Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
3. dec 2007

srandi, netuším. kedy a kde to je?

cat
autor
3. dec 2007

MRENKAAAA, stredu 5.12. vyjdu na DVD Lochneske priserky!!!! budu v predaji spolu s dennikom Novy cas za 43,-Sk 🙂 🙂 🙂 asi vyjde viacero casti, lebo toto je ze "Rodina Nessovcov 1" 😀 ja sa tak tesiiiim 😵 !!!!

tilly
3. dec 2007

bzučo, napíš, a pozdravuj ju 😉

cat, to je super, teším sa, hneď v stredu ráno sa stavím na pumpe a kúpim si ich, to bol strašne zlatý seriál, len my už máme strašne veľa dvdčiek a aj tak domčo moc telku nepozerá a ak, tak minimax (čo mi trošku vadí, že je po česky, ale už pekne rozpráva po slovensky, tak mu trošku češtiny neublíži)

tak idem vymeniť topánky, čo som naivne kúpila 26, len dúfam, že keď domov dotrepem 27, tak mu nebudú malé, lebo ma fakt porazí

megg
3. dec 2007

Cat, tak to je super sprava. Potesila si aj naas 😉

megg
3. dec 2007

Mamus, topanocky su kraasne, no viem si ta v nich predstavit...fesandaaa heeeeerecka 😵 😵 😀

cat
autor
3. dec 2007

tilly, oni su este mali na sledovanie TV,ale ked do toho dojdu, hadam budem mat vsetky vecernicky na dvd-ckach,tie stare dobre, kde sa nevrazdi 😀 mne velmi vadia rozpravky po cesky, kamoskina mala takto zacala mluvit a dvihalo ma to zo stolicky 😠

tilly
3. dec 2007

domčo chodí do škôlky, kde niektoré deti hovoria po maďarsky a od septembra bude chodiť do škôlky, kde bude väčšina maďarských detí, ktoré nevedia po slovensky, tak budem radšej keď bude mluviť ako monďokovať... 😉
ale čo keď sa mu začnú tri reči pliesť 😲

megg
3. dec 2007

Cat, no neviem, ci tie rozpravocky nase, neostanu pre nas rodicov, lebo ako poznam deturence, tak tie chcu uz nove rozpravky a na tie stare reaguju "boooze, to je nudaaa " Moji synovci mali komplet tie stare rozpravocky este na VHS, no ak si to pozreli raz tak to bol uspech a mamu islo porazit 😀 😀 xixi

sranda
3. dec 2007

tilly, nezačnú. Horšie by bolo keby ste menili krajinu, v ktorej žijete. Naši dobrí známi odišli s cca 1,5 ročnám synom žiť na Ukrajinu, potom boli v Rumunsku, v rámci tej ukrajiny sa 3x sťahovali. Ten malý má z toho taký hokej že až, ešte k tomu otec s ním od narodenia rozpráva len po nemecky. No a čo sa týka rozprávania, malý neartikuluje, nevie povedať R ani L, jednoducho hltá písmená a to mal tento rok 4 roky v lete. A čítala som jednu stúdiu kde je napísané, že pozeranie českých rozprávok a zasa naopak obohacuje slovnú zásobu dieťaťa, veď aj my sme ich kukali a nemluvíme. to je prípad od prípadu.

cat
autor
3. dec 2007

megg, podla toho ci mu pustis aj tie nove,my ani kanaly ako Jetix nemame zaplatene, to je hruuza. aspon kym je maly nech nevidi postavicky nahanajuce sa s nozmi 😢 ale mas recht, na to dvd sa ja tesim viac ako krpec,hoci uvodna pesnicka mu je znama, tak hadam ho to zaujme😀 😀

sranda
3. dec 2007

cat, prosím ťa tie lochnessky kde dostanem kúpiť? Bežne v obchode? Ešte som detské dvd nikdy nekupovala. Malá bude určite z toho celá hint, lebo je to zvieratko je tam kopec vody a ešte k tomu hudba. No koniec sveta!

cat
autor
3. dec 2007

neskor ano, ale nie tak ze este nevie slovensky a zafixuje si hned ceske slova...

cat
autor
3. dec 2007

na pumpach a v novinovych stankoch 😉

megg
3. dec 2007

My pozeravame ten Minimax a tam je take ze "Sezame, pojd si hrat" alebo "Vlacik Tomas", alebo Nody. Tak toto krpec zboznuje, hlavne toho Sezama 🙂 Je to take fakt pre male deturence. No a neviem, ci sa nevyhneme tym akcnejsim, lebo asi to s vekom pride, ze to bude aj o tom. Ale treba to prelusknut 😉

babulka
3. dec 2007

Janteka, co ti to tam vypisuje? 😲 Ty si nejaky special pripad? Alebo ta baba neakceptuje PayPal platby? 😲 😀 😀 Uz som zaplatila muzovi darcek na Vianoce, dostane Fred Perry svetrik, v BA za 3500 najmenej, na ebay uplne novy aj s postovnym za 1500 😀 😵

cat, Matika posledny tyzden uplne chytil No pockaj 😀 To so si mu dala ty, je tiez v cestine, alemne to nevadi, ale Matik ked to chce pozerat, tak povie "zajic, zajic" 😀

megg
3. dec 2007

Babul, ale na ebay potrebujem kreditnu kartu ze? nie debetnu..

babulka
3. dec 2007

Megg, moze byt aj debetna, ale musi byt embosovana (VISA, Mastercard, American Express), teda nie tie Electron verzie. Ja pouzivam debetnu VISU aj kreditnu Amex

cat
autor
3. dec 2007

babulka, v zajacovi toho moc nenahovoria.. 😀 mne bola ta kamoskina mala odstrasujuci priklad, ona dlho potom odmietala veci nazyvat po slovensky, ale to bola kamoskina chyba ze jej dokola pustala po cesky Teleblbiiis, pardon, Teletabies 😝 vsak z toho mohla dobre osprostiet.

mrenka
3. dec 2007

cat,supeeeer,to sa potesim asi viac ja ako lili 😀

mamci 😵 😵

babulka
3. dec 2007

Cat, nenahovoria, ale to slovo "zajic" je tam dost caste 😀

cat
autor
3. dec 2007

aale to neni take hrozne 😀 ja dnes budem mat cely den dobru naladu kvoli tym lochnesskam, esteze mam dieta ako zamienku, akoze to budem mat s kym pozerat 😀 😀

sranda
3. dec 2007

cat, dik, inak som si vzdy myslela, ze ten uvodny song spieva Peter Lipa. Alebo fakt do spieva? do prdele teraz neviem. Tá pesnička je veľmi chytľavá.

janetka
3. dec 2007

babulka: no a to ja som sikovna na obchody, nechapem, ze mi to tak nejde 😀 a ja som tam registrovala normalnu origos VISA kartu...
ja tam musim nieco poslat? ci to oni mi odrataju sami , nie? sak to je visa, nech si zeberu 😀

janetka
3. dec 2007

Baby, neviete ako je to s prispevkom na druhe dieta? viem, ze je nejaky prispevok na druhe oko ĺo 4 tis. korun, ale to je az od toho februara??

cat
autor
3. dec 2007

janetka, nie, my uz mamy pri druhom mimi dostaneme zas 4.600, nas sa zmeny uz netykaju ani od februara.. 😒

janetka
3. dec 2007

takze ak porodim v januari dostanem zas 4600korun? to som nevedela, potesi..

cat
autor
3. dec 2007

ono to bolo 4.460, od septembra velkoryso zvysili o 100,- Sk
http://spravy.reklama.sk/clanok/11615/Prispevok...

janetka
3. dec 2007

cat: super, diky za info

barunka
3. dec 2007

tilly, tak s tou maďarčinou... no mne Simi teraz rozpráva ako pravý "hotentot"... hlavne keď hovorí, že niečo je niekoho. Povie normálne tatove, dedove, macove, ale ak ide hovoriť o žene, tak to skončí ako mamájé, babájé a podobne. Takže pol na pol. Tiež čo sa zdravenia týka, tak najnovšia mánia je na každého namiesto ahoj pokrikovať szia szia 😀 😀 😀

inak Simi tiež fičí na minimaxe, normálne nemôžem mať cez deň naladený iný program, lebo za mnou vláči ovládačku a otravuje, kým neprepnem. A najviac miluje Sezame, pod si hrát, Elmov svet, Kravičku Conie či ako sa to a plus ešte
Bing a Bong a ten hudobný večerníček. Ostatné ju nezaujíma...

No ale už utekám, slečinka si z pera urobila lyžičku a práve sa tak pokúša zjesť jablko. Zas ma roli nakope, že som nestihla čo chcel 😅 😅

megg
3. dec 2007

Baby, uplne odveci. Este ked sme spominali stahovanie rozpravok, tak ja stahujem hlavne hudbu...a toto ma dostalo:

https://www.youtube.com/watch?v=l4XhMANcCbM


Poznate z Pohotovosti mozno... 😔