Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

babulka
15. okt 2009

Cat, však oni im v škôlke ešte pomáhajú, nie? Ešte majú nárok byť "teliatka" (pekne si to nazvala 😀 ). Tak keď nebude vedieť, pomôžu mu aj s pančuchami, nie? Ja keď prídem po Matíka, tak koľkokrát má na nohách naopak papučky 😀 A ešte sa hrdo pochváli, že sa obul sám...no to vidím 😀 A teraz má na von také šnurovacie topánky, také pevnejšie tenisko-topánky, a to mu musia zaväzovať.

geegee
15. okt 2009

cat, ja davam Matuskovi pancusky aj do triedy a na to tenke teplacky / pytala som sa uciteliek a povedali mi, ze ak chcem, aby mal vonku pancusky, musim mu ich nechat, lebo oni nemozu obliekat kazdemu dietatu pancusky - co chapem. A do skolky ide v zateplenych gatiach - ale to je v podstate jedno, kedze prejde len do auta a z auta vylezie pred skolkou. A nasi teraz vonku nechodia, snezi cele dni, ale taky hnusny, mokry sneh 😖

verulka
15. okt 2009

Megg, gratulka 😵 neboj meno vymyslkite
babulky, no ja mam relativne studeny odchov, ale zase..dnes boli 2 stupne a snezilo...takze pocasie ake min. rok nebolo ani v decembri 😉 cize ja sa neriadim kalendarom, ale pocasim vonku...naopr ajka uz mala pancuchy, lenze ona ide relativne dost dlho aj pesi a aj busom skoro rano do skoly..bundu maju zimnu, lebo prechdonu mame len taku mega tenku...tieto zimne to su "tenke" ale neprefukave" pod ne stacilo triko s dlh. rukavom..risko pancuchy nemal, radko ano, lebo ten bol vela vonku..no a ronovi davam aj zateplene gate, lebo ked ho nesiem, tak nohy su najviac v chlade...zas ev decembri ked bude 7st tak sa tomu prisposobim

certica
15. okt 2009

presne tak, nejde o to, aky je v kalendari mesiac, ale ake je vonku realne pocko.
inak ale suhlasim s babulkou (a la studensi odchov) 🙂 . i ked zase kazde dieta je ine. napriklad martin je odnarodenia horkokrvny (mozno ho aj hreje tuk 😀 ), minulu zimu na sebe nemal ani raz rukavice. na druhej strane viki je taky zimomravejsi po muzovi, pritom sa vsak vyslovene rad sprchuje/kupe vlaznou vodou. celkom zaujimave...

megg, aj ja gratulujem. som nejak prehliadla

cat
autor
15. okt 2009

Ja sa musím porozprávať s učkou..za tie pančušky,lebo to veru neviem,či sú im ochotné pomoct. So svetrami a vetrovkami áno,ale toto pochybujem..
Tilly, dobre čítaš, 30-tky máme. Podarilo sa mi kúpiť dnes dvojo bot, jedny brutus teplé zimné v Krasnanoch a také nateraz v Deichmanovi. Tak sa teším,lebo toto je vždy porod 😀

cat
autor
16. okt 2009

Megg a aké mená sú u vás teda teraz na pretrase, prezradíš?
Miši a vy čo? 37tt- to už som ja mala Simonku na svete 😎

babulka
16. okt 2009

Presne tak, každé dieťa je iné, niektoré znesie aj viac vrstiev a iné sa už potí. Matúš mi tu včera behal v tričku s krátkym rukávom a ja som si musela dať fleeceovú mikinu, taká mi bola zima 😀 Ale všeobecne deti (keď nepočítam kojencov a také, čo sa ešte nehýbu) majú rovnaké termoreguláciu ako my dospelí. A to nie je môj výmysel, to radia aj lekári - treba ich obliekať tak, ako nás. Ale je pravda, že ja pod nohavice pančuchy neznesiem ani v zime (a to som odchovaná Bystricou a mínus 20 každú zimu 😀 ), a niekto si dáva silonky pod gate keď je 7 stupňov nad nulou.

Cat, fuha, 30, to je dobré 😵 Matúš má 28 a to sa mi zdá na jeho nohách ako lode 🙂 Boli sme v utorok u doktorky na preočkovaní žltačky a dala som aj chrípku, a pochválila ho, že ako dobre vyzerá, aký je veľký (má 108 cm a 18,5 kg), veď ho nevidela už rok od posledného očkovania 😀 Tak dúfam, že to takto aj zostane.

Inak čítali ste o tých najnovších britských výskumoch (oficiálnych) - že stiahli reklamu na Actimel, lebo zavádza (lol) a že BIO je len jedna veľká bublina 😀 Už viem, prečo mám tak rada Britov 😵

babulka
16. okt 2009

http://www.timesonline.co.uk/tol/life_and_style...
tu je to lepšie a jednoduchšie 🙂

megg
16. okt 2009

Babulka o tom som uz davnejsie citala, ze je to vsetko len propaganda. Je to smutne, lebo kolko ludi tomu verilo ...hm
Inak som taka nasrata, volala mi mamca, lebo je s Olim dnes doma a mame u nas svokrinho psa na par dni (svokra je na dovci) a ten hajzel pes uhryzol Oliho do nohy!! Tak sa totalne zlakol aj odtlacky tam ma. No ked pridem domov tak toho psa asi zabijem fakt. Najhorsie je, ze ked to poviem svokre, ze ten pes je debil (je to inak maly pes ale sprosttyyy jak papuca), tak si ho tak zastava az ma ide rozpucit a ze vraj ho Oli provokuje!!! uff A to sa potom cuduje, ze Oliho nerada pustam k nej aj na par hodin. 😖 😒

babulka
16. okt 2009

Megg 😲 😲 😲 A pôjdete s tým aj k Dr.? Pre istotu? Ak to má "krvavé", ja by som išla, aj keď je pes zdravý a očkovaný, nikdy nevieš...teda nechcem strašiť...

aktak
16. okt 2009

Actimel a BIO su dve rozne veci, ta prva je hovadina, ale aj ked BIO veci nekupujem verim tomu ze sa zvierata aj plodiny mozu pestovat roznymi sposobmi a ze je rozdiel ked kuratam davaju antibiotika aby rychlo rastli a ine (bio?) kurata rastu normalne 😒

certica
16. okt 2009

tak o actimeloch, activiach a pribuznych napodobeninach som si ja iluzie ani nikdy nerobila. ved si staci pozriet zivotnost/trvanlivost a je to myslim kazdemu jasne 😉 . tam aj keby nejaka kultura bola, chudera neprezije. nehovoriac o tom, ako to byva nechutne presladene...
nuz a maso sice zrovna moc nejem, ale je citelny rozdiel v chuti bio a nebio, rovnako tak u mliecnych vyrobkov (viem porovnat aj s domacim kravskym, ci uz mliekom, maslom, tvarohom...). aj ked osobne zrovna mliecne bio, nemusim, vadi mi ta prava kravska "pachut".
tiez sa da rozpoznat kvalitna bio zel./ovo od dovazanych shitov 🤐 .
samozrejme moze byt bio aj bio... ale da sa to vacsinou celkom slusne rozoznat, i ked nie u vsetkych druhoch produktov, resp. surovin.

inak pekny vikend 🙂

ozaj cat, mala je krasna, taka snedula 😎

tilly
16. okt 2009

cat, no ja som zatvorená, CS mám 0, čiže rodiť tak skoro nebudeme, my to potiahneme do 42tt 😀

megg, s tým psom, neviem, ja by som to asi aj riešila, našťastie je to malý pes, ale tuto malý susedko tiež tak chodil k babke, oni tam mali pitbula... a dva krát ho taak dokúsal, že boli dva krát po týždni v nemocke, malý má zašívanú niekoľko krát tvár... no nič príjemné... a to verím, že ten pitbul ho len postrašil, lebo keby chcel, tak... uff

babulka
17. okt 2009

megg, tak ako??

baby, nemáte niektorá skúsenosť s antikoncepčným implantátom? Myslím tú podkožnú tyčinku... Po posledných šokoch 😉 zvažujem nejakú HAK, ale nechcem tabletky, teraz keď som ich brala cez leto, aby som nemala MS kvôli dovolenkám, tak ma to "obťažovalo" 😀 odvykla som si od pravidelnosti, aj som ich skoro pred dovolenkou zabudla doma 😝 Žiadne vnútromaternicové dráty nechcem, toho sa desím, už len zavádzania, ani tie nálepky nechcem, tak mi najlepšie vychádza tá tyčinka.

tilly
17. okt 2009

megg, krásne fotky na fcb, si kočka 😉

babulka, suseda si dáva nejaký krúžok a je veľmi spokojná, dáva sa to tuším na mesiac, zavádza si to sama

babulka
17. okt 2009

Joj, pre mňa nie niečo, čo si musím niekam vkladať 🙂 Ja mám problém aj s tampónom 😝

sue
18. okt 2009

Babuli, Nuvaring (ten krúžok) je pre babu asi najpríjemnejšie riešenie...ale pre partnera nemusí byť. Aspoň u nás to tak bolo,že pri milovaní zavadzal 😔 asi by som skôr zvažovala ten podkožný implantát.

babulka
18. okt 2009

Sue, však práve, chcem niečo najmenej otravné 😉 Ten krúžok si ani neviem predstaviť, ako som písala, ja mám problém zaviesť si aj tampón bezbolestne, asi som vadná 😀 Tá tyčinka sa mi zdá najlepšia, najpohodlnejšia, len neviem, aké je to spoľahlivé a či to nemá nejaké brutál vedľajšie účinky... nikto nič?

ikke
18. okt 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
babulka, tam pisala aj (minimalne) jedna z tejto temy 😉

certica
18. okt 2009

vau tilly, ved ty zachvilu rodiiiis! 😲 🙂 . rozhodla si sa pre ten ruzinov, ci ides k ciernemu?

sue
18. okt 2009

Babuli, čo sa týka tvojho pohodlia,tak je krúžok super. Vôbec ho necítiš, zavádzanie sa nedá s tampónom ani porovnať, to je úplne jemnučký hladký klzký materiál,takže dnu aj von ide úplne OK a máš na mesiac pokoj... K telu je to isto šetrnejšie ako ten podkožný implantát, u nás ale vadil chlopovi...

Asi treba odskúšať a uvidíš 😒

babulka
18. okt 2009

Ikke, vidíš, ma nenapadlo hľadať 🙂 Ale už som si prečítala, a nepotešila som sa veľmi...tak som bola celkom namotaná, že toto je niečo pre mňa, ale mať MS pol roka v kuse... 😝 Ešte som čítala o Mirene, ale to si ani neviem predstaviť, ako by to tam zavádzali, ved to musí byť desnéééééééé 😲
Idem počítať niečo aj o tom krúžku... alebo sa dám sterilizovať, teda viem, nedám, nespravia mi to... 😅

tilly
18. okt 2009

čerti, už som bola v ružinove, idem k suchánkovi rodiť, dúfam, že mi prejde ten cisársky ešte, lebo ma porazí...

a nebude to tak za chvilku, krčok dlhý, tvrdý, zatvorený, brucho stále strašne vysoko... CS 0...

aktak
18. okt 2009

tilly co by som ja za to dala mat krcok pevny, zatvoreny, ja som v tvojom tyzdni mala uz davno CS 8 😒 drzim palce, nech to je cim skor 😉

megg
19. okt 2009

ahojte,
tilly dik 😉 a ty to uz mas fakt za par...panecku drzim palce nech ti to dopadne podla predstav aj s tym cisarakom.

No nakoniec som s nim k lekarovi s tym nesla, teda aj mi lepilo a riadne, ci to nezacne hnisat, ale vyzera to ok. No i ked ma tam normal chrastu z toho po jednom zube, dost to muselo boliet, lebo je to siroke.
Malu svinu (rozumej toho psa) som vyhodila vcera k svokre s tym, ze nikdy viac. Samozrejme, ze ona z toho vysudila, ze ju provokoval Oli! 😒 Klasika. A to si chuda iba branil postielku, aby mu do nej nevyskocila. No ale aspon viem.

megg
19. okt 2009

Ozaj Tilly, nakupili Vasi nieco v AT? Ja by som sa mala rychlo popozerat po nejakych zimnych botkach pre drobca,kurnik, potom nic nebudu mat. 😒
Inak ja som totaaaaaaal happy v piatok sme boli v AT a objednali sme konecne gauc, stolicky, zavesy, kniznicu dali vyrobit a vsetko by to malo dojst pred Vianocami 🙂 Huraa, konecne to bude doma nejak vyzerat 😅

tilly
19. okt 2009

megg, naši nakúpili super v AT a to boli len v parndorfe a brucku, teraz asi v stredu pôjdu do viedne, treba autosedačku pre domča, adaptér na kočík na autosedačku, overal, oteplovačky, vianočné darčeky, no majú toho dosť... len ja si už v 38tt netrúfam ísť s nimi, okrem toho nakúpia lepšie bezomňa ako so mnou 😀

inak, náš pes má v poslednej dobe taký divný manier... väčšinou sme večer na ulici, pred našimi domami, autá chodia tak jedno za hodinu, ale keď ide rýchlo, náš pes sa postaví do stredu cesty, kým si nepochytáme deti a potom uhne 😀 najprv sme na neho hučali, že je sprostý, že sa vždy vtrepe do stredu cesty akurát keď ide auto, ale potom som si začala všímať, že on sa tam postaví, aby tie autá brzdil, zlatíčko 😀 inak je to otrasný pes...

sranda
20. okt 2009

tilly, k Suchankovi? to je faaajn, minuly mesiac som ho stretla v Rakusku na nakupoch, zlatucky bol. Aj Domča si u neho rodila?

tilly
20. okt 2009

nie, domčo bol u kocha, ty ho poznáš? rodila si u neho? je dobrý? lebo nejako mi ten cisársky stále nechce sľúbiť...

ozaj, zajtra asi idem na nákupy do viedne 😀 dúfam, že neporodím vo viedni alebo na dialnici 😀 držte mi palce 😀

zatiaľ sa cítim dobre, lepšie keď chodím, ako keď sedím, tak uvidím, budem to brať piánko, oni nech si behajú, ja budem sedieť v SCS niekde na lavičke 😀