Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

snilko7
7. júl 2008

myslím že barunka ráta za dieťa i manžela 😀 😀

sylvie
7. júl 2008

snilko, dik za vysvetlenie.. 😀 uz som myslela, ze Simi rata za 2 deti.. 😀

barunka
7. júl 2008

sylvie, no manžel je to druhé dieťa. ale keby som rátala, za koľko stoja tí dvaja, tak môžem napísať, že mám doma celú materskú školu (samo najväčšiu na slovensku)...
so simi trieska plieska vzdor, manžel ten je niekedy taký nahluchlý že na neho musím zavrešťať a samozrejme, že tú postieľku zlámali spolu..
včera som už hovorila, že si spravíme výrobňu roštov, lebo ten prvý zlomili trikrát a na tretí raz sa stal nepoužiteľný (to mala simi cca 8 mesiacov) a tento druhý tiež nejaké dva tri razy a zásadne to robia spolu. Nechcem vedieť, čo v tej postieľke robia, ale asi už teraz kúpime oceľovú...

sylvie
7. júl 2008

barunka.. 😀 inac u nas podobne ako pises.. ale postielku mame nastastie kovovu.. 😉

barunka
8. júl 2008

baby vám sem prehodím, čo som písala do tej témy o simi, chcem počuť aj váš názor...

tieto posledné dva dni je to so simi a jej nespaním katastrofa. Simi vyslovene dostane hysterický záchvat a hodinu vkuse vreští, trieska sa o zem, jačí, kope, a dnes som dokonca nafasovala aj ja, pekne ma zbila. Včera som jej capla prvýkrát po riťke, takú, že to ani necítila, ale dnes si môže robiť zápis do kalendára, lebo som jej capla po riťke poriadnu.
To sa ani opísať nedá, čo robí, o nás si už fakt môžu susedia myslieť, že ju minimálne týrame. Do deviatej vkuse vybieha z izby, ze chce cikať, piť, kakať, a kadejaké iné blbosti, potom rozhádze posteľ a o deviatej dostane zúrivostný záchvat v takej intenzite, že ju napína na vracanie, vôbec nevníma, len hučí.
Mňa ešte teraz páli ruka ako ma kopla a zbila...
Uz fakt neviem, čo mám robiť, totálne sa mi to vymyká spod kontroly. V noci nespí vôbec, celú noc huláka, o piatej sa už do postele nevráti, cez deň ju dám do postele a aj tak nespí, alebo si zdriemne ako dnes na 15 minút.
Teraz tu sedím za pc, plačem a vyčítam si, že som ju udrela, lebo si myslím, že vždy je aj iné riešenie. Lenže mňa uz ziadne nenapadá. Skúšala som tresty, ze nemala rozprávky, nešli sme na hojdačky ale nič nezaberá. A zachvíľku mne zaberú už tiež len nejaké sedatíva, aby som jej nakoniec ešte dobre nenatrieskala....

Len mi nepíšte aj vy, že mám vyskúšať knihu, každé dieťa sa vie naučiť spať, lebo to je už v Simonkinom veku nepraktizovateľné a fakticky mi nemáme problém zaspať, keď chce, tak vie... U nás to bude v niečom inom, len neviem, či ešte vydržím ďalej pátrať po príčine..
Tiež dosť dobre nechápem, prečo ma udrela, ona doteraz ešte nikdy nedostala, Roli ma nebije a ani ja jeho, stále jej vysvetľujem, že to je škaredé a tak...
Cez deň na to vôbec nie je náchylná, ale tieto noci.... Tie ma raz zabijú...
a hoci mám len 23, už teraz vám môžem s takmer 100% istotou povedať, že druhé dieťa nechcem. Stači mi, ze sa už dva roky trápim s nespaním jedného a aj to ma asi dostane k psychiatrovi..

aktak
8. júl 2008

barunka urcite si nevycitaj to capnutie po zadku, si clovek ktory ma svoje hranice, nesi matka tereza a ak sa nemas zblaznit tak mas pravo aby ti nekedy "usla" jedna po zadku

poradit ti neviem, ale ak je to take zle a poznacuje to kazdy vas den, nevidim dovod neporadit sa s odbornikom, ved na to su, nikto uceny z neba nespadol, urcite by to stalo za to keby sa skoncil ten stres ktory takto spolu prezivate

drzim velmi palce

verulka
8. júl 2008

barun, co tak detsky psycholog? mozno by vedel poradit..ine ma nenapada...asi len to, ze usim ma niekto aj nesavejsie dieta nez boli ti moji...ale to je len pomimo.
drzte sa

sylvie
8. júl 2008

barunka, mas to teda sakra tazke.. mna tiez napadol detsky psycholog, fakt nic ine ma nenapada..
inac to s tym bitim robi aj Ejko.. tiez nas bije, ked sa mu nieco nepaci.. hovorila som to kamoske, kt. je psychologicka a ona mi povedala, ze to je v jeho veku normalne.. ze sa tym presadzuje,ci co.. uz si presne napamatam ako to povedala..
barun, drzte sa.. hlavne pevne nervy..

barunka
9. júl 2008

sylvie a ako na to zareagovať? mám jej to vrátiť? potrestať? ignorovať? vysvetľovať?

nad detským psychologom uvažujeme aj my, akurát na nete hľadám nejakého s ktorým majú dobré skúsenosti, nech nedopadneme ešte horšie. Už si začínam myslieť, že ona má zo spánku hádam nejakú traumu alebo čo, lebo jej je jedno kedy ide do postele a či je unavená alebo nie, jačí ako siréna...

aj ráno sa zobudila s takým cirkusom, že asi radšej už ani na ulici nevyjdem

babulka
9. júl 2008

Barun - skuste naozaj detskeho psychologa. Simi je asi velmi sikovna, inteligentna, mozno jej psychicky vek je daleko popredu fyzickemu, a preto takto vyvadza. A asi by pomohol kolektiv.... ak sa ti chce trepat do Petrzalky, je tu vyborna detska psychologicka, Dr. Kornelia Dibarborova - http://www.zzz.sk/?profil=1034 Odporucam vsetkymi desiatimi 🙂

barunka
9. júl 2008

babulka presne tú mám vyhliadnutú aj ja, ešte hľadám, či s ňou má niekto osobné skúsenosti...
Kolektív Simonke odporúčala aj manželka simonkinho dokiho, je psychologička, ale pre dospelých a tiež povedala, že tam by sa to malo nejako urovnať. Akurát, že musíme čakať do septembra, pretože aj detský klub je tu teraz zavretý. fakt je, že sa každý deň pýta medzi deti, ale veľa s tým nenarobím.

tilly
9. júl 2008

barunka s tým kolektívom je to asi tak, ja to vidím na domčovi ako mu chýbajú deti, on je úplne besný bez detí...
s tým nespaním neporadím, ale psychológ je dobrý nápad, možno ste to mohli urobiť už dávnejšie

barunka
9. júl 2008

tilly, raz sme to uz so psychologom konzultovali, ale to sa len ohradil, že vraj to je normálne, že či chceme, aby pol dňa prespala a máme byť radi, že vôbec spí... vraj obdobie vzdoru... 😖 😖

tilly
9. júl 2008

😲 😠 ale zas na druhej strane môže z toho vyrásť, len takéto extrémy nie sú normálne, skús hodiť otázku na www.edusan.sk alebo iného psychológa

a ešte jedno, skúšala si junior relax? tuším sa tu už o to m písalo, je to pre detičky, čo majú problém so spánkom a nervozitou

barunka
9. júl 2008

tilly, junior relax nie, ale podobný sirup, len už presný názov neviem. tiež čaje, relaxačnú hudbu a ešte kopu volovín čo nás napadla...

verulka
9. júl 2008

barun, ja som u nej bla, akurat som ti isla navrhnut. merala Riskovi IQ, urcila ci je pravak alebo lavak. Bola super- a to bol vtedy Risko taky, ze sa neunuval bavit len tak s niekym..nakoniec ho testovala cca80min a jemu sa to pacilo- vobec sa nenudil 😉 fakt je super 😉

certica
9. júl 2008

barunka, a nemoze byt simi hyperaktivne dieta? a dost mozne, ze ma vyssie IQ. kazdopadne, daj vediet potom.
inac, ja by som tiez rada vedela, ci som pravak alebo lavak... 😅

certica
9. júl 2008

ozaj verul, gratulujem k tomu gymplu 😎

sylvie
9. júl 2008

barunka, ani ja neviem, co je spravne, ci to vratit, alebo vysvetlovat.. jedna kamoska to riesila tak, ze ked ju mala drela, tak ju tiez capla a poslala do izby a tam ju chvilu nechala samu.. potom jej vraj vysvetlovala, ze sa to nema a pod... ale u nas to nefungovalo.. takze neviem. 😒

my sme tiez skusali, ze detsky caj na spanie a mal presne opacny ucinok.. 😉

tilly
9. júl 2008

no inak je sila, že vysoké IQ môže spôsobovať problémy...

inak zavretie do izby je veľmi dobrý trest pre rozumné dieťa

eta
9. júl 2008

my vacsinou tiez riesime vsetko riesime zavretim do izby a sadnutim na stolicku,len uz ked ma uplne najmoc vytoci a robi stale napriek aj ked ho stale upozornujeme,tak dostane po riti 😖

verulka
9. júl 2008

tilly, vysoke IQ je len kopa problemov 🤐 taky vyss priemer je super 😉 no my sme sa s "trestami" trapili, az kym sa nevtrepali do koze sami..nic dlhsie nezaberalo, jedine to ze sme na nich preniesli vela zodpovednosti za sovje spravanie.
Certi, diky, sa tesiiiim

tilly
9. júl 2008

verulka ale ako? ako ste na nich preniesli zodpovednosť za správanie?

barunka
10. júl 2008

no u nás zavretie do izby vôbec nepomáha. dokonca ak sa slečne nepozdáva, že jej niečo zakázem, tak sa zoberie a sama sa zavrie do svojej izby a nedajbože aby som tam chcela vkročiť 🤐

tilly, no my fungujeme tak, že sa vždy na niečom dohodneme a takisto aj na tom, čo bude nasledovať, ak nesplní simi dohodu. napríklad ak ideme na prechádzku na odrážadle, tak máme dohodu, že na ceste vedľa mňa, po chodníku môže rýchlo. a keď nesplní, beriem jej motorku a ideme domov, pričom ma musí celú cestu držať za ruku. Toto som spravila dva razy a decko uz nezdrhá. Nemá rada, keď ju musím držať.

inak vaše deti tiež tak neznášajú, keď ich objímate alebo im dáte pusu?? 😀 😀 😀

ena
10. júl 2008

barunka: nas filip sa celkom rad pusinkuje, ale ze chalani su vraj pritulnejsi 🙂)

sylvie
10. júl 2008

u nas je to s bozkavanim rozne.. niekedy pride aj sam a zacne nas pusinkovat a objimat a hladkat.. a niekedy ho vezmem na ruky, poviem mu aby mi dal pusinku a on sa zacne trepotat, ze chce ist dolu, o puse nechce ani pocut, lebo ma inu robotu.. 😉 a zase niekedy ked mu poviem aby mi dal pusinku a objal ma, tak to spravi.. takze tak striedavo oblacno.. 😉

barunka
10. júl 2008

no u nás ak chcem pusinku, musím uplatiť a aj vtedy ju normálne napne (podotýkam, že nielen zo mňa 😀 😀 ) Ja by som si ju často chcela pritúliť, ale ona nechce. dovolené to mám, len keď má bobo a potrebuje pofúkať 🙂

verulka
10. júl 2008

tilly, presne ako napisala barun...ja vydam pokyn a im sa nepaci, tak ho rozoberame a nakoniec urobime dohodu...zo zaciatku je to narocne na cas, nervy a aj doslednost, ale potom sa to zautomatizuje. jednoducho kazdy cin ma nasledok..a je na nich, aby sa rozhodli, ci to bude ok alebo nie...aj ked mi plia nervy, tak vedia, ze budem na nich kricat a nebude ziadna zabava... ak su normalni, tak nielen ze vsetko stihneme, ale aj sa zabavime a je nam fajn...dnes ma vytocili dost brutal ( nespala som v noci) a podvecer uz sekali dobrotu radsej 😅
u nas sa pusinkuje len radko, risko prestal ako nastupil do skoly a ajka dlhodobo pusinky moc nevyhladavala, ale kedze radko je taky mojoks, tak zacala aj ona sa tulkat a da mi uz na noc aj pusu 😀

ena
10. júl 2008

verulka: no keby si videla, aka je u nas "zabava, ked filip dostne POKYN 🙂 upratovat hracky..
bud zahlasi ze mama, alebo zacne upratovat auticka stylom, ze polozi 2 do boxu cupne si k tomu a zecne sa s nimi hrtat v krabici a je doupratovane.. predvcerom som mu teda povedala,ze mama uprace a odnesie hracky k susedom, kde maju deti ( uz som predtym upozornila susedku, ze raz tam dohrmime s hrackami, ktore filip nechce ulozit, aby nebola prekvapena, ze co sa mikulas ide 🙂) ) no a nas filip akoze pohoda.. este mi pomahal niest box na chodbu a isiel zabuchat susedom na dvere...
no a po dnesku ma vsetky hracky odlozene , tak som zvedava, ci mu bud zajtra chybat.. ale on si poradi, bud si zoberie marekove hrkalky, alebo hracky co ma na chodbe v krabici a su na von do piesku.. alebo si vyberie nieco z kuchynskeho riadu na hranie.. 🙂

ale musim sa priznat, ze som fakt malo dosledna, na ihrisku ked robi zle, tak mu x krat poviem ze este raz a ideme domov a potom tam aj tak ostaneme, ved ked sa uz s obomi vyterigam von, tak sa mi nechce po 5 minutach ist naspat 🙂 ale uz sa snazim, sa mu teda tym co nesplnim nevyhrazat 🙂)

barunka: no na pusinkovanie treba este maleho simonkinho braceka napriklad ;)

zuz11
10. júl 2008

mam taku otazocku na vas skusene mamicky 😉 😀
mali vase deti fazu ze sa napr aj na ihrisku nalepili na cudziu mamicku a vas nechali tak? mne to hanka v posledne dni robi napr vcera v medickej 😀 🤐 nastastie to bola kamoska ale bolo to divne, lebo mna skoro vobec nevnimala a ani moc nechcela 🤐 🤐 🤐 a aj predtym tu bola kamoska a napodobne, tu stale tahala za ruku a iba ta ju mohla tahat na odrazadle 🤐 🤐 🤐 netusim co to ma zac ale ked sme same tak je vsetko ok 🤐 🤐 🤐