Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
2. sep 2009

Tilly, ďakujem za tieto rady 😵 to ma vôbec nenapadlo,že do škôlky je lepšie dať nejaké na zničenie... my máme teraz každé dva mesiace nové číslo,tak sa toho dosť hrozím.

Do leta sme mali všetky len Baťovky, teraz som presedlala na Shooshoosy a tie sa mi moc páčia, škoda,že robia len topky tak do dva a pol roka ☹

Inak prvý deň sme zvládli super, bez plaču, bez nervov a bez malých úplatkov 🙂 kvietok na poďakovanie bude až na konci roka 😅 ale asi je to rozdiel súkr.a štátna škôlka,lebo tu nemal ani kvietky ani bonboniéry nik...

tilly
3. sep 2009

do súkromnej škôlky by som asi ani ja nič nebrala, vlastne som ani nebrala, ani mi to vtedy nenapadlo... ale tieto štátne "chudiatka" učiteľky sa takej dobrej kávičke a čokoládke veľmi potešia a mňa to tiež poteší, okrem toho, naše učiteľky sú to najlepšie na našej škôlke, čiže si ich cením...

ja som našla také topánky, že delphin, je to asi maďarský výrobca a maďari mali vždy dobré botky, aj sa mi celkom pozdávajú, majú pekne vytvarovanú klenbu a stoja tak 16,60 (asi 500 Sk), neverím lacným výrobkom, ale vyzerajú dobre a na ten mesiac budú stačiť... blbé je, že ich majú len v DS v maxe a do DS sa mi zrovna nechce ísť...

megg
3. sep 2009

ahojte holky,
ani my sme do sukr. nenosili...raz som doniesla na narodky taku krasnu tortu pre deturence, ked mal Oli tri roky...no ani sa ho neunuvali odfotit ho (pritom ucitelky sa hostili najviac) ..vraj som si mala doniest fotak!! 🙄

Teraz sme vsak doniesli kvietok a Oli bol nesmierne rad, ze nesie kvietok pre ucitelku aj dnes jej chcel zobrat opat 😅 A ucitelka sa potesila velmiiiiii 😉

Co sa tyka topanok, tak u Batu nemam moc rada topanky, mali sme park krat ale zdaju sa mi take nafucane a tazke 😒 Skor kupujeme bambino v AT.

Stretko, ja som zaaaaaaa! 😉 Ci s detmi, ci bez...

Mercy, nechces dojst k nam niekedy? Mozme skocit na pizzu v CHG., alebo u nas mozme sediet 😉 Neboj nic, depky prejdu, to je podla mna z toho, ze toho mas vela a manzel vpraci a na CV je asi dost nuda. Ale teraz by mali otvorit aj ten Monarch obchodak, neboj zlepsi sa to. 😵

verulka
3. sep 2009

cafte, takze skolkujete o 106 😀
co sa topanok tyka...u nas des, kedze mne si ron proste topky neobuje, len ked sa on sam rozhodne..preto ma 2pary roznej velkosti rovnakych topanok 😀 a shooshoesy su super, tie miluje.
emjee, vsak ho nechaj naboso, podla mna , kym sa fakt nestavia, netreba ziadne topky 😉 inak ak je matej riadny chlap a ma tucnucku nozku (aj orn mal) tak polovicu capaciek a topanok ani neobuje 😉
stretko, no ja si ficim dost intenzivne kade tade..kazd ytyzden max dva niekam vypadnem. takze ja som za..kazdopane ale az vecer, ja akosi poobede nestiham absolutne nic 😅
mercy, strasne ma to mrzi, idem pocitat..

aktak
3. sep 2009

ja rozmyslam ist do Protetiky kupit topanky a sandalky obidvom, lebo Adamko ma este stale plochu nozku 😒

sranda
3. sep 2009

jeeej stretko? parada, budem rada. Mne je to šuma-fuk kedy, ale nejak navecer asi by bolo faaajn. Inak dnes sme zaspali do skolky, vcera sme oslavovali s partiou zac. sk. roka, tak to tak aj dopadlo.... s hrozou som zistila, ze je 7:45 ☹ .

megg
3. sep 2009

Aktak, suseda kupuje v protetike a je spokojna. Aj pekne farbicky topanociek na vyber maju 🙂

tilly
3. sep 2009

protetiku kde predávajú? len na bojnickej? kde to vlastne je? a ozaj, neviete, kde predávajú santé topánočky, je to niečo ako protetika, tiež zdravotnícke, máme sandálky a sú super, premakané...

srandi, my sme dnes vstávali 7.50... tiež sme trošku žúrovali na ulici, ale u nás sa žúruje každý deň...

kattum
3. sep 2009

Caute byby, citam ze planujete stretko, ja budem v BA asi az na konci mesiaca, tak ked budete posedavat, pri tukani myslite i na mna, alebo si to este zopakujeme, ked budem v BA. Tesim sa s novymi skolkarmi, ako to pekne zvladaju, Brunko v pohode, ale on je skolkra uz od minuleho decembra. Ja sa tesim, ze ma zas na cast dna o jedno dieta menej.
Tilly, Sante sandalky maju takmer v kazdej lekarni v Brne, spravte si vylet, mozno i v Breclavi budu. Tiez sme s nimi velmi spokojni.
http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/prodejny/...

aktak
3. sep 2009

kattum som ta precitala ze:
"baby, citim ze planujeme babo", idem pohladat okuliare co mi kazal doktor nosit 😀

na bonickej je asi hlavna predajna ale nebola som tam, maju ich napriklad aj na zahradnickej kde je ta ortopedicka klinika ale maly vyber sa mi zdal

tilly
3. sep 2009

tam, na tej záhradníckej som bola, ale nič tam akurát nemali...

skúsim mrknúť predajne, prípadne by mohli mať online predaj, viem, že potrebujem 30tky, teraz má 29 tie sandálky, takže topky na jeseň potrebuje 30...

kattum
3. sep 2009

aktak nestras, to by som sa zblaznila!!!!

tilly
3. sep 2009

kattum, prečo tri deti, to je pekné... 😉

aktak
3. sep 2009

tilly ja som videla tu u nas v ruzinovskej ze mali Sante ale tak 1 alebo dva pary takze ziadny vyber, ty ich kde kupujes? inak mi je smutno ked vidim jak mamicky davaju detickam "znackove" topanky next a podobne a hlavne sandalky! ktore vibec nedrzia petu ani nic, hlavne ze su pekne 🙄

verulka
3. sep 2009

tilly, sante maju v zdraviotnickych potrebach aj tu na fedinke, paradny vyber 😉
inak baby, ja mam tu inzerat, mam nove sandaliky od protetiky, velkost 21, ze ci nahodou nemate zaujem..i ked tu su chalani vacsinou velkaci a druhe deti su baby 😝 ..len ak nahodou.

tilly
3. sep 2009

veď práve neviem, kde ich mám kúpiť, tieto sandálky nám objednala sestrina kamoška, ešte to aj prehodila nejako cez poisťovňu, čiže boli zadara... ale už ju nechcem otravovať...

verulík, díííík, skúsim tam ísť, aj keď petržku mám trošku od ruky...

sranda
3. sep 2009

tillyyyyyyy, dnes som kupila Petke sandalky - prezuvky sante u nas v lekarni za smiesnych 23 eur, maju od vymyslu sveta rôzne dizajny aj farebne prevedenia, pridi k nam na kavu a kupis aj topky pre Domca 🙂 😎 .
A protetiku mam komplet obehanu, na Bojnickej je najlepsia, tam je podnikova predajna, je to pri Jurajovom dvore ako je vozovna, len ta protetika, co ja viem, oni sa po case tak vysmatlaju, uz som s tym sekla....s tymi sante, alebo slovobuv bardejov sa to neda porovnat.

megg
4. sep 2009

ahojte, tak ja som dnes rano zo skolky odchadzala s riadnou depkou. Sice moj krpec neplace, ale ostatne deti taky krik a rev tam spustili, ze som sa obavala, ze co to s Olim spravi, ked uvidi takto plakat deticky. Tak sa prelakol, no neviem neviem. Ale to bolo ako v nejakom ustave, tak tam tie deti revali... 😢 Este sa len prezliekali...fuu toto sme predtym´nepoznali takyto cirkus. 😒

tilly
4. sep 2009

ja chcem tie sante, co som sem dala link... teraz zatial topky má, ale tak za mesiac sa už kotníčkové zídu, čiže do mesiaca ich musím kúpiť...

megg, chápem, ako sa cítiš, domčo pri obúvaní otočil pusu a hneď ma vydieral, aby som pre neho došla už po obede, tak sme sa dohodli, aj tak nič také nemám, keď prídeme domov, dám ho spinkať a budem si môcť robiť tak isto, ako keby bol v škôlke, ale bolo mi ho ľúto, videl tie deti, tak bol vyplašený.... najhoršie je, že všetci jeho kamoši odišli do veľkej triedy... snažila som sa ho prehodiť tam, ale majú tam veľa detí, tak mi ho tam nechceli presunúť... najhoršie je, že prší, tým pádom ani nepôjdu von a nestretne sa s kamošmi
😢

megg
4. sep 2009

Tilly, tak to tiez ste na tom podobne. Viem si predstavit. No mne ho bolo velmi luto, ze som ho tam musela nechat v takom kriku. Rozmyslam, ze je lepsie ho nosit asi neskor, nech sa deti najskor vyrevu 😒 Lenze zas doprava do BA je katastrofa, od nas stale nieco na cestach prerabaju, to je horor, vsade sama 40tka 😖 No dnes fakt horor rano. ☹

tilly
4. sep 2009

ja ho vozím tak, aby tam bol tesne po ôsmej... už bolo relatívne ticho... ale aj tak, mňa to vždy tak mrzí, keď vidím tie jeho vyplašené očká a pusu dole...

ja som na neho dosť tvrdá a prísna, ale keď toto vidím, je mi smutno a zmäknem... našťastie teraz nemusím chodiť do BA... viem si urobiť robotu z domu

megg
4. sep 2009

My chodievame tak na 7.45 h. Len ta doprava je potom des.
Tak to mas supi vyhodu, ze sa ti da pracovat aj z domu. Ja dufam, ze casom tiez budem takato flexibilna. I ked teraz som v praci len do polky novembra a potom budem free, konecne budem sediet nad skolou a snad to nejak doklepem a stihnem skoncit do porodu. 😔

tilly
4. sep 2009

ja určite nedoklepem školu do pôrodu, budem sa trápiť minimálne ešte rok navyše 😠

liska
4. sep 2009

ahojte,to vyznieva tak smutno,ako pisete o tych skolkach ☹ teraz vidim,ze system tu (celkom iny) ma svoju logiku a je zjavne urobeny po takychto a podobnych skusenostiach...tu su triedy pomiesane vekovo,cize v jednej triede su deti od 3 do 6 rokov, najprv som z toho bola sokovana,ale bolo mi vysvetlene,ze takto maju male deti vzor,velke sa ucia zodpovednosti za malych a vsetci navzajom si proste zvykaju na spoluzitie a toleranciu...okrem toho ti najmensi nenastupuju naraz v jeden den, skolka tu zacala vcera,ale isli tam len ti najvacsi, postupne dnes prisli mensi atd. a ti najmensi nastupia kazde v iny den, nechaju im 2 dni na adaptaciu a tak pride dalsi...a tym,ze je to vekovo pomiesane,tych malych tak nie je vela a ak aj su nejake sceny, da sa to zvladnut...je to sice trochu nevyhoda pre tie maminy, ktore pracuju, lebo my napr. nastupujeme az 15.9.,ale ma to nepopieratelne viac plusov, takze ja som spokojna 🙂

gaja
4. sep 2009

no liska - niečo to bude mať do seba. My keď napríklad ráno prídeme do škôlky (asi tak 06,50) tak sa zbierajú v jednej triede a potom sa rozdeľujú ale o pol ôsmej. A tiež som videla, ako minule náš mladý prišiel a také dievčatko predškoláčka mu niečo statočne vysvetľovala. Bolo to strašne chutné 😀 a on na ňu pozeral s otvorenú pusu a pirkyvoval

megg
4. sep 2009

Liska, pekne to mate zorganizovane, kdezto tu sme my maminy stastne, ze nam ich aspon vzali do tych skolok. Veru, je to des, neviem ci sa to niekedy zmeni.

liska
4. sep 2009

a este som zabudla doplnit,ze tu sa zacina az o 8.30, dieta sa moze doniest do 9,takze ziadne terory s rannym vstavanim (+ my mame skolku cez cestu,takze 😎 ),ale je fakt,ze tu aj pracovne doby zacinaju neskor, mame juzansky rezim 😀
gaja, to si ja vychutnavam aj v parkoch,ako si tie decka vedia dolezito nieco vysvetlovat 😉 a teraz uz aj doma, dokonca Christian zacal malemu uz aj sepkat do uska nejake tajomstva,aby som ja nepocula 😀

gaja
4. sep 2009

jéjda, to musí byť ohromné.. 😀
Myslím, že Damianko si tie tajomstvá uchová a ani za nič ti ich nepovie 😀
No to vieš, keď niekto musí byť v robotke na pol ôsmu.. ale zas tu aspon netrčím večnosť a škôlka je do štvrtej, takže pekne stíham aj ho vybrať 😎

liska
4. sep 2009

gaji, no to si iba on mysli,ze ja nepocujem, vies to detske sepkanie 😀
megg, ved ja viem, na SK je to fakt des so skolkami, ja tomu teda dost nerozumiem- deti stale viac, nezamestnanych stale viac, ale skolky sa zatvaraju, nejako to ide proti mojej logike,ale zrejme tam nejaka je,ked to tak funguje 😒