Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

certica
13. mar 2008

he he,raz dva tri aj ja pouzivam 😀 , vacsinou som to zvykla pri obliekani. teraz ma uz viki predbehne,ked zacnem raz... tak on: " dva, tri... nejdem!" 😀

verulka
13. mar 2008

certica, co nemozes spat? 😀 ci uz trenujes nevyspatost?
Druha vec je ze oznamim, za 5 minut ideme (alebo sa striedate pri PC a pod) a apotom oznamim, ze uz 5min preslo a oni bez problemov splnia pokyn...totiz zistili, ze ak nie, tak nabuduce ziadnych 5minut nebude...vdaka bohu, este nejaky ten cas som sefom ja 😎

ena
13. mar 2008

verulka: ides mrk na burzu? Zas ma byt na Mamateyovej, tuism 29teho.. to , ked si sa poytala, ze kedy sa vidime ;)

tilly
13. mar 2008

verulka, ty máš úžasne vychované deti, že ťa takto poslúchajú, to môžem len snívať, my sa naťahujeme strašne dlho vždy

kala
13. mar 2008

ahojte mám 2 ročnú dcérku ktorej teraz zistili nábeh na cukrovku terajšie hodnoty má 5,9 chcem sa poinformovať a hlavne získať nové info o tomto dakujem

kattum
13. mar 2008

Kala, to mi je luto, snad sa to spravi a je to ten lepsi druh cukrovky. Vobec nic o tom neviem, snad ti ine baby poradia.
Vychova je narocna a to mame len dvojrocne ratolesti, co bude v 15tich??? Usiel mi v obchode, odmietol ist so mnou do vytahu, sadol si na zem a nic, ja s druhym vrestiacim dietatom vo vytahu, nad nami nervozny sused, co chcel tieiz vytah, doma obehal cely byt v piekovych topankach, odmietol sa vyzut,... dnes som sa tolkokrat vytocila, po zadku u nas absolutne nezabera, iba sa potom hnevam na seba. Uz ani lakanie na cokoladu dnes nepomohlo. Uz som taka unavena a znechutena a ked si predstavim, ze budem doma este tri roky... dnes mam peknu depku, ale to je aj nevyspatie, dnes to na mna dolahlo. Nastasie si Brunka zajtra berie svokra na 3 dni a oddychnem si. Prislo to v pravu chvilu.

barunka
13. mar 2008

Kala Miška má nábeh na cukrovku? Mrzí ma to... Ja ale inak neporadím, cukrovku majú teraz len moji svokrovci a žeby ich to nejako extra trápilo sa nedá povedať. Akurát prestali jesť sladkosti a merajú si hladinu cukru a chodia raz za čas na kontrolu...
inak je mi na houby z toho, že už aj takéto malilinkaté deti majú samé choroby. Ja už ani nemôžem pozerať správy alebo čítať noviny, lebo všade píšu o nejakom bábetku, čo má rakovinu, nemá očká a podobné veci a potom len chodím a sledujem krpca či jej nič nie je...

A čo sa výchovy týka, tak mi sa so Simi tiež handrkujeme ako staré baby na trhu, ale väčšinou keď ma už nahnevá, stačí zvýšiť hlas a ona sklopí uši a väčšinou urobí čo jej vravím. Len škoda, že tie uši sklopí len predo mnou, pred nikým iným to decko nemá rešpekt, nikoho sa nebojí a bráni si svoje práva ako nejaká gorila. Už veľakrát sa pochytila aj so staršími deťmi len preto, lebo jej chceli vziať niečo, čo je jej alebo si na ňu dovoľovali (na mňa začala vrieskať o pomoc až vtedy, keď sa tie druhé deti uchyľujú k násilnostiam, lebo Simi vie, že sa nesmie biť, kopať, kúsať ani sácať )

tilly
13. mar 2008

ja mám tiež pocit, že len kričím, ak nezakričím, tak neposlúchne, všetko stále opakovať a to s tými pieskovými topánkami... tak to musím stále na domča kričať, aby mi nebehal po baráku v topánkach... a to ešte nemám druhé dieťa, našťastie, ak sa náááhodou aj to druhé zadarí, s čím už ani nerátam, tak už bude domčo škôlkar, tak to bude trošku jednoduchšie v tom, že bude aspoň pol dňa v škôlke...

kattum, oddýchni si 😉

kala, to je strašné, o cukrovke nič neviem, tiež som bola minulý týždeň na testoch, ale nestihla som si ísť pre výsledky...

kattum
13. mar 2008

babule, co cakate druhe mimi, kuk sem, ako jazdit s kocikom sa dvoma detmi:
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=296715
www.revelo.co.uk

cat
autor
13. mar 2008

kattum, ja uz by som tomiho niekam sadla jedine ak by som mu polamala nohy 😀 kocik sme zrusili uplne uz na jesen..uz ta presla depka?

certica
13. mar 2008

kattum, to je normalka. ja sa uz teraz chystam, ze nejake tie depky pridu.... teda nie ze by som dopredu negativne myslela, ale som realista, viem si niektore tie situacie, ktore zakonite nastanu aspon zo zaciatku, zivo predstavit, no a kedze sa uz trochu poznam, tak cakam aj tazke chvile... ono sa na to uplne pripravit neda, ale zas blbe chvilky su na to, aby ich vystriedali tie prijemne no nie? 😉

snilko7
13. mar 2008

ahojte....no veru, tie depky zo začiatku neobišli ani mňa 😝 a náš Paťko tomu ešte napomáhal, našťastie teraz je z neho už vzorný braček, aj keď občas Kiku zaťahá za vlásky 😀

kattum
13. mar 2008

presne tak, uz je dobre, teraz je taky zlaty, hrame sa na zvieratka a cvicime a mna to dojima, ze som na neho kricala ) no hormony, sestonedelie, funguje to naplno) Risko si spinka, parada...

ena
13. mar 2008

cat: my sme v sobotu po dlhom case vytiahli golface, lebo som isla na nakup, len ja a Filip a on normalne chcel sediet v kociku.. opat to pre neho bolo nove;)

kattum: Filip je uz ochotny na kiddy boarde aj stat, nielen sediet.. inak, ja na kociku uplne vytiahnem rucku a on je medzi vanickou a ruckou.. skusala si dat Bruna aj tak na skejtik? Potom by uz mohol stat rovno a nemusel by byt nakloneny... Sice, trocha mu zavadzia potom brzda kocika za hlavou, ale Filipovi to asi nejako velmi nevadi...

Inak, pri druhom bejby ratajte s tym, ze viacej roboty bude okolo toho starsieho ako okolo babatka 🙂

snilko7
13. mar 2008

ena naprosto s tebou súhlasím..fakt mám omnoho viacej práce s Paťkom ako s Kikou...len som zvedavá, čo ma čaká keď naša Kika začne liezť..si budem musieť dokúpiť ďalší pár očí 😅

ena
13. mar 2008

kattum: u nas je naopak, Boli sme cez obed u dr. takze filip nespal a potom sme mali navstevu.. no a teraz o 6tej zalomil na kobervi pri hrackach.. takze u nas bude vecer veselo.. a babatko nase bdele tu teraz hompalam v lehatku 🙂

tilly
13. mar 2008

moje dieťa je jablko!!! 😀 neveríííím...

baby, takže sa do toho druhého dieťaťa ani nemám púšťať? 😀

snilko7
13. mar 2008

tilly len s chuťou do toho 😀 😀

tilly
13. mar 2008

😀 keď to tu tak čítam...

snilko7
13. mar 2008

nečítaj 😉 ale nie, neni to až také strašné s dvoma deťmi...hovorím teda za seba...je pravda že sú dni, kedy by som sa najradšej odstrelila, ale potom to zasa prehrmí a je pohodička 😅

tilly
13. mar 2008

no, veď uvidíme, šak sa nám aj tak už rok nedarí, tak sa možno už nezadarí

certica
13. mar 2008

caute, nejak to tu zije! 😀
tilly,moj teraz tiez fici na jablkach a co je novinka, nemusim mu ho supat, co ma mimoriadne tesi 😎
snilko, patka davas az od sept. do skolky? ja sa toho desim, ale nepodarilo sa mi ho teraz umiestnit tu u nas, tak snad neskoncim v blazinci 😅

snilko7
13. mar 2008

prečo by sa nezadarilo...len na to chvíľku nemysli a uvidíš že sa podarí...aj nám sa Paťko zadaril, ked sme sa prestali snažiť a začali sme vybavovať stavebné povolenie

certica
13. mar 2008

inac skoda tilly, ze si dnes nebola. aspon si vybavila kseft?

snilko7
13. mar 2008

ahoj certica...no už je zapísaný, takže pôjde...len dúfam že dovtedy "neosprostie" a nezačne sa pocikávať

tilly
13. mar 2008

certi, ja viem, je mi to ľúto, tešila som sa, ale aspoň som vybavila, čo bolo treba, nejako mám veľa roboty a strašnú nechuť robiť... 😝 okrem toho sa budeme sťahovať, no aspoň ma to donúti povyhadzovať zbytočné papiere a veci, no ale hrúza, úplne sa mi nechce, ale predstava novej budovy s pohodičkovým parkovaním a lepším prístupom ma drží nad vodou 😀

snilko7
13. mar 2008

certica u vás sa dalo aj teraz dať do škôlky, lebo u nás až od septembra...ja by som ho totiž šupla už aj dnes 😉 nech je medzi deťmi

certica
13. mar 2008

tilly, a kam sa zas stahujete? 😕 😀
snilko, no zobrali, keby nemali plny stav. on ma skolku vybavenu od februara, lenze mam to od ruky, sice pri nasich (asi 9km odtialto), lenze teraz, ked zostavam na dalsej MD je mi to naprd

tilly
13. mar 2008

kanceláriu sťahujeme 😉 😀 z domu nás nikto nedostane 😀

s tými škôlkami je to des bes, ja neviem, či sa nám podarí aj od toho septembra, ak nie, tak zostane u tejto našej opatrovateľky, len už by som chcela, aby chodil do normálnej škôlky, tak možno ho dostanem do hamuliakova alebo kvetoslavova, ale keď majú všade plnooo ☹

barunka
13. mar 2008

no ja teda druhé decko nechcem, to by ma musel Roli niečím tresnúť po gebuli a tak splodiť dieťa, inak to nepôjde. Ja si radšej počkám, či niekedy tomuto krpcovi mozog začne fungovať ako má a potom bude druhé bejby...

snilko, ja simi do škôlky od septembra nedám, dnes mi povedala jedna pani, že cez obed deti musia ticho ležať v posteli, lebo že jej sa už dcéra raz doma sťažovala, že učiteľka na ňu nadávala a kričala, keď nechcela spať. A aby simi ticho ležala museli by jej do úst napchať ponožky, prelepiť páskou a reťazami ju tam pripútať...
a ešte mi dlžíš ten quelle katalog.. 😀 😀 😀