Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

aktak
15. aug 2008

normalny uzol, ako mas na retiazke, keby bol zatiahnuty, prestali by prudit ziviny a do par minut babetko umrie 😔

bzuco
16. aug 2008

ahojte...nesiem super správičku od geegee

Dnes rano o 4:00 sa narodil Tomasko, 50cm, 3700g, ostatne porozprava Gabika

cat
autor
16. aug 2008

vdaka bzuco za spravu,
geegee,gratulujeme a vela zdravia babatku 🙂

sylvie
16. aug 2008

ahojte,
geegee, gratulujeme.. 🙂

aktak, tak ako zvladas 2 deticky? Adelka pekne spinka?

cat, vydrz!! uz to mas za par.. 😉

aktak
16. aug 2008

geegee aj my gratulujeme 😉
sylvie no manzel ma dovolenku, takze je to tazka pohoda zatial, uvidime co bude ked na nich budem sama 😀 ale verim ze to zvladneme, len musim adamka ustrazit lebo sa chce na malu stale vrhnut a objimat ju a tahat za rucicky 😅 🙂

ena
16. aug 2008

geegee: gratulujeme 🙂

verulka
16. aug 2008

gee, super gratulujem 😵

tilly
17. aug 2008

geegee gratulujem 😉

emjee
18. aug 2008

geegee gratulujeme 🙂

skusene poradte - kedy sa vam zacal vyduvat pupok, lebo mne sa zda, ze zachvilu mi vylezie von 😅

verulka
18. aug 2008

emjee, klido moze 😉 to je ako vsetko- indi vindi 😉

emjee
18. aug 2008

no parada 😝

tilly
18. aug 2008

emjee, to je jeden z príznakov tehu 😀 ja som mala tiež vonku pupok, ale napr. silvinka tuším, že nie, pamätám si, že sme sa na tom vtedy smiali... silvi ako to bolo? nepamätáš???

a jedna kamoška zistila, že je tehu tak, že jej vyšiel von pupok... ešte ani nemala meškanie, zrazu len ráno kuk do zrkadla a skoro odpadla... 😀

emjee
20. aug 2008

vsetky tu uz rodite? ste zmlkli na dva dni

barunka
21. aug 2008

emjee 😀 😀 minimálne ja nie 🙂

my sme dnes boli so Simi v zoo. Nohy ma ukrutne boli a akoby to nestačilo, tak sme potom museli absolvovať aj nájazd na obchody, lebo si tam na niečom odtrhla kus podrážky zo sandálky 😖 tak tam som potom krv potila 🙄
dieťa sa povozilo na koníkovi a teraz sa vôbec nechystá do postieľky, len sa pokúša osedlať tatka. 😀 😀

tilly
22. aug 2008

je tu nejako mĺkvo 😀

barunka
22. aug 2008

no a dnes sme mali pohovor v škôlke... dojem dobrý, realitu uvidíme 😀 😀 len sa pani učiteľka nestačila čudovať, kam všade Simi vylezie, ale že podľa odhadu s adaptáciou problém nejaký extra veľký mať nebudeme 😀 😀

tilly
22. aug 2008

barun a v tej škôlke u vás? v ulanoch? alebo ste vybrali nakoniec inú?

babulka
22. aug 2008

Emjee, ani ja nie 😀
Barun, idete od septembra do skolky? Aj Matik ide, sice on uz chodil do jasliciek, co su v areali tej nasej skolky v BA, ale tiez neviem, co a ako bude, mal ist az od januara, ale sudruzky v jasliach povedali, ze ked uz je odplienkovny, rozprava ako Palacky, tak ma ist uz od septembra.......

barunka
22. aug 2008

tilly, no v tej u nás, trošku to tam asi pomenili... Ale ešte dve máme v zálohe, keby niečo 🙂

babulka, ideme, ale ako bude neviem. Ja mám z toho žalúdočné vredy a neviem si toho nášho drobca predstaviť, ako to tam bude zvládať...

babulka
22. aug 2008

Neboj, bude to zvladat ovela lepsie ako ty 😀 so ta potesila asi.... ale nie, vazne, asi budes prekvapena, aka bude poslusna, dobra, neviem co este.......najlepsie dievcatko na svete. Matik to iste - doma sto certov, v jaslickach anjelik 🙂 Myslim, ze pre take aktivyne tvory, ako su nase deti, su skolky a kolektivne zariadenia vykupenim pred vlastnymi matkami 😵

barunka
22. aug 2008

my tu práve maturujeme, ako to vyriešime s vyberaním Simi zo škôlky, lebo sú len do 16-tej a aby som to stíhala, musela by som vlastniť stíhačku. 😖 😖
babulka, presne to isté my vraveli aj v škôlke. že najhoršie to zvládajú mamičky 😀 😀 😀

babulka
22. aug 2008

Fuha, tak to si neviem predstavit...u nas je to do 17,30, maju este kruzky, tusim od 15,30. Ale o stvrtej, to je fakt skoro. A neda sa dohodnut za nejaky poplatok, aby zostali dlhsie? Ci su lenive, alebo by pytali 500 na hodinu? Lebo u nas v jaslickach boli do 17tej a dalo sa dohodnut, ak rodicia nestihali, aj na dlhsi cas, tusim sa platila 100 na hodinu.

barunka
23. aug 2008

babulka, oni vraj veľmi ochotní nie sú. Ale zasa hneď v prvý týždeň tam bude rodičovské, tak sa skúsim popýtať, lebo ak sú tam max len do 16-tej tak ako vravela, tak potom to nestíha nikto. Ani svokra ktorá sa ponúkla, že by mohla vyberať Simi zo škôlky... Veď ak by nás tam bolo len 5 takých, čo to nestíha na štvrtú a každý by dal napríklad po tej stovke, tak by si za hodinku zarobila 500 Sk a to si myslím, že už je dosť slušné...

sylvie
24. aug 2008

barunka, babulka, tiez mam z toho nervozitu.. Ejko ide tiez od septembra do skolky.. tiez sa bojim ako to tams nim zvladnu.. doma je hlavne poslednu dobu strasne neposlusny a vzdorovity.. a vsetko je jeho.. este aj na obalku casopisu povie ze "moja teta".. bojim sa aj toho, aby nerobil zle ostatnym detom a nebral im hracky..
boli sme tam pozriet tento tyzden. vyzeralo to tam asi ako som cakala, ani horsie ani lepsie.. Ejkovi sa tam velmi pacilo, pekne sa tam hral, az som ho musela nasilim odtial zobrat, reval ako tur.. 😉 len aby to bolo tak aj ked tam nebudem ja..

barun, to je dobry napad sa poskladat, 5 mamiciek by sa mohlo najst a za 500 Sk by snad boli ochotne, ved to maju 250 Sk na hodinu, o takom zarobku mozu v nasom skolstve len snivat.. drzim palce..
nasa skolka je nastastie do 17:00, co som dost prekvapena, ale zaroven rada..

my sme dostali aj taky papier, ze ako sme ochotni pomoct skolke.. je tam na vyber z roznych moznosti, ako kosenie travy, rozne opravy, upratovanie, kopirovanie, dodavka materialu, vecny dar, financny dar.. atd.. neviem ci je to povinne, skor asi nie.. ale asi by bolo dobre niecim prispiet, lebo potom by sa na nas asi divne pozerali, keby sme neprispeli.. urcite 2% dani im pojdu a este nieco vymyslime, nech su spokojni..
Dostali ste nieco take aj vy?

barunka
24. aug 2008

sylvie, nedostali, ja som sa len pýtala na ovocie a hygienické potreby a povedali, Že podľa možností oni majú a kupujú. že nikoho nenútia niečo dávať, ale ak raz za čas prinesieme obrúsky, toaletný papier alebo ovocie, čajíky, sirup, tak budú len a len radi...

geegee
24. aug 2008

Ahojte, tak sme uz styria, zatial je to o hubu 😀 Maly sa strasne rozjedol, nestiha mi mliecko zatial, tak sem-tam davame Sunar.

V porodnici som vsetkych postavila do pozoru. Po mojich piatkovych smiesnych bolestiach som sa vecer rozhodla, ze do porodnice este nejdem - bolesti neboli ani silne, ani pravidelne. O 02:57 som si myslela, ze ma maly stasne nizko kopol, ale ono to praskla voda 😀 Tak svihom do nemocky. Hned som kricala, ze prvy porod bol do hodiny od odtecenia vody a ze mam streptokoka, ze potrebujem Penicilin. Tam mi dali 20 minut pasy, mna uz prehynalo na posteli od bolesti, doktor este ani nevedel, ze som tam. Potom prisla sestricka, ze ci mam bolesti, ze pasy nic extra nezachytili 😀 Tak konecne zavolali doktora, zdvihli ma z postele, ze na kozu vysetrit, a akonahle som sa postavila, prisla kontrakcia a maly sa tlacil uz von 😀 Sestricka poplach, rychlo este raz volala doktora, ja som musela doslova pobehnut na salu a lahnut si. Sestricka pozrela medzi nohy a ze: "No tu sa rodi" Tak som si pomyslela, reku, sak to tvrdim uz hodinu 😀 Doktor dobehol, rozospaty, nevedel najst ani rukavice 😀 No a teda samotny porod bol zalezitost na 5 minut 🙂 Takze super 🙂

tilly
24. aug 2008

geegee, no pôrod ako z filmu 😀 super 😀 😀 😀 😀

inak, baby, s tými škôlkami je to fakt des, tá naša je otvorená 6.30 - 16.30... chúďa dieťa, čo je tam od 6.30... my budeme radi, ak stihneme na 8.00... a neviem, či to budem stíhať na 16.30, ale nejako to poriešime, našťastie susedy budú chodiť tiež pre deti, takže keď bude najhoršie, tak domča zoberie suseda... ale muž by mal byť v okolí, takže by to mohol stihnúť, ak ja nebudem stíhať...

ja sa taaak teším, ešte týždeň a potom v pondelok chceme ísť na výlet a v utorok do škôlkýýýýýýýýý

ale to rýchlo ubehlo, že? už sú takí veľkí, že idú do škôlky, hrúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúza

emjee
24. aug 2008

geegee 😀

tilly ja s brachom sme chodili do skolky na 6.00 😀 do vnutra nas pustala vzdy upratovacka, ucky chodili az neskor 😀

geegee
24. aug 2008

ako z filmu...a to nas cestou do porodnice este zastavili policajti 😀 Tak muz len zakrical, ze rodime a isli sme dalej. A zasival ma doktor, ktory si zabudol okuliare, tak mu potom na par poslednych stehov pozicala sestricka svoje 🙄

sylvie
24. aug 2008

geegee, super porod.. chapem, ze ti v tych chvilach nebolo vsetko jedno, ale aspon si to mala rychlo za sebou.. 🙂

jejda, emjee, tilly, vy ste tehulky!? gratulujem! 🙂

nasa skolka je otovrena od 6:00 do 17:00,normalne nechapem, ze zrovna tu to tak funguje.. lebo tu ked pridem na postu alebo do obchodu 10 minut pred zaverecnou, tak uz predavacky kricia, ze je zatvorene.. 😠