Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

emjee
18. jan 2009

verul diky 😉
sue uvidime, mozno aj my casom prejdeme na manducu
bihan si pis, ze som prava konikarka 😀

tilly
18. jan 2009

ozaj, domčo má laryngitíííduuuu 😖 😢 strašné, sa desím tejto noci...

zebricka
18. jan 2009

Verulka, naco si to naberala? 😲 A maly chodi na nocnik, ci ako?

sue
18. jan 2009

Emjee, ja som len popísala svoje skúsenosti... vravím, v tomto som maxi obmedzenec 🤐 ale za látkovky hlasujem 😵 😵 😵 aj keď tu mnohé kočky nesúhlasia, po vlastnej skúsenosti viem, že to nezaberie o nič viac času ako jednorázovky, o peniazoch, energiách a podobne nehovoriac... časy keď maminy zanedbávali dítka preto, že vyvárali a žehlili plienky sú preč... keby som bola na MD, tak by som nepoužila jednorázovku asi len na výlete by sa použila...

verulka
18. jan 2009

zebri, no zajtra nesiem k dr. nech presne vieme, co ho skolilo, ono sa to dost sleduje..aj na ustav verejneho zdravotnictva to nesiem..hold poklad 😀
na nocnik ho davam kazde rano a krasne sa tam vytlaci 😉 ale z mojich skusenosti viem, ze to nema vplyv na oducenie od plienok..len sa mu podari vytlacit viac a hlavne si usterim plienku 😉 ale teraz, ked ho posadim na nocnik tak do par minut mam vodicku v nom 😖 az na 3x sa mi podarilo, aby sa mi tam nevycikal 😀 ale aspon viem, ze nie je dehydrovany..
Tilly, uff, mozeme si v noci posielat pozitivnu enrgiu..ja sa ani spat nechystam..totiz, ma tak vystipany zadok, ze je bez plienky 😅 takze bude 100x prezliekat periny a ja jeho..ale plienku mu da nemozem..no a latkovky su super, na jeho citlivcku prdelku ako stvorene 😉

babulka
18. jan 2009

Zebricka, na probiotika nie je nikdy neskoro.. 🙂 Rotavirus moze dostat aj dospely, ale je to tak, ako pises, ockaovanie ma vyznam pre uplne malicke babatka, neskor sa uz ani nedava. Dospely by si mal poradit s rotavirusom dobre. Ale moze to byt aj crevna chripka, najma ak su ine priznaky chripky, teplota, bolest celeho cloveka atd.

Veruli, aj Dophilus je fajn, aj Biopron, to je ako klasicke probiotikum najlepsie, lebo je davkovane presne kolko treba, ale pri hnackach je naj naj Nutrolin, lebo ma aj B vitaminy. A v lekarni predavaju taky zarobeny roztok od Hipp, vyzera to ako mrkvova stava a ma to vsetko mozne v sebe, tak vyskusaj aj to. jednak stahuje hnacku a jednak doplna mineraly a tekutiny.

No mna by teda na latkovky nenahovoril nik, nevidim v nich zmysel. Preco sa dobrovlne "serkat" s plienkami, prat, drhnut, ked su papierove vo vselijakych cenovych relaciach... a pre dieta, no neviem si predstavit byt v nejakej mokrej latke, predsa len ta jednorazovka ma nejaku absorpcnu schopnost... Nebudem tu rozpisovat a ekologii, kazdy nech sa k tomu postavi ako chce, ja separujem odpad, plasty, sklo, papier davam na recyklaciu papierenskym spolocnostiam, v robote ked sa da tlacim obojstranne aj na pouzite papiere, nevyhadzuejm potraviny, ale ktore sa daju, tak "zrecykluju" domace zvierata... ale holt na aute jazdit musim, a k jednorazovkam mam vyslovene kladny vztah. Minule som citala v akomsi casku o nejakych hyg. vlozkach, co sa daju prat, nejake bio hovadiny, tak sa mi obratil zaludok... 😝

sue
18. jan 2009

Babuli, našťastie že sú dnes už viaceré možnosti a každý si môže vybrať čo mu vyhovuje 🙂
Veruli, no u nás sa na nočníku vydrží sedieť ľubovoľne dlho, sem tam sa vyciká, ale inak nič... odkedy ho nemám 24hod/denne ja, tak sa mi to nedarí 😔

verulka
18. jan 2009

babuli, mna k im dohnal ron 😉 ritka zaaprena, nepomahalo nic az latka..uz som zvykla a da sa to..u mna neide o ekologiu- toje len bonus, ide skor o to, ze nemusim ani kremovat prdelku..no a ron hned oznami, ze cural- on necvrka, no cura ako chlap 😀 ale vlozky to nie..
a dik az tip, hned zajtra do dr idem do lerkarne po hipp roztok..bozinku, ja som si uz fakt odvykla 😝
iank teraz je tych crevnych pliag milion..len nechapem, ze ja zatim nic a ani ostatne deti..muz si odserkal noc z pia na sob 😀

babulka
18. jan 2009

Sue, presne tak, nech si kazdy vyberie co mu vyhovuje. 🙂

Veruli, mne by taka jedna crevna pliaga bodla, teda ze by som nezrala, ostatne sprievodne znaky by ani nemuseli byt, ale par kileciek dole.. 😀

verulka
18. jan 2009

babuli, aj ja som mu vavela, ze radsej ja ako on...jmu ani zhadzovat netreba..

kattum
18. jan 2009

Hura, uz mi obaja spia!
Pekne som vas precitala a aspon som sa vela dozvedela, ako je mozne bojovat s hnackami a grckanim, diky!
Hodila som par novych fotiek do svojich albumov.

sue
18. jan 2009

Veruli, presne tak... my máme zaparené odkedy sme na jednorázovkách... 😒 a tiež platilo to, že buď som videla že Maci ide cikať, alebo že cikal a hneď som ho prebalila... takže nebol v mokrom nikdy dlhšie ako 5-10min... ale zas je pravda, že každé deculo je iné. Macko bol veľmi pokojné dieťa (aj je 😀 ) takže bol čas sa venovať aktivitám tohto smeru... ťažko povedať, ako by som to riešila pri plačlivejšom bábätku... inak čo bolo pre mňa zaujímavé z tohto pohľadu bolo sledovať ako dlho vydržal suchý, keď som ho nosila. Ako úplné miminko vydržal aj 3 hodiny ... a až keď som ho zložila, tak cikal... predtým som si myslela, že musí cikať častejšie...
To zas mám za intelektuálske výlevy 🙄 😀

sranda
18. jan 2009

verul, Petra zacala hnackovat ako 7 mesacna, odvtedy hlasam nazor, radsej milion soplenia a prechladnuti ako jedna hnacka. Vtedy som sa najviac vytrapila, aj ked sa hovori,ze pri druhom dietati sa vsetko berie inak. Hnackovala 3 tyzdne, stabilizovala sa tyzden pred vianocami dokonca ani ten hipp roztok nechcela, dehydrovana nebola, ale zabrali banany rozmix. v stud. vode a potom som uvarila taku akoby omacku ryza+mrkva tak aby tam ostala ta ryzova stava a to malej poraaadno pomohlo sa zabetonovala, ale dalsi kamen urazu bolo vecerne mlieko, bebu sommusela na cas odstavit, tak som kupila tusim nemliecnu kasu sunarka a tu som rozrobila s vodou. to jej chvalapanubohu chutilo. myslim na teba, ja som prezivala galeje, bola to katastrofa. Tak skus kazde dieta je ine, vyskusaj, bodaj by to zabralo.

sranda
18. jan 2009

kattum, tam kde su ako 5 a 6 mesacni su takmer na nerozoznanie, by som povedalaj dvojcata ako vysite, som myslela ze to najprv robi to oblecko na tej 5 mesacnej foto, ale nie je to tak. Chutní chlapci naozaj.

verulka
18. jan 2009

srandi ,tu omacku varim zajtra..ale ja nemam sanc ustat to tak dlho 🤐 ved uz teraz skoro nespim a to je vikend...dufam, ze do par dni to prejde..najlepsie uz zajtra 😀 mne doteraz ani nejedol, lbeo vcera este k tomu aj vracal 😝
sue, tak ja nema ani opkojne babtko a ze suchy 3hod 😲 to ani teraz nehrozi..on je neskonale ustany...

zebricka
18. jan 2009

Verul, blba otazka, ale nemali sme s tym ist k lekarovi a tiez odniest vzorky, ked hovoris, ze sa to sleduje? 😲 😲

K tym plienkam, ja na to ani nemam nazor, ze latkove zatratit uplne, ale skratka naozaj v tom vidim len pranie navyse, proste jednorazovky nevymysleli zo srandy, tak sa priklanam k Babulke...
Urcite sa tu uz riesila aj bezplienkova komunikacna metoda, tak tomu som vobec neprisla nielen na chut, ale ani na zmysel, ale radsej sa v tom nepitvajme... 😉

babulka
18. jan 2009

Zebri, o bezplienkovej metode tu bola rec, davnejsie, a myslim, ze tu tomu nik okrem bezplienkujucich neprisiel na zmysel. Minule som citala kdesi na inej stranke o jednej mamicke, ktora bezplienkuje od 2 mesiacov, jej syn ma teraz 2,5 roka, a ona sa tam este chvalila, ze aky je sikovny, ze od 2 mesiacov je skoro bez plienky, len jej stale obcurava kade chodi, lebo si zvykol, ze od malilinka mohol volne curat. Tak Matus je klasicke plienkove Pampers-Huggies... dieta, a cikal vzdy len do plienky, nocnika, zachoda a nie po byte na koberec. Skoda reci. 😀

sue
18. jan 2009

Babulka, súhlas... všetky sme tu myslím inteligentné baby, ktoré máme prístup k informáciám každého druhu 🙂 ja si myslím, že v konečnom dôsledku decká v približne rovnakom čase pochopia, že cikajú a kakajú a treba sa pýtať a podobne... nie je dôvod aby sa niektoré bábo pýtalo skôr...

verulka
18. jan 2009

zebri, ja neviem..mozn de o to, ze je krpaty..mne to hned pediatricka nakazala..
ja, ja som sa dusovala, ze latkovky nikdy (pri ajke sme mali, lebo neboli prachy) ale ron to zmenil...satky a nosice? 0b, mala sm jednu klokanu a tu som nepozivala..jedine adka som si viazala doma k cecku plachtou 😀 on chcel furt jest..ani ma nenapadlo, ze moje dieta neude mat rado koci..noa vidis, pol roka cisteho nosenia 😉 cize rodic mieni, babo meni..ale zase a to beriem ako pozitivum a otvorilo mi to nove obzory 😎

abetka
18. jan 2009

taj my pouzivame cez den latkovky, ale ked je prechladnuty a niekam ideme , tak dame jednorazovku. Vobec ma latkovky nezatazuju. 😉

babulka
18. jan 2009

Veruli, presne tak...ono nech si kazdy hovori co chce, aj tak sa nakoniec rodic prisposobi dietatu a nie naopak...teda urcite kym je babo malinke. Pamatam si niektore kamosky, ktore sa dusovali, ze dieta s nimi v zivote nebude spat v posteli, lebo si zvykne, a bum, radsej nech spi v posteli a prespi niekolko hodin v kuse ako vo svojej postielke a kazdych 30 minut hore. Takisto, kebyze mam druhe dieta, tak ak by mu jednorazovky vadili, tak skusim latkovky a ak by to pomohlo, tak zostanem pri nich. Never say never 😵
Idem spat, lebo som akuzrat pozehlila taaaaaaaaaaaaaaaaku velku kopu pradla, a zajtra o pol6 vstavam, neviem, ci bol tento vikend nejaky kratsi, nehlasili v spravach, ze ma mat o par hodin menej? 😀 😀 😀 Sa mi zda, ze ma nik nevaroval 😀

zebricka
18. jan 2009

Na rovinu, zavisi od povahy... ja by som sa urcite nepytala, ci sa mu v kociku paci, aby som to ja nemusela nosit, to ako si povedzme otvorene... a ano, som privelky sebec, ono je to o tom, kto si ako nauci a co mu je vlastne... ano, jasne, ze sa prisposobi rodic dietatu, napr. uznavam, ze spanok, rezim a podobne veci je priam povinne respektovat, ale fakt by mi nenapadlo, ze nepaci sa Ti kocik, tak Ta budem nosit... tudle... 😀 😀
A latkovky.... ako som napisala, nezaznavam ich, poznam maminy, co mali deti alergiu a kym sa z toho vylizali, tak jedine latkovky, ved co ine....
Verul, podla mna tie vzorky chcela lekarka asi preto, ze je malicky, ci fakt nejde o ten rotavirus, vek by na to aj mal...

ena
18. jan 2009

baby, takze manduca by bola teraz idealna pre mareka a hlavne na leto, ak by sme chceli niekde aj bez kocika?
sue: take vacsie babo sa nosi potom nosi vpredu alebo vzadu?

verulka; vsetko ostatne zje/vypije, ale kuliska som vzdala 🙂

sue
18. jan 2009

Zebri, koľko tých detí máš? 😉 to či sa mu páči v kočíku ti dá veľmi jasne najavo a ver, že je to porovnateľné so zparenou riťku a plačom v postieľke 😉
Ena, na túry ja teraz pozerám nejaký iný nosič, do mesta a doma je manduca ideálna, ale na túry nie. Nosím na túrach do kopca na chrbte a z kopca na bruchu, inak podľa toho, ako sa mi momentálne chce, ako vládzem a akú robotu mienim robiť - varím zásaadne s Macinom na chrbte... kvôli bezpečnosti...

zebricka
18. jan 2009

Sue, ver, ze je to o povahe a ja som skratka taka... 😉

dorotka
18. jan 2009

vam sem nachvilu zbehnem zebri ja som sa naozaj snazila ameliu k tomu kociku nejak prinutit kym spala bolo dobre ale ked sa zobudila nepomohlo nic len ju vybrat a vliect aj ju aj kocik alebo utekat co nohy stacia s vrieskajucim dietatom domov naviac ona ma hlas trikrat taky silny ako pata takze ludia po mne kukali ze si tyram dieta
ked v kociky nespala tak to bolo tak na dvadsat minut rychlej chvoze a ked mala rok nieco jej preplo a zrazu sa v kociku vyvazala rada
ena co som si vsimla v teme toho sa tykajuce vacsinou nosia na chrbte alebo naboku

sue
18. jan 2009

Zebri, počkaj a uvidíš 😉

zebricka
18. jan 2009

Nebudem Vas presviedcat, viem svoje... 🙂

ena
18. jan 2009

sue a mas uz nejake vyhliadnute? mne sa celkom chicco pozdava..

dorotka
18. jan 2009

sue ty si skusala aj satku? alebo len manducu? totiz musim nieco dokupit pata je sice oproti amelii zlaticko ale ked ju trapi reflux musim ju nosit