Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

cat
autor
14. jan 2009

ja som to minule zacala citat,ale nemohla som pokracovat..
No, ale musim uz ist, bicykel ma vola 😎 papa.

babulka
14. jan 2009

Sue, ja to citam od zaciatku,je mi hrozne pri pomysleni, ake to je krute voci Ani a jej rodine a malinkemu. Neviem si to predstavit....ale zas na druhej strane, ked si na to spoemeniem, uvedomujem si, ake su moje "starosti" s Matikom nicotne nic proti takemuto niecomu... 😢

sue
14. jan 2009

Babuli, ja to tiež čítam od začiatku ☹ 😢

verulka
14. jan 2009

o co je rec? aka tema..ja necitam nic, co sa ma akosi netyka..a ani to co hcem, nestiham...
teda cat, ze 1,5kg 😕 wow..inak to mas na 2mes? kurnik, skodaze je to tak daleko..lebo to cestovanie je neunosne, kedze muz dojde najskor o 5tej a potom aby som sla do race cez spicku, cvicit a potom domov..kedze krpca musim ukladat ja, tak to do 7mej akosi nestiham 😝

zebricka
14. jan 2009

Ja tiez nepoznam odpovede na Stare vrazdy, ale podla datumu registracie nou som.... 😀

A nebyt dnesnej tamojsej diskusie, tak ani neviem, ze sem este chodia stare partacky zo svadby... 😉

zebricka
14. jan 2009

Co je to HIE? Ja tiez necitam, tak priblizte...

megg
15. jan 2009

ahojte,tak ja som sa bola pytat na skolku u nas v dedine, no teda, ze vraj az v marci davaju prihlasky. Vraj mam kontaktovat riaditelku, ze ona s tym jedine robi a ze jej mam zavolat. No len netusim kedy, kedze pani riaditelka je tam tak max 1 hod. denne ☹ Poraziii ma.

tilly
15. jan 2009

megg, vystriehni si riaditeľku, učiteľky sa do týchto vecí moc montovať nechcú, najlepšie je pokecať si rovno s ňou a nech ti povie na rovinu, či vás zoberú alebo nie... ale ak máš TP u vás v dedine a pracuješ a poponáhľaš sa s prihláškou, tak vás zoberú, najlepšie je začať s témou sponzorských príspevkov a už fičíš, my sme to takto urobili minulý rok, sme sa nenápadne opýtali na sponzoring a na 2% a boli sme na 8 a 9 mieste (dávali sme tam s kamoškou deti)... 😀

čo je to HIE?

babulka
15. jan 2009

Zebricka 🙂 pamatam tvoju foto z MS v takom niecom pruzkovanom 😀 a este utekajuca nevesta 😀

HIE je v "babatkach", zacalo to temou "poskozeni mozecku nedostatkem kysliku", pribeh aninam je hned na prvej strane, je to hrozne citanie. Ked jej zomrel syncek, zalozila temu "HIE 3 stupna, smrt dietata....". Je mi to velmi, velmi, velmi luto.

2% su vyborny napad 🙂

tilly
15. jan 2009

hrozné 😔

certica
15. jan 2009

ahojte baby, ja len narychlo...
dik za info, vo volnej disk. je to podla mna ok

ohladom skolky...vidim, ze sa bavite... my sme to tiez riesili 2% z dani 😉 a co som sa potom dozvedela, tak sme neboli zdaleka jedini 😅 . teraz mam vikiho ale aj tak od novembra doma, nastupi az na jar, lebo mi vsetko schytaval a martin a odsavacka nonstop na programe + stafylokoky a pod.

certica
15. jan 2009

inak rano sme boli na odbere krvi s martanom, chudacik a nic z toho, mu napichali obidve ruky a aj tak ziadna zilka, nic viditelne, takze skusila lekarka aspon naslepo. budeme musiet ist na kramare, ale teda neviem, ci tam nieco uvidia. uz mu kukala aj na hlavicke, zapastia a nikde nic, len tukove vankuse.

no a ja, kedze som koli nemu nutene na diete, tak chudnem. cize opat, vsetko zle je na nieco dobre 😀

kattum
15. jan 2009

certi, nech su deticky rychlo zdrave!

certica
15. jan 2009

kattum dik, oni su teraz zdravi /klop/ asi 2 mesiace, len martin sa po celom tele total vyhadzal min. tyzden, ale uz je ok. dokonca som mu ani nedala kortikoid. mast a krasne mu to zmizlo, tak som rada, ze som sa neunahlila. inac dost mozne, ze (ak nie moja strava, asi viac kakaa), tak to mohol byt vraj banan - je to nejaka skriz. alergia na ovocie, ze "latexova" a tam je banan na 1.mieste, nejak 40%. to som bola dost prekvapena

sranda
15. jan 2009

ešte k tým škôlkam... u nás je to úplná parádička, tu v DNV sú 3 škôlky z toho 2 pod jednou riaditeľkou otvorili tento šk. rok 4 prvé triedy, teda ročník 2005/2006. S riaditeľkou sme pochodili 3 triedy, kedže v jednej bolo plno, aby som si vybrala, ale to asi nerobí z každým rodičom, asi sme si padli do oka. Dala som v prvom rade na učiteľky, keďže v jednej vyzerali akoby roznášali strážne veže, mastné vlasy...., v ďalšej prsia von a reťaze ako sado-maso.... A také že veď som na MD s mladším dieťaťom, tak našo staršiemu škôlka tu neexistuje....čo sú to za nápady ako za socíka. To by som hneď vysvetlila s riaditeľkou. Ja som spokojná, Petra má výborné učiteľky, je tam šťastná.

toto vrece je o.k., minule ma tiež napadlo, že čo hľadáme v bábätkách,
cat, mix vrážd s V/N si neviem prestaviť, naša téma je takmer kultová, ešte som ťa chcela poprosiť do IP tú delenú stravu, nemusíš dopodrobna, len tak zhruba, keďže ja som ten typ že priberiem aj z vody a u mňa platí nežrať a to dokážem len za prítomnosti stresu a nervov....teraz je pohodka, takže hlad volá. vopred ďakujem.

megg, tilly ti dobre radí, najlepšie je si ju vystriehnuť, trošku jej pochlácholiť a je to. Ja mám tiež za sebou tortúru, najprv si zavolaj a dohodni si s ňou termín v škôlke.

tilly
15. jan 2009

ja s tým tiež nesúhlasím, že ak je matka na MD, tak staršie dieťa nemá ísť do škôlky, veď to dieťa tú škôlku potrebuje, to nie je o odložení dieťaťa niekam, to je o učení, hraní a pod...

tie 2% ponúka asi dosť rodičov... my sme to teraz vybavovali pre našu škôlku, keďže sme s kamoškou s školskej rade 😀

kattum
15. jan 2009

Veru veru, trosku sa zalisat a ukazat ze skolka vasim dietatom ziska, ponuknut pomoc pri vybaveni divadla, exkurzie, vyletu, kruzku, anglictiny, psychologa, logopeda, materialu na rucne prace, papiere, rekontrukcia priestorov, doprava na vylety, hygienicke potreby, pitny rezim, sponzorstvo ..... A tie dane su super napad. Je to smutne, ze to takto funguje, no skolky nemaju peniaze a perspektivny aktivny rodic je pre ne sanca. ( U nas asi zabralo, ze sme architekti, ja som pri prvom stretnuti riaditelke navrhovala, ako by sa dal zmenit vstup do skolky )

tilly
15. jan 2009

u nás sa učiteľka veľmi potešila za balík papierov... hrúza... a predsedníčka školskej rady vyzývala rodičov, aby doniesli šmiraky... použité papiere, na ktoré sa dá ešte z druhej strany kresliť..., otras... u nás sú ale dosť nevšímavý rodičia, keď som hovorila, že 500 Sk príspevok na rok je málo, tak ma skoro zabili... uzavreli sme to s tým, že 500 je minimum a kto chce, dá viac, dali sme len my s kamoškou viac... otras, skrblíci, hlavne, že poniektorí vozia decká na Range roveroch a medveďoch... viem, že niektorí nemajú na rozhadzovanie, ale niektorí by mohli prispieť... čakám, koľko sa vyzbiera na tie 2%...

sranda
15. jan 2009

tilly........nepomýlila si sa náhodou 🙂 😉 ?
.....že ak je matka na MD, tak staršie dieťa nemá ísť do škôlky, veď to dieťa tú škôlku potrebuje........
.....že ak je matka na MD, tak staršie dieťa má ísť do škôlky, veď to dieťa tú škôlku potrebuje........

sranda
15. jan 2009

u nás je príspevok zrpš 1000-1500 sk polročne. tiež čakám na zoznam, čo máme priniesť, ale ja rada, nemám s tým problém. V stredu majú ovocný deň, tak môj muž nakúpil pomaly pre celú triedu. Hovorím no dobre, veď je to prvý krát.....

mercy
15. jan 2009

Ja chcem navrhnúť nejakú publicitu, myslím, že ja s ľuďmi jednať viem, skúsim, čo sa dá🙂

tilly
15. jan 2009

sranda, nesúhlasím s názorom, že ak je matka na MD, staršie dieťa nevezmú do škôlky. Aj keď má dieťa matku doma, dieťa škôlku potrebuje, je jedno, či je matka doma alebo nie...

megg
15. jan 2009

Mercy chces dat drobca do CHG -Cierna voda?

Inak ja teraz platim tak "nekrestanske" prachy, ze im kludne kupim za to aj farebnu tlaciaren, plus novy nabytok 🙂) xixi 😀

sranda
15. jan 2009

tilly, no jasné, ani ja s tým nesúhlasím.....máš pravdu.

megg
15. jan 2009

Tilly, suhlasim s Tebou. No mne sa to zda cele tak protivne, chces dat dieta do kolektivu...statneho...a same prekazky. Nepoviem, ze ide o nejaku absolutne super kvalitnu zakladnu skolu, kde je natresk, ale obyc skolky a vsetci sa tvaria ako keby si po nich chcel nieco nemozne.....Ale ked sa rodia deti, to su radi ....nerozumiem tomuto statu 😒

tilly
15. jan 2009

srandi, hlavne, že sme sa pochopili 😀

ja som na to tiež išla tak, že pred štátnou škôlkou som platila za opatrovanie, takže nejaká korunka štátnej škôlke navyše nás nezabije...

inak platíme 10 €/mesačne + stravu ...

sranda
15. jan 2009

tilly, no super, už som sa zľakla že píšem ako maďar. U nás sa platí 12,24 školné/mesiac a 17,33 stravné na poldňa/mesiac, lebo malá je len do 12.
megg, áno máš pravdu, celé je to postavenéna hlavu, ale bohužiaľ taká je dnes doba a je len na tvojej šikovnosti ako zabojuješ o miesto pre svoje dieťa.

zebricka
15. jan 2009

Babulka, precitala som si prvu stranu, ja tapa som aj link s fotkami otvorila..... mozno raz, mozno raz niekedy budem schopna to precitat cele..... ale teraz urcite nie..... a ak sa k tomu nedostanem nikdy, aj tak dobre.... strasna bolest....

cat
autor
15. jan 2009

sranda, napisem ti vecer, uz sa mi Simi budi.
Ja som dnes happy, Simca sa otocila, sice len z bruska na chrbatik,ale tolko skusala az je to vyslo. A potom ked lezala podopreta vankusom, naraz si len schmatla dupky na brusku, zaprela sa a skoro sa posadila 😲 ale to este nesmie..no vyzera,ze bude sikovnejsia ako Tom 😎
Tak ja sa tiez pokusim opytat v skolke, ci by daco nepotrebovali..ach jaj,je to hruza..

sranda
15. jan 2009

jeeej ďakujem, už sa teším. blahoželáme Simonke k takému pokroku, to sú veľké veci, keď sa také niečo podarí.