Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sranda
21. okt 2009

jaj vidíš zabudla som, on rodi len v Ružinove....ano poznam, ale nerodila som u neho. Viem, ze je dobry, lebo ho poznam, kamoska mu totizto robila sestricku, ale nielen jemu. On ma dlhorocnu prax, sice toho vela nenarozprava, zato pracu odvedie na stopercent. Zopar krat som skoncila u neho aj v poradni. Manzelovho bratranca zena rodila nedavno u neho obi2deti... A ten cisarak si myslim, ze ti moze slubit, vsak on je druhoatestovany dr., nie ako u mna, kde mi to musel odklepnut prednosta. A ozik, kolko vazi maly? Das reprizu? 🙂 😉

cat
autor
21. okt 2009

certi diky 😉 až teraz čítam..pár dní som bola mimo siete.
babulka- s implantátom nikdy nevieš kedy to dostaneš, rozhádže celý cyklus a ked to dostaneš/u mňa to bolo 3-4 krát do roka/tak to trvalo aj 3 týždne, no ja osobne nikdy viac:(Ja mám včul Lindynette a budík na mobile každý deň 😀
tilly, držím palce nech sa vrátiš z Viedne celá 😀

babulka
21. okt 2009

Tilly, ked to na teba pride, tak sup do Hainburgu, nie ze sa budes trepat do Ruzinova 😉 Pekne tam porodis, poistovna preplati a nemusis riesit ziadne nadstandardy a pod. 😀 V teme Porod v Hainburgu osoby riesili vselijake finty, ako - v duchu spravnej slovenskej povahy - co najlepsie vydrbat s celym systemom 😀 Tak ale ty by si to mala opravnene.

cat, dik za info, sice ma celkom laka predstava, ze budem mat MS len 3-4 krat do roka...ale ked nikdy nevies, kedy pride a kolko bude trvat... Ja som brala tiez Lindynette, dost dlho, potom som ale prestala...tabletky uz nechcem, ten kruzok tiez nie, draty tiez nie, tak neviem...

tilly
21. okt 2009

srandi, on ni môže urobiť cisarák len tak???

jaaaj baby, dnes som preliezla dva krát hore dole SCS + lutz + toys r us a nič 😀 ani kačacia chôdza, ani bolesti podvozku, ani raz mi nestvrdlo bruško...

megg
23. okt 2009

tilly, ty mas tuhy korienok 🙂 Ale super bud rada, ze sa tak pekne drzis pokope a si fit, ze este aj obchodiky prevetravas 🙂
Babulka, tak ked nejaku antikon. najdes co ti vyhovuje, otestuj ju a daj mi prosim vediet, zide sa 😀

gaja
23. okt 2009

čafte babky.. prišla som vás zasa po dlhšej dobe kuknúť..
Máme kiahne od včera.. chce niekto? 😀 Chúďa malé - ale je vyhádzaný.. Jednu má totálne blízko očka.. Ale hlavne po chrbátiku, hlave, brušku. Tak je teraz doma s tatom, varujú sa 😀 (keby ste aj včera videli ten neporiadok, ked som z práce prišla) 😅
Tilly- tak pri takejto pohode - nepočkáš s tým pôrodom do Vianoc?
Megg - tebe tiež pekne rastú týždniky.. Uff, to sa ani nezdá, ako ten čas letí 😉
A pozerám, že Oli bude mať bračeka.. Takže ťa normálne tí chlapi doma prehlasujú 😎

megg
23. okt 2009

ahoj Gaja, akurat som rozmyslala, ze kam si sa podela 🙂 Tak nech rychlo kiahne idu prec a ja by som ich teraz veru nechcela dostat ani nahodu 😒 Este som ich nikdy nemala.
A veru doma ma prehlasuju, ale ja som rada, keby to bola baba tak je rozmaznanaaaaaaa celou familiou...Moja mamca bude mat tak 6teho vnuka 😀 😉 Ta si babu priala hadam najviac 😀

tilly
23. okt 2009

fuuuha, kiahne, tak to dúfam, že tak skoro nedostaneme, dúfam, že to ešte rok počká a potom to budú mať obaja chalani naraz...

ani ja som ešte kiahne nemala...

ja asi fakt budem rada, keď porodím na vianoce... dnes som bola na poradni a som úplne zatvorená, krčok vysoko... nič nenasvedčuje, že som v 38tt...

tilly
24. okt 2009

haloo, kde ste?

sa mi zdá, že sa mi zmenšuje bruško, kuk:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
toto je domčo dva dni pred narodením

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
toto sme v 33tt teraz

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a toto je fotené včera...

aktak
24. okt 2009

tilly jakaaaaa si chuda, len to brusko ti trci ako melon 😵

cat
autor
25. okt 2009

veru tilly, nikde nič len bruško vysoko 😎 a iba +12 kg- to necháš všetko v porodnici 😉

cat
autor
25. okt 2009

ja som pri Simine nechala v porodnici celých 11 kg, však po cisárskom nasleduje dobrá hladovka,kým sa nepohnú vetry,ani len tú rascovú polievku nedostane človek 😖

babulka
25. okt 2009

Tilly, ja som mala taketo brucho den pred sekciou 😀 Nic nanasvedcovalo tomu, ze by som mala ist rodit, brucho vysoko, spicate...ale musela som 😔 Ktovie kolko by inak este Matik za normalnych okolnosti vydrzal, Myslim, ze dobre po Vianociach 🙂

tilly
25. okt 2009

som ako slon, ksicht mám ako prasiatko 😝

potrebujem dať dole aspoň 20 kg, ale som teraz maximálne pohyblivá a cítim sa dobre, len mám strašnú žravú 😀 doteraz je to 12 kg, ale mám ešte min. 2tt pred sebou, možno aj 3 a to ešte dobre priberiem...

ja by som brala plánovanú sekciu, ale nechcú a nechcú ísť do toho... v 40tt mi chcú robiť uzv, aby sme sa pozreli, či je to bábo fakt veľké a ako je natočené, možno až potom sa rozhodne...

verulka
25. okt 2009

tilly, na posl. foto vyzeras o polovicu chudsie ako na tej z 33tt 😕 uplen super...
cat, cista zavist, ze 11kg v porodke..to ja len pri ajke 10..na to ako malo prberam pocas tehu, zaidna slava 😝
tilly, neboj nic, vsetko pojde dole...drzim palce, nech to uz mas pekne za sebou a co najviac v pohode 😵

sue
25. okt 2009

Tilly,tak tak,poriadna kočka 🙂 a držím palce 😵 a tiež som počula,že bruško vie klesnúť naozaj zo dňa na deň a pôrod sa šup šup rozbehne 🙂 nech je to pre teba aj vaše druhé chlapčiatko čo najrýchlejšie a najpríjemnejšie 🙂 (joj budete mať nádherné Vianoce 😵 😵 😵 )

Ja som v pôrodke nechala len 7kg ☹ z 19tich... ale zas do pôrodnice aj z pôrodnice som išla v predtehu gatiach 😅 ozaj...tak ma teraz napadlo,aj u vás to tak je,že teraz veľmi ľahko priberáte do brucha? Lebo s bruchom som ja nikdy problém nemala (v rodine máme predispozície na krásne venušoidné stehienka 😝 ) ale od pôrodu keď priberiem,tak zásadne do brucha...akoby mi tam ostalo voľné miesto,ktoré je prudko nafukovateľné a zmestí sa do neho aj kamión 🙄 🤐

verulka
25. okt 2009

sue, no ja mam s bruchom najmensi problem..reps kedze furt mi ide vsetko do stehien(vnutornych) tak potom to brucho zanika 😅 i ked terazpo lete sa musim dat opat dpkopy- nepravidelna strava a veeela zuriek mi neprospelo 😅 😀

sue
25. okt 2009

Veruli, tak to potom neviem...čo robiť...odporúčané mi boli jedine brušáky...ale na to fakt nemám silu večer po robote keď krpec zaspi 🙄 a žiadnym športom ktorý robím sa brucho nespraví 😝

megg
26. okt 2009

tilly, fakt super postavicka, brusko pojde dole a si stihlunka 🙂 A preco tak velmi nechces rodit prirodzene???
Inak ja tiez teraz uplne fasa priberam, ale niekedy by som zjedla aj slona 😒 Musim sa krotit.

tilly
26. okt 2009

ja priberám len do brucha a ksichtu, tam najviac, ale teraz som pribrala aj do nôh, len to dúfam pôjde dole dlhými prechádzkami, ale na brucho treba makať... my máme práve v rodine pekné nohy, moja mamina po 60tke má stále dobré nohy...

ja mám až teraz totálne žravé obdobie, zožeriem, čo nezožerie mňa... doteraz, kým mi niekto nenaložil, tak sa mi jesť nechcelo, ale teraz chodím a vyžieram a vkuse, neviem, či teraz krpec najviac rastie alebo čo, ale stále žeriem, čiže asi aj ja teraz najviac priberiem 😢 ešteže chodím do roboty 😀

megg
27. okt 2009

cafte holky, tak ja sa prave prepletam paragrafmi ohladne vyplacania materskeho...no uff 😲 Som netusila, ze je to take prespekulovane cele. Hlavne ked ma clovek nejaku odychlku v beznom pracovnom procese 🙄
No ale asi by som si mala dat pauzu a tesit sa na mini dovcu, co ma caka od zajtra 😀
Tilly a tebe drzim palceky aby sa to cim skor rozbehlo a hlavne krasne stastne dopadlo. Ked sa vratim, tak nech uz mas po 😉 😉 😉

tilly
28. okt 2009

megg, ja potrebujem ešte minimálne do budúceho víkendu vydržať, vo štvrtok potrebujem "odrodiť" jeden obchod 😀 dík, dúfam, že to bude bez problémov, lebo už začínam mať nočné mory 😀

ja som bola z toho materského tiež jeleň, lebo tam mám tiež odchýlku, teda viac, ale dala som si žiadosť na socku a odpísali mi, že nemám nárok...

cat
autor
28. okt 2009

tilly,že 39tt 😵 uf drž sa 😉
ja sa jedujem,lebo mi nefunguje facebook a neviem,ci je chyba u mna ale im to tam zas nejde 😠
Simuska mi spi na balkone, zahajila protestný spánok lebo dostala injekciu-posledný prevenar,chudatko si poplakalo 😢

tilly
30. okt 2009

každý mi háda termín na vianoce... začalo to učiteľkou v škôlke, potom druhá učka v škôlke, potom jeden starší sused, potom dnes v poradni, kočky vonku... ja nechápem, ten, kto nevie termín, tak mi háda termín na vianoce... kurnik, že by bolo to dieťa také malé? alebo že by som mala málo plodovky? ale doktor hovoril, že všetko je OK...

cat
autor
30. okt 2009

Miši,ver doktorovi,nie laikom 😉

cat
autor
30. okt 2009

ja som v šoku čo dnes vyviedla Simi, Tomi jej ako vždy bral všetky jej hračky,lakomčisko, no a ona sa zrazu nasrala a surovo ho uhryzla! Normálne má na ramene ešte aj po 3 hodinách červené odtlačky zubov. Jak pitbulisko sa na neho vrhla 😲

certica
30. okt 2009

cat, simonke vsetko NAJ 😎
inak, aj martan kuse viktora, zase ale ma zvycajne padny dovod...

tilly
30. okt 2009

doktor povedal, že to možno na vianoce bude 😀 mám stále CS NULA!!! krčok tak strašne vysoko, že mal problém ho nahmatať... 😅
mne to neva, musím ešte dva tt vydržať, aspoň do 41tt a potom už môžu robiť čo len chcú... vyvolávačka vzhľadom na predošlú sekciu nehrozí, čiže ak dieťa nevylezie v rozumnom čase, bude sa rezať, čiže ho ani nebudem tlačiť na silu von, nech si len hovie v brušku 😀
v utorok idem na uzv, čiže budem vedieť viac, ako som na tom s jazvou, veľkosťou dieťaťa aj jeho natočením... no, som moooc zvedavá, ako to celé dopadne...

jej, simonka mala dnes meninky, všetko naaaaj

aktak
30. okt 2009

tilly mozem sa spytat preco po cisarskom nemozu davat vyvoavacku? neviem a ma to zaujima, dik 😉 drzte sa

tilly
31. okt 2009

nooo, on mi to dosť vysvetloval, neviem, či som to správne pochopila...

ide o to, že jazva po cisaráku sa môže potrhať, lebo sa tam vytvára nejaký kolagén, ten sa vytvára aj pri prirodzenom pôrode, preto treba pri pôrode po cisaráku dávať pozor na jazvu, no a vyvolávačka obsahuje nejakú látku, čo to ešte podporuje, čiže by sa po vyvolávačke potrhala jazva, preto on neodporúča vyvolávačku a neodporúča ani epi, lebo keď sa tá jazva trhá, tak to vraj dosť bolí a to je znamenie, že treba hneď rezať, no a kebyže mám epi, tak necítim bolesť...