Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
11. okt 2009

Veruli,akurát som na Babulku tiež myslela 😅 tak akoooo?

babulka
12. okt 2009

hehe, zatial nist, takze zajtra mam posledny den, ked som si stanovila svoj pomysleny limit 😀 Ale zle mi uz nie je, len som choraaaa ako pes. Matus sa drzi a ja tu soplim, kaslem, hrdlo ma boli ako svina, takze som na PNke. Beriem aj ATB, mam chyteny nosohrtan a ucho...Takze uz aj preto dufam, ze nie som, lebo neviem, neviem, pri tolkych liekoch a horucke by to uz bola sakra smola a asi by to ani nemdopadlo dobre 😒
Ale som si dala zavazok dopisat rigo, nech uz to mam z krku, tak krasne som napisala 50 stran a tychto poslednych dvadsat mi ide este horsie ako prvych dvadsat.

tilly
12. okt 2009

megg, lebo u nás je to tak... sekcia je asi príliš drahý výkon... v piatok budem vedieť viac...

babulka, tak držím palce, ale tie atb nemusia vadiť... susedka je teraz druhý krát behom prvého trimestra na ATB a vraj je to OK...

babulka
12. okt 2009

Tilly, neboj, snad ta nenechaju trapit, ak je babo zle ulozene. Ides nakoniec do ruzinova? Lebo teraz vraj na Antolskej je to s CR lepsie, potom, ako im tam zomreli tie tri zeny, tak maju vetry a radsej rezu hned, ako by mal nastat nejaky problem 😉

K tym ATB, ono ani nejde tak o ne, v pribalovom letaku je sice napisane, ze podla testov na mysiach a potkanoch nema teratogenne ucinky 😀 ale skor o tu chorobvu, ta je sama o sebe nebezpecnejsia (a hlavne horucka) ako lieky. Takze preto... ale stale dufam, ze pride co ma prist 😀

verulka
13. okt 2009

babulka, tak drzim palce, nech si rychlo fit..a cakam na info 😀

tilly
13. okt 2009

babulka, dnes budeš testovať? daj vedieť 😉 ja viem, že tá choroba je horšia ako atb, ale ak sa bábo má udržať, tak sa udrží, ak nie, tak odíde... ja som bola zdravá a odišlo... síce som vtedy dosť žúrovala, pila, hulila 😕 ...

držím palce

idem teraz v piatok do ružinova, ak ma začnú naťahovať, tak pôjdem k svojmu doktorovi, ten má povolené dva pôrody mesačne, síce mi hovoril, že mi CR nevie zaručiť, ale niečo s tým možno urobíme...

babulka
13. okt 2009

Tilly, neviem, asi som sprosta, ale nechce sa mi do toho, aj ked - asi by som mala. Sest dni je dost.

tilly
13. okt 2009

ale veď je to také jednoduché, kúpiš si test, ocikáš paličku, prípadne ju namočíš a do pár sekúnd vieš na čom si... 😀

tilly
13. okt 2009

a mala by si krásny letný, teda predletný termín, tak šup šup... asi máš tušáka, keď sa ti do toho nechce, že?

babulka
13. okt 2009

Hehe, take jednoduche, ze? 😀 Tusaka nemam, praveze ma skor "desia" tie ziadne pocity....Ani pozitivne, ani negativne. Ako keby mi to bolo jedno, aj ked jedno to nie je. Neviem, asi by som sa mala aspon tesit, alebo naopak, bat sa, ale nist...cisty sociopat som ja 😀

A ozaj, chdis do GPN? Oni rodia v Ruzinove? Kamoska zhana gynekologa v BA, v Gyn Five, kde chodim ja uz neberu, tak som jej povedala, nech si kukne stranku GPN, to by mala byt stara partia od Kocha, ze? Lebo ti z druhej Koch varky okolo Luzinskeho su na Strecnianskej a to je tusim HSC, ci ako...kokos, same skratky, kto sa v tom ma vyznat 😀

tilly
13. okt 2009

tá druhá kochová partia je na strečnianskej a v GPN je cupaník a pod...

nooo, nechcem strašiť, ale presne tieto pocity/nepocity som mala, keď som mala MA... tiež sa mi nechcelo testovať a potom sa mi nechelo veriť

tilly
13. okt 2009

no akoooo??? netestneš? 😀

babulka
13. okt 2009

Uz nemusiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Juch, juch!!! 😀
Som isla po Matika do skolky a na ockovanie (druhu davku zltacky a chripku) a som myslela, ze rovno v lekarni kupim aj test, ale nebolo treba. Tak a ked som to dostala, som sa taaaaaaaaaaaaak potesila, ze teraz uz stopro viem, ze tehu by ma nepotesilo.

verulka
13. okt 2009

babulka, no super, ze to mas vyriesene 😉

megg
14. okt 2009

no babulka, tak super pre teba 😉 Mna tiez najskor nepotesilo a potom veeeelmi 😀 Doslo to ale ovela neskor, ako pri prvom tehu...teda to tesenie sa 😉

tilly
14. okt 2009

😀 babul, tomu sa hovorí ušetrené peniažky 😀

babulka
14. okt 2009

Tilly, ze? 😀 Niekto tam "hore" sa musel na mne dobre bavit, ked ma takto nadrapoval a ked uz som bola rozhodnuta, ze vsak idem aj tak do lekarne po vakciny, tak kupim test, tak to doslo 😀
Megg, ja som myslela, ze ste chceli druhe babo, ci nie? Ci to bol len pokus, a vyslo to?
Kamoska bola taka ani-ani, chcela druhe dieta, nechcela druhe dieta, nevedela, co a ako, tak sa s muzom dohodli, ze si prestanu davat pozor a ked im ma byt dopriate, tak im bude, a asi pol roka nic, tak si aj uvedomila, ze by chcela, lebo vzdy ked prisla MS, tak jej doslo smutno. Tak to prestali riesit, zmiereili sa s tym, ze budu jednodetni, nastupila do roboty a bum, otehotnela. A potom bola zase nestastna 😖 Tak toto by som nechcela zazivat, uz som toi pisala, ze cakam, na impulz a take to chcenie mat dieta. Aj som sa pytala Matika, ci by chcel mat doma braceka, sestricku (to on nevie, co to je... 😅 ), teda male babatko, lebo ma babatka rad, tak povedal, ze iba ak mu babatko donesie lietadielko a auticko. 😀 Ale skor si myslim, ze by prijal starsieho surodenca, ako mladiseho, ale to holt uz nie je mozne 😀

tilly
15. okt 2009

ja myslím, že keď už máš väčšie, samostatné dieťa, tak sa dosť zložito púšťa do druhého...

cat
autor
15. okt 2009

Caute baby, pls čo obliekate deckám do školky teraz ako sa tak ochladilo? Ja dávam Tomovi iba tepláky, ale asi by už mal mať aj pančuchy minimálne keď idú von,lenže on je také teliatko,nevie si ich sám obliecť, taisto si nevie zapnúť sveter či bundu,ešte s tým mu pomôžu.. cvičíme to s ním každý deň..ale jeho "super" povaha- sa zatne a odmieta sa to naučiť. Takisto niečo také ako zapraviť si tielko a nemať holý chrbát..nehrozíí 😠 😒 ☹ mňa z neho ide šlak trafiť.

certica
15. okt 2009

cat, skus mu kupit take spodarky pod nohavice, mavali ich napr. aj v HM, su tenke bavlnene a urcite ich lepsie navlecie ako pancuchy, pri nich sa nervaci aj viki a to je starsi, takze nech ta neporaza 😀 .
inak ja mam decka soplave, viktor je doma minimalne do utorka, takze najskor porazi mna... dnes ho babka zobrala, volnejsie dycham 😀

certica
15. okt 2009

jo, ale mam pocit, ze neboli uplne najlacnejsie. no idem aj ja nieco v tomto smere poriesit, mozno kuknem nejake termopradlo, aj take mal minulu sezonu a boli fajn

megg
15. okt 2009

ahojte kocky,
takze cakame chlapceka 🙂 Uz je to na 100%. Meno zatial vobec netusime. Kazdu chvilku sa meni.

babulka, no my sme aj chceli aj nie a potom prislo a uz bude a hotofka 😀 A som rada, presne ako Cat pise, tazko by sa mi islo do druheho, ked by uz bol Oli plne funkcna samostatna jednotka 😉

Cat, toto som dnes riesila aj ja, zatial sme v teplakoch, len v takych flisovych, cize su teplejsie. No pancuchy zatial nedavam, to az v zime zimovatej. Len neviem ako sa tiez do nich navlecie 😒 Ale rozmyslam nad nejakymi podsitymi hrubsimi gatusami ale na gumu v pase. No bundicku uz ma taku sportovu zimnejsiu (ale nie je hruba, skor neprefunke)

certica
15. okt 2009

inak ja tiez davam podsite gate na gumicku, s posuvatelnym pasom (tiez z HM) a vnutri sa prezlecie do tenkych teplakov

aktak
15. okt 2009

myslite ze treba dat pancuchy ked nejdeme von ale len prebehneme do auta a potom zas z auta? naco sa v tom maju na navsteve alebo v kutiku parit? ja neviem 😕

certica
15. okt 2009

aktak, ked ideme len takto autom, nedavam. alebo ked uz je fakt moc zima, dam, ale v aute vobec nekurime a na navsteve zostanu len v pancuchach napriklad, pripadne prezliect.
ja som zatial ani martanovi nedavala pancuchy. zas nie je dobre decka zbytocne babusit

cat
autor
15. okt 2009

megg, gratulujem 😉 😎
Aktak, ak sa nejde von, tak pancuchy nedávam, ibaže s skolke chodia pred obedom aj na hodinu von na dvor, tam mu može byť zima, navyše je soplavý až strach 😒
Certi dik za tip, pokukám aj ja nejaké termoprádlo al. dačo..
Dnes musíme ale ako č. 1 zohnať boty. Minulú zimu mal 26tky, teraz č. 30-31, ako ktoré 😲

megg
15. okt 2009

cat, dík, ale teraz hádam von nechodia v takomto počku. No nákup zimných topiek + bundy nas este len caka...topanky najst je niekedy fakt ako porod 😒

tilly
15. okt 2009

najlepšie sú zateplené gaťuše a tepláčiky na prezlečenie a v zime je super overal a tenšie tepláčiky, to si dá tepláčiky pod overal, netreba nič vyzliekať, obliekať, len sa navlečie overal...

alebo to prádlo, také ritierky, dávajú sa k tomu ponožky, je to super do škôlky, inak ja som pančušky ani tie ritierky nikdy malému nevyzliekala v zime v škôlke, preto nekupujem hrubé tepláky, dávam mu buď úplne tenučké letné gate, ktoré sú mu príjemné, netlačia ho, alebo kraťasky, alebo tenulinké tepláčiky a na von má rifle, alebo zateplené gate...

teraz je doma, je kašlavý, soplavý, ale keď pôjdeme von, asi mu dám pančuchy pod gate... veď je zima ako v zime, 4 stupne, to je januárové počasie...

cat 30??? domčo má 30 a to som si myslela, že má desné laby... a s topánkami prajem pevné nervy, my sme zháňali strašne dlho... inak, jedna kočka na mmb má teraz richterky, konečne, aj som domčovi objednala, jemu sedia, nemám nad čím uvažovať...

zimné bundy máme zatiaľ dve, jednu z minulého roka z kenvela a jednu teraz kúpili v rakúsku, keď boli chlapi sami na nákupoch 😀 v pondelok idú zas sami do viedne 😀 ale berú aj babku so sebou, tá potrebuje čižmy, tak dúfam, že sa nezbláznia z nej 😀

inak zlatý mm, že? berie svokru (moju maminu) do viedne na nákupy 😀
len bude určite nervačiť, lebo ona chce furt všetko platiť...

babulka
15. okt 2009

Megg, super, Oli bude mať bračeka 😵 😵 😵 Som zvedavá na meno 😵

Ja sem radšej svoj názor na obliekanie detí ani písať nebudem, lebo ako ma poznáte, je iný ako u ostatnej populácie. 😀 😀 Ale pančuchy nedávam, ani neplánujem, kým nebude nejaký dobrý mínus. Dôležitejšie je mať v teple chodidlá, takže radšej hrubšie ponožky a pevnejšie topánky. Cez kolená a lýtka určite nikto neprechladne 😵 Ale u nás v škôlke už vidím všelijaké prípady, prešívané vetrovky, zimné čiapky, šály, rukavice, už čakám na oteplovačky 😕 A potom že sú tie decká stále choré. Som zvedavá, čo budú nosiť v januári 😝

mama2x
Odpoveď bola odstránená
Zobraz