Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

verulka
26. feb 2009

kati, ja vobe neriesim excesy mladeho pana..on ma dni, ked neje, potom zas evyslovene zere..mlieko jednu dobu odmietal uplne, potom ho pil vela...tera sa ako tak ustalil na stave, ze mlieko len vecer a nadranom( vzdy pritom spi)..ja uz po mojich skusenostiach s krpcami jedenie a rzimy absolutne neriesim...proste ako je tak je...aj tk sa vzdy vsetko pomeni 😀

cat
autor
26. feb 2009

babuli, juj aj mne by sa zisla damska jazda po obchodoch 🙂 len ja vacsinou nemam s kym:( este som neodpisala na IP, jasnacka budem rada ked pridete, ja ti dam vediet kedy tu prestanu vsetci tocit choroby, tym ze nas je tu 5 dospelych a 2 decka, to je dokola nieco uz od novembra! 😠

Mercy, stalo sa to,ze Simi bola chora a potom uplne odmietala Nutrac, museli sme kupit Bebu, no a rezim je v cudu, ona jedla tak,ze naposledy vecer o cca 19h a potom az rano o 7-8h, teraz, hruuuza, vecer pyta hocikedy, poriadne nic nezje a chce jest iba so mnou, rano o 5.40 uz dnes strasila, kusala perinu ako besna, prikrmy do nej tlacime nasilu, na lyzicku sa nechyta, reve.. no veselo mame. do toho reci mojej matky o mojej neschopnosti,paraada 😔

Inak to je sila,ze Risko hentak kresli, moj len cmara o 106 a nebavi ho ho..

Verulka, tak uz len rano a vecer mlieko? a kolko tak vypije naraz? Simi najviac 150-180ml. a iba 4x denne, jej to proste staci, pritom mudre tabulky kazu 7x denne pre 6mes. mimino. No Simuska na tabulky zjavne prdi z vysky🙂

tilly
26. feb 2009

teda, ten rišino je ale šikovný, domčo len tak čmára

mercy
27. feb 2009

Cat, ja toto vidím na zuby.Riško sa mi takto menil s jedením, keď mu šli zuby.Potom mu vždy nejaký vyliezol a on sa zase upokojil a vrátil sa k režimu...A všetky mamy by sa mali na komentovanie rodičovských schopností svojich dcér vyprdnúť 🙄 Mne včera moja mama povedala, že s Riškom nesúzvučím, že ho vlastne dostatočne nemilujem, dávam pred ním prednosť iným veciam a preto neviem odhadnúť, kedy potrebuje kakať 😝 😢
A čo sa týka toho kreslenia, to jednoznačne zdedil po mojom mužovi, ten mu včera nakreslil asi tisíc cisterien,lebo mladému pánovi ani jedna nevyhovovala 😀 A keď mu navrhoval, aby si teda nakreslil sám, malý zúril, že on to nevie🙂

tilly
27. feb 2009

😲 no teda mercy

mercy
27. feb 2009

To "no teda" patrilo mojej mame alebo Riškovi? 😀

babulka
27. feb 2009

Kati, vsak aj ty sa vyprdni na tabulky. Simi zje tolko a vtedy, ked ona chce a nie to, co hovoria mudre knihy 😵 Kym pribera rovnomerne a nie je dehydratovana (ma pravidlene pocikane plienky) a normlanu stolicu, kaslat na to.
Inac naozaj je mozne, ze jej idu zuby, ved si pamatas, aky bol nas Matik zubac. 😀 Prve dva zuby presne na 4. mesiace, dalsie styri ked mal 6. Alebo proste nie je zrela na prikrmy. Nie je pravidlom, ze v 4-5 mesiacoch dieta musi zacat s prikrmami, aj doktorka Vicianova hovorila, ze ked to nejde, treba si dat pokoj, nenutit, aby si nevybudovalo odpor k jedlu a jedeniu a skusit neskor. Su deti, ktore ako 7 mesacne stale piju iba UM a vyhovuje im to - mlieko im chuti, priberaju, neplacu, ze su hladne, teda im UM uplne staci. tak ak mas s nou bojovat, skus jej dat tyzden - dva pokoj, zostante iba na UM a potom skus znova. V takomto veku sa deticky menia zo dna na den. Teda samozrejme, pokial jej UM staci, ale ako pises, je spokojna. Nebudes sa ty stresovat, ona stresovat a pride to samo. nebude na UM do skolky, neboj.

Mercy, ja myslim, ze to od tilly patrilo na mamu, lebo aj ja by som sa pridala tym 😲 A akym inym veciam davas prednost?

tilly
27. feb 2009

mercy, na mamu 😀 fakt sa na to vyprdni, teraz to nepotrebuješ a plienky zvládnete na jar, vôbec to nerieš... domčo minulý rok o takomto čase tiež mal plienky...

mercy
27. feb 2009

Neviem, išla som do práce, keď mal rok a dva mesiace a rok ho opatrovala svokra, takmer každý deň sa ma dovtedy pýtala, či sa tu chcem navždy zakopať a už nikdy nebudem pracovať🙂Teraz hovorí, že by ma čas strávený s ním mal tešiť,ale mňa to vraj iba vyčerpáva. Podľa nej ma moej dieťa iba otravuje ..Ale to je celé o inom, to je o nej a nás dvoch...A že prečo ženy ako ja majú potom iba synov...Príroda je múdra

kattum
27. feb 2009

Cat, pozerala som fotky, mala je rozkosna! Mercy, Risulo je sikovny, to bude maliar! Ja dnes tak kricim na Brunka, az mi je z toho smutno. Nevie sa vpratat do koze a ja ho len okrikujem, aby tu u nasich nieco neznicil.

cat
autor
27. feb 2009

diky Kati. Joj, Brunko vyvadza? My sme mali vcera taky den blby, uz som nevedela co vymysliet:(
babulka, vcera sme boli u dr. a povedala to,co ty pises, mame ju nechat tak, ked je 4x denne a staci to..pekne pribera inak, tak ako ma,cize urcite jej to staci. Heh ano, Matik bol skor selma zubata ako Tomas, ten az v 8 ci 9 mes. 😎
mercy, no niekedy by si tie mamy mohli nechat tie komentare ☹ ony to nemyslia zle ale..

verulka
27. feb 2009

cat, mne ajka v polroku prestala jest a po vsetkych moznych snahach sme sa na to vyprdli a nechali to tak...a teraz jked je velka a je uz za 2, tak je furt drobunka...takze neriesim...
no mne Ron este ani 1x nevypil viac ako 150ml 😎 on flasu z mliekom v spanku a potom do kase, ale tie on je ako mu napadne, raz zbucha misku, potom ju radsej vyleje..ale proste ma dni ked papa a ked nepapa..okrem toho simi je este drobunka, na chut jedlu pride az neskor 😉 toto je velka nevyhoda, ak mas 1.babo take supis a druhe aj ked len malinko vymylsa, tak to zaskoci...ja som mala po ajke riska, ktory rucal vtedy, ked su nenakladala do pusy dostatocne rychlo 😀
ale dalsia vec- jednoznecne vek uz ma Simca na zuby ( u nas pri kazdom total katastrofa) alebo malen aku uzkost...kazdopadne je to len obdobie a prejde to...
mna prestali vsetci komentovat hned, lebo ja som strasne zla bola na nich...teraz sa ani neodvazili komentovat nosenie, latkovky a pod...lebo zase ja si nestazujem nikdy u nasich alebo svokry...len ked nespim prilis dlho 😀
iank moja svokricka mi dala darcek k narodkam a k promociam...v piatok idem do komplimentu 😵 ona teraz dost schudla v estetike, a ked videla ako sa mi dari...minule sa pytala, ze dokedy mam trenerku a ja ze koncim, tak ona mi vybavila toto...ze nie v raci, lebo to je strata casu...a ze ked nebude moct duro, tak ona postrazi 😵 a to sme sa zo zaciatku nemohli ani citi...moj poklad to je 😀

cat
autor
27. feb 2009

verulka, parada🙂) v Komplimente je to to iste co Estetika, cize uspech zaruceny, naozaj🙂 to mas super svokricku 😎 Ja mam dnes o 18h cvicenie, nezrusila som ho, skusim, Simi prave jedla, uz spi..v pripade potreby dokazem byt do 10 min. doma. A potom mam este 3 krat cvicenie a finito. Mozno dnes zlomim 60tku, prvy krat od r. 2004 🤐

tilly
27. feb 2009

teda verul, to je super, takú svokru berieeeem

verulka
27. feb 2009

tilly nedaaaam 😵 😵 😵 vsak sme si to odmakali..ale uzasne je, ze myslela aj na casove straty pri cestovani...
cat, wow zw 60tka...ja som nastastie pribrala len neceleho pol kg, ale myslim, ze to bolo aj uzasnou zapchou na dovci...uvidim, vsak v komplimente ma pomerju a povazia 😀 takze udaje doplnim v pondelok..no som zvedava..ako ja sa nestazujem, mam +-5kg dole a to cvicim od 22.1. len aby sa to nezastavilo...

kattum
28. feb 2009

Verulka, paradna svokra, o Komplimente som pocule same dobre veci a sesternica tam schudla krasne, na moj vkus az moc. Ja si ale tiez na svokru nestazujem, bola to sice drina a dlhe "scuchavanie" ako moj manzel hovori, ale stalo to za to. Mne zas dala permanentku na aquaaerobic a v tom case mi strazi deti.
Vcera som si trosku ponakupovala oblecenie, asi tiez slo kilecko dolu, lebo sa mi lahsie vyberalo a dokonca jedny nohavice c.38, to som uz davno nemala. Dnes planujem s Brunkom zajst do Bibiany, spravit si take popoludnie len s nim, aby necitil, ze sa musi o mna delit s Riskom. Tesim sa. Moji rodicia mi tu velmi pomahaju, uzivaju si deti a vyhanaju ma prec, fakt mam stastie a vazim si ich.

kattum
28. feb 2009

Risko mi vracia, idem prebehnut nasu temu par stran dozadu, tam ste radili Verulke, este ze tu ste, lebo tato tema je lepsia ako kniha domaci rodinny lekar.

sue
28. feb 2009

Katka, Kulíška nasaď a veľa tekutín 😔 a nech sa z toho rýchlo dostane... my sme bojovali minulý týždeň s grcačkami a hnačkami 😔

verulka
28. feb 2009

a ryzovy odvar, mrkvu...halvne tie tekutiny a probiotika...rychlo s auzdravte...
jo a kocky, cakam miery, zajtra je 1.3. 😉

dorotka
28. feb 2009

kocky nie ste tu niekto?
neviete mi s tymto poradit?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tusim ste tu tie ceny preberali len ja si nepamatam sumy

sue
28. feb 2009

Dorotka, pred dvomi rokmi tak 300 eur / mesiac, teraz 500 / mesiac...pri full time...bez varenia...

dorotka
28. feb 2009

sue dakujem moc

babulka
1. mar 2009

Kati, ak len vracia a nehnackuje, tak ryzovy odvar a mrkvy a banan zatial nie, lebo to sa dava na hnacky. Davaj tekutinu po lyzickach, kazdu chvilu jednu lyzicku vody alebo horky cierny caj. Kuliska daj keby neudrzal v sebe ani len tu lyzicku vody, lebo to je "ekvivalent" infuzii pri dehydratacii.vyskusaj mu dat soletky, nalam na kusky, detickam to smakuje a sol pomaha udrzat tekutinu v organizme.
Drzim place, nech ste skoro fit 😵

kattum
1. mar 2009

Dakujem velmi pekne za rady, zda sa ze uz je dobre, noc bola sice narocna, ale dnes uz nevracal, len vela spal. Uz sme v Brne, v BA bolo fajn, stihla som co sa dalo, dokonca som sa stretla s troma z vas, co je velky uspech. I ked z kazdou zvlast, no nevadi. V sobotu som bola s Enou a jej Filipom v Bibiane. Urcite odporucam aj maldsim detickam, chodte pozriet, je tam vystava a herne na temu vlaciky a cirkus.

babulka
1. mar 2009

My sme boli v Bibiane dnes, bolo to super. Este bol na poschodi ten Cirkus a dole Karpatski Nemci na Slovensku, tam boli planety, dalekohlad... pacilo sa. 😵

megg
2. mar 2009

ahojte, tak ako ste maminy zvladli prihlasky do MS? Ci vy uz mate davno po, ze? 🙂 My sme to dnes odniesli, tak som teda zvedava ci nas vezmu alebo nie.

megg
2. mar 2009

Babulka, v bibiane su este tie vlaky?

mercy
2. mar 2009

Megg,kolki v poradi ste boli? my druhi, čas 6,44 😝

megg
2. mar 2009

Mercy my 4., cas 6.50. To sme sa museli tesne minut. No zaujimave bolo, ze prihlasky sa davali uz v piatok a svatosvate tvrdili, ze sa budu davat iba v pondelok...haha trapneeee 😖

mercy
2. mar 2009

Megg,ale ja som davala do CV, nie do Grobu...