Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

aktak
23. feb 2009

kattum kojit myslim ano, a nektore recepty urcite pomozu ( pokial viem napriklad kapustny list) ale inak neporadim...som nevedela ze aj takto neskor byvaju zapaly, som myslela ze len na zaciatku 🤐

cat
autor
23. feb 2009

ahojte,
Kattum, prechadzka bola super 😉 😎 chalani sa vyblaznili a musim sa rehotat ako Tomas poslal tu drzu labut niekam, ze Heš a ic preč! 😀 upravim este fotos a prihodim 😉 jo a Tomino stale spomina teraz Brunka..to je klasika u neho, strasne ma rad deti.
Na zapal vyvalkat kapustny list a prilozit, drzat v teple, alebo potom vinovy obklad, zmiesaš deci bieleho vina a deci vody, ohrej to aby to bolo tak priemerne teple-mne toto pohohlo svojho casu.

No a prikrmami sa statocne trapime, mala sa uplne dusi, vsetko vypluva, stale nevie jest lyzickou a to som vam este nespomenula,ze mi po chorobe uplne ale uplne odmietala Nutrilon, tak sme presli na Bebu a este aj Aventky odmietala, musela som jej zmenit aj flasku, mame MAM s takym splostenym cumlom, ten sa jej zda byt ok.
Boze, Tomas ten vzdy by pozral aj klince a Simina..ta takto vymysla.

Takze stredu stretko? Kto sa este prida? Ja slubujem na 90% ucast,musim ukecat otca al. mamu na strazenie, aby som nenechala oboch na krku muzovi.

verulka
23. feb 2009

babulky, u mna je streda otazna, kedze mi prave nasadili riska a ron na atb, kedze mame anginu ....takze to nevidim na stredu ruzovo...
kattum, dokedy si tu?

certica
23. feb 2009

verul, chlapi nech supito sa vyliecia. inak lyzovacka aspon na fotkach vyzerala byt super 😎

certica
23. feb 2009

jo a ja mam marťana este plne zavislaka na mne, takze vecerne povyrazenie si u mna stale nehrozi 😔 , teda hlavne vecerno-nocne, kedze budenie je maximalne nevyspytatelne a caste a hlavne s prsom po ruke...

babulka
23. feb 2009

Kati, vsak je to baba a pockaj, ked bude z nej modelka, budes zit z "tantiemov" 😀
ja stretko zatial potvrdzujem, streda, 19,00 Aupark?

Kattum, vsak Risko ma uz rok, tak sa nemusis velmi trapit, ak by uz dalej kojenie neslo. Daj si nejaky ibuprofenovy liek, stlmi bolest aj zapal a to s tym vinovym obkladom som aj ja pocula, ze pomaha. O kapustnych listoch som citala v Denniku Bridget Jonesovej 😀

certica
23. feb 2009

kattum, aj nastruhany surovy zemiak a zabalit prsnik do plienky alebo vraj aj cibula nakrajana... no ved prirodne atb. ale urcite to prso vyprazdnuj, aby si nedostala horucky

geegee
23. feb 2009

aktak, zavidim papajuce dieta 😀 Nas Tomino po vyse tyzdni sa naucil akurat tak zatvarat usta a zatat tych svojich 6 zubkov, len aby sa mu tam nahodou nedostalo nejake ine jedlo ako MM. Najlepsie jedol prvy den, ked nevedel o co ide 😀
Skusala som mu dat UM, uz som chcela skoncit s odsavanim a vyzera to, ze ma problem stravit bielkovinu z UM, takze asi som odsudena odsavat este pol roka ak sa bude dat
Tomas vazi 9kg a meria vyse 70cm. Na jesen som mu kupovala flisovy overal, pisali ze velkost na 9 mesiacov a uz mu je maly. Obracia sa sam na brusko, v lehatku sa oprie laktami a sedi a obzera svet okolo 😀 A ja beham z kuchyne ked ho tak vidim, a zatlacam ho naspat 😀

Kattum, mne ked zacinal zapal, prisiel kamarat gynekolog pichnut oxytocin. Predtym som sa kupala v horucej vode a vytlacala to mlieko rovno do vane. Bolelo to riadne, ale pomohlo.

kattum
23. feb 2009

Dakujem za rady, skusim, co chaldnicka da. Bolestive je to len pri pohybe a ked sa o mna maly oprie, inak fungujem normalne. Ze uz asi ukoncim kojenie, s tym ratam, i ked som chcela rovnako ako Brunka, ale to uz je maly rozdiel. Risko uz mal par krat sunar, takze s tym nebude problem. V stredu stretko urcite dame. To je smola Verulka, ze ti chalani ochoreli. Certi, chapem, ja som tiez do 10 mesaicov skoro nikam vecer nesla, len na cas medzi kojeniami, (my sme boli hodinky) ale skusili sme raz dat sunar a slo to. Takze som teraz slobodnejsia.
Kati, netrap sa prikrmami, na to moze nabiehat i 3 mesiace.

verulka
23. feb 2009

kattum, vsak uvidim ako bude...ako oni vyzeraju viac nez ok..len v pravidelnych intervaloch vyleti teplota, tak pol hodku sa skludnnia a konec...
certi, v podstate super bolo 😀

sue
23. feb 2009

Kattum, mne tiež pomohol kapustný list... a tak často ako to len šlo sa sprchovať v horúcej vode 😔

cat
autor
24. feb 2009

Baby takze kde sa v stredu v tom Auparku stretneme? Asi iba my 3,hm? babulka,kattum..

katarina2211
24. feb 2009

ahojte som tu nova.

babulka
24. feb 2009

Kati, ja neviem, kde zaparkujem, asi niekde pri Nay, ale mozme sa stretnut dole pri informaciach?

tilly
24. feb 2009

ahojte, idete zajtra do auparku? aj ja s virginiou sa tam mozno zajtra stretnem, teda ak sa mi podari dotrieskat do BA a ak bude mat virginia cas, ale o tretej uz musim byt v samorine, mame v skolke karneval, takze tam musim byt, juj zas budem plakat od dojatia, na karnevale v sobotu domco normalne povedal sasovi do mikrofonu svoje meno a robil ulohy, taky zlatyyy bol

cat
autor
24. feb 2009

ok pri informaciach 😉

kattum
24. feb 2009

ok, zajtra o 19 pri info v Auparku. Dufam, ze sa k nam este niekto prida!

tilly
25. feb 2009

jaaaj, vy idete labzovat vecer, no dobreeee, tak si užite

cat
autor
25. feb 2009

ahojte, no ja uz som dolabzovala, kattum,babulka, pisem vam IP 😒

verulka
26. feb 2009

no co a ako? cat, co sa stalo???

mercy
26. feb 2009

Asi malá ochorela ☹ ,alebo Tomi.Inak ja sa musím pochváliť, Rišovi doneisli nábytok do izbičky a úplne bez problémov sa vysťahoval zo spálne tam a spí sám vo veľkej posteli.🙂

cat
autor
26. feb 2009

nie, iba Simi vymysla, zmenili sa jej hodiny krmenia a chce jest iba so mnou,tak mozem docasne ist tak do..a aj na cvicenie zabudnut. Baby ale nedelu sa meriame 😀
Verulka, ako deti? este mas doma lazaret?
Mercy, no Risko je zlaty ze to takto zvladol 😉

tilly
26. feb 2009

mercy, no teda, domčo je stále s nami, ale zatiaľ nie je dôvod dávať ho preč...

cat 😲

verulka
26. feb 2009

cat, ron uz v poho ,risko etse strasne chrchle...ja idem dnes po pauze cvicit, tak som zvedava 😅 iankvcera som sa stretla s 2babami a prvych 5min iba cucali ako super som schudla 😵 i ked ja mam teraz pocit, ze nic moc sa neudialo, ale akzdopadne ma to potesilo 😉
mercy, mas doma ozajstneho velkaca 😵

mercy
26. feb 2009

Verulka, len tie nešťastné plienky keby sme nemali 😠 Inak baby, ešte jedna vec 😎 - Riško nakreslí normálne auto s kolesami, s výfukom a vie nakresliť ľudskú tvár, moja mama tvrdí, že to je v jeho veku veľmi zriedkavé ,aspoň v tomto netvrdí, že je pozadu,keď už plienkuje podľa nej pomaly na prahu dospelosti 😝
Katka, ako sa malej zmenilo kŕmenie? Opíš to trochu, čo sa deje?

megg
26. feb 2009

caute baby, chcem sa opýtať, zápis do škôlok funguje tento rok od 15.2.? či každá škôlka to má inak??

mercy
26. feb 2009

Megg, každá škôlka inak. Naša grobská a čiernovodská od 2.marca, neiktoré mestské rovnako a iné od 15.februára, väčšinou to majú na stránke

babulka
26. feb 2009

Tak my sme si vcera vybehli s Kattum na nakupy 😀 som kupila, aj co som neplanovala, teda rolacik a vesticku v eno-nuno fialovej farbe, a nakupila co to aj v DM, konecne som zohnala ten roll on Garnier na kruhy pod ocami, tak som zvedava, kedy uz nebudem vyzerat ako sova hu-huu 😀 Tak mi to dobre padlo, vybeh, babske reci.... dufam, ze sa to stane pravidlom aj s ostatnymi, co vy na to?

Kati, neboj, Simi len vymysla, zachvilu ju to prejde a zacne vymyslat nieco ine 😵 Ty si mala vyhodu, ze Tomi bol kludnucke babatko, ja co som mala doma jedneho krpateho za troch, sa len usmievam a nebudem ta strasit, co ta este caka, ak budes mat vymyselnicku. Ved vidis toho mojho vymyselnika na facebooku 😀

Mercy, tak to je wau, ze vie kreslit tolko veci. Moj zmok ani za svet, len carbe a cmara po vsetkom, maximalne vie nakreslit kostrbaty kruh a do toho trafi oci, nos, usta, teda taku vselijaku tvar. Ale vidis ake to je, kazde dieta je ine, jedno je grafomotoricky nadane, ale nosi plineky, druhe nema plienky ale nevie sa ani na smykacku vystverat a dalsie pozna pismena, cisla, ale kreslit nebude ani za svet 😀

geegee
26. feb 2009

mercy, auticko, tak to klobuk dole 🙂
My sme sa dopracovali k hlavonozcovi a slniecku zatial 🙂

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa... o kresbe detskej

ena
26. feb 2009

megg: u nas prihalsky od 2.3., myslela som, ze bude od 15.2., ale 15.2. bol len oznam na skolke, ze odvteyd mozes ist pre prihlaksu, ale potvrdenu doniest od 2.3... a prihalska sa da aj z petrzalka.sk stiahnut, tak tu asi plati pre vsetky skolky ten 2.marec...