Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
13. okt 2007

Snilko, no nejaký rožtek do rúčky by si jej mohla strčiť, ak už udrží, hmm?

babulka
13. okt 2007

Snilko, daj jej svieckovu a piskotky s jablkovou vyzivou. Ale pockaj este tyzden, dva, aby to nebolo prilis skoro. A mozes jej dat aj kuracie stehienko do ruky, nech si zvykne.
😀 😀 😀
Inac ma tesia IP, ktore dostavam na svoju podporu, dokanca som bola pochvalena aj verejne. Tie IP od uzivatelky, ktore ma urazaju (teda jedna uzivatelka) - ma vlastne neurazaju 😵 Len vela dokazuju o konkretnej osobe. Ako sa vravi - forma vystihuje obsah.

snilko7
13. okt 2007

sue 😀 😀 no pri jej apetite neviem či by jej jeden postačil 😀 😀 ale teraz už spinká tri minúty, možno ju to už tiež prestalo baviť, alebo zacítila, že začínam byť nervozna 😅

babulka
13. okt 2007

Sue, ze roztek, co si, bude hladna.

snilko7
13. okt 2007

😀 😀 aspoň sa tu trošku pobavím...po týchto troch týždnoch som už normálne psychicky aj fyzicky vyčerpaná 😝 netušila som že bude také ťažké znova začať fungovať bez nočného spánku...a najlepšie je že nemám čas sa cez deň ani najesť, keď neobskakujem Kiku, tak behám okolo Paťka 😝 aspoň konečne schudnem 😀 😎

sue
13. okt 2007

...no hej, ale do druhej klobásku 😀

megg
13. okt 2007

Mamulky a mne je to naozaj srdecne jedno, co kto svojmu ditku da papat 🙄 A ani sa mi nechce a ani niet casu citat tieto prispevky o papani. Ved sme uz vsetky dospele a vieme si svoj zivot zariadit aj same, tak co...zbytocne sa tu iba rype a hada a obhajuje a brani a jeduje a krici 😀

babulka
13. okt 2007

Megg, mne to jedno nie je. Ale nie preto, ze by som sa trapila alwebo ze by som chcela mudrovat. Jedno mi to nie je preto, ze ako vysostne "pravicovo" kapitalisticky zamerany clovek, by som rada rozhodovala, na co tento stat pouzije moje peniaze, ktore mu mesiac co mesiac odvadzam na daniach a odvodoch. Viem, ze sa to neda len tak, ale nech sa stat stara o tych, ktori sa o seba nevedia postarat, alebo ktori si za svoje trapenie nemozu sami. Zdanlivo neuvisi s temou..............ale v sucasne hlboko podimenzovanom a zadlzenom zdravotnictve by sa mali velmi starostlivo a adresne vyberaz miesta, kde sa peniaze pouziju. Ked uz sme pri detoch - na onkologickych pacientov, srdieckarov, atd. A co s takymi detmi (ktore za to nemozu, viem), ktore budu celozivotne odkazane na nakladnu liecbu prave kvoli sprostosti ich vlastnych rodicov. Viem, ze mi nieco moze uskodit a aj tak to dam, som si zodpovedny sam, a staram sa. Ked pride mater na pohotovost s tym, ze jej niekolko mesacne decko kaka krv a zvracia stolicu? A z coho? Ze mu dala roztek, krupicu...a s prepacenim dodrbala mu cele creva, zaludok atd. a to dozivotne: Viete si predstavit, kolko stoji celozivotna liecba takehoto cloveka? Tazke miliony. radsej nech ich daju na deticky s leukemiou a podobne. To je ako keby som dala decku poldeci. Vsak tiez sa mu nemusi nic stat, len bude lespie spat. Parkrat ano.

sue
13. okt 2007

Babulka, prosím ťa, nemáš niekde uložený nejaký článok o jedení pribináčikov malými bábätkami?

liska
13. okt 2007

sue, myslim, ze kasli na to, nestresuj si macka, ak nejaka mama nevie a snazi sa zistit, spravnu odpoved najde, je x moznosti...tie ostatne si spravne argumenty na svoje sprostosti vzdy najdu ☹ inak, to s pravopisom a obsahom hlavy naozaj funguje stopercentne 😀

sue
13. okt 2007

Už sa nestresujem, len nechápem 🙄
...po trošku búrlivejšej diskusii som sa spýtala:
...ešte by som sa spýtala jednu otázku, už viackrát som sa to pýtala, ale nedostala som normálnu odpoveď... prečo zaraďujete detičkám do jedálnička tieto sladké, umelé pokrmy pokiaľ prospievajú a rastú pekne? Oni ešte nevedia čo je v tej nádobke, takže nemôžu vedieť, že je to "dobré" - prečo im to dávate? Lebo naozaj nechápem
...a odpoveď:
sue: maminky im pribinacika davaju aj preto ze im to lekarka povolila, alebo niektore aj nevedomo preto, lebo skusaju reakcie...
...no fantastické...ako potom niekomu niečo radiť????

megg
13. okt 2007

Babulka, ja chapem tvoje pohorsenie nad tymito vecami, len mne osobne pripada hrozne zbytocne snazit sa "zmenit zmyslanie niektorych mamiciek". 😔 Jednoducho viem, ze to nema vyznam. Moju energiu vynakladam do inych veci - pre mna dolezitejsich a podstatnejsich. Tieto diskusie ani necitam.

A neboj, velmi dobre viem, co je to mat "posrany zivot" 🤐 kvoli zle zvolenej strave dietata. Zialbohu moja sestra je toho prikladom. A teraz co? mam mojich rodicov odsudit? mam ich neustale ponizovat za nevedomost? Ved teraz je tolko vselijakych casakov, novin, internet. stranok o strave dietata ze mi naozaj zbytocne pripada vynakladat usilie zmenit zmyslanie inych mam. Jednoducho to tu bolo a bude. A nic s tym nespravis. Iba sa vynervacis a to uplne pre nic. Ta mamina mu da papat aj tak co chce 😔

ena
14. okt 2007

baby a to stretko ako? ste sa tu vrhli do inej debaty a na stretko sa zabudlo?🙂

cat
autor
14. okt 2007

Ahojte, my sme boli vcera na svadbe, ale nevedela som sa nejak bavit, chybal mi Tomi a stale som na neho myslela..inak to bola skvela svadba 😎

Babulka, prosiim, uz sa nezatazuj primitivmi, zvlast takymi co ta obtazuju do IP, neviem, opytaj sa adminov ci sa pristup tychto osob neda bloknut tak aby ta neobtazovali, nemrhajme cas na ludi s IQ hojdacieho kona, nech tym svojim detom davaju hoci aj psacie granule zapit rumom, su to ich deti, chudata ubohe..

Eni, kedy by si mohla? Ja mam cas na stretko hocikedy okolo 16h okrem stredy.
Ostatne mamulky ako?

babulka
14. okt 2007

Sue, uz tam na to kasli. Ja som si precvitala prvych par prispevkov - stale tie iste tvare, to iste v teme, co zalozila NYG. Vsak tie dievcata maju jeden spolocny znak - a bije to do oci - ich prispevky su plne hrubic, nemaju hlavu patu, bodky, ciarky...katastrofa. ved to ma ukoncene tak styri ludove, tak naco im vysvetlovat zlozite veci, ako je zdrava vyziva, travenie zloziek potravy a tak. Pri najlepsej voli - nemozu to pochopit.
BTW, umyselne ublizenie na zdravi je trestny cin, podla noveho TZ zlocin. 😉
Kazda sa tam ohana tym, ze nasledky budu niest len a len oni. To je dalsi blud. 1. nasledky zdravotne - bude niest ich dieta. 2. nasledky financne - bude niest statny rozpocet (nielen na liecbu, ale aj na to, ze ked to dieta bude dozivotne zdravotne handicapovane, matka si nenajde zamestanie a budeme platit dalsieho nezamestaneho darmozraca). Neverim, ze by co i len jedna z nich prisla k lekarovi a povedala - pan doktor, ja za to mozem, dala som mu jest to a to, nehlaste to poistovni, ja tu liecbu zaplatim. Radsej nech poistovna da viac na deticky s leukemiou.😖 To isto.

Radsej k stretnutiu - nam je to jedno, ktory den, len po pol 4. 😀 Easy as that.

sue
14. okt 2007

Babulka, nakoniec to ale skončilo celkom prijateľne - nie žeby napísala niektorá, že už to tomu svojmu decku dávať nebude... ale nejaký náznak tam bol - minimálne, že je zbytočné to dávať...
...a k stretku... my sme už passe ☹

mrenka
14. okt 2007

babulka,v tej teme od NYG uz nejaka hviezda mala na teba narazky,boze to je take trapne 😖 😖

kattum
14. okt 2007

Ja to vidim, ze kym sa dohodnete na stretku, tak uz i ja pridem z Brna. 🙂
Ale nie , neviazte sa na mna, ale aby ste vedeli, zaciatkom novembra urcite stretko bude, prideme s Brunkom a Riskom (take meno asi dame nasmu druhemu syncekovi)

Sue, ako sa dari? Papas? Rastei brusko, citos sa dobre?

babulka
14. okt 2007

Kattum - Risko je velmi pekne meno, mne pride take kralovske. 🙂 Bruno a Richard - super ste to vymysleli. My sa chystame na vsech svatych k nasim do BB na 5 dni, juj, ci sa tesim. Dokedy zostanete v BA?

Mrenka, ono je to tak - ked nema co k veci, prejde do osobnych invektiv 😲

sue
14. okt 2007

Kattum, áno, už sme riadne guľatučkí 😵
...a aj my sme chceli Richarda, strašne moc sa mi to meno páči, lenže u nás sa celé generácie kocúrov volali Richard, takže mi to neprešlo 😅

kattum
14. okt 2007

Ked uz pridem, urcite zostaneme min. 10dni. Ale stale neviem, kedy presne to bude, lebo rekonstruujeme byt a chcem byt pri tom. Radi vas prideme pozriet do Luznej, len s dobravou bude trosku problem, no nejak to vymyslime.

babulka
14. okt 2007

Sue 🙂

sue
14. okt 2007

Babuli, ešte ak môžeš... ako je to s tou kojeneckou vodou, môže sa dávať aj prevarená obyčajná voda alebo nie? A ak nie, tak dokedy?

barunka
14. okt 2007

sue, ak chceš dávať obyčajnú vodu, daj si najprv spraviť rozbor vody, Urobia ti to vodárne a tam ti vyjde, či je alebo nie je vhodná svojím zložením pre bábo... Niektoré tie vody z vodovodu majú príliš veľa zložiek, ktoré by ešte nezrelému ústrojenstvu bábetka mohli uškodiť. No na druhej strane, niektoré kojenecké vody vyšli v testoch horšie, ako voda z vodovodu...
Ja som dávala kojeneckú vodu cca do 10 mesiacov a potom som prešla na klasickú...

sue
14. okt 2007

Barunka a aj si varila z tej kojeneckej?

babulka
14. okt 2007

Sue, zalezi od zdroja - teda nie vsade je voda mikrobiologicky vhodna. Ja som davala aj balenu aj prevarenu obycajnu, viem, ze v Petrzalke bola dobra voda. myslim, ze sa to da zistit na nejakom "hydroustave" 😀. Pri pochybnostiach radsej netreba riskovat.
Inac ja som davala Drobceka, ten chutil aj mne. A este Korytnicku dojcensku. Je ich dost, nemusi to byt len Lucka. Len sa ty pekne pripravuj na kojenie, a potom vodu 6. mesiacov ani nebudes potrebovat 😉

barunka
14. okt 2007

sue, na začiatku áno, cca od 7-8 mesiaca nie. My sme kupovali vodu z Terna, horský prameň alebo čosi podobné. To je kojenecká voda v 5l bandaskách, zostávalo z nej menej bordelu 😀 😀

sue
14. okt 2007

Babulka, pevne verím, že budem kojiť... len ťažko povedať - lekári už začínajú byť dosť opatrní čo sa týka pôrodu a dĺžky môjho pobytu v nemocnici 😔 ak budem na liekoch, tak kojiť nebudem môcť, a asi ani mliečko nebude... tak musím pripraviť aj druhú alternatívu 😔 ...pričom vychádzam z Murphyho zákonov - pokiaľ kúpime celú výbavu fľašiek, cumľov, sterilizátorov a neviem čoho všetkého, určite to nebudeme potrebovať 😅

tessa
14. okt 2007

caute,
nas Mato este stale pije mliecko zarobene s kojeneckou vodou...Ale inak mu uz varim v normalnej vode..a na pitie davam tiez len vodu z vodovodu..
Akurat kym mame UM mliecko, tak tam radsej prevarenu kojenecku vodu 😉

babulka
14. okt 2007

Sue, ja viem. Inac u nas Murphy nezafungoval, mala som flasiek a flasiek a aj som ich, bohuzial, potrebovala. Ale ja som to aj dopredu vedela, ze to nebude take jednoduche.