Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
2. júl 2008

halooooooooooo žiadna maminka? ani vydatá ani nevydatá??? 😲 😀

eta
2. júl 2008

tilly,no nejako to tu viazne 😔
verul, reflux mame aj my a mal ho aj Samco, davas aj Nutriton na zahustenie? nam to dost pomohlo 😉

tilly
2. júl 2008

asi sa tu prázdninuje 😀

sylvie
2. júl 2008

tilly, alebo aj maka v praci.. 😝 😀

kattum
2. júl 2008

Flakame to veru baby, u mna asi tak, ze sem nazriem a ked nic, tak ani ja nic.
Ja spavam pobede s detmi, tak cas, ked som tu byvala vacsinou prespim. Normalne sa mi chalani zosuladili a od 12:30 do 15 spime. Inak som z tepla spomalena, nic sa mi nechce a roboty mam vyse hlavy.
Prosim pozrite sem, poradte mi, ktoru cestovnu postielku mam kupit. Ak mate bocny vylez na postielke, vyuzili ste ho? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kattum
2. júl 2008

Je naozaj cierna siet lepsia ako biela (vraj netaha oci)?
Vyuzijem bocne kolieska? Postielka bude vyuzivana na cestovanie a ako ohradka na zahrade.

ena
2. júl 2008

no, my sme dnes boli u dr. na ockovani - obaja, Filip pneumo23 a Marek infanrix a prevenar.. normalne ze bez placu to bolo 🙂
ale inak, je pravda, ze nejako malo sa tu pise 🙂

kattum
2. júl 2008

Ena, nas caka zajtra to iste, len som prekvapena, ze doktor bude davat Brunkovi Prevenar, no vsade citam, ze od dvoch rokov by uz mal byt Pneumo 23.
Porad s tou cestvnou postielkou, ty mas prehlad o vsetkom. Musim to objednat tento tyzden, aby sme mali na Sumavu.

ena
2. júl 2008

kattum: co sa sietky tyka, my mame slnecnu clonu, tu sietku na kocik ciernu.. a aj sietku proti hmyzu..ze vraj cierna je fakt lepsia, ze cez to lepsie vidno.. ale pri postielke neviem, ale asi plati to iste..
my mame cestovnu s bielou sietou, ale vyuzivame ju minimalne,mame ju u nasich ako prilezitostnu provizornu postielku.. a ked tak rozmyslam, asi fakt nic moc, pozerat z postielky cez to biele..
no, kattum, teraz som extra kvoli tebe robila experiment 🙂 vytiahla som tu ciernu slnecnu clonu a potom taku siet bielu ikeacku na hracky.. a s Mirom sme sa zhodli, ze cierna je lepsia na pozeranie cez nu.. takze radim CIERNU siet.. a ten vyrez, neviem, my mame bez, ale mozno to nie je zla vec, aspon sa krpec ked bude vacsi nebude pokusat preliezat ale pekne si to rozzipsuje.. to pre tie akcnejsie deti.. ale zas, ked bude take, ze nebude mat odvahu preliezat, tak by ti ostalo v postielke, ale kedze tam bude zips, tak ti moze vyliezat, aj ked to nebudes chciet.. no zas na druhej strane, vyrez je na jednej strane, tak sa ta strana da otocit ku stene a uz je vychod zabarikadovany 🙂
a kolieska podla mna netreba, ved tie postielky su lahke, to prenesies a presunies v pohode aj bez koliesok.

a inak, ako bolo na chate? 🙂

kattum
2. júl 2008

Dobre bolo, Brunko ma obdobie kosenia, takze pozeral vsetkych susedov a ich kosacky a teraz ked sme vonku, tak komentuje, kde je a nie je pokosene. Je srandovny. Pred dvoma mesiacmi zas bolo obdobie motorovej pily, rezal vsetko vratane ludi a koncatin, co som mu zakazovala.

ena
2. júl 2008

kattum, tak uz som poradila, a teraz by ste nas za to mohli zobrat na tu Sumavu :D

ja som si mohla vybrat ci prevenar alebo pneumo pre filipa.. pre mareka samozrejme bol na vyber len prevenar..
no a kedze filip nebyva chory, ma uz skoro 2.5 roka, je vo vseobecnej zdravotnej a ta hradi pneumo v celej vyske, kym za prevenar (nad 2 roky) by sme museli platit celu sumu ( co ani neviem kolko je, ale vraj nejako cez 2 tis.), tak bolo v podstate rozhodnute 🙂
A uz je zaockovany a nejdem uz riesit ci penumo alebo prevenar, ci ockovat alebo neockovat a uz nebudem citat ziadne clanky o tom, lebo 50 % je za 50 % a vysomar sa z toho 🙂

kattum
2. júl 2008

dik za radu, tu Sumavu poriesime, len problem je 80-rocna babicka, ktora je tam s nami a to je velitelka.

ena
2. júl 2008

kattum: u nas je obdobie smetiarov, policajnych aut, sanitiek, vrtulnikov a motoriek.. jaj a zeriavov a bagrov .. predtym bolo obdobie vrtaciek 🙂

ena
2. júl 2008

kattum 🙂 to som srandovala so sumavou, aj ked by som taku dovolenku brala 🙂 teraz spekulujem nad zlinskou ZOO .. boli ste tam uz?

kattum
2. júl 2008

neboli sme tam, auto mame az teraz, takze taketo vylety tiez len planujeme. Vrtacky a bagre, to i u nas leti. A rad vari, skoro sam povie recept na kolac.

verulka
3. júl 2008

kattum, vela zavisi ako velmi tu postielku planujes pouzivat. Jamam s ciernou sietou, kolieskami, vyrezom a vsetky mozne vymozenosti a vyzera byt super. Ja som ju dostala. Planujeme ju bravat na cesty dost dlho a kedze my sme vyrazne kocovni- hlavne v lete, myslim, ze ju vyuzijeme
eta Nutriton zatial nedavame, teraz to trosku povolilo 😉

barunka
4. júl 2008

kočky, ja mám na vás takú odveci otázku...
zaujímalo by, či je fér, ak vám zamestnávateľ neoznámi, keď ste na MD, že od mája 2008 má nového majiteľa prechádza pod poštovú banku. ďalej už o ňom nie je ani cek, dovolať sa nikam nedá, na poštu neodpovedali, v sídle nikto nie je...
je to fér? a čo robiť, keď chcem skončiť RD? Kam mám ísť? na nové sídlo poisťovne, aj keď ju už vlastní niekto iný???

babulka
4. júl 2008

Barunka - novy zamestnavatel si musi zobrat aj starych zamestnancov. Urcite nie je fer, ked to neoznami.......chod k novemu zamestnavatelovi niekde na personalne aby ta evidovali.

kattum
4. júl 2008

barunka, mne sa stalo nieco podobne, no ja som praovala v malej firme (10ludi), v decembri som sa uplne nahodu dozvedela, ze firmy ma noveho zamestnavatela a od byvalej majitelky som ziskala len email, telefon mi odmietla dat. Na email mi neraguje dodnes. Tiez som zufala, firma mi este dlhuje peniaze.

barunka
4. júl 2008

kattum, tak to je pekné. A nedá sa to riešiť aj inak? Veď ak dlhujú peniaze, to by si nemala len tak nechať...
babulka, plánujem, len ešte sa musím nejako dopátrať k novej adrese...

a viete čo je najväčšia sranda? prišla som na to náhodou, keď som si pozerala realitkové noviny a vidím, že budova sa dáva do prenájmu. tak ma hneď napadlo, že ktovie prečo a pustila som sa do pátrania...

síce som sa tam neplánovala vrátiť, ale mám tam ešte 20 dní dovči, tak by bola hlúposť nechať to len tak. Musím sa skúsiť s nimi spojiť, a uvidíme, čo sa podarí..

kattum
4. júl 2008

prave posielam list cez notara, tak snad zareaguje pan novy majitel. Mne prave dlhuju peniaze za 20dni dovolenky.

barunka
4. júl 2008

kattum, tak to sme na tom rovnako s tou dovolenkou. Pravdupovediac, ja som rátala so všeličím, ale nie s tým, že poisťovňu predajú.
Skúšala som tam volať, ale nikto to tam nedvíha, takže nakoniec asi skončím tak, že tam budem musieť ísť osobne, čo by teda so Simi nejaká extra výhra nebola.
Len ma hnevá, že sa ani nenamáhajú oznámiť to zamestnancom, ktorí sú doma na materskej. Príde mi to dosť neprofesionálne.

Inak sa to nezdá, ale za tých 20 dní dovolenky je to pekná suma, niet divu, že sa majitelia zatlkajú.

sylvie
4. júl 2008

barunka, v tej poistovni sme mali poistene auto.. manzel na nu dost nadaval a preto sme ju zmenili.. ked tam nedavno bol, tak musel im on povedat, ze boli predani, lebo ti zamestnanci s ktorymi hovoril o nicom nevedeli.. 😉 ☹ 😒

barunka
4. júl 2008

sylvie, tá poisťovňa bola jedna obrovská katastrofa. Myslím, že za všetko hovorí fakt, že pred tým, ako som išla na materskú museli vymeniť generálneho a ako dôvod uviedli, že ukradol kožený gauč a vymenil ho za napodobeninu 😀 😀 😀 😀 😀

tilly
4. júl 2008

aká poisťovňa? 😲

eni, pneumo prepláca všeobecná?

ena
4. júl 2008

tilly ano, mame vseobecnu a nic som neplatila, z tych troch vakcin som doplacala len prevenar marekovi tych cca 85 sk..

sue
4. júl 2008

Keď tu čítam o tých cestovných postieľkach, nemáte náhodou niekto na zapožičanie na 1.-9.8. 😕

zuz11
4. júl 2008

vakcinu preplacaju sa mi zda vsetky poistovne ale iba do 2 rokov dietatka, mylim sa? 😀 🤐 malo by to tak byt 🤐

zuz11
4. júl 2008

sue my mame 😉