Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
13. mar 2008

to fakt? ja som si myslela, že teraz fungujú škôlky tak, že ak dieťatko nechce spinkať, tak nemusí... aspoň u nás je to tak 😕

no nič, idem kupkať malého a potom mi ide seriál

verulka
14. mar 2008

Babyk, v pohode chodte do druheho 😎 ono jaska, ze zaciatky su tazsie, ale tak to bolo aj pri 1.babu,nie? Boli sme vyplasene, vsetko sme chceli mat perfektne a pod...pri druhom babatku su maminky jednoducho skusene. Prvorodene vyzaduje veeela pozorrnosti, ale myslim ,ze je to taK aj pri jedinacikovi..vsak aj sami pisete..deti sa po narodeni surodenca zacnu spravat inak, lebo aj pristup rodicov je iny..
Tilly nemam anjelikov, ale dost som sa nadrela, kym sme to dotiahli na tuto uroven. Teraz sa nemozem stazovat na ich spravanie 😉 i ked vkuse skusajiu hranice, ale to je v poriadku, to patri k tomu...

kattum
14. mar 2008

Verulka, budeme k tebe chodit na vychovne rady. Dala si obcas po zadku, ci nie? Predpokladam, ze teraz to uz nepotrebuju. Ja stale bojujem so sebou, ci je to spravne ci nie.
Mali by sme zalozit temu "deti cca 2 roky po sebe" a myslim, ze ked tam napiseme svoje skusenosti, tak to bude pre mnohe tou najlepsou antikoncepciou...

geegee
14. mar 2008

ja som citala ze "vychovne" po zadku ma efekt az od 3 rokov dietata, dovtedy si nevie dat dokopy suvislosti 🙂

barunka
14. mar 2008

ja výchovné nedávam, ale častokrát v noci uvažujem, že by som asi mala začať. Tento týždeň mi cez noc decko každú noc spí dokopy asi päť hodín. O pol jedenástej zaspí, o polnoci sa zobudí, jačí na mňa až do piatej do rána a potom si na chvíľku zdriemne. Cez deň je akoby ju opantal sám diabol a len otravuje a robí bordel.
už sa teším na zajtra, keď bude chlap doma, včera v noci som mu už oznámila, že ráno za nimi zaplesnem dvere a nemienim ich vidieť v inom čase, iba keď im bude treba na wc alebo budú hladní.

verulka
14. mar 2008

Kattum, presla som snad vsetkymi stadiami 😉 u nas sa vychvne po zadku vobec neosvedcili. Pri ajke to ako to zaberalo ,ale pri chalanoch uz nikdy...Ale chvilku mi to trvalo, kym som s tym prestala- nie zeby som ich trieskala, ale stalo sa, ze som im po zadku dala..no ale efekt bol vzdy opacny a bola tomoja úprehra...potom som mala stadium, ze som vela kricala, ale tiez efekt bol maly...Aj s tym sme prestali...Potom sa to nejako ustalilo a nemusim kricat, ani im davat po zadku ( to ich vyslovene uraza)jednoducho sa naucili, ze ciny maju dosledky a mozu sa sami rozhodnut ako chcu aby vsetko dopadlo...Najtazsie bolo najst ucinny trest...ale casovo to uz nedokazem zoradit, to uz mam pomotane...kazdopadne odkedy byvame v petrzke ( uz 5rokov) je to s nimi uplne parada...Inak podla mna su deti nad 2 roky poriadne chytre, vela ludi si mylsi, ze este nic nechapu, ale mne sa uz par krat potvrdilo, ze to neplati 😉

certica
14. mar 2008

tak ja pouzivam snad vsetky metody, lebo zatial som neprisla na to, ktora je najucinnejsia. raz zaberie to, raz uplne nieco ine a najcastejsie nic, len to proste musi odzniet...

tilly
15. mar 2008

verulka, ty si už "stará" skúsená mamina, už to máš odskúšané a máš dobré deti 😉
ja som teraz v štádiu non stop kriku a taaaaaaaaaaaaaaak ma to nebaví, ani stále vyjednávanie, vyhrážanie...

kattum
15. mar 2008

tilly, presne to iste, no som rada, ze je to "normalne" a nie som jedina ukricana mamina. Vcera svokra vzala Brunka, ze ho vezme za babickou na Sumavu a ostanu tam do pondelka. Prislo to v pravu chvilu,uz som bola znicena. Brunko rad cestuje vlakom, vobec mu nechybame a aspon je v prirode. Ja si uzivam klud a Riska, vaspala som sa do devaitej, parada, teraz vyrazame von na prechadzku a mozno si i topanky kupim, s jednym dietatom-malinykm sa vsetko da zvladnut.

tilly
15. mar 2008

kattum, to je super, tak si to uži, s malým bábom v kočíku sa dá všetko 😉

verulka
16. mar 2008

tilly, aj to stadium prejde, ked budes na tom makat a aj okolnosti budsu priaznive...mna k vela veciam donutil "zivot" ...castokrat to bola otazka prezitia 😀 nastastie som prezila a aani sediva este nie som...a ako vidis som aj nepoucitelna a tak ked mi konecne aspon trochu odrasti, tak sa do toho vrhame opat 😀 to je uz asi diagnoza 😅 kattum uzi si oddych a nacerpaj kopu sil 😉

tilly
17. mar 2008

ja som po ňom včera tak hučala, hrúza...
dnes ráno zas môj starý po ňom vyhukoval,... chúďa dieťa ☹

eta
18. mar 2008

no ono je asi nieco vo vzduchu,ja mam pocit ze za posledny tyzden nerobim nic ine len maleho napominam, ziapen na neho, obcas uz aj capnem po riti 😝 a on sa ste bavi na tom co zase vyvedie ☹

dnes rano si pritlacil k oknu stolicku a vytrhal z hrantika priesady papriky,co sa starky chystal zasadit 😠 nez som to upratala vylial na zem asi pol flase Cifu-taku peknu cesticku si urobil a ja som si dovolila mu ju znicit 😠 a ja uz som totalne na nervy 😝

snilko7
18. mar 2008

no tak to fakt musí byť niečo vo vzduchu, lebo Paťko je tiež posledné dni jak z reťaze utrhnutý...dneska večer som už normálne zachrípnutá čo nič iné nerobím iba ho okrikujem...kým sa ukľudním, zasa niečo vyvedie a dneska ma mimoriadne vytáča tým, že mi stále budí Kiku a tá je potom upišťaná až až 😖 dokonca mi dneska Paťko urobil na ulici pred domom takú scénu, sused ten len pozeral a ja som stále jak onemená...nakoniec mi sused vraví, že musím mať nervy z ocele, ked som mu nic nepovedala a vydržala som mlčky kým stíchol a prešlo ho to...keby on vedel, že ak by som otvorila ústa, tak ho už asi prichvoštím, čo som toho už mala dosť 😅 😔

tilly
18. mar 2008

tak ja som dnes na nervy, radšej ani neopisujem prečo...

kattum, aj my si robíme takú tortu pomerne často 😀 to je jediné, kam môžem schovať ovocie, ale už aj odtiaľ vyberá 😠

kattum
18. mar 2008

No Tilly u nás to isté, z ovocia už je len banány, preto polovica banaánová a polovica čučoriedková, ale vraj to pre tatinka a maminku. https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
Strašne ho to bavilo so mnou "variť", všetko som mu pri tej torte dovolila, pomáhal, ochutnával, zjedol mi po kyslej smotany a ťažko bolo vsvetliť, že by mala odležať chvíľu v chladničke.

tilly
20. mar 2008

kattum 😀

baby, čo jeee??? sviatkujete? ja som bola až doteraz bez internetu, hrúúúúúúúúúúza

ozaj, mám polycystické vaječníky, takže ďalšia tehula nebudem 😢

cat
autor
21. mar 2008

tilly co to presne znamena polycystické vaječníky? a co ti este povedali, budu ta liecit ci co?

zuz11
21. mar 2008
sue
23. mar 2008

Kde ste maminy? 😲

kattum
24. mar 2008

Ahojte, uz sme v Bratislave, nech si i babka s dedkom uziju vnukov. Na prechadzku sa dostaneme len v ramci Petrzalky, Drazdiak a pod, tak ak ma niekto chut, pridajte sa.

tilly
24. mar 2008

ahojte,

my sme boli v štúrove, užili sme si kooopec srandy, s tými deckami je teraz toľko zábavy, včera sme mali slávnostnú večer, potom tam bola živá hudba, domčo tancoval, taký bol strašne zlatý, spevák bol jasný gay a tak strašne afektoval pri spievaní a domčo ho napodobňoval, taký bol podarený 😀

sue
25. mar 2008
sue
25. mar 2008

...no ja zvedavec klebetník najväčší 😕 budeme mať ďalšie bábenko 😵 😵 😵 Veve a Luky budú mať bračeka alebo sestričkuuu 😵 😵 😵

mixka
25. mar 2008

silvinka caka dalsie babatko 😕 to je krasne, gratulujem a drzim palce, nech je vsetko ok 😵 😵 😵

silvinka
25. mar 2008

ahojte , skor ako ma zahatite ip ci je to pravda, tak ano je to pravda, zaciname tretie kolo kto sa prida ? 🙂))))))))

verulka
25. mar 2008

silvi 😀 😀 😀 😀 tak este raz uplne najviac gratulujeeeem 😵 , inak moj Risko je 16.10. A mohol by to byt chalan, vsak nech to mas ako ja 😀 drzte sa 😉

silvinka
25. mar 2008

verulik ja chcem dievcatkooooo , zlate , mile , pritulne , povahovo ako Lukasko nie takeho certa ako je veverica 🙂 ale ved necham to na prirodu 🙂))))))))))))

mixka
25. mar 2008

este raz gratulujem silvi, budete nadherna velka rodinka 😵

verulka
25. mar 2008

silvi, ale to nerozhodujes 😀 😀 a s chalanmi je vacsia sranda 🤐 i ked moja ajka este furt tajne dufa, ze ronusik nemam pipika, ze to bola len pupoc. snura 😀