Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
15. nov 2007

babulka, domčo má 94-95 cm, tak to je matík dosť veľký, veď domi je o 4 mesiace starší

babulka
15. nov 2007

No, Matik bol vzdy dlhy, vaha v norme, len vyskou bol mimo tabuliek 😀 A spravanim tiez 😵 😀

tilly
15. nov 2007

a koľko váži?

megg
15. nov 2007

tak uz snezi aj tu, fuu a ako svinsky 🙄
Boli sme v auparku, boze tam uz je teraz narváno..no co uz vianoce prichadzaju 🙂

Sranda, sweetie, tak vy ficite na knizkach? No u nas ficia knihy, ale take s autami, zdravoveda a take tie o vychove dietata 😀 tie detske ho vobec neto 🙄 a ma ich pritom tolko. A najvacsi kamosko je vysavac, ten musi byt zasadne rozlozeny v strede obyvky 😅

sranda
15. nov 2007

megg, ja odpadnem že zdravoveda......, kúpte mu na vianoce encyklopédiu detskú to sa mu bude veeeeeeeľmi páčiť. No ja mám pre Petru na vianoce už 5 knižiek, ešte je zbláznená do Shreka a Macka Pooh. Ona je hrozná, proste zvieratká sú pre ňu alfa omega ide sa za nimi doslova zabiť naozaj. Už v 10 mesiacich vedela kravičku, ovečka, hava, a také tie základné a teraz vie komplet všetky do bodky. Keby sme mali doma psa, tak by dostal otras mozgu čo by ho non-stop zdvíhala a šejkrovala ním. Tak to dopadlo u známych, teda okrem otrasu mozgu.

megg
15. nov 2007

Srandi, no veru zdravoveda a to si tam najde nejake defekty zubov 😲 a ukazuje na pusu svoju a zubky 😅 A potom take, ze cerstvo narodene babo je jeho favorit 😅 No fakt, neviem co to ma za maniu.
Inak my psika doma mame a to chudatko pred Olim iba uteka a skryva sa, lebo ten by sa na nej najradsej vozil, tahal za labky 😀 😀 Ale nastastie je super a pretrpi to, pripadne ho olizne akoze v zmysle "dobre dobre chyt ma za labky, ja ta za to pooblizujem"😀 😀

babulka
15. nov 2007

Tilly, Matik vazi cca 13 kg, aj nieco viac, len nikdy ho poriadne neodvazim, furt sa myksluje na vahe.

megg, aj my sme knizkovi, hoci nam uz dotrhal havinkovu encklopediu, ma vsetky mozne Winnie the Pooh knihy, aj z Anglicka, tiez ho bavia rozpravkove, ale to len akoze ide prstekom po riadkoch a cita, vtedy je strasne dolezity 😀 A vo vsetkych novinacha caspoisoch hlada cisla v texte a potom krici "cisejko, cisejko"

tilly
15. nov 2007

teeeda, babul, ten je úžasný, že rozozná čísla, hmmm
domčo má tých 15 kíl a keď sú cca. rovnako vysoký, tak matík je taký slížik dlhý tenký, či nie?

domi je na nášho maxa dobrý, pekne ho pohladká, pusinu mu dá, neťahá ho, nerobí mu zle, maxo ho väčšinou ignoruje, len keď mu nesie granule alebo rohlík, tak sa nechá pohladkať za odmenu 😀

teraz mám zapnutú jojku, to čo tam je, to je strašne trápne... to je akože bača? to čo mu urobili s ksichtom? nejaký gumenný ho má? a tá stará korčula, to čo je?

newyorkgirl
15. nov 2007

ja sem mrkam po dlllhej dobe, vidim ze tu same starsie deti 😀 ale tilly pobavila si ma s tym bacom 😀

geegee
15. nov 2007

u nas ficia pismenko A a V. Na vsetkych autach musime obzerat znacky, ci tam nie je A a ak je, tak krici: AAAAAAAAAAAAAAAA 😀 A este klavesnica na PC, bracho ho naucil Space, Delete, a Enter 😀

ena
15. nov 2007

geegee: este nech ho nauci ctrl+alt+del a mamina sa potesi 🙂)

tilly
15. nov 2007

ale fakt je divný... to ani nie je on... 😲 a to teraz rozdáva ruže, či čo to tam robí?

geegee
15. nov 2007

ena 😀 vsetci uz maju zakazane hovorit mu akekolvek pismenka. Ale klavesove skratky ovlada kadejake, to je fakt 😀

tilly
15. nov 2007

´možno blbá otázka, ale všade v BA sneží? lebo tu je pomaly aj jasno, ale strašná kosa

babulka
16. nov 2007

Tilly, ani u nas vcera nesnezilo. A dojdem rano do Petrzalky a snehu a snehu 🙂 A ja samozrejme v jesennych cizmickach, madam.

Inac Matik nevie, ake cisla su to, vsetko je osem alebo desat, ale cislo v texte rozozna. A vie farby zelenu a cervenu, ostatne sa nechyta 😀 Naucil sa to na tych farebnych spongiach na umyvanie riadu, tie rozhadzuje po kuchyni a hlada zelenu a cervenu. A na semafore, tych mame po ceste do BA kazde rano dost. Semafor je u nas "seminaaaa" 😀

Matik je slzikovy, teda len pupok ma velky, po tatovi 😀

kattum
16. nov 2007

Som sa pobavila nad vedomostami a "uchylkami vasich deti". My citame tiez vela, najma moju staru knizku, Moj macik. Najlepsie, ze uz doplna slabiky, kedze slova moc nevravi. Aj pri basnickych sa chyta a dopredu napoveda slabiky. Rozoznavame zatail len cervenu farbu. A najlepsie je vonku ako Brunko rozoznava znacky aut. Povedat vie len Opel, ale ostatne priraduje podla clenov rodiny, Peguot je Miso (moj brat), Polo je baba, Skodovka je Honza (svagor). Farby mozu byt hocijake, ale znacky trafi.

Babulka ta kocka, co vyraba pismenka na mimibazare ja fakt sikovna, ja tam asi objednam haciky a uchytky na nabytok.

aktak
16. nov 2007

aj my citame Mojho Macika, uz od narodenia, strasne sa z toho tesi, a uz aj zo Zabiatka 😀
neznasam zimu 😖 s kocikom sa mi tam vobec nechce ist 🙄

babulka
16. nov 2007

baby, co robite v takomto hnusnom pocasi s drobcami? My sme sice cez den v jasliach a domov prideme az okolo pol 5, tak to uz von velmi nejdeme, iba ak zbehnut do obchodu, ale cez vikend - co budeme robit? 😲 Vlani to bolo jednoduche, maly mi v kociku sedel, popripade este aj spal, ale teraz?

Inac nechcem byt zla, ale dnes ma strasne rozosmialo v jedenej teme, narazila som uplnou nahodou, ked som klikla na vedlajsiu temu, ze "framikojin" (namiesto framykoin). Pis ako pocujes. 😀 (moj spoluziak pisal bezne take, ze "kvon")

ena
16. nov 2007

babulka: my sme dnes mali pesiu prechadzku k dr. , potom do lekarne, nakoniec sme sadli na bus do Auparku, tam sme sa trocha pohrali, a ked sme sli busom naspat, tak maly odkvecol, takze som ho od zastavky domov niesla a teraz spi jak babatko, takze on sa unavil, ja tiez, ale polovicu dna mame za sebou 🙂
a ten "framikojin" dobryyy 🙂

certica
16. nov 2007

ahojte baby, nejak ste sa "rozkvakali" 😀
ena, kolko ti vazi maly? myslim filipka. ja tiez vikiho sem tam vlacim, teda skor s nim tancujem aj zdviham zo zeme, ale je to uz slon, ma 17kg bez oblecka 😀 , tak neviem, ci a dokedy je to vhodne

tilly
16. nov 2007

aj domčo miluje môj macík...
si zoberie svojho macka, ten macko, čo ho má doma, ten sa volá macko uško (to meno mu dal sám, teraz bol večerníček macko uško) a u babky má macka brumíka a im recituje vie len prvé dve stránky, ale možno sa neskôr chytí aj na ostatné...

babulka, tak ja stále chodím v poltopánkach a menžestrovom sačku, mne sa do auta nechce obliekať a vyzliekať a obliekať a v poltopánkach sa mi najlepšie šoféruje, nemám rada čižmy

už som to písala do perličiek, ale napíšem to aj sem... včera sme mali nočníkový deň, strašne sa mu páčilo sťahovať si gate, sadnúť si na nočník, vycikať sa, urobiť jeeee a natiahnuť si gate, tak sa takto hral a potom prišiel ku mne, že "maminka, papaj cikulku" 😲
už mi to raz takto povedal, ja fakt nechápem odkiaľ to má...

teraz sme v limbachu u našich a tu je snehuuuu a stále sneží

ena
16. nov 2007

certica: neviem presne, odvazim a napisem a skusim ho odvazit aj obleceneho v bunde a s botami 🙂

megg
16. nov 2007

Baby a ako ste na tom s nocnikmi? Sedia vam tam deti?

Ja neviem do mna moja mama stale huci, aby sme to uz skusali a ze je cas a bla bla bla...boze ako mi to iiiiide na nervy 😲 😖

kattum
16. nov 2007

Megg, ignorovat starsie generacie... ale skusat mozes, ale ak bude kricat, pockat dalsi mesiac. My skusame asi od 1 roka a 4 mesiacov, najprv len posediet, potom sa mu tam zapacilo a bolo to miesto na hranie a teraz ho posadzuejm asi 5x za den a takmer vzdy sa nieco podari. Ale nepyta sa sam, len kakat ( a to len ked ho ulozim do postielky)

Nemate niektora Macka Uska na DVD?

certica
16. nov 2007

kattum, my sme donedavana mali (macka uska), viki ho zlomil na dve polky 😅 asi po tyzdni 😲
inak ako citis mamina? a vobec, aj s enou - co tak dumate nad tymi menami? 😀

kattum
16. nov 2007

Joj Certi, citim sa ako slon, funim a priberam a citim, ze nevladzem a tolko by som chcela porobit. A meno sa uz vykresluje, asi bude Risko, no manzel sa s tym musi stotoznit, ale uz je nalomeny 🙂

ena
16. nov 2007

certica: takze, Filip 12,9 kg a naobliekany a obuty 14,2 kg 🙂

ena
16. nov 2007

certica: a nad menom nedumame, meno uz mame 🙂

mrenka
16. nov 2007

mamci,aj moja mama stale do mna huci s nocnikom,ale neriesim...citala,som,ze vyznam to mas az tak od 18mesiacov,ked to dieta chape,na co to vlastne sluzi..

tilly
16. nov 2007

ena, prezraď 😉

megg, nevšímaj si to, ignoruj také pokyny a rady, mne sa tam domčo vyciká, aj vykaká, aj na redukciu na wc, ale, že by sa vypýtal... nehrozí, je lenivý, vie kedy to na neho ide, lebo na to upozorní slovami do plienky nie, ale nenapadne ho vypýtať sa, neponáhľam, nechávam to všetko na neho, vôbec o nič sa už nesnažím, v lete bol úplne bez plienok, bol úplne suchý, niekedy aj v noci a teraz je úplne na plienkach, na tvrdo začneme na jar, kde ho ja teraz budem vyzliekať, keď bude chcieť cikať a bude mať overal, pančuchy a pod...