Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

cat
autor
29. mar 2008

sue, mojim "problemom" je ze som pri narodeni Toma zazila uzasny pristup,takze porovnavam, co tu citam niektore veci..je des. verim tomu ze proste niektore baby prehanaju, vsak ten pobyt v porodnici opisuju ako ..vazenie so sadistami, nie tu na MK zrovna, mam na mysli aj ine stranky..

sue
29. mar 2008

Linduš, ja na pôrod celkove spomínam vo veľmi dobrom... netrval ani dlho a bolesti vďaka epidurálke tiež neboli nejak extra - pichli mi ju v pravej chvíli, tú poslednú kontrakciu pred EPI si budem asi nafurt pamätať - to už bolelo dosť a ani tie tlaky počas EPI neboli bohviečo, ale ja som sa už tak strašne tešila 😀 že sa to dalo. Ksichtík mi vôbec nebolo treba ovlažovať... jedine som si pýtala piť medzi 2 a 3 zatlačením a to mi samozrejme nedali 😝 😀 jo... a ja by som skôr privítala spoločnosť počas tých dvoch hodín po pôrode - malý bol v inkubátore a ja som nemala čo roobiť. Sestričky hovorili nech spím, ale ja som bola taká rozrušená, že sa mi nedalo... a nikomu som nemohla volať, lebo to bolo od jednej do tretej po polnoci 😀

pindula
29. mar 2008

kati, uz aj zvazujes aj inu alternativu ako kramare? 😕

pindula
29. mar 2008

sue, tak si mala vsetkych zbuntosit 😀 😉 ....a preco bol malicky v inkubatore?
ozaj a uz som sa davnejsie chcela opytat...som zvedava ako opica....ty si ako na tom so zdravickom? 😕

sue
29. mar 2008

Cat, ja sa na nemocnicu sťažovať nemôžem... okrem sestričiek na novorodeneckom 🙄 🤐 inak úplne super, hoci bola veľká vizita, prebiehala tak, že primár sa spýtal ako mi je a toť vsjo... ak bol nejaký problém, išla som do jeho vyšetrovne, kde bol len on a sestra... ale viem aj o prípadoch keď lekár zabučí, že "ukážte vložku" a žena sa potom cíti ako...........
Linduška, nie plne kojím, odsávala som len prvé dva týždne... s kojením je problém, elbo moje dieťa je spokojné aj so strašne málom... takže pred kojením vážim a kojím dovtedy kým nevypije aspoň toľko čo by mal.... no a samozrejme problémy s klobúčikmi, refluxom a tak...

sue
29. mar 2008

Linduš, však som aj buntošila 😀 ale nebolo to ono... ja som mala silnú potrebu straaaašne veľa rozprávať 😀

pindula
29. mar 2008

sue, co si si hrkla? 😀 ...narazam na tu potrebu rozpravania 😉
ty si rodila asi tam u vas, vsak?....to je fajn, ze maly taky ludsky pristup a nebrali ta ako kus hovada v stajni 🙄

pindula
29. mar 2008

jezis, aka hrubka.... malY = malI

sue
29. mar 2008

..a malý bol v inkubátore preto, že tu to tak štandardne dávajú - dieťatko sa narodí, ak mamina povie, priložia ho, potom umyjú, oblečú, zas priložia a potom dajú na tých 6 hod do inkubátora... teda je tam dovtedy kým maminka nejde do sprchy sama - tu je taká podmienka, že dieťatko donesú až potom... tak náš drobec bol v inkubátore do šiestej a potom už bol furt pri mne 😵

pindula
29. mar 2008

tak si aspon maminka oddychne, nie? ja by som asi tiez prijala, keby mi maleho aspon na noc brali na novorodenecke....aj ked mozno teraz rozmyslam inak ako budem potom.....

cat
autor
29. mar 2008

Lindi, zatial nie.
Ale vcera bola zaujimava sprava na TA3, zas sa vymenili spolocnici/konatelia Mediline-co vlastnia Kocha, podla vsetkeho to zas ziskal Cupanik, ja sa ho nato stredu musim spytat. Viem aj to ze on v 1. rade chcel urobit nieco s tym novorodeneckym odd., uz v novych priestoroch. ale pochybujem ze by to do septembra stihli.

pindula
29. mar 2008

kati, to asi nestihaju...ja som sa pytala na poradni, ze kedy asi...ditte mi povedal, ze najskor to vidia tak o rok a pol 😖 ...ak samoska pojde vsetko podla planov...co u nas na SR je velmi mala pravdepodobnost....

pindula
29. mar 2008

ale ja druhe a ty tretie uz hadam odrodime u nich v kochu v novych priestoroch so starymi lekarmi... 😉 ...ozik, kolko ma ditte rokov? dufam, ze mi neodide zanedlho do dochodku.... 😅

sue
29. mar 2008

Linduš, ja som nechcela, aby bol malý preč...keď som videla ako tam hromadne plačú na novorodeneckom... my sme si tak krásne hrkútali spolu... bol riadny boj s kojením, ale keby sa nebol prisal už tam, asi by som nekojila, preto si myslím, že je dobré byť na izbe s dieťatkom - lebo inak sa nerozkojíš...

pindula
29. mar 2008

sue, ano, v tom ti davam za pravdu....no jo....nejak to hadam budem zvladat.....dufam, ze nebudem rodit v noci...vtedy chcem spat....a potom taka vyspata sa chcem zobudit a ist na to 😀 ...som nenarocna, vsak? 😀 😉 .....

cat
autor
29. mar 2008

co?? u mna nijake tretie nebude 😀 😀 na tisic percent, ja po odkojeni ohlasim navrat k antik. tabletkam 🤐

No co, tak to dobojujeme na Kramaroch a nenechame si skakat po hlave, ak by sa niekto pokusal.. 😉 mozno budeme prekvapene aj nakoniec 😎

pindula
29. mar 2008

kati, no bodaj by sme boli prekvapene pozitivne....ale ako sa hovori....nikdy sa neje kasa taka horuca, ako sa navari...ci ako to je to prislovie? a mozno ked uz budeme v tom nemocnicnom kolotoci, tak to aj inak budeme vnimat.....dufam....
no a ked bude druhy chalan, tak tretia simonka, nieeeeeeeeee? 😀 😉

cat
autor
29. mar 2008

stale si hovorim ze ked babulka bola spokojna na Kramaroch.. a ju poznam, kym tie baby vsade po forach nie, takze...skor verim jej,teda urcite.
Nie, naozaj, ja som vzdy chcela len 2 deti..
Ty planujes 3? 😀

pindula
29. mar 2008

kati, no to urciteeeee.....kam by som to tretie dala 😀 😉 ....mame len trojizbak....aj na druhe sa budem urkite dlho odhodlavat 😀 😉 ....no ...ale uz som tej myslienke druheho dietata viac priklonena, ako este pred troma mesiacmi.... 😉
no a veru....treba spoliehat na babulkine reci.....ako...nehovorim...personal tam moze byt uzasne profesionalny...len tie pravidla a ten natresk 😖

cat
autor
29. mar 2008

toz, nejako prezijeme 😎
musim ist,mlady dojedol,ide spat,tak zatimm a Lindus, kdyby neco..daj vediet 😉 🙂

pindula
29. mar 2008

ouki Kati...tak pekny dnik ti prajem...a jasnacka...kdyby neco...tak sms-ka to isti...vcera som akurat kontrolovala, ci ta mam v mobile 😉
pa

geegee
29. mar 2008

sue, ja o ziadnej podmienke vlastneho osprchovania neviem :-O Mne dali maleho na prsnik hned ako ho osetrili a tak a doniesli rano normalne na kojenie- vtedy bola plna porodnica, tak sme boli uz odrodene maminy na cakacke.

mrenka
29. mar 2008

tess,blahozelame 😵 😵 😵 😵 😵

lin,na teba stale myslime 😉 😉 😉

aktak
29. mar 2008

tessa gratulujem 🙂 🙂 🙂

sue
29. mar 2008

Gabika, nám tam zaradom hovorili, že dieťa ´ti dajú na rooming-in až keď sa sama osprchuješ...

alzbetabenkova
29. mar 2008

, prosim potrebujem nutne pomoct, mam dvoj mesacneho chlapceka teda 2. bude mat dva mesiace a ja som ochorela, mam teplotu, sople, vsetko ma boli aj hrdlo. malemu nic nebolo ale teraz mu stupla teplota na 37,2, tka som hotova. prosim poradte, kedy mam ist k lekarovi a co s nim?je to moje prve mimino, tak neviem co robit. mame doma capiky paralen ale v letaku pisu ze je to od 7 kil. prosim odpevedzte prosim

sue
29. mar 2008

Alzbetka, 37,2 má po odčítaní?

alzbetabenkova
29. mar 2008

ano

arabeska
29. mar 2008

alzbetka,neboj ak teplota nevystupi nad 38 tak mu nepodavaj ziaden liek,treplota do 38 je ok...drzte sa a ryxlo sa uzdravte

sue
29. mar 2008

Alžbetka, najprv skús, či len nie je prehriaty - vyvetraj a daj mu napiť... Potom skús zábaly na čielko, zápästie a členky... a najmä dávaj často piť - buď čajík alebo ty prikladaj.
Ty kojiť môžeš do 39stupňov u teba, ak máš vyššie, odsaj a prevar a tak dávaj 😉
...a ak mu to neprejde, skoč na pohotovosť... radšej 10x zbytočne ako 1x nie keď sa má...