Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
14. máj 2008

sylvie, no zatiaľ neplánujem, asi by som chcela druhé dieťatko, ale niekedy som si tým neni istá, hlavne či by som to ako matka zvládla...

nám to išlo s odplienkovávaním preto tak ľahko, lebo simi sa ich sama iniciatívne vzdala a to aj napriek tomu, že mesiac predtým by si radšej nechala roku odhryznúť ako položiť zadok na nočník. Nakoniec sa jej to tak zapáčilo, že už plienky nechce... Len nechce cikať vonku. radšej zadržiava, kým neprídeme domov

tilly
14. máj 2008

barunka, nezostaneš, aj ja budem ešte chvíľú jednodetná 😉

plienky máme tiež len na noc, občas sa pociká, tak raz do týždňa, ale išlo to relatívne v pohode, len dlho trvalo, kým sme sa odhodlali...
a rozpráva krásne už dlho

verulka
15. máj 2008

joj, baby, my uz dieta mat nemozeme, lebo pri nasom stasti by to bol opat chalos a tomu by sme uz meno nevymysleli 😅

cat
autor
15. máj 2008

baby nas krpec nechcel obycajny nocnik ani vidiet, som sa nastvala a kupila za nehoraznych 540,-Sk tento nocnik Spidy v tvare zajacika:(trochu nizsie na stranke)
http://www.predeti.sk/?idmenu=175
a cuduj sa svete, zrazu sa mlady pekne vytoto aj do nocnika..

barunka
15. máj 2008

tak som vám sem kočky napísala dlhokánsky príspevok, ale vymazalo mi to... 😠 😠

kattum
15. máj 2008

Caute kocky, dlho som nebola, no precitala som vas! My sme stale na plienkach, nechce sa pytat sam. A to snazime uz vyse 1 roka! Ked ho posadim, tak sa i vycura, kaka uz len do nocnika, ale keby som ho neposadila, tak nic. Ked ho necham, bez plienok a pocura, vobec mu to nevadi. Nepocikany je len ked ho kazdych cca 45 min posadzujem na nocnik, ale to nema zmysel, lebo to sa nepyta sam. Odkedy sa narodil Risko tak sa nam to zhorsilo, nocnik nechce ani vidiet, uteka mi z neho a ja ho tam musim posadit nasilim a to nie je dobre. Neviem, ci som ho uz neznechutila. Dufam, ze v lete bude behat nahy a nejak mu to v tej hlavicke cvakne. Zachodu sa boji, ano za svet sa co i len priblizit. Ak to nezvladneme do septembra, tak nas do skolky nevezmu.

eta
15. máj 2008

kattum my sme na tom velmi podobne,tiez ked ho dam vycikat tak sa vycika,ale sam sa ani za nic nevypyta a kaka kamkolvek-slipy,plienka,nocnik, je mu to suma fuk 😠

kattum
15. máj 2008

Eta, akos a citis? Uz vsetko prichystane? A co Samko, zvladne to 4 dni bez teba, ked budes v porodnici, ci je uz zvyknuty?

eta
15. máj 2008

ja sa citim zatial v pohode,aj ked uz to chcem mat co najskor za sebou, maly to bezomna urcite v poho zvladne,niekedy mam pocit ze je uz na mna alergicky 😀 bude s muzom a aj s mojou maminou, len ci to ja bez neho zvladnem ☹

barunka
15. máj 2008

kattum, ja by som Brunka asi nechala chvíľku tak.
Ja som to Simonkine odúčanie robila v troch fázach, najprv sme len pozerali knižky a rozprávky, kde bol akýmkoľvek spôsobom záchod a nočník a sledovali sme väčšie deti (napríklad Paťka) ktoré už na záchod chodili.
Potom som ju dva dni nechala bez plienky aj za cenu, že mi ociká parkety (koberce som pre istotu zrolovala a odložila, máme len malinké) a keď cikala, tak som jej vysvetľovala, že ciká a ukazovala som jej to, aby zistila aký je to pocit, keď jej treba na záchod. Potom som ju začala na nočník dávať podľa toho ako spolupracovala ráno, naobed a večer, niekedy sa pýtala sama. O týždeň na to sa zaťala a nechcela si tam sadnúť ani za svet, tak som ju nechala tak.
A v polovičke februára sa jednoducho plienok doma zbavila a doma sme odvtedy úplne bez plienok. Vonku len od tohto víkendu a naobed v postieľke iba dva dni 🙂 Dokonca túto noc o druhej ráno ziapala na tatka, že chce ísť cikať, ale tatko ju okríkol, že či jej šibe, veď má plienku a vraj nech spí... 😠 😠

pardon za dlhý príspevok, len som sa chcela vykecať, decko ma momentálne odohnalo, vraj ju mám nechať, lebo ona chce pozerať rozprávku a mama zavadzia... 😨

sylvie
15. máj 2008

barunka, to je v poho, aspon si sa s nami podelila o svoje skusenosti.. 🙂

my chceme kupit redukciu na wc, lebo malemu sa celkom paci na wc.. svokrovci kupili, ale ta nepasuje na nase wc.. tak neviem teraz ktoru tu redukciu mam kupit.. 😖

tilly
15. máj 2008

baby, na odplienkovanie je najvyšší čas, myslím tým, že počasie je teraz na to najvhodnejšie, domčo sa občas aj pociká a najradšej teraz ciká a kaká bez redukcie na wc, hovorí, že má veľkú riťu a že žiadne redukcie nepotrebuje... a je to úľava a aj v noci má väčšinou plienku suchú, aj keď zadarí sa... a cez deň plienku nemá ani na spinkanie, ale spinká v kočíku a tam mám tú podložku pre inkontinentných a decká to pochopia, len sú lenivé, na čo by sa snažili, keď im to uľahčujete? ja som skoro padla na zadok, keď sa domčo hral s deckami a prišiel ku mne a povedal, "maminka, chcem cikať" teraz si väčšinou stiahne gate a ciká, samozrejme sa ociká, ale snaha sa cení, nakúpila som kooopec tepláčikov, rifličiek, tak periem do nemoty 😀

mercy
16. máj 2008

Ježíííš, my a plienky,to je story. Rišo vôbec nechce sedieť na šerblíku(anatomický chicco s opierkou, v poodobe žaby a ešte neviem čoho), má aj reduckiu na wc, figu drevenú.Ak tam aj chvíľu sedí, niíč tam neurobí.Ale keď mi svokra líčila, ako sa môj manžel triapolročný balil sám do plienky, tak neviem, neviem.

barunka
16. máj 2008

tilly, domčo sa nebojí vonku cikať? u simi je toto jediný problém, teraz mala už druhú noc suchú plienku, ale vonku cikať ani za svet. keď sa jej chce, tak zavelí, že ideme domov a tam sa vyciká.

tilly
16. máj 2008

mercy 😀 a v okolí sa detičky neodúčajú od plienky?

barunka, no, domčo si stiahne gate, vytiahne si ho a ciká, síce je celý od toho, ale vyciká sa sám 😀
jeho trošku starší kamarát tak ciká bez problému a on to od neho odkukal a vlastne ciká vždy, keď tento jeho kamoš...

sylvie
17. máj 2008

no jo, chlapi to maju jednoduhsie.. 😉

tilly
17. máj 2008

hej, len sa vždy smejem, že ho musím aj tak prezliekať, lebo je celý očurkaný, ale snaha sa cení 😀

verulka
17. máj 2008

barunka, my sme nosili von nocnik v igelitke pri Ajke 😀 a potom na drazdiaku pri vode navydrzlaa a cupla si do travy a vycikala sa...odvtedy uz nebol problem 😉

sylvie
18. máj 2008

tilly a on si nedrzi pipika? lebo kamoskyn maly si drzi (zo zaciatku mu ho ona drzala) a vobec nie je ocikany.. 😉
ale inac aj ked sa ocika ako pises, tak aj tak dobre ze si na to zvykol..

barunka
18. máj 2008

verulka, tak to poznám, aj my nosíme nočník v igelitke, dokonca aj k snilkovi, lebo ona vraj nemá dobrý záchod 😀 😀
včera sme s ňou boli v BA, potrebovali sme jej kúpiť topánky, tak som jej dala plienku, predsa len aj tá cesta v aute čosi trvá. Lenže to som ešte netušila, že si bude tú plienku vkuse trhať, bude z nej nervozna a údajne ju štípala(???) a každých 5 sekúnd budeme chodiť aj tak na záchod, sadnúť si na neho tak či tak nesadneme, lebo je vraj zlý...

janula_nz
18. máj 2008

ahojte

my sme tiez mali dlho problem cikat a kkakat do nocnika. uz mala dva roky a vobec sa laurika nepytala, dokonca ked som ju posadila na nocnik, hned sa postavila a bolo 😠 potom ma to uz prestalo bavit a jednoducho som jej nedala doma cez den plienku. take tri dni to bolo rovnake, kazdu chvilu sa pocurala do gati. no nevzdala som sa. stale som jej opakovala, ze sa treba pytat cikat a ze treba ist na nocnik. po tyzdni si uz sadla na nocnik, sice nie sama od seba ale aj to bol pokrok a vycikala sa. uz dva mesiace nema doma plienky, pyta sapekne sama. ono asi najhorsie su tie prve dni, ked si dieta uvedomi, ze nie do gati ale do nocnika sa cika. treba ich nechat tak nejaky cas a pritom im stale vysvetlovat. u nas asi zabralo aj to, ze som ju od septembra zahlasila do skolky, kde sa velmi tesi a tam uz deti plienky nemaju. takze ked tam chce ist, aj som s nou isla pozriet do tej skolky, tak sa nesmie pocikavat 🙂

a este nieco sme vymysleli. na chladnicke mame taky moti vlacik , vyrobeny z farebneho papiera a ked sa vycika do nocnika alebo uprace hracky alebo proste urobi nieco dobre, tak si don da magnetku. a naopak, ak nieco zle vyparati , tak sa magnetka odtial zoberie. a ked ma vo vlaciku 10 magnetiek, tak dostane prekvapenie, co si moze vybrat. vacsinou nejaku sladkost 😝 a ono to fakt funguje...

janula_nz
18. máj 2008

inak problem mame cikat vonku do travicky. ona sa aj pyta, aj sa snazi ale nejde jej to chuderke. potom drzi a cika az doma do nocnika. ale ani raz sa vonku nepocikala. asi tiez zacnem chodit von s nocnikom 😅

mixka
18. máj 2008

fiha janula, ty si vymyslela motivlacik... 🙄 ???

silvinka
18. máj 2008

Ahojte babulky, neviem tu najst nic tykajuce sa mojej otazky ale mozno len zle hladam, kazdopadne neviete poradit naozaj dobreho detskeho lekara v bratislave najlepsie okolie Vrakune ale ak bude aj inde nevadi ja mam plne zuby nasej dr.
verus uz tyzden teplotuje, sople ma zelensie ako trava, stekaju jej do hrdielka a sa jej to zapaluje, okrem PAMYCONU do nosa nam nic nepredpisala ze treba pockat , cakala cakala a teraz to samozrejme chytil aj maly co ma sere uplne najviac lebo od januara mal uz 4x atb, ma znozenu imunitu hned vsetko chyti a neliecene decko v jeho okoli je samozrejme zdroj virozy a aj ked sme davali pozor aby po sebe nepili necmukali sa a neviem co maly bral aj lieky na podporu imunity aj probiotika a preventivne morskou solou sme mu cistili nostek / to nam kazala imunoalergolocigka/ aj tak to chytil , dnes teplotuje okolo 38.5 sopliky nestiham odsavat a mam pocit ze je zachripnuty a predstava ze mam ist zajtra k nasej uzasnej dr. ma fakt odradza poradte nejaku inu pls.

silvinka
18. máj 2008

ikke vdaka

janula_nz
18. máj 2008

mixka, tak odkukala. uz sa ti to viacejpaci? 😅 no pre lauru som vymyslela, co jej poviem predsa 😝

mixka
18. máj 2008

janula, v pohode 😀 😀 😀

kattum
18. máj 2008

janula, gratulujem k uspechom a napadom s motivacnou hrackou. U nas asi 2 mesiace fungovali kusky cokolady za uspech na nocniku, no nenaucil sa pytat sam. Skusila som ho balit do latkovych plienok, nech citi vlhko, nepomohlo, kupila som treningove slipy od Bambino Mio, nepomohlo. Pozerama na ine cikajuce deti, ocko sa predvdza ako cika, proste nepomaha, my musime povvedat na nocnik, vtedy sa vycura. Posadzjeme na nocnik fakt od roka a troch mesiacov, dnes ma 2 roky a 5 mesiacov a pytat sa sam nechce.

sylvie
18. máj 2008

janula, prosim ta ako vyzera ten motivlacik? ja sa vsak obavam, ze moj maly by tomu nerozumel.. 😖