Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

mrenka
15. okt 2007

asi next week,lebo tera pojdem v stredu na 2dni do cicmian,tak ti dam vediet,mohli by sa pripojit aj dalsie deturence... 😵 😵

mrenka
15. okt 2007

a super,to si kde vymakla?mmb? 😀 😀 sikulkaaa 😉

kattum
15. okt 2007

Veru ostanem pri cerstvo uvarenom mlieku. Hlavne ho musim oducit od nocneho pitia, teraz potrebujem v noci oddychovat ked som tehu a hlavne, nemienim od februara krmit v noci 2 deti.

megg
15. okt 2007

ano z mmb, klasika 😀

S tym egyptom som to uz pocula. Ale netusim ako sa to volalo. Mozem vyzistit priamo zo zdroja. mame tam uz rodinneho znameho 😉
Tak to by bolo super, ak by ste prisli!! paradaaa tesime saaa 😵 Jasne, maminky sa mozu pridat.

My sa chystame tento tyzden na Moddom, som zvedava ci tam nieco pekne najdeme.

megg
15. okt 2007

Inak s tym jedenim, Oliverko zacal trucovat. Uz do neho nedostanem ziadne masko, ani jogurt, papa iba polievky 😒 Asi ma porazi 😖

megg
15. okt 2007

Kattum, tak to je super rozhodnutie, drzim palce aby sa ti to cim skor podarilo nech si aj ty maminka oddychnes 😵

mrenka
15. okt 2007

kattum,ja tiez davam malej v noci len cajik 😉

mamusi a co idete vyberat?

mrenka
15. okt 2007

no olimu chutilo v egypte,tak sa snaz mama 😀 😀
ja som nasla jugurt,kt.lilianke konecne vyhovuje - aj chutou aj velkostou,teraz zacali predavat take mini zvolenske jogurty,je ich 6 v baleni - banan,malina,jahoda,su malicke a som sa docitala,ze neobsahuju lepok,ten bananovy je velmi dobry...

sranda
15. okt 2007

Idem s malou na Železnú studánku, nepridáte sa?

mrenka
15. okt 2007

babule,citali ste niekto tuto knihu?http://www.martinus.sk/?uItem=26719

megg
16. okt 2007

Nejak nam to tu vcera padalo, ze? 😢

mamul, necitala som knihu. Luciu moc nemusim. Staci mi ked ju vidim v telerane.
Na dovci bolo super, ze starost s jedenim totalko odpadla....hmmm 😔
A co ideme vyberat? No dost toho mame na zozname, co chceme omrknut - jedalen, gauc, spotrebice, a tak.

sranda, ako bolo na studanke? 🙂

ena
16. okt 2007

Kattum: vcera to tu padalo, tak este k tomu mlieku.. my tiez vzdy len cerstve, a asi v takom case ako dava Cat, len my este mame daleko od 300vky na vecer, u nas tak 210-240 ml.. a v noci uz nedavame nic, ani mlieko, ani caj a ani vodu, ak sa nahodou v noci zobudi, tak dostane tak akurat cumel do pusy, lebo mrnci obyc. preto, ze ho niekde stratil v postielke ;) teda aspon dnes nad ranom..
Ale zas, ohrievacka nie je mozno zly napad, lebo mozes vyuzit aj pri prikrmoch potom ..
Teraz moj navrh, do termosky tepla voda, vedla do flase studena, v noci namiesas, do davkovaca si priprav mlieko a mas to raz dva v noci hotove..

My mame dnes poradnu o 12tej.

Megg: aj my ideme s Filipom na MODDOM, ale len tak omrknut, ked uz kazdy rok chodime ;) Neviem, ale mne sa tie prve rocniky pacili viacej, teraz sa mi to zda kazdy rok o otm istom, este aj stanky maju vzdy na tych istych miestach 🙂

megg
16. okt 2007

Ena, tak nech poradna dopadne super.
ano, je to o tom istom, ale nam to nejak nevadi. Min. rok sme si tam vyhliadli digestor a ine veci, tak snad tam budu aj tento rok 😉 My tiez chodime kazducky rok, sem tam aj do Nitry, my to s mangelom mame strasne radi tieto vystavy. A Oli aspon kuka po vsetkych dokola 🙂

ena
16. okt 2007

Megg: my hovor nieco o vystavach, aj som bola z filipom uz aj na vystave stresnych krytin 🙂)

cat
autor
16. okt 2007

No baby na tom MODDOME sa tusim stretneme viacere 😀 ale my pojdeme do Incheby aj 27.10. kedy sa v BA kona 1. Svetova vystava maciek!!boze jak sa ja tesim na tych krasnych kocicakov 🙂 🙂 (mne neni pomoci 😀 )

Vcera som spravila vecer inak dobru kravinu. Dosiel mi kakaovy sunar tak som do obycajneho sunaru primiesala 2 lyzicky granka, no a maly to cele odmietol, len skrivil pusu a drahy sunar mal na veceru nas pes 😠

barunka
16. okt 2007

sandri, moja rada, prestaň hľadať, určite ich potom nájdeš... Ja som nedávno takto hľadala kľúče od bicykla a keď som hľadať prestala, tak som ich nakoniec našla - v práčke 😀 😀 😀

snilko7
16. okt 2007

tak a naša super detská lekárka ma vytočila hneď v prvej poradni...vraj podporujem svoje dieťa k pažravosti...dobre sme sa pohádali a bolo 😖 😠

barunka
16. okt 2007

a to už prečo???

cat
autor
16. okt 2007

snilko ty mas rovnaku doktorku ako barunka? a co ti povedala? ved z MM sa dieta nemoze prejest, ci sa mylim? 😲

snilko7
16. okt 2007

tak ja si tiež myslím že bábo spapá len toľko koľko potrebuje..aj v nemocnici mi to vraveli, lebo ona už aj tam veľa papala
no mám tú istú doktorku, odvážila malú a navážila jej 5200 g, takže za mesiac pribrala 1,4 kg a to je vraj strááášne veľa, vraj sa prežiera...a nemám jej dávať len každé tri hodiny a inak ju mám nechať vyplakať, nech si odvykne od prejedania...krava jedna blbá 😠

megg
16. okt 2007

Snilko, tak to je fakt nejaka krava. to s tymi troma hodinami a vyplakanim..nech si necha 😠

snilko7
16. okt 2007

megg však som jej aj povedala, že či si myslí že ja nepotrebujem v noci spať...však mám doma dve deti nie jedno a keby Kika vrieskala celú noc od hladu, tak by zobudila aj Paťka a to by som si mohla rovno hodiť 😝 ja viem že Kika veľa papá ale nikdy negrcá a aj keď si odgrgne tak jej vyjde len málo mliečka, takže určite toľko potrebuje aby sa napapala

babulka
16. okt 2007

Mrenka - mne uz maly chodi do jasiel, cize desiatu, obed a olovrant ma tam. ale jedalnicek dopredu vidim, tak si mozem povedat, co mu dama co nie, alebo prinesiem mu svoje. Napr. nepije kravske mlieko. Som im to povedala a oni to respektuju bez problemov. Takze nas jedalnicek, ked sme doma sa odvija od toho, co uz mal v jasliach.
Na ranajky mava okrem mliecka (cca 150ml) vacsinou chlebik s Florou, a k tomu morcaciu sunku alebo syr a papriku, uhorku. Inac ine velmi nezje, take kase, alebo cerealie ani za svet.
Na desiatu, ked sme doma, tak vzdy mliecny vyrobok, jogurt, Actimel, a k tomu davam detske susienky. Alebo si este vypyta banan.
Na obed - este velmi nechce aj polievku, aj hlavne, tak davam jedno alebo druhe. Raz do tyzdna strukoviny (striedame sosovicu, bielu alebo strakatu fazulku a miluje cicer), raz do tyzdna spenat. Inac zboznuje vsemozne omacky - koprovu, fazulkovu, tekvicovu.......a este huste polievky.
Na olovrant jedava ovocie, niekedy jogurty, niekedy piskotky.
Vecera - co zostalo z obeda, alebo dost casto, a to si sam pyta - zemiakovu kasu. Len tak - s mlieckom a maslom, uvarim mu tam jeden maly strucik cesnaku. To len uteka s lyzicou, a krici naaaaaaaaaaaaaaam, naaaaaaaaaaaaam 🙂
Mam vela receptov, co mu varim, ak chces, mozem ti pozriet a nieco poslat.

Inac, tu knihu, co si dala link - ja neviem preco, ale ja tu Kolarovu vobec, ale vobec nemusim....

mrenka
16. okt 2007

babuli,super,to bola vycerpavajuca odpoved,dakujem 😀

no ja ju tiez nemusim,je nejaka moc mudra,citala som recenzie a tam dokonca zdrbala nejake 16rocne dievca,nech sa nauci pravopis 😲 len som chcela vediet,ze aka ta kniha je a ako tam prezentuje samu seba...

megg
16. okt 2007

mamus, ked budes chciet predavat Quinny, tak sa vobec neboj. To sa predava jak teple rozky 😀

mrenka
16. okt 2007

fakt?uz si ho strelila? 😕 😕

megg
16. okt 2007

Ja mam tiez pocit ze ta Lucia K. sa az moc sebavedome prezentuje. To ked si ju mrknete v telerane na markize, tak jej mam fakt dost. Ona je najmudrejsia novinarka pod slnkom! 😔 A pardon zabudla som...najslavnejsia slovenska ohrdnuta milenka...Hm..no ma sa s cim hrdit 🙄 🙄 🙄

megg
16. okt 2007

v sobotu odchadza kociarik...fnuuuqqq! Aj mi smutno bude 😢 (vcera mi volalo asi 8 ludi!!)

mrenka
16. okt 2007

fakt?a predala si aj doplnky?supeeer 😵 😵 vsak aj mne je toho kocika luto,aj ked je len na terase postaveny 😀

megg
16. okt 2007

Ja by som chcela naucit Oliho na nejake cerealie - najzdravsie su vsak ovs.vlocky, med a mliecko...ale zase med? 😒