Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sranda
19. aug 2009

gajo. ale vsak jasneeee, vek nie je smerodajny. to by som za druhym bejby uz davno musela zatvorit dvere pri mojich rokoch. caka nas stahovka, tak potom ked sa ukludnime, asi sa dame na druhe bejby, to bude asi januar, teraz urcite nie. A mena? Chlapcenskych mam habadej len dievcenskych je ako safranu...a hlavne krstne meno bez diakritiky, lebo s priezviskom je roboty jak na kostole ho napisat.

sranda
19. aug 2009

no petra mi tu skacel po kolenach a tak to potom vyzera .....gaji malo byt samoska.

barunka
19. aug 2009

sweetie, no veru, už to bolo poriadne dávno... veď možno na seba zasa niekedy natrafíme, ja už teraz každý deň pravidelne v blave, teraz budeme mať dovču, tak určite vyrazíme aj na výlety 🙂 konečne 😀 😀 😀
Snilkovci fajn, tí sa teraz venujú domu, stavajú si tam ihrisko a kadejaké úpravy si robia 🙂 a krpci rastú a rastú. Paťko bude oslavovať v pondelok už 5 rokov a ja za ten svet ešte neviem, čo od nás dostane. Všetko čo chce nám maminka zakázala kúpiť. 😀 😀 😀

a vy ako? ako sa darí??

ena
19. aug 2009

liska: a ako ste volali babatko prvy den, ked az na druhy den ste mu dali meno ?🙂

gaja
20. aug 2009

dnes nik? tak idem ďalej makať 😀

sweetienka
20. aug 2009

barunka, no to dúfam, že na seba ešte niekedy natrafíme, aj také V/N maminky stretko by nebolo zlé 😉
my sa máme fajn, Dianka sa teší do škôlky a novinka, že pred mesiacom sme konečne mali svadbu 😵
Dianka je už rozumné dievčatko, ale nenormálne tvrdohlavé.... 🙂 ale to asi poznáš, tiež máte barančeka doma
a Paťko už bude mať 5 rokov? teeeda, si pamätám foto v tvojom albume, keď bola Simonka bábo a Paťko mal 2 roky a to sa mi zdal už veľký chlap 🙂

newyorkgirl
20. aug 2009

ahojte 🙂 jeeej barunka teba som uz dlllho necitala 😉 moc nebludim tieto "stare" temy 😀 ale stale pozeram ako pribudaju tehulky s druhymi babatkami supeeeer 😵

liska
20. aug 2009

new, tak je nacase,aby si doplnila statistiku 😉 😀
eni, no nevolali sme ho, na svet vysiel pred 4 poobede, tak to bolo kuriatko, chrustik a podobne, este muz hovori,ze ma tvar na Alexa 😀 do vecera to zbehlo a ked Filip odchadzal,tak som mu povedala,ze do rana sa rozhodnem (jemu sa pacili obidve, definitivny vyber teda nechal na mna)...no a tak som si donekonecna skusala jedno i druhe a niekedy po polnoci moj muz odo mna dostal sms,ze to bude Damian 😵 odpisal mi,ze super 😎

liska
20. aug 2009

jaj a este-ked sa hocikto mojho prvorodeneho opytal,ako sa bude volat bracek,tak Alex Damian 😀 a zostalo mu to este aj chvilku po porode, potom si zvykol...

newyorkgirl
20. aug 2009

liska uvidime, idem do skoly teraz a mam aj nejake problemy, ale v podstate sa nebranim 😀

gaja
20. aug 2009

sweetienka -
tak dodatočne k svadbičke gratulujeme 😉
To nemá hocikto - svadbu s vlastnou krásnou družičkou. Ako to vnímala? 😎

barunka
20. aug 2009

sweetie, gratulujem k svadbe 🙂 no na stretko by som sa nechala nahovoriť 😀 😀
teraz kočky potrebujem poradiť, po takmer ročných problémoch so škôlkou sa nám ponúkli po známosti vybaviť škôlku v blave, v ružinove. Lenže ja tie škôlky nepoznám, neviete mi poradiť, ktorá je dobrá a ktorá je zlá??? resp. ešte je možné do biskupíc ale tam to tiež nepoznám... Neviete niekto??

newyorkgirl, no veru, je to už dávno. ja si ešte teraz spomínam na teba ako na tehu... 🙂 ja sem už chodím pomenej, hlavne málo píšem, lebo niekto si našiel záľubu ma špehovať, sledovať a buzerovať... tak som to tu musela radikálne obmedziť.... 😀 😀 😀

sranda
20. aug 2009

barun, skus napisat tilly a babulke...tie by mali byt v obraze co sa tyka skolky, viem ze robili monitoring ked chceli svoje deti dat do skolky, a tusim este mercy skus napisat....ona tiez podobne absolvovala.

tilly
21. aug 2009

daniel je krásne meno, ale to je tatino a ten to nechce, okrem toho stále počujem svorku s jej škreklavým hlasom ako vyhukuje dano dano dano, aaa je mi z toho zle 😝 😀

barun, ktorú škôlku v ružinove? tam sú skoro všetky dobré... a v biskupiciach je výborná škôlka na linzbothovej 😉

tilly
21. aug 2009

hmmm, ale alex damian, to znie veľmi pekne 😀

liska
21. aug 2009

tilly 😀 aj mne sa to velmi pacilo a chvilu sme o tom aj uvazovali, ale potom sme to prebrali, ze nakoniec ho aj tak budeme oslovovat len jednym menom,tak naco...a okrem toho musime mat nieco v zalohe pre tretie, ked uz vieme,aky problem je vybrat 😎

sweetienka
22. aug 2009

gaji, barun, ďakujem 😵 😵 😵
Dianka to prežívala, strašne sa tešila a aj doteraz každému rozpráva, že maminka už je naša, už sme mali svadbu 😀 cez obrad sa hrala s jedným kamarátom, nejako to moc nevnímala, ale prišla si odo mňa vypýtať cukríky, to bolo také milé a vtipné zároveň, pani poslankyňa mala reč a ona mi šepkala, že maminka prosím si cukríky a dokonca ich potom prišla aj vrátiť 😉 a aj ma pochválila, že som bola pekná nevesta 😵
liska, tak to tretie kľudne môže byť dievčatko, keďže chalanské meno už máte 😉

liska
22. aug 2009

jej,sweeti, to muselo byt mile 😵 nehodis nejaku fotocku?
my ale mame aj dievcenske, to uz davno, tak ako zakon schvalnosti to asi neposluzi 😉 😀

barunka
23. aug 2009

tilly, zatiaľ neviem presne.. budú obvolané všetky škôlky, a z tých, kde by nás dostali si potom vyberieme.... 😀 😀 dúfam, teda že to vyjde, lebo nemienim ďalší rok bojovať so zakomplexovanou osobou...

sweetie, krásne 😀 zlatučká bola 😀

tilly
23. aug 2009

noo, máš na to týždeň 😀 to nie je moc času

gaja
24. aug 2009

Dobré ránko prajem..
Tak sa hlásim v práci a doma mám jedného malého chorého chlapa... Veľký je s ním doma, mali by ísť doktorke, tak som zvedavá, čo za zvieratko sme zas chytili.. 😠
Prosím si silnú kávu - chce sa mi spááť 😎 🙄 🙄

megg
24. aug 2009

dobre ranko,
gaja, o kave ani nehovor, ja driemem za stolom ☹ A snad bude drobec rychlo fit. Ja sa tohto obavam, co bude ked pojde Oli opat do skolky...teraz ako je doma, ziadne choroby, ziadne stresy...no uvidim 😨

gaja
24. aug 2009

no toho sa aj ja hrozím.. minulý rok - každý mesiac atb.. potom cez zimu troška kľud, potom na jar zasa a teraz cez leto zasa trocha kľud...
skúsim prelustrovať niečo na podporu imunity.. cez zimu mu troška pomáhali aj cukríky s výťažkami hlivy ustricovej (keďže sirup a hlivu do neho nedostanem)...
mno uvidím.. pozhľadávam, vybrakujem lekárne...

newyorkgirl
24. aug 2009

ako vas tak citam tak nasu do skolky ani nedam 😀 chora kazdy mesiac paaani moji, len v UK vam ani ATB nedaju lebo cakaju ze telo s tym bojuje samo v zime sme sa trapili so 40tkami a bolavym hrdielkom 3 tyzdne kym lekar konecne pristupil na ATB ani na pohotovosti mi nechceli dat nikde, zdravotnictvo je tu des 😠

cat
autor
24. aug 2009

ahojte, ja si práve robím 2.kávu-smrťáka. Gaji-nech sa malý rýchlo uzdraví 😉 aj ja mám des z chorob- 2.9. ide Tom prvý raz do školky..ale viac sa bojím.. popravde, aby tam -pri jeho "šikovnosti"-neutrpel nejaký vážny úraz 😒 On je schopný padnúť na rovnej ploche, o všetko sa potkne..je samá modrina,no úúplné drevo. ☹

gaja
24. aug 2009

tak ja som najradšej, ked sa s tým popasuje sám.. ja som tiež neni moc za ATB..
A tak tuto sú zas niektoré doktorky také, že ani sa poriadne na dieťa nepozrie a už mu píše ATB.. tu zas niektoré dávajú antibiotiká asi na všetko.
Našťastie naša nie.. tiež keď vidí, že neni ešte treba, tak najprv skúšame sirupy a tak...

gaja
24. aug 2009

Inak - každé dieťa si musí tých doktorov odskákať..
ATB nám doki vraj chvalabohu nedala.. takže sme zasiahli skoro 😀

mno náš si to minulú jeseň odskákal teda.. síce keď začal chodiť do jaslí, tak bol raz alebo dva krát chorý a potom na jeseň si to odskákal. Nové detičky, nový kolektív.. a v máji sme prešli do škôlky a tam bol v pohode. Tak uvidíme o týždeň a pol.

megg
24. aug 2009

Cat, neboj, pri detickach sa nauci co a ako. A ako to prezivas ty? asi budes aj rada, ze mas doma troska klud nie?. Ja sa obavam tych prvych dni, predsa len teraz mal dost velku pauzu a tiez sa bojim aby bola skolka ok, ucitelky, priestory a tak. Este budem musiet nakupit nejake papucky a kopec teplackov 🙂 A o ktorej cca budete chodit po deturence? A prvy den v statnej skolke vlastne ako prebieha? uz normal klasicky, ci si mam aj dovcu na to vybavit???? 😕

gaja
24. aug 2009

normál klasicky.. aspon u nás hej 😀
tiež si pamätám, kde sme prechádzali z jaslí, kde mal už svoju partiu, kde jediné čo sme kupovali boli papučky a chystali sme sa do škôlky, tak som nakupovala tepláčov a tričká a pyžamko a či treba kapesníčky, zubné kefky a neviem čo.. xiix.. mno, totok už máme za sebou.. prvý deň si poplakal - lebo nepoznal, ale rýchlo si zvykol na novú partiu.. i ked sem tam mával záchvaty, že chce ísť za Leuškou a Emkou do jasličiek, ale inak prechod bol v pohode.
No uvidíme, čo prinesie september.. nové deti, možno druhé učiteľky.. a teraz bol mesiac doma, kedže škôlky boli zavreté.. ale ja verím a dúfam, že to bude bez plaču 😀 😎

gaja
24. aug 2009

Cat - krásne fotky 😵 😵