Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

certica
7. jan 2009

ena, aj mne spia vynimocne obidvaja 😀 . viki uz cez den nespava vobec, ale dnes akosi zahadne odkvecol popri nas, ked som maleho uspavala na prse. a najvacsia sranda je, ze martin sa mi medzicasom uz 2x zobudil, ale zase zaklapol, jak si cucol,... no a viki taha furt

ena
7. jan 2009

u nas to iste, filip uz nechce spavat poobede.. ale ked nahodou zaspi, tak potom spi aj 2-3 hod.. a potom je vecer veselo 🙂

certica
7. jan 2009

no, mne sa dnes mama ponukla, ze vezme vikiho k nim spat a zajtra sa pojdu sankovat, v lamaci je vzdy najviac snehu, tak mi ten vecer az tak vadit nebude 😀 😅 . no ale stavim sa, ze vsetko bude zase uplne inak. s mojou mamou sa planovat neda ani pikosekunda dopredu 😀

pindula
7. jan 2009

Sandri, s domom sme sa nejak zvlast este nepohli...buduci tyzden chceme ist kuk jeden pozemok do Novej Dedinky 😉

sue
7. jan 2009

Maci nosí tiež 4+... ...a zajtra má Macik rok 😲

ena
7. jan 2009

tak Sue, uz je zajtra, takze blahozelame Mackovi Matkovi k prvym narodeninam 🙂 Ale to rychlo zbehlo, ze?

aktak
7. jan 2009

aj my nosime 4+ a mame len 11,5kg 😅

aj od nas vsetko najlepsie k 1.rocku 😀

kattum
8. jan 2009

Sue, prajeme Mackovi vsetko najlepsie k prvym narodeninam!
I nas to caka, takmer o mesiac, to ani nie je mozne. Risko ma 10kg uz 2 mesiac nepribera, ale zato apetit ma poriadny, velmi vela papa a o castom nocnom kojeni ani nevravim. Asi to vsetko vyskace a "vybeha". Brunko ma 16 kg. Dnes sa idu so skolkou bobvat, tak bol rano zlaty v overale s bobami a loparom.

megg
8. jan 2009

Sue, Macikovi vsetko naj naj 🙂
Teraz som si pozrela Kattum a Ena album, krasne fotos mate. Drobci su chutniii 🙂 Aj sa spolu uz dokazu nejak zahrat?

megg
8. jan 2009

Aktak vy ste tiez uz riadne podrastli, detto Maxim od Pindulky. Som tu nejak davno nebola kurnik 😅 🙂

certica
8. jan 2009

sue, macinovi krasny prvy rocik prajeme 😎 , nech je zdravy a stastny a som zvedava potom na tortu 😀

aktak, nas martin ma 12 kg 😀

cat
autor
8. jan 2009

Sue, Macinkovi vsetko naj najk prvemu rocku!!! 😵 😵

Ja umieram, vcera som bola 1x cvicit a dnes ledva chodim 😀 A este ma aj Tomas jeduje, od rana je jak 100 certov.

pindula
8. jan 2009

Sue, booze...to letiii....tak aj odo mna vsetko len to najlepsie a najkrajsie malemu Macinkovi 🙂 ...

Megg...veru, leti to sialene....Max uz bude mat 9 mesiacikov tento vikend....fuuu...a zachvilu veru aj my budeme sfukavat prvu sviecku na torte 😵 .....

Kati...o 100 certoch ani nehovor...asi sa Tomi a Maxo dohodli....Max bol dnes unaveny jak slak, ani za svet spat....z postielky len vykrikoval a zuril a ked som ho zobrala k sebe sa hhrat, tak zuril rovnako...no katastrofa...sam nevedel, co chce. 🙄

pindula
8. jan 2009

A ked uz sa bavite o kilach...tak nas Max ma nieco cez 8 kil...no je to fifipierko chudunke 😉 ....to asi preto, ze malo papa a mece so sebou jedna basen. 😉

babulka
8. jan 2009

Sue, Macinovi vsetko naj, naj, naj k prvym narodeninkam 😵

mercy
8. jan 2009

Baby, mám problémy s Riškom-vôbc nechce zaspávať, je do dvanástej hore a už po polt retej sa s plačom budí, že niečo nechce...Sirupček nám nepomohol, má terza také obdobie vzdoru že až-,necche ani papať, už je ako tienik ☹

aktak
8. jan 2009

certi tak aspon nesme jediny taky lahky 😅

som dnes mala obhajobu, tak mi odlahlo ze sa mi strasne chce spat, ale pri dvoch sa to da len tazko 🙄 😀

mne spi Adamko cez obed tak 50minut 🤐 a v noci od 10tej do 8mej, to sa este da 😔

geegee
8. jan 2009

Sue, Mackovi vsetko naj 🙂

Mercy, aj u nas asi tyzden Matus nechce spat vecer...100x vylezie, ze maminta, ake mas pekne octa a pusintu a a gate...a doniesol som ti papuce...a zasekla sa mi nozicka pod gauc a tak... Ale poobede by spal aj do pol 5, musim ho budit normalne.

Nase vahy:
Matusko 17kg
Tomino 8,3kg

cat
autor
8. jan 2009

aktak, co by som dala aspon za 50 minut obedneho spanku, ach jaj, aspon na chvilu aby bolo ticho..ale chcem sa ta opytat, Adelka sa uz pretaca z chrbatika na brucho a naopak? Simi este ani nahodou. Dnes ma 4 mes. Ja sa uz vobec napamatam,kedy sa ma babo pretacat..
Mercy, nam ked Tomas takto vyvadzal,ze bol do 23h hore a spat ani za boha, tak prave v tomto obdobi sme ho prestali nutit spat poobede,lebo uz fakt nechcel, no a odvtedy spava od 20h, max.20.30h do rana najcastejsie do 7.30h. Vtedy vstava aj Simi, jeden reve ze chce mliecko, druhy detto.

aktak
8. jan 2009

cat by si ju videla, leniva je ako ja nekedy 😀 techniku ovlada, aj sa otoci, ale robi to len ked ju postuchujeme a volame 😠 inak sa jeduje a dava do oblucika smerom dozadu takze s nou cvicim v klbku aby sa uvedomila 😀

sue
8. jan 2009

Ahojte 😵 oslávenec a maminka ďakujú 😵 😅

verulka
8. jan 2009

cat, este mate cas 😉 do 6.mes sa tuisim ma zacat 😉 ja som dnes zabalila snahu o 4ozkovanie Rona a kupila topanky, na dvoch mu to ide, po 4odmieta 😉
vahu mame teraz po chorobe 9,3kg,, kattum, moje detvaky po polroku skoro uplne prestali proberat..teda risko mal v roku 13kg, ale radko a ajka pribrali za 2.polrok max 1,5kg 😉 nuz a Ron sa tiez kraasne zastavil 😎
mercy, netusim, moji su nespavci, ale oni dlhodobo stabilne a nie su ako matohy, im jednoducho staci menej spanku
Sue, mackovi vseetko naj 😵

babulka
8. jan 2009

Kati, este ma cas. Ked sme chodili na rehabilitacie kvoli brusku, tak nam hovorila rehab. doktorka, ze v 5. mesiacoch sa uz musi vediet pretocit same a vedome, Matik to zvladol presne ked mal 5. mesiacov 😵 co bol vzhladom na okolnosti velky uspech 🙂

Matik este spava cez obed, potiahne aj tri hodiny a vecer ho ulozim o pol 9 a tak do 9 je hore, lezi v posteli, ale vymysla. Cez vikend rano spi tak do 7., cez tyzden ho budim o 6, kedze chodime do skolky.

Dnes som bola v Relaxxe na bodyworku, som sa snazila, ale smrdi to peknou svalovkou, tak som zvedava, ako to zajtra rozchodim. 😝

verulka
8. jan 2009

babulky, udaje poslite, mam len moje 😝 babulkine a cat...ak ostaneme pri pocte 3, tak ju ani nezverejnim, len my si ju posleme 😀
joooj, babuli ,aj ja by som sla...ale prd..ja si este pockam, ale snazim sa nezrat 😎

ena
8. jan 2009

Megg- no, nazvime to, ze sa spolu hraju 😀 ... Marek si z miliona hraciek jednu vyberie a hra sa s nou, pride Filip a akurat s tou istou sa chce hrat aj on, tak mu ju vychmatne z ruky a uteka z Marekovho dosahu a Marek zacne kvicat... obcas sa dostaneme do vyssej level a to je, ze Filip podstrci Marekovi nejaku inu hracku a vezme mu tu, s ktrou sa prave hra.. a Marek ho zatial este neprekukol 🙂
Ale obcas sa stane, ze sa hraju vedla seba a je TICHO 🙂 Alebo Filip si sklada dreveny vlacik a Marek sa na neho pozera, ale to musi byt v postielke, lebo inak by mu rozhadzal kolajnice a to by bolo 😀 😀
Ale ked ide o nejaku kravinu, tak to sa vtedy vedia "dohodnut" a supu obidvaja do vysavaca... alebo iny priklad spluprace.. minule sami zapli PC, Marek PC, lebo je na zemi a Filip hned nato monitor, lebo Marek zatial nedociahne

Filip ma 96 cm a 16 kg obleceny, Marek presne neviem, o tyzden dva pojdeme do poradne.. ale minule sme ho skusali odvazit, tak obleceny +- 12 kg.

A co sa spanku tyka, Filip nespava poobede, vcera vynimocne spal 2 hod.. ale zaspal az o pol 3tej, o pol 5tej dosiel vysmiaty, ze "DOBRE RAAANKO" a este o pol 11tej bol sviezi ako rybicka..
A Marek spava raz za den. vacsinou tak 3/4 hod az hodinu, vcera trhol osobny rekord, ze 3.5 hod..

kattum
9. jan 2009

Ena, krasen si popisala hru svojich deti, u nas je to podobne. Snazim sa Brunka naucit, ze ked chce hracku, ktoru ma Risko, musi mu ju nahadit inou. Lego, stavebnice a podobne pri Riskovi nehrozia, vsetko berie, ruca, kazi, takzze len ked spi alebo je v ohradke, co moc nechce byt. Ale stale viac sa spolu "hraju", buchaju naraz po tom istom tlacitku na hracek a obaja sa tomu strasne rehocu, to je zabava ich sledovat. A tiez je dobre, ked je Risko v ohradke a Brunko z vonku a navzajom si chytaju rucicky cez siet, to sa smeju az az. Alebo robia kuk a schovavaju sa. U nas je to zo spankom cez den luxusne, Risko spi este 2x denne cca po 1,5 hodine a Brunko poobede cca 1,5-2h. Sice sa minaju ale nevadi.

cat
autor
9. jan 2009

u nas je to teraz tak,ze ak dam Siminke nejakeho plysaka aby sa nan aspon pozerala, hned jej ho Tomi vezme, v momente ho zhrabne. Neda sa mu vysvetlit, aby jej nieco pozical a aj vyslovene jej hracky si privlastnuje..to bude este boj.

aktak
9. jan 2009

u nas nosi Adamko Adelke jej hracky aj ked ich nechce, natlaci jej ich do ruky 😀 cumel to iste 🙂 a ked si ozuzlava prsty pride mi to povedat a da jej ich sam von s vysvetlenim ze "Aga nieee bak" 😀

cat
autor
9. jan 2009

Kati,to som aj ja minule videla ako Tomi trhal Simcine prsty od ust s poucovanim: nono Simi, nepapaj ruky 😀 Cumel zas Simi vobec nechce a Tom vzdy kruti dolezito hlavou ze Nechce Simi dudu, nechce. Nechape to,lebo on bol od cumla zavislak.

aktak
9. jan 2009

a ked sa Adelka pokaka tak chodi obzerat a hovori jej bak bak kako a on sam pritom ani za nic na nocnik ani zachod sadnut 😀 🙄