Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
12. aug 2009

ja mam tento tyzden tiez plny, buduci t som OK... auto mam mensie, tak neviem, ci sa daju zlozit sedadla, alebo ako to vojde...

kysle uhorky??? 😀 to su ake chute 😀

ozaj, pýtala si sa na kočík, hej mám už u našich hartan VIP, aj pindula ma taky

kattum
13. aug 2009

Baby poradte nejaku dobru knizku pre 3-4 rocne dieta, predstavujem si kratke pribehy alebo rozpravkyna dobru noc, mozu byt i na pokracovanie. Najradsej z reality, ziadne scifi, ci kreslene postavy. Chcem Brunkovi citat v slovencine, cestiny ma v okoli dost, co som mala, mame precitane niekolkokrat a ked pridem do slovenskeho knihkupectva som zmatena,neviem, po com siahnut. Tkaze prosim tipy na dobre knihy pre 3-4 rocne deti.

megg
13. aug 2009

Kattum, tak tym som sa ja vcera zaoberala v knihkupectve, tiez som hladala nieco rozumne. No nakoniec som to vzdala 😒 Vsetko je o zvieratkach, tych mame uz kopec.

megg
13. aug 2009

Tilly, ten Hartan VIP je velmi pekny. Videla som ho v AT. To si super kupila 🙂 Ja som sa tento raz zamilovala do 4 kolesovych a co najviac klasickych...no asi starnem 😀 😀 😀

gaja
13. aug 2009

panebože, ja neverím vlastným očiam.. staré dobré známe tváre..
Ako sa máte kočendy? idem popísať, čo máte ktorá nové, koľko detičiek máte...
Pamätá si ma ešte niekto z MS? 😎

megg
13. aug 2009

Jeminenko GAJA, ahoooooooooooj! Tak to je neuveritelne, teba som tu velmi dlho nevidela 😵

kattum
13. aug 2009

gaja, no jasne, napis ako zijete

sue
13. aug 2009

Gaja, jasné, že si ťa pamätáme 😵

Kattum, ja v tomto čerpám zo zásob zo svojho detstva, takých knižiek mám plno... inak sa mi páči celkom aj knižka rozprávky na 365dní - tam je na každý deň jedna, miestami sú to síce neskutočné somariny a vtedy túto zatváram a lovím v inej... popozerám, kde sú také kratšie... akú dĺžku asi potrebuješ? Koľko čítate večer? Macino vydrží keď mu čítam len text asi len 15´minút... inak "čítame" obrázkové... A teraz zháňam nejakú encyklopédiu, pretože mi zničil Rozum do vrecka... tam totiž nájde všetko čo ho zaujíma... len obrázky sú veľmi pidi a text príliš maxi 😅

kattum
13. aug 2009

Sue, ved ja som tiez citala svoje z detstva, no vacsinu mame precitane, alebo sa mi nepacia, ja neznasam rozpravky o chrobakoch a pod, az na Vcelich medvidkov. Citame kratke, tak 2-3 strany, ja som uz vecer unavena. Macino je dobry, ze zvlada vnimat v jeho veku 15 text. My s Riskom "citame" len obrazkove.

sue
13. aug 2009

Kattum, no to je pravda... my ešte máme pár v zásobe a potom asi skúsim knižnicu... knižky milujem, ale nemôžme kupovať každý druhý týždeň novú, takže skúsim popozerať tam...či sa nenájde niečo a potom budem požičiavať, keď na niečo natrafím, tak dám vedieť 🙂

gaja
13. aug 2009

mno,
máme sa celkom fajn, Danko chodí od mája do škôlky a dovtedy bol v jasličkách, kedže už vyše rok a pol som naspäť v práci.
Teraz majú škôlky zavreté, takže prázdninoval u bainy, budúci týždeň pôjde druhej a zvyšok leta dobojujeme my s tatom.

Dovolenku už máme za sebou, vianoce sú ďaleko 😀 , takže už len tak pracovne prežívame...
A som rada, že sa konečne ochladilo, lebo tak máme v robotke horko, že som myslela, že sa tu odparím 😀 😀

Pozerám, že viaceré už máte po dve detičky.. alebo druhé čakáte..Aké to je?
Ja som síce po narodení Danka prehlásila, že druhé mať v živote nebudem, ale už ma to prechádza pomaličky a chytá ma tá druhá bábätkárska vlna.. takže uvidíme o rok, o dva.. 😅

Len ja vždy nad všetkým strašne moc uvažujem a neviem si nejak predstaviť..
Ani to druhé tehotenstvo.. už predsa to jedno dieťa doma je, že ako to zvládate, tie nevolnosti, nespavosti, popritom práca, prvé dieťa.. A panický strach mám z tých prvých mesiacov po pôrode, som si zažila všeličo.. a teraz ked si k tomu predstavím ešte jedno staršie dieťa, ktorému sa treba tiež plne venovať a ako to robiť, aby ani jedno dieťa nemalo pocit, že to druhé je uprednostňované?

Tak mi dajde nejakô to povzbudenie, tipy, triky...
😀 😝

megg
13. aug 2009

Gaja, no ja z osobnej skusenosti len tolko. K druhemu babetku sme dospeli potom, co sme doma nechceli mat za ziadnu cenu jedinacika. To bol cely dovod nasho rozhodnutia. Inak si myslim, ze cim dalej si od prveho tehu, tym horsie sa vracia spat k tehu amaterskym povinnostiam. Cize u mna to bolo akurat nacas, lebo inak by som ostala v praci a zila by som skor pracovne. Tiez som si s Olim prezila vselico, ale verim, ze to bude lepsie a jednoduchsie a ak nie, tak asi to tak ma byt. Na bejby sa tesi cela familia a to mi pomaha v tom zvladnut to jednoduchsie. A ci to zvladnem s dvoma drobcami? ...no ine maminy (rodiny) su na tom aj horsie a da sa to 😉

gaja
13. aug 2009

hm, ani my nechceme jedináčika.. no veď uvidím, kedy ma drahý prehovorí.. xixi 😀 😀 😎

megg
13. aug 2009

juj teraz som si vsimla, ze tam mam "k tehu amaterskym" tak to malo byt " k tehu a materským..." 😅

gaja
13. aug 2009

nemboj.. ja som to pochopila 😀

ena
13. aug 2009

baby, tak ako zvladate jedno, tak zvladnete aj dve, tri.... 🙂
Niekedy je to este lahsie ako pri jednom, ked sa napriklad CHVILU pekne SPOLU hraju 🙂)

cat
autor
13. aug 2009

eni 😀 ano chvilu🙂 a este je dobre to,ze nemate cas riesit nepodstatne hovadiny..
gaji-mas IP
tilly- tak streda-piatok bud. tyzden sa zastav, najlepsie aj s malym, sa zahraju a aspon pokecame.. 😉 Daj mi vediet den predtym,jo?

gaja
13. aug 2009

Ďakujem Cat--

a ešte - čo sú nepodstatné hovadiny??? Na tie nemám čas ani čul.. či? sú ešte nejaké nepodstatné hovadiny ktoré riešim a riešiť nebudem? 😀 😀

"chvílu pekne hrajú" 😀 Krásny výraz.
Máme ročné krstniatko a niekedy mám pocit, že ten náš ho znesie zo sveta.. on by sa a sním chcel hrať ako s rovnocenným.. minule ma skoro šlak trafil, ked som videla ako náš schmatol malinkého za ruku a ťahal ho hlava nehlava do izby... 😅

gaja
13. aug 2009

eni a teba obdivujem dvojnásobne.. keďže detičky sú necelé dva roky po sebe.. ten náš je už aspon samostatný.. sám sa obleče, okúpe, vyciká, naje, obuje, atď atď, keď príde druhé dieťatko, nebudem musieť už riešiť takéto veci.. 😎

cat
autor
13. aug 2009

heh,no..tak vseobecne, my sme napr. Tomášovi doslova ofukovali prdel, vsetko sa prisposobovalo jemu, vsetko som mala vysterilizovane, 100% hygienické.. dosla Simonka- musela sa prisposobit rodine-niekam sme mali ist ale ona mala spat? No a? Sup s nou do auta, sak po ceste sa vyspi a ak nie-ma smolu. Spadol jej cumel ci hrkalka? No a? Utrem do tricka a neriesim. Mala koliky- no booze, ved vieme,ze to prejde.. Stratila som MM po 3 mesiaci- no a co, ved aj Tomas odrastol na Nutrilone a je tu🙂 Asi takto som to myslela..

gaja
13. aug 2009

jáj, tak ja som pri Dankovi chovala asi ako ty pri druhom.. 😀
Až na tie koliky.. to som si ho naučila na ruky... a možno druhé mať koliky nebude 😀

cat
autor
13. aug 2009

tak zo mna az pri druhom sa stal takyto flegmatik. Ale Simonku sme tiez jednu dobu nosili- v manduke,,lebo sa proste chcela nosit a ja som bola rada,ze su ju tulim 😎

eta
13. aug 2009

ahojte maminky 🙂
kattum my máme teraz najnovšiu knihu- Veľká kniha pre malé deti, je to pre deti od 3rokov, sú tam rozprávky, básničky, riekanky a Samca ako jedna z mála veľmi baví 😉 pozri tu:http://www.martinus.sk/?uItem=23856

eni,tak tak 😀 😀 😀

sue
13. aug 2009

Eta, to je čosi ako Zlatá brána kedysi,že?

aktak
13. aug 2009

gaja moj Adamko mal 20 mesiacov ked sa Adelka narodila a vsetko islo same, nic som neriesila, kojila som aj kazdu pol hodinu a vlastne som to ani nesledovala, mala spala kolko chcela a kde chcela, v noci bola pri mne a prechadzky sa tiez daju lebo to starsie pochopi ze neni stredom vesmiru a musi sa prisposobit, ziarlenie sme nemali vobec na to bol moc maly, proste vsetko sa prisposobi a je tak ako ma byt 😉 gaja a hlavne si to babo ovela viac uzijes, budes si vychutnavat aj prebalovanie 😀

kattum
13. aug 2009

Dakkuejm za tip Eta. Nam sa pred nastupom do skolky, ale i neskor osvedcila knizka: Hura do skolky. Brunko ju chcel stale citat. Z mojich cias Honzikova cesta, Pipitov carovny vlacik, Matko a Kubko.

ena
13. aug 2009

kattum, my mame ROZPRAVKOVY VENCEK - su tam na striedacku rozpravky aj recnovanky, napr pec nam spadla , za tym je rozpravka medovnikova chalupka, , o repe, , janko polienko, potom zas nejake recnovanky,hrncek var...
ale je tam aj dost vela obrazkov a niektore klasicke rozpravky sa mi zdaju nejako upravene.. ale da sa.. len neviem , kedy ju docitame, lebo po 2-3 odsekoch mi otacaju strany a je po citani... vecer sa mi pri takom citani len preberu.. najradsej si "citaju" obaja sami vecer v posteli.. zvieratka u nas ani velmi nefrcia, skor knizky o hasicoch, smetiaroch, traktoroch, vlaciky a pod.. a knizky s otvaracimi okienkami, nedavno mali zlavy z 8 nieco na 3 eura.. Mini/Maxi vedomosti- Kniha s mudrymi okienkami.. tak mame U HASICOV a NA STAVENISKU. je to od IKARu..

aktak
13. aug 2009

ena vyzeraju krasne tie knizky, ked ich uvidim urcite kupim

gaja
13. aug 2009

hm.. dobré tipy 😉