Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

snilko7
26. okt 2007

kuki barunka má pravdu a dokonca odkedy sme vysadili čajík a aj ten pre kojace maminky spinká mi malinká väčšinou od jedenástej až do piatej do rána - teda ak sa nám nevyskytne nejaký problémik ako nespavosť 😀

kuki
26. okt 2007

Baby to vazne ? 😲 😲 😲 ved fenikel by mal pomahat na brusko 😕
Ale skusim vysadit aj fenikel aj ten pre kojace maminy. Ozaj ja davam malemu feniklovy caj ... mam ho vysadit aj jemu ? ... asi hej, ze 😒

mrenka
26. okt 2007

baby,dakujem 😵 😵 😵 bolo fajn vypadnut,sice som bola v strese ako to tato s lili zvladne,lebo som odisla o 2ked este buvala a prisla vecer o pol 9 a uz buvala,ale v pohode 😉

megg,neboj nic,musis vydrzat,lebo cim neskor,tym horsie to bude,skus tak za 2-3dni dat malemu pit UM,ze co na to povie,na lili to zabralo,ja som tiez prestala zo dna na den...neboj,to zmaknete 😉
sweetie,ty to iste,podla mna,pokial kojis,tak ti mala nikdy UM pit nebude...budes musiet tiez seknut zo dna na den,ked budete na to pripravene a potom za par dni skusit UM...

kattum
26. okt 2007

baby, hlavne detickam to umele mlieko nedavajte vy, ale tatkovia ci babicky. Od vas to tazko prijmu.

barunka
26. okt 2007

kuki, no vážne. nám to tiež vraveli, Simi mi prevrieskala tri mesiace vkuse, až sme raz boli niekde preč a nemala som čajík. Dávala som jej teda len vodu a ako zázrakom sa v noci nijaké vrieskanie nekonalo. Vysaď všetko, čo obsahuje fenikel, kamilky, nepi čaj na kojenie, radšej veľa vody alebo homeopatiká, malému nedaj buď nič, alebo len čistú prevarenú vodu. Vydrž dva tri dni a uvidíš, či sa niečo zmení.

kuki
26. okt 2007

barunka, dakujem za radu 🙂
Malemu som dnes teda nedala cajik ale ja som este rano vypila. Od zajtra nebudem. Uz vyskusam vsetko, lebo ten plac je strasny ☹

geegee
26. okt 2007

megg, ja som presne z ronakeho dovodu - bolava bradavka skoncila kojenie pred 5 mesiacmi. Nevedela som si to predstavit, maly z poharika mlieko nechcel, horko tazko vypil pol deci - to som pokladala za uspech. Ale to trvalo asi tak 2 tyzdne, potom vypil stale viac a teraz na ranajky stiahne pekne 240ml. A viac mu chutil vanilkovy Sunar ako Nutrilon.
Dokojila som tak, ze si poslednykrat cucol a uz som nedala - ale on ani nepytal, len nechcel UM. Jedina sanca je nedat cuc. On postupne zabudne. V noci som mala vyhodu, maly nepapal, takze nebol problem.

mrenka
27. okt 2007

mamus,no aku ste mali noc?

babulka
27. okt 2007

baby, tak my sme dnes rano absolvovali Kramare a detsku pohotovost 😝 Milost pan si v noci rozsrriabal znamienko, teda take cervene (maly hemangiom, co mal pod bradou, narastol mu za par dni z nicoho nic). Nadranom som sa zobudila, ze mrnci a isla som ho kuknut, a cely vankus od krvi, on od krvi, ruky...som sa zlakla, mne by sa krvi nedorezal, ale videla som, skadial mu to tecie, tak som to chcela zastavit, ale ako to byva - cim mnesia ranka, tym viac krvi tecie, tak sme isli na chirurgiu a dali mu jeden steh, lebo vraj sama by som to aj tak nezastavila. Tak je zasity, zalepeny 😀 Ufff, este ze tam bola fantasicka Dr. Kosnarova, vynikajuca zena, rychlo, milo, bez reci zasila, postiskala krpca, pospasovala, a o tyzden ideme na stehy.
A predstavte si, zas mi vobec nevadilo to stare linoleum 😲 😀

cat
autor
27. okt 2007

oh babulka, viem si predstavit ako si sa zlakla, ja som to uz zazila s tou krvou z nosa 😒 hlavne ze je Matik ok..asi budes musiet davat pozor aby si to nestrhol,ci nevadi mu to? zlatinko male..
My ideme teraz do Incheby na vystavu maciek 😎 mnaau,tesim sa.

babulka
27. okt 2007

Cat, zatial mu to nevadi, teda ma to prelepene a skusal si obchytavat ten leukoplast, ale inac tomu nevenuje pozornost. Tak dufam, ze ten tyzden ani nebude. Inac mu musim menit ten leukoplast a nic ine mi nekazala. A este mi vravela, ze ak by sa ten hemanigiom sam nevstrebal, tak mu ho budu musiet vybrat v ramci jednodnovej chirurgie. Hura. 😝
Cica, ides pozriet cicusky? Ja teda cicusky velmi nemusim, v Anglicku ich mali 5 v jednej rodine, co som bola a teda boli vsade 😖 Hlavne stary tucny chlpaty kocur, ten smrdel a bol taky tlsty, ze sa ani cez ten cat flap (to okienko na dverach) nedostal, a vzdy tam sedel a mnaucal, kym ho niekto nevypustil a zachvilu nevpustil 🙂

cat
autor
27. okt 2007

babulka, takych potvor ako su hemangiomy je podla mna lepsie sa zbavit, to nikdy nevies co z toho este moze byt, ja idem teraz tiez do Ruzinova Dr.Kostalovi, je to ako inak nas dobry znamy 😀
Hej, idem na cice a do buducna aj budem nejake mat, ale nie take ktorym treba servirovat mysi na striebornych tackach, mne postacia aj obycajne 🙂

babulka
27. okt 2007

Ved to, ono zrazu - z nicoho nic mal len taku malu cervenu bodecku a za par dni mu to vyrastlo "do vysky", nemal to velke, fakt taky 1-2 mm, ale mu to vycnievalo na pokozku, tak si to chytal. Ale dr. hovorila, ze to byva neskodne, to len tie hemangiomy, s ktorymi sa deticky rodia mozu narobit sarapatu. Ved je to v podstate kozny nador. 😝 😲

cat
autor
27. okt 2007

no vsak..mne sa teraz zda podozrive jedno znamienko ale dam si ho vybrat obycajne, nie laserom, kaslem na jazvu, ved to treba dat na histologiu 😝
(ci hystologiu,jezis neviem ake I 😀 ,hanba)

ena
27. okt 2007

cat : makke I 🙂

sorbik
27. okt 2007

Ahojte, my mame taku malu cervenu bodku, vystupenu trosku nad kozou naboku na hlavicke....doktorka povedala, ze do roka pockame a ked sa nevstrebe, tak by sa mohla dat odstranit....ja uz som si ale vyrobila stres, ci take nieco nebyva zhubne, myslite teda, ze sa nemusim bat?

megg
27. okt 2007

mamus ahoj, tak noc bola celkom v pohode. Oli celkom pristal na ten cajik/vodu v noci, horsie je to tak nadranom, kedy je uz asi hladny a zacne hrozne plakat. Pritom UM vobec ani citit a caj tiez nie. Tak radsej vstavame a potom ide spat aj 4x za den. Ako teraz zadriemal v kociari 😔
No ale mne sa tvori tolko mlieka, ze mozem kojit celu armadu deti 😅 Vsetko ma z toho boli, ale hadam sa to nejak ustali a umudri a prestane sa mliecko tvorit.

A k tomu celemu sa mu vyhadzali nejake biele afty na jazyku! ☹ To je zas co??? ..preto asi nechce papat 😖

sue
27. okt 2007

Babuli, to si teda musela mať riadny šok 😲 hlavne, že je Matík OK 🙂 tak že mu posielame pusku a trpezlivosť s leukoplastom 😵
Megg, Oliverkovi tiež... chúďatko afty v puske ☹
Cat, duchom sme na výstave s vami... hneď by som išla 😵 😅

mrenka
27. okt 2007

babulka,no teda,verim,ze si sa musela riadne zlaknut ☹

cat,ako macky? 😉 ja si tiez idem dat vyberat znamienko,som bola aj u koznej este v juli,ale povedala,ze to nehori,nemam v nom nic hrozne,tak ze staci si to dat vybrat,ked uz bude chladno vonku,lebo v teple sa to vraj zle hoji,tak sa tam chystam,len akosi mi to stale nevychadza..

mamci,no bojujete teda,neboj,to sa spravi,oli zabudne a potom mu bode dobre aj UM 😉

cat
autor
27. okt 2007

uuuzasne bolo, dam nejake fotos, teba sue to isto potesi, ty si tiez mackofil 😀 najlepsie foto mam bez Tomika, ale to by mi emjee pomazala 😀
Eni, dik, toto sa mi dlho nestalo, sprostnem ☹

sue
27. okt 2007

Cat... pekná slovná hračka 😵 aj "mackofil" aj "mačkofil" 😀 a Tomík ako s mačičkami? Nemá tendencie ťahať za uši, chvost a tak?

cat
autor
27. okt 2007

Hehe, fakt 😵 Tomi ich mal inak na haku ked im nemohol robit zle. Ale boli tam nadhery, to treba nechat 😎

mrenka
27. okt 2007

jej,sue,nova fotecka 😵 😵

cat,krasne foto 😉

sue
27. okt 2007

Mrenka, áno... musím to stále obmieňať 😀
Cat, o rok pôjdeme spolu, OK?

mrenka
27. okt 2007

sue,vsak aj ja 😀

babulka
27. okt 2007

Aj ja chcem zmenit foto, vsak tato ma sto rokov, ale vsetky nove maju vacsi format, jusim ich nejako zmensit. Teoriu ovladam, prax neznam 😀

sue
27. okt 2007

Babulka, už som ti to párkrát písala do IP... ale však môžem napísať ešte raz 😅 alebo pošli foto mailom 🙂

mrenka
27. okt 2007

babulka,daj tu "postelovu" z UK,na tej si kockaaaaa 😉 😉

babulka
27. okt 2007

Sue, ja viem, ja mam dokonca aj manual v PowerPointe, ale mam jednu fotkz, ktoru nech akekolvek percenta zadam, stale ma viac ako 700kb 😖 Asi robim dobre kraviny. Ja tupoun, tak by som si chcela vyrobit pekne kalendare s Matikovymi fotkami v tom digiscrape, ale pre mna - the espanol village 😀

sue
27. okt 2007

Babulka, ozaj, dnes som počula v rádiu reklamu na tú miniškôlku či minijasle v Šamoríne, počula si o nich?