Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
16. sep 2008

ena a čo tieto 9-36 kg?? už to viac nastaviť neviem, a simi prečnieva asi 1 - 2 centi cez horný okraj sedačky. Tak teraz neviem. Vôbec netuším, načo to decko takto rastie 😖

to tuleňovanie, to musí byť chutnučké 🙂 a filipko? pomáha marekovi? Ako si vôbec rozumejú? UŽ spolu vystrájajú?

ena
16. sep 2008

barunka- a tymi vacsimi sedackami neviem, ale mozno plati to iste, ze ked z nej uz trci, treba vacsiu..

filip a marek, no zaujimave to je, zatial je sef filip, ale to len zato, ze marek je este drobec 🙂
vystrajat, zatial sa len marek rehoce, ked filip robi somariny .. a vie mu zatapkat 🙂
a este, ked filip reve, tak marek sa na nom rehoce 🙂

tilly
16. sep 2008

hej, vždy keď trčí hlava, treba väčšiu 😉

barunka
16. sep 2008

no ale akú väčšiu??
mne sa veľmi nevidí, dať simi do sedačky od 15kg, aj keď váhu na to má, ale bojím sa, že je ešte malá na to, aby nemala 5bodové pásy...

ena, tak to je super, zachvíľku podrastie a budú robiť voloviny spolu 🙂 a potom im maminka bude tlieskať .

verulka
16. sep 2008

baby, ronovi trci hlava a aj nohy 😀 som zvedava na vahu, ale uz rozmyslam, ze ho presuniem do tej vacsej( tusim od 9 kg mame...) je to len o velkosti alebo aj o napr veku?

sue
16. sep 2008

Ena, my sme uz v dalsom stadiu -maci spravi jeden krok a spusti hysak... stalesa boji, ze sam stoji, akoby mal strach z toho, ze je sam bez opory...
Stoji uz od pol roka - teda vtedy sa prvykrat sam postavil a hulakal, ze si nevie sam sadnut 😝 velmi som zvedava,aky bude dalsi stupen...

kattum
17. sep 2008

Ja idem kupovat sedacku pre Brunka, chcem 15-36, este neviem aku znacku. Brunkovu terajsiu 0-18kg posuvam Riskovi. Tiez zacina vycuhovat z vajicka. Risko sa zatial len plazi, na styroch len peruje, ale este sa neposuva. Zda sa mi, ze je pomalsi ako Brunko v jeho veku, no vyhovuje mi to, zatial sa da aspon ustrazit. Pocitam dni, kedy pojdeme do skolky (od 1.decembra) Tieto hnusne dni je doma tazko, stale vymyslam nejaky program, aby som nemala zdemolovany byt. Dnes idme navliekat cestoviny kolienka na spagatik a robit nahrdelniky pre babky. Vcera to robili v kuzelnej skolke, tak od rana pocuvam goralky, goralky...

babulka
17. sep 2008

Kattum, vy ste teda pene kreativni 🙂 Super, u nas z inteligentnych cinnosti len citanie, inac iba auticka, vlaciky, vrtanie, buchanie (ma taky ten kutilsky stolik z plastu). Kreslenie ho bavi iba ked mu niekto druhy kresli a on moze dirigovat (nakresli mi toto, hento) a ina umelecka cinnost je u nas pase 😝 Som zvedava, co z neho bude. Uz ani neviem, co by sme robili, lebo uz vie vsteky pismena malej aj velkej abecedy, cislice aj zlozene, tak som svoje rozumove schopnosti vycerpala a dufam, ze mame po zakaldnu skolu s ucenim vystarane 😕

Barun, ked sme boli v anglicku, matik mal sedacku od 15 kg bez patbodoveho zapinania, len klasickym pasom a bolo to OK. Aj teraz ma sice patbodovu (9-36kg) ale ruky si vzdy vyvlecie ako Houdini a sedi zapnuty len okolo pasa a bedier pomedzi nozicky. Slak ma z toho trafi, ale akokolvek ho priputam, furt si tie ruky prevlecie.

barunka
17. sep 2008

babulka, tak myslíš, že by s tým nemal byť problém? nie je nato ešte maličká? (myslím vekovo, lebo decko už meria 105cm a váži 16kíl, tak veľkostne sme na tom o.k.)

babulka
17. sep 2008

Ja ani neviem Matikovu vysku, ale veci mame 104 a vazi tak do 16kg a v tej sedacke bol uplne v pohode. Pas mu nevadil, nerezal ho nikde, a v podstate to bolo lepsie ako v tejto nasej, lebo tam si ruky nevyvliekal. Nie som odbornik na autosedacky, ale nie je napisane, od akeho veku, ale od akej hmotnosti, takze by to malo byt OK. Podla mna nema vyznam kupovat inu 9-36, ale rovno tu od 15.

barunka
17. sep 2008

aj my máme 104 ale tie cherokee má gate po členky 😀 😀 😀 ale zasa 110 sú jej neskutočne veľké, tak postačia aj takéto. Ide zima, bude mať čižmy 😀

roli chcel minule Simi kúpiť túto autosedačku http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/Do-auta...
ale ja teraz študujem crash testy, takže zatiaľ je zrušený 🙂

mercy
17. sep 2008

baby, ja sa chcem opýtať, či aj vymáte taký problém so strihaním valsov. Riška môžem ostrihať jedine ja, nožnicami-tak si viete predstaviť ako vyzerá 😒 Z kaderníctva sme s hysákom museli odísť, mašinkou to vôbec nejde.Reve, že ho to bolí a pri nechtoch to isté.Ešte že má také jemnučké vlásky, inak by som mu musela nechať dlhé 😖

geegee
17. sep 2008

aj ja som riesila sedackovy problem - od 15kg sa mi nevideli sedacky kvoli pasom, a 9-36 bolo zase velke rozpatie. Nakoniec som kupila 9-36 Britax Evolva Ultra

mercy, my sa strihame masinkou - maleho posadim v jedalni na stol, pustim mu rozpravku a mozem hucat. Este mu pritom vykladam, ze ho masinka hladka po hlavke a hladkam ho tiez. Spociatku sa mu to nepacilo, tak ho zabaval tata, teraz uz je strihanie v pohode.

mercy
17. sep 2008

My sme v ťažkej nepohode, ručí ako by som strihala motorovou pílou a hlavne sa šklbe. A rozprávky ho vôbec,ale vôbec nezaujímajú. ☹

ena
17. sep 2008

mercy, trak ho skus oblbnut nejaou novou hrackou, knizkou co by ho zaujala a medzi tym skus strihat, ked rozpravky nechce.. u nas nastastie strihanie v pohode, sedi v IEKAckej stolicke na krmenie a svagor ho medzi tym striha strojcek aj noznice a Filip v pohode, asistuje.. 🙂

my dnes mame za sebou Marekovu poradnu, 78 cm a 10,18 kg..
Sue, tak to sa maly dobre rozbehol, Marek sa postavi sam pri gauci alebo v postielke a okolo gauca trocha prejde. Ale sameho ho zatial nenapadlo, to by sa asi len dobre zaknisal a padol ako vrece 🙂
Ale sranda je na nich, ze ked jeden den nieco objavia, napr. postavit sa, tak uz by od rana do vecera len vstavali na tie mininozky..
A mame 2 zuby, tak dnes dostal v poradni vozrku elmexu 🙂
My o chvilu tiez budeme musiet riesit autosedacku, ale asi tiez Marek zdedi Filipovu ( concord trimax) a Filipovio kupime novu, len zatial nemam sajnu, aku ..

certica
17. sep 2008

kattum, my mame pre vikiho romer 15-36kg a martina sme stale nevyriesili... jemu som skusala romer 9-36kg, ale kedze zatial nesedi a je uplne minimalne polohovatelna, tak som ju zrusila, ale to sme chceli kupit pred mesiacom, tak mozno este ked ten mesiac vydrzi vo vajci... 😅 . martin ma totiz v 5 mes. 11kg a nosi oblecko c.86 😅 😨

certica
17. sep 2008

mercy neviem, viki sa vzdy rad chodil strihavat ku kadernicke, hlavne, ze ho obletovali velke baby 😀 a on sa okukoval v zrkadle, vlastne dodnes sa chodime strihat mimo. a ańi noznickami sa nechce?

kattum
17. sep 2008

Certica, to jedobry valibuk, to som este nepocula, taky velky 5-mesiacik. A to len kojis, ci uz i prikrmujes? Risko ma asi 9,20kg.

certica
17. sep 2008

kattum, kojime zatial a este s prikrmami taky mesiac a pol urcite pockam. u nas ine ako prso nehrozi. cumel, voda, caj z flase ci lyzicky... absolutne odmieta, ksichti sa, jak keby som ho isla otravit 😀 , no a pri kojeni aj zaspavame, takze taky cecek je to

verulka
17. sep 2008

certi, ja amm taku ciernu od tusim romera a max do 6t tam ide krpec 😉 a to je dooost mensi ako martin 😉 ja som to pozerala- v tzom pololahuma sklon tak ako vo vajci..teda v tej nasej 😉 inak aj my sme dnes po poradni: 68cm a 7810g 😀 a nastastie zuby nic 😉
certi u nas duda fici, ale zeby to nejako pomahalo proti kojeniu kazde max 2 hodky, to neee...cize ked nechce prso, tak taha dudku a kazdu 1,5 cez den a v noci kazde 2hodky vypluje cumel a jedine prso pomoze 😅
Mercy, mne tiez niektroy dooost reval pri strihani. My sme ich zabaliili do plachty a strojcekom frisko ostrihali...pri 1. strihani rucal, a potm menej a manej a na take 5.prestal ..no a jasne ze odmeny ficali...kadernicka 0b.

babulka
18. sep 2008

Mercy, ja doma strihat nemozem, ani moj muz, to len vidi noznice alebo strojcek a je koniec akemukolvek usiliu. Tak chodime zasadne ku kadernicke, tam sedi ako pena, len sa musi strihat rychlo, lebo zachvilu ho to prestane bavit.
Len raz som ho strihala sama, to si asi baby pamataju, aku mal ofinku 😀 cik, cak, a strihanie prebiehalo asi tak, ze ja som si odstrihla kusok vlasov, jemu kusok vlasov a tak dookola. Dodnes mam nad celom rozkosnu "ofinku", vyzeram ako postavicky zo Sesame Street 😵

tilly
18. sep 2008

my sa striháme tiež s jakotmi... strihá ho muž strojčekom, malý jačí... hrúza, ale u kaderníčky to bolo hneď, neviem, prečo radšej nechodíme ku kaderníčke...

verulka
18. sep 2008

tilly, mne k nej nepojdu ani za svet...teda nesli, teraz uz riska nestrihame a Radkovi robime ciro, tak to si necha v poode, vsak je velkac 😀

didusa.risulo
18. sep 2008

ahojte prisla som vas pozriet, vcera aj pred vceraom som hladala tuto temu a ja som ju nemohla ani za svet najst, ale dnes bola mezdi prvymi tak som vas nasla,

vcera som bola kupit krpcovi kupit topanky na zimu, nasla som krasne, trekove, tmavo hnede s oranzovym, taku ma aj vetrovku, co som mu kupila zas pred vcerom, taka som rada, su vysoke nad clenky a vo vnutry zateplene, nemaju chybu, kupila som ich Deichmane a za 999sk , ale su velmi dobre na zimu a pohodlnne

jaj uz musim aj ist, maly sa mi pokakal, idem prebalovat, manzel je dnes doma, ale ma teraz vybavovacky, ale kazdu chvilu by mal prist a ja idem vysavat, totiz sme mali 2 roky, teda risko, a este som nemala tu cest povysavat a stale mi maly nosi bordel do ruk, tak uz musim, pa zatial.

barunka
18. sep 2008

no ja mám síce kočku a strojčekom nestrihám, ale u nás podobne. Simi bola u kaderníčky dva razy, nakrátko. Druhý raz som ju musela už silno držať, nech mi odtiaľ nezdrhne, kým ju nedostrihá. Odvtedy tam ani nepáchla, dokonca keď idem okolo, tak na mňa zazerá a snaží sa zmeniť trasu so slovami, že ona si vlásky nedá. Tak striháme doma. Strihám ja, teda viac menej sa len snažím, lebo Simi je na svoje vlasy háklivá. Dlho som sa trápila a nakoniec som zistila, že jediný spôsob ako decko viac menej rovno ostrihať, je strihať vlasy vo vani. Bordelu z toho je neúrekom, ale keď to inak nejde... Tatinko Simi zabáva aby si to čo najmenej všímala a ja rýchlo strihám. 😀 😀

tilly
18. sep 2008

my pôjdeme nakupovať do rakúska, u nás je všetko tak nehorázne drahé 😝 som kupovala narýchlo u baťu malému topánky 😝

barunka
18. sep 2008

tilly, aj my sa chystáme do rakúska. teraz bol tuším veľký výpredaj v pandorfe...
len neviem kedy pôjdeme, lebo chlap ide zasa cez víkend do roboty. Ja už inak dva týždne zháňam pre Simi pančuchy a nikde nič. 😠 😠

tilly
18. sep 2008

barun, si sa pýtala aj na ten kik v DS, tak v hainburgu je tiež kik, choďte radšej tam 😉
a nechoďte tam v sobotu, radšej cez týždeň 😉

barunka
18. sep 2008

tilly, tam sme už boli, majú tam krásne veci, lenže chlap nedostane dovču a aj cez víkend ide zasa do roboty takže sa nedá 😠 😠
preto som sa pýtala na ten v DS, či je to aspoň porovnateľné, alebo tu sú samé handry, čo v rakúsku nikto nekúpi. Je to bližšie a skôr sa tam dotrepem aj so Simi len sama...

sranda
18. sep 2008

barun, aj my sme skončili s kadoškou, nemalo to vyznam s tou ofinou, hned narastla, teraz uz nosi 2 copy.
tilly, my sme boli v SCS a uz koncom augusta mali zimne kolekcie vylozene. Som kupila malej geoxy za 54 eur to je vyborna cena. Som rada, lebo je uz komplet vybavena na zimu aj ked este jedny topky bude potrebovat na suchu zimu. Ved uvidim.......
barun, pančuchy kupiš v Parndorfe v ERGEE Petra ich nosi od roka je to veľkost 80-92 a vobec nie su sprate ani zozmolkovane. Viem ze simi bude potrebovat vacsie cislo.......