Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

mrenka
23. júl 2007

caute kocky,tak uz sa troska ochladilo konecne,ale vraj take horka maju byt az do polky augusta...sila...najskor nic a potom hotovy egypt na slovensku,fuj 😖

barunka
23. júl 2007

čaute baby, tak mi sme sa v sobotu večer vrátili zo sauny na Kramároch, namiesto pôvodného jedného dňa sme tam zostali trčať tri dni, ale čo už. Simi je úspešne zaočkovaná, našťastie bez vážnejších problémov... Ale ďalšie očkovanie opäť v nemocke...

Inak poviem vám, nech si kto chce hovorí čo chce na kramáre, tak ja si myslím, že je to tam super. O.K. vybavenie nič moc, mínus je to, že maminky nie sú s detičkami na izbách v noci (ale sestričky sú milé, postarajú sa a ak dieťatko plače zavolajú vás k nemu), ale lekárky, sestričky, aj prednosta si fakt ozaj môžu hovoriť, že sú "detskí lekári" lebo majú úžasný vzťah aj prístup k deťom. S Galantou sa to porovnávať nedá a som rada, že mi nakoniec vybavili kramáre...

babulka
23. júl 2007

barunka, super, ze ste to zvladli bez sokov 🙂 S tymi nazormi na Kramare tu opatrne, lebo este budes oznacena za "socku", "humusacku" a pod. - mne sa stalo, ked som to tam branila, tak mi bolo napisane, ze len humusackam sa tam moze "pacit" 😀 a kde ste lezali?

virginia
23. júl 2007

Tilly vitaj spat. Vidno na fotkach, ako dobre ste sa mali. Tak ste si aspon uzili par dni spolu. Najblizsie si aj my vyberieme destinaciu, ktora je takto priatelsky naladena voci detom. Urcite to bude vacsi relax, ked ma dieta program na kazdom kroku. Aj ked nasmu Simimu staci kusok vody a vedierko a ma program na cely den 🙂 . My sme boli teraz raftovat v Slovinsku, ale bez maleho, to nie je nic pre takychto drobcov. Ale skvelo sme sa zrelaxovali, absolutny reset. doma som si nemohla ani spomenut na bezpecnostny kod, ked som odomkla dvere a Peto zas zabudol na heslo do internet bankingu. ´

sweetienka
23. júl 2007

virginia, aj nasi znami idu raftovat do Slovinska od 1.augusta 🙂 teda sa maju na co tesit
barunka, my sme boli na ockovani dnes, mala dvakrat zaplakala a hotovo, prijemne ma prekvapila 🙂 vcera totiz spustila neskutocny rev, ked sme sli do obchodu okolo hojdaciek a nezastavili sme pri nich, normalne som musela s vrestiacim babom vyjst von z obchodu 😖 vobec som ju nevedela ukludnit a len co stala na zemi utekala na ihrisko a tvarila sa spokojne, ako keby sa nic nestalo 😒
cat, sexi kostymcek 😉 ja by som nemala trpezlivost sit, ale vyzera to krasne
ozaj, boli sme v sobotu v luznej, videla som takmer dokoncenu radovu zastavbu krasnych domov, neviem babulka, ci to nahodou nebol aj ten vas 🙂

tilly
23. júl 2007

jeee, ozaj babulka, kedy sa sťahujete? kedy vás prídeme okukať alebo vy nás? 😀

juuuj, baby, ale je to teraz brutálny návrat do práce, normálne neviem nič urobiť, spravila som pár inzerátov, pár telefonátov mailov a už sa asi na nič nezmôžem, asi idem okuknúť polus alebo avion, doma mám svokru, tak sa mi tam nechce 😝

jani, no vy máte super život, že raftovanie v slovinsku, to je perfektné, to je super, že simi je taký dobručký, že vydrží sám a že sa sám vyhrá, to ten môj terorista už začal používať novú fintu, krpec jeden, keď niečo chce, tak sa dokáže tak líškať, povie mi maminka, ale takým hláskom a tak sa usmeje, že umieram 😀 potvora jedna...
inak ten komplex bol výborný pre deti, keď bude domčo škôlkar, tak sa tam určite vrátime, ak to bude ešte za normálnu cenu

sylvie
23. júl 2007

barunka, a na akom oddeleni ste boli? lebo my ked sme tam boli tak som bola s malym na izbe..
ja zase nemam dobru skusenost s kramarmi.. sestricky dost neochotne az na jednu vynimku.. ja som zase mala dobru skusenost s Galantou, ale asi som narazila na dobreho doktora a sestricky.. ale inac ta nemocnica vyzera katastrofalne..

sweetberry
23. júl 2007

ajojte mamulky

barunka
23. júl 2007

sylvie, babulka, boli sme na druhej detskej klinike na dojčenskom a predškolskom oddelení. Ako vybavenie nemocky nič moc, ale plus bolo, že si mohla dieťa kúpať na izbe a vždy bola teplá voda, nie ako v Galante. O jedlo pre dieťa si sa nemusela dve hodiny doprosovať ako v Galante. Ak ti dieťa vybehlo na chodbu tak na teba nikto neziapal, že či si nevieš decko ustrážiť na izbe ako v Galante, ale ešte skonštatovali, že veru, deti sa musia vybehať. Ak som niečo potrebovala, tak v pohode vyšli v ústrety a dokonca zvládli aj kriesenie "kolabujúcej" maminky (teda mňa), keď mi došlo zle v teple a kým som sa k sebe dostala, tak sa mi doktorka postarala o Simi...
babulka, mne neva, ak ma niekto označí za "humusáčku", je to čisto iba jeho názor a mne je to jedno. Hlavne, že tam bolo o nás postarané dobre. A ak si niekto myslí, že som humusáčka len preto, že chválim kramáre, nech sa skočí pozrieť do galanty na detské oddelenie a potom zistí, že kramáre sú oproti tomu 5 hviezdičkový hotel...

babulka
23. júl 2007

barunka 🙂 tak to sme dve humusacky 😉 Holt, stara nemocnica, stare vybavenie, zariadenie - nehovorim o pristrojoch. Ale presne ako pises, o maleho bolo postarane na 100 percent, ja som tam bola pre neho a nie v hoteli all inclusive na dovolenke. Ale to niekomu nevysvetlis.

Tilly, stahujeme sa dufam uz coskoro, pocitam na prelome mesiacov, len sa musi VUB rozhybat, lebo len to nam blokuje vsetko, ziadala som o dve potvrdenia, dali mi len jedno a este sa ma snazili presvedcit, ze to druhe som neytala, ze co chcem. Este ze som to ziadala pisomne, len teraz musim cakat aj na to. Ale ze by niekto povedala, prepacte, nasa chyba, to nie. tak si berieme novu hypoteku v Sporitelni, s lepsim urokom a podmienkami. Ked sa zabyvame, sme u vas ako na koni a potom vy u nas - budeme sa spolu ucit, hm? ja na rigo (obchod a medzko 😝 ).

Sweetie, my sme kupili byt v novostavbe, na domcek v Luznej by nam nevydalo, iba zeby sme mali pozemok 🙂 . Je to tam novostavba na lavo smerom na Samorin, taka seda, 5 poschodova. Ale ja bytik v novostavbe potesi (narozdiel od storocneho panelakoveho)

babulka
23. júl 2007

Sweetberry, ahoj, napis nam nieco viac o sebe, tazko sa s niekym debatuje, ked vzdy napises len ahoj (te) 🙂

zuz11
23. júl 2007

babulka, IP si nedostala 😉

babulka
23. júl 2007

Zuz - kuk IP 😎

zuz11
23. júl 2007

dik bambul mas uz aj ty IP 😀
jaaaj inak dufam ze zajtra na plavani nam daju chladnejsiu vodu a dobre sa vykupem, bo doma mam cas akurat tak na 2x denne rychlu sprchu 🤐

cat
autor
24. júl 2007

tilly a babulka, potom sa k vám pridám aj ja, k tomu učeniu, ja mám rigo schválené aj zaplatené od r. 2003. Správko a štátne právo. Neviem sa k tomu dokopať a potom, moj problém je aj to že ak niečo nemám pripravené či neviem na plných 100% tak dovtedy tam ani nepôjdem..stále si však hovorím že ak budem na MD ešte 3 roky aj s ďalším mimi, času mám dosť a štve ma aj to, ako rýchlo sa určité zákony menia..

sweetienka
24. júl 2007

babulka, neviem preco som si bola ista, ze domcek...byty som si nevsimla, ale ved ked sa zabyvate tak uvidim aspon fotecky, v kazdom pripade je to pekne miesto 🙂 tak drzim palce nech ste cim skor prestahovani
cat, no toto, kde mas foto? 😵

ervotoc
24. júl 2007

tilly DOminik ako narástol 😕 som dlho nepoz.fotos 😕

tilly
24. júl 2007

fuj, fuj, fuj, učenie mi nepripomínajte, tak správko sa budem učiť s cat a medzko s babulkou??? 😀

juuuj, ja mám teraz problém s pozemkom, potrebujem rýchlo kúpiť a nič poriadne nie je, len brutál drahé (nemienim dať za to, čo som raz kúpila za 650 m2, teraz 2200 m2...) alebo nezaujímavé, uprostred pola pozemok nechcem... 😝

babulka a s akou VUB spolupracujete? teda myslím s hypocentrom, alebo konkrétne s pobočkou? lebo tie hypocentrá lepšie a rýchlejšie pracujú, ja tam spolupracujem s jednou pani a tá je veľmi rýchla, zatiaľ som problém nemala a to sme s nimi predali skoro celú jednu bytovku v královej pri senci

sylvie
24. júl 2007

caute, no ucenie.. aj ja si nan obcas spomeniem.. asi na jesen sa aj ja prihlasim na nejaku tu skusku.. 😉

cat, mrkni na kostym.. sorry za kvalitu, ale fotene mobilom..
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

sue
24. júl 2007

Sylvie, to mi zajtra musíš ukázať ten kostým 😵 páni, krásnunký je 😵

zuz11
24. júl 2007

jaaaaj konecne sa da dobre dychat 😀 a Hanka to asi zistila a spinka uz pomaly 2 hodky, len netusim co bude robit v noci 🤐

cat
autor
24. júl 2007

sylvie, krásny je ten kostým 🙂 budeš super výrazná. ale normálne tancuj v inej šatke, tie peniažky zvyknú odpadávať, ja som preto prešívala celú zelenú šatku..
Eričko je nádherný 😎 hneď som sa potešila ako som ho zbadala v albume 🙂
Ja som fotky zmazala. možno načas. mám k tomu svoje dôvody.pa 😎

babulka
24. júl 2007

Cat??? Hm???

Sylvie, super, ze konecne vidime Ericka v plnej krase, zlatunky je, to male babatko drobunke co mi pred rokom v medickej robilo spolocnost je kde? 😉

Tilly, medzko ja len verejne, robim z toho rigo, tak aj otazky su len z verejneho, sukromne je fuj, bleee 😝 A este mam kombinaciu s obchodom. Chcela som povodne trest, ale ten bol v kombi so spravnym a to ani za svet, Cat, klobuk dole 🙂 .

K tej pobocke, dostala som odporucanie na Gorkeho, po znamosti, ale uz nikdy viac. Hrozne, horsie, najhorsie. Mam vo VUB ucet, dotreaz som bola vzdy spokojna, ale toto je vrchol. Kvoli chybe pracovnicky, ktora neposlala nasu ziadost tam kam mala, a teraz kdesi bludi v systeme, sme museli podpisovat dodatok k zmluve, predlzit termin, ale aj tak to stihneme LTT, ak vobec. potom vyzerame ako totalni blbci a neschopci, co si nevedia dodrzat svoje Pacta sund servanda 😠

barunka
25. júl 2007

Babulka, mala som istý čas tú česť pracovať vo vubke a tam teda pravá ruka nevedela, čo robí ľavá a naopak. Ak by som si mala brať úver, tak buď zo SS alebo TB.

zuz11
25. júl 2007

moj manzel pracuju pre VUB a tiez vravi ze ani ucet by si tam nezalozil... ze vacsi bordel nevidel 😀 ale zasa je pravda ze v inej banke nebol, tak mozno vsade je to tak, my sme uver brali u kamosky v banke ( nebudem robot reklamu) a ta nam vsetko povybavovala 😀

barunka
25. júl 2007

jojo zuz, bordel je skoro všade 🙂 či už v bankách alebo v poisťovniach 😀 😀

emjee
25. júl 2007

babulka neviem co je Pacta sund servanda ale my berieme hypo z dexie a uz cakame vyse 4 tyzdnov na schvalenie a tiez uz sme presvihli termin podpisania kupnej zmluvy a museli predlzovat 😝
v banke som nerobila (klamem, robila 3 mesiace 😀 ) ale uz som vystriedala dost firiem a poviem ti v maloktorej vie prava ruka co robi lava a opacne 😝

babulka
25. júl 2007

Emjee - zmluvy (zavazky) sa maju dodrziavat 🙂 My mame staru hypoteku vo VUB a chceme ju predcasne splatit, a na novy byt si zobrat novu hypoteku, ale uz v Slov. sporitelni (rozdiel v schvalenom uroku je 1,2%, neni o com). len na tie potvrdenia cakame uz od 11. juna a este furt nemame vsetko, co sme chceli. Je mi z toho zle, lebo stale sa musim ospravdelnovat, preco este nemozme podpisat zmluvu, aj ked to nie je moja chyba, kvoi jednemu blbemu papieru (co aj tak maju tlacivo a len povpisuju konkretne udaje a daju peciatku) este nakoniec nam predavajuci odstupia od zmluvy a mna trafi slak (co jeden, sest slakov).A este k tomu som sa dnes dovedela, ze to nestihneme ani tent tyzden, najskor az v stredu 1.augusta, cize peniaze budu az okolo 7.augusta, no mam sto chuti dat si frtana, lebo ma rozdrapi.

tilly
25. júl 2007

aj ja mám len verejné

cat
autor
25. júl 2007

ja som medzko nechcela, ani súkromné ani verejné, tu v BA na práve keď som ja študovala, som skúšku z medzka baby spravila len tak že som nedopovedala ani jednu otázku /hoc som vedela/, profesor sa ma krvou podliatymi prepitými očami spýtal či si s ním nedám koňak, dala som si a zapísal mi známku do indexu.. brr, dodnes mi je zle pri tejto spomienke.