Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
15. feb 2008

aj domčo stále skáče po posteli a najradšej holý, aby mu cikulka skákala, to ho strašne teší 😅

snilko7
15. feb 2008

naše deti majú podobné "záľuby" 😀

sue
15. feb 2008

Babulka, ak ťa to poteší, aspoň... si to veľmi šikovne napísala... a tieto "naše superfantastickyúžasné" firmy... hmm... niekedy by som sa najradšej odsťahovala niekam na lazy kde nie je nik a nič z dnešných civilizačných vymožeností 😒
...a chcela som sa vás maminky spýtať, aký máte názor na 24 hodinové trávenie dňa s dieťaťom... lebo my sa s krpcom od seba odlepíme naozaj len keď som v sprche alebo na WC... inak je buď v postieľke, ktorú mám pri posteli alebo vo vaku, alebo v prenosnom košíku alebo na rukách, proste sa odo mňa nepohne ani na moment... ale začínam mať obavy, že keď bude väčší... čo sa bude diať... a ak ho nemám mať furt pri sebe, to ho mám nechať plakať v postieľke? 😕 kým sám zaspí alebo čo? lebo on pri mne zaspí, ale potom ho presuniem do postieľky (napr.keď má poobede spinkať) a začne plakať.. tak ho presuniem do košíka a tam v kľude spí... ale musí to byť pri mne a musí ma počuť...

tilly
15. feb 2008

sue, nenechávaj ho plakať zbytočne, čo si... to musí byť pre to dieťa strašné, ono nevie, čo sa deje, ono si myslí, že si zmizla, dieťa ťa potrebuje...
24 hodín s dieťaťom nie je úplne ideálne, skús aspoň občas dať malého mamine alebo niekomu a vybehni von, stačí vyvenčiť psíka, alebo vybehnúť len tak na prechádzku alebo do obchodu, pokecať si s niekym, stačí pol hoďka, ale ty sa zblázniš...

snilko, je to hrozné, on má stále ruku v gatiach 😠 ozaj a odplienkovali ste sa v pohode?

snilko7
15. feb 2008

tilly odplienkovanie je v pohode len cez deň, v noci hrôza des, odmieta isť bez plienky do postele. Dnes sme ale boli okukať škôlku a celý bol nadšený, tak zasa skúšam ukecávať, dúfam že už uspejem, hádam nepôjde do školy a ešte furt bude spávať s plienkou 😨 😒

aktak
15. feb 2008

sue to sa upravi, ze je na teba prilis naviazany sa mozes zacat obavat az ked bude vecsi a nepohne sa od teba pripadne bude odmietat inych ludi, teraz je to male babetko ktore nema nikoho len teba takze ak nemusis (ja som obcas musela, ist konzultovat, na statnice... 😖 ) tak bud pri nom, ak ti to lezie na mozog tak si obcas vyjdi ked s nim bude ocinko, neboj nebude to trvat vecne, drzim palce 😉

sue
15. feb 2008

..mňa to vôbec netrápi, že je so mnou stále, ani ho vôbec nenechávam plakať a vďaka vaku s ním dokážem robiť prakticky čokoľvek - už som aj maľovala návrhy do divadla 😀 na kozultácie do školy so mnou nešiel - kočíkoval ho strýko po meste 😀 to len babky a prababky a tetky do mňa hustia, že som blbá... ale mne to pripadá úchylné nechať takého drobca samého v izbe...

tilly
15. feb 2008

samého v izbe, to by som asi nerobila, nikdy nevieš, čo sa môže stať, ja som mala malého tiež stále so sebou, teda takto v dome a tak, som si ho dala na lehátko do kuchyne a varila som, alebo som sa na neho škerila 😀

snilko, to prejde samé, my sme zas full na plienkach, tak od takého marca u nás nastanú ťažké časy, budem prať do nemoty, ale plienku mu nedám, som zvedavá, koľko mu to bude trvať, kým to pochopí

aktak
15. feb 2008

sue ja som mala to iste, myslim ze je to z ich strany aj nechcena zavist, ze budes pre neho ta prva, oni sa uz tesia ako ich bude objimat a zatial vidia ze on chce len teba, si ich nevsimaj 😉 mne dokonca hovorili, ze naco tak dlho kojim ze ved by uz aj u nich mohol spat vnoci ale ked kojim tak nemoze, akoby som preto kojila aby u nich nespal 😠 😅 neboj, neskor pride ze preco mu jedlo neosolis, ze hcudacik to ma take hnusne jest, a preco mu nedas z kolaca ved pozri ako nan pozera atd, ja to uz ignorujem a myslim si svoje 😀

tilly
15. feb 2008

aktak 😀

aktak
15. feb 2008

maminy co nemate babetka, nemate na predaj alebo na pozicanie kosik na kolieskach? velmi by sme nejaky chceli ale nechceme zan dat neviem kolko tisic korun kvoli par mesiacom, postaci nam aj starsi, keby ste o niekom vedeli tak mi dajte vediet 😉

tilly
15. feb 2008

nemáme, ale tiež potom niečo také budem chcieť...
myslím, že silvinka niečo podobné mala

aktak
15. feb 2008

jej napisem ked nezabudnem, zda sa mi ze to pri malom vyuzijem, aby sme sa mohli rpesuvat a hrat a varit a mat drobceka stale pri sebe, dokonca ma napadlo ze by prvych par mesiacov v tom mohol spinkat, ked sa este nehybe, neviem

sue
15. feb 2008

Aktak, ja budem tak o dva mesiAce predávať...

tilly
15. feb 2008

aktak, tak potom ho opatruj aj pre nás 😀 😀 😀 😀

aktak
15. feb 2008

sue pisem IP 😀

aktak
15. feb 2008

tilly beriem na vedomie 😀

tilly
15. feb 2008

jaaaj, kočky, už dlho to tu takto "nefičalo", ale idem sa natiahnuť, strašne ma bolí chrbát a v telke nič nedávajú, otras, 40 kanálov a nič sa nedá pozerať, akurát tak tvpaprika 😀

aktak
15. feb 2008

tilly tak to ti moj manzel rad poradi, on najde neco "zaujimae" co musime pozerat aj ked tam naozaj nic nedavaju 😠 😀
bru nocku, idem za nim, pozera neco vtipne, ho az sem pocujem 😵

verulka
16. feb 2008

cafte, tak je len na skok...sue- voebc to neries. Moji krpci boli furt na mne, pri mne alebo na tatovi...Cim boli vacsi tym menej to chdeli. Pri ajke mi do vsetkeho kecali , ale v podstate aj ona bola stale o niekoho( mala na vyber 8ludi okolo nej). Nenechavala som ich vyrevat, lebo sa mi to nepozdavalo. PRi kojeni casto spali u nas v postely, a doteraz, ked maju pocit, ze v noci je im smutno, supnu sa ku nam...Nemala som problem ich pozicat okoliu, ale boli jasne pravidla...A krpci nie su ani rozmaznani, ani naviazni na mna 😉 kazdemu z nich vyhovovvalo nieco ine a my sme sa im dost prisposobili...tak je to u nas aj s rezimom- nikdy sme ziadny nemali a odkedy sme sa prestali snazit ho zaviest zijeme vyrazne veselsie 😉 riad sa iba srdieckom 😉

barunka
16. feb 2008

sue, tak čo sa týka 24 hodín s dieťaťom, myslím, že sa ti k tomu môžem perfektne vyjadriť. Manžel odchádza z domu o 5,30 vracia sa 19,30 kedy už Simi kúpem, v noci k nej nevstane (niežeby nechcel, ale stačí ak raz zaspí a už ho viac nič nezobudí)
So Simi som celé dni sama, nepomôže nik, zbytočne budem jančiť ako besná, nič s tým nenarobím. Niekedy som zrelá do blázinca, ale pomôcť si nepomôžem. Dá sa to zvládnuť, s varením mám síce problémy, ale dá sa. Všetko sa dá, len treba chcieť a nebrať to ako povinnosť...

cat
autor
16. feb 2008

ahojte, to je zas pocasie..tak tu fuka ze neviem ci vobec pojdeme von a mohli by sme lebo konecne mi dnes neni zle..

Sue, macko je este prilis malinky, ani ja som Tomika nenechavala sameho, radsej som ho picla do lehatka aby ma videl, aby neplakal, neboj, neskor sa to aj same upravi, ze sa nauci zabavit sam, atd..a reci druhych..toho sme si "uzili" asi kazda 😀
Jo, nezabudni na mna s tou zavinovackou.. 😎

tilly
16. feb 2008

von sa asi dnes moc nebude dať ísť, sme boli doobeda tu v meste, hrúza, akurát sa spustila taká metelica, hrúza, ale nakúpili sme a sme spokojní, som malému nechtiac šlapla do fúrika, tak sme museli kúpiť druhý a už sme kúpili aj včielku maju a tak

ozaj, neviem, či to niekto sledujete, ale koľko vyšlo vydaní včielky maji v pravde? neviete niekto? dnes som skúsila aj pepka námorníka, som zvedavá, či to bude mať u nás ohlas, nessovci fungovali tak týždeň, ale včielka maja je super

snilko7
16. feb 2008

tilly ja už druhý týžden pozerám doma Caspera...a to denne aj tri krát 😝

cat
autor
16. feb 2008

tilly, Vcielka Maja zatial vysli 3 dvd, ja to sledujem ako malokto 😀

Tomikovi sa teraz paci ten serial Materske znamienko co chodi sobotu 8h na Stv a uz sa od 6.3. tesime na SAFARI!!!!

tilly
16. feb 2008

cat, uf, takže máme všetky, keby nám nejaké dvd ušlo, to by bolo hroznééé 😀

sobota, 8 h, to ešte spíme 😀 , teda ja ešte spím, v tom čase mi domčo skáče po hlave, ale ja ešte nevnímam 😀 to už automaticky zapínam minimax...

snilko, casper? ale taký kreslený, alebo ten hraný?

snilko7
16. feb 2008

ten kreslený co bol v novom čase..už ho vieme naspamäť, dokonca aj Kika už reaguje na zvučku 😀

cat
autor
16. feb 2008

no aj u nas by to bolo hroznee 😀
a vstavat musim, hned po M. znamienku davaju Pa a Pi na Stv2 😀

tilly
16. feb 2008

jaaaaj, viem, raz som ho držala v ruke, ale včielka maja bola istejšia, domčo je strašný bojko, tak neviem, čo by pri casperovi robil, okrem toho jeden pes tu sa volá casper, tak neviem, či by pochopil...

teraz sme mali takú oslavu a bol tam jeden dominik, už má cca. 30 rokov a domčo stále nevedel pochopiť, že aj on je dominik,

tilly
16. feb 2008

no, ide mi seriál a v ňom chlapisko
kuk
www.walternudo.it 😀