a keď zistila, že Simi schudla, tak len zahlásila, že konečne bude mať normálnu váhu...

mixka
1. aug 2007

...konecne normalnu vahu 😀 😀 😀

certica
1. aug 2007

barunka, s tymi vasimi doktor(ka)mi je normalne sranda 😀

tessa
1. aug 2007

ty kokso, to co je za Dr.? Ze schudla...nas Mato ma 14kg 😕 ano, dobre, citas, a aj nasa doktorka ma furt nieco proti jeho vahe...a teraz ho mam choreho, resp. ma vysoke horucky uz 3.den a tiez sa ma pytala, ze ci malemu chuti jest...Ja na to, ze moc nie a ona, ze vsak je dobre ziveny, ze mu to neuskodi 😠

barunka
1. aug 2007

len ja si skôr myslím, že to bolo skôr tým, že sa Simi v "izolačke" pokakala (pravdepodobne od strachu... ) 😀 😀

barunka
1. aug 2007

tessa, 14 kg ani nie je tak veľa. Ja som v nemocke videla dvojročného, čo vážil 20kg a vyzeral, akoby mal ísť práve rodiť. Podľa mňa závisí váha od výšky a aj stavby tela.
tie dr. by sa mali skôr zaoberať zdravým našich detí, aby zistili, čo im je...

tessa
1. aug 2007

no vysku malemu neviem, lebo sme este neboli na rocnej poradni, tak neviem, presnu vysku, ale vzdy ked tam ideme, tak odvazit ho nezabudne nikdy 😠

barunka
1. aug 2007

aj tak ti ho pravdepodobne presne nezmeria. Mne merali Simi asi na 5 krát a vždy mala inú výšku 🙂 A tiež ju merala len raz, na ročnej poradni.
Inak na fotkách Maťko vôbec nevyzerá, že by bol tučnučký, taký bacuľko je v tváričke 😵

zuz11
1. aug 2007

barun, hmmm a nemala ta Tvoja dr prazdnu cakaren, tak preto to nie su kiahne a mas chodit na to ihrisko? 🤐 😀 vies zeby potrebovala nabrat osetrenych pacientov 🤐 aj ked zacal iba novy mesiac ten stary uz nezaplni 😀
jaaaj viete co som zistila? zabudla som za manzela zivnostnika odovzdat na socialku papiere do kunca juna 🤐 hrozne sa bi=ojim co s toho bude len mam problem neviem sa ani dovolat tetuske co ho ma na starosti 😔

petaba
1. aug 2007

Ahojte baby smiem sa pridat?

zuz11 to ze sa nevies na socialku dovolat, to je u nich uplne normalne. Nam mali poslat niake papiere, ktore mali dojst 8. augusta minuly rok a myslis, ze dosli?! Odvtedy ta "mila" pani radsej nezviha telefon, nastastie tam mame znameho, tak to nakoniec vybavil. A ked sme volali na informacie ohladom nasej "zlatej" pani, tak nam povedali, ze jej sa da tazko dovolat lebo ona vacsinou nezviha, ale treba dlho zvonit a skusat. To je, ale pristup! Oni ked nieco chcu, tak to musi byt na cas, ale ked ti maju nieco dat, tak sa to vlecie aj niekolko mesiacov az rokov.

Baby kedy v akom veku je najlepsie nahanat vsetky tie detske choroby... kiahne...

babulka
1. aug 2007

Zuz, neboj, vsetko v tej Socialnej je prave o tych tetuskach 🙂 Prides, pousmievas, ospravedlnis, pochvalis novy uces... a tlacivo je riadne a vcas odovzdane 😵

Barunka, ta tvoja doktorka je fakt uzasna 😖 Ako pokracujes v liecbe? Ktorych rad sa drzis?

Tilly, este nestahujeme, zmluvy mame podpisane na odovzdanie bytu k 1.9., tak snad - klop, klop, klop.

tilly
1. aug 2007

juj, babu, tak to držím palce

barunka
1. aug 2007

babulka, veď ja neviem čo mám robiť. Dnes sme boli vonku, ale snažila som sa detičkám vyhýbať, ak to predsa len je niečo nákazlivé, aby to nechytili.
Nenatieram ničím, sprchujem o 106 tak ako doteraz, stopla som hypermangán, a fenistil kvapky dávam len večer.
Najviac ma zarazilo, keď mi zahlásila, že ona nevie čo to je a popritom sa ju ani nesnažila vyšetriť. Len mrkla vyrážky, odvážila ju a poslala nás domov. Takto to funguje všade?? Neviem čo to je a hotovo?? A kto to má preboha vedieť, keď nie lekár???

nera
1. aug 2007

barunka - je lekár(ktorý si to oslovenie ozaj zaslúži) a "lekár" (ktorý si to oslovenie asi zaplatil 😠 )Ja až teraz viem čo to je chodiť k lekárom.... všelijakým.

certica
1. aug 2007

barunka, ked nevie, tak vas mala poslat na detske kožne nie?

barunka
1. aug 2007

certica, jediné miesto kam nás ona poslala, je von dverami. Ja už vážne uvažujem nad tým, že radšej vyhodím kopu prachov na nejakého súkromného lekára, ktorý mi Simi vyšetrí a aspoň budem vedieť, z čoho mala takmer 40-tky teploty aj po nurofene a vyhádzané celé telo. Mimochodom vyrážky nemiznú, ale objavujú sa stále nové, ale to je možno len alergia na mňa... 😲 😲 😲

nera, len to je ten problém, ako rozlíšiť jedného lekára od druhého "lekára". Ja mám smolu skôr na "lekárov", jediní normálni lekári, s ktorými som sa stretla boli v nemocnici na kramároch...

verulka
1. aug 2007

barun, rozhodne to takto nefunguje vsade 😉 ani ti nepovedala, ze ci to vyzera na nejaku zihlavku alebo co? Uff, drzim palce, nech sa to co najskor doriesi.
kocky tak ako stretko? Ja mam bud. tyzden volno a sm doma s detmi, takze vas radi uvidime. Pls, ked sa nejako dohodnete, pisnite mi IP, lebo teraz som na compe dost malo a nerada by som vas prepasla. Okrem pondelka mozem hocikedy 😀
tessa,barun ja mam opacny problem a vkuse pocuvam zo vsetkych stran- Ajka ma konecne 24kg a 133cm a to ma za par 9 rokov. Furt pocuvam ako by mala pribrat 😠 kebyze ju vidia ked je- ma porciu normalne ako ja, ale nepriberie ani za svet. Nastastie mam skvelu dr, ktora tvrdi, ze kazde dieta ma svoje predpoklady, tempo a kazde je ine (a ona sama kasle na tabulky)...

barunka
1. aug 2007

verulka, to určite hovoria zo závisti, ja som Ajku videla a podľa mňa je ohromná kočka a vôbec nevyzerá byť nejaká vychudnutá. Hlavne, že jej chutí papať a hotovo.
a nám nepovedala nič, len zhrnula, že kiahne to nie sú, môžete ísť do obchodu, že Simi je celý tato a poslala nás preč, vraj má školský deň a musíme odísť, kým prídu detičky, lebo čo keď je to nákazlivé.

tilly
1. aug 2007

verulka, no bodaj by pribrala, je stále v pohybe, ako má pribrať??? 😲 lepšie, ako by mala byť obézna, no nie? je to kočka

no, idem do hajan, konečne raz pred polnocou...

ozaj, ak bude nejaké stretko, tak mi prosím tiež napíšte ip, neviem, či prídem, lebo nejako nestíham, ale aspoň sa pokúsim

sue
1. aug 2007

Barunka, už vezmi Simi od tej svojej "lekárky" - aj ak by si s ňou mala dochádzať nejak ďalej... ale myslím, že za zdravie drobca to stojí - táto koza ako ju popisuješ si nezaslúži ani vlastniť diplom... 🙄

cat
autor
2. aug 2007

Ahojte, takže s tým stretkom to vyzerá na Stredu ako písala babulka? My môžme..

Barunka, tá tvoja "koza" dostáva každý mesiac od poisťovne kapitáciu za to že má Simi v starostlivosti ale v akej starostlivosti keď povie že nevie čo jej je? Asi už naozaj nastal čas odísť od nej, si predstav že by taká krááva nebeská zanedbala niečo ozaj vážne, nechcem strašiť ..😒

Maminky, nezvládam už zúrivé záchvaty toho mojho zlobra. Každý deň cirkusy, hlavne s umývaním, tuším by zapadol do Luníka 9 k cigánom, aký má odpor k vode. a umývanie zubov-to už riešime hrubým násilím, inak to nejde 😢

snilko7
2. aug 2007

ahoj cat....nepoteším ťa, ale u nás tie záchvaty stále pretrvávajú...včera sme mali cirkus kvôli tomu že som mu na obed dala kuriatko a on chcel rybičku 😖 a ako hulákal...pánečku...a s tým umývaním zubov je to podobne 😉