Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

kattum
13. máj 2009

Tilly, nam uz v 13tt na obycajnom ultrazvuku povedali, ze bude s najvacsou pravdepodobnoxtou chlapcek. Takze zavisi, ako sa babo natoci. Mat babu a chalana je urcite super, ale i dve rovnake pohlavia maju svoje vyhody. Nemozem si stazovat. Len budem musiet nakupit vacsie hrnce, lebo u nas s jedenim nie je problem, Risko by snad zjedol i rozmixovane gumaky... uz sa tesim na pubertu, ked kazdy stiahne 10 rohlikov a 10 knedli k obedu...

cat
autor
13. máj 2009

tilly, pipika neuvidis,lebo to bude baba,mne sa to snivalo a ja som carodejnica,taketo veci mi vychadzaju 😀
My sme sa prave vratili z poradne, no nepotesili sme tetu doktorku, miery 7130g a 68 cm, co je na 8 mes. dievku malo, vraj mame lepsie jest. Hm, ale ako, taku radu som uz nedostala,ked ona jednoducho nechce a zvlast teraz ked jej idu prve zuby ☹
Kati, si ma pobavila,ze rozmixovane gumaky 😀

certica
13. máj 2009

jezis, srandi 😲 ... petke krasavici dodatocne k narodkam vsetko NAJ 😎

tilly
13. máj 2009

cati, fakt? to som mala vedieť pred dvomi týždňami, keď sa dražil neskutočný kočík na ebay, hneď by som ho brala, bol ružový... keby som vedela, že to bude baba...
pozeraj sa na to jej nejedenie z inej stránky, aspoň nebude mať problém s nadváhou...

kattum, pipíka je lepšie vidieť... uvidíme, čo uvidíme
😀

aktak
13. máj 2009

cat podla mna je to pekna vaha 😉 a rozpapa sa ked bude sama chciet 😉

sue
13. máj 2009

Cat, a akú má tú krivku hmotnosti? To je podstatné...nie presná hmotnosť...

verulka
13. máj 2009

cat, podla mna je simi v pohode...ako ja mam za sebou jedaka, zruta, normal a anarchistu- Rona..ten je, potom neje..ale dost je ho, takze neriesim..
ajka odmietala uplne jest, na svoju porodnu hmotnost 3700g najrpv priberala super, az sme skoncili v roku kusok cez 8kg...po roku zacala jest sama 😝 a potom sa to upravilo...ale chudulinka je furt aj drobna...

tilly
13. máj 2009

verulka, všetky tvoje deti sú špagetky...

domčo kým boj kojený, tak priberal strašnou rýchlosťou, polročný mal 9,3 kg a potom ako ročný len 10,5, čiže len niečo vyše kila za pol roka... teraz je normál... točí sa okolo 17 kg (raz 15,5 inokedy 17,2...) a momentálne má 106 cm

verulka
13. máj 2009

tilly, rado mal 9,3kg v pol roku..potom stop a prestal tak priberat..risko mal v roku 13 😎 a teraz...ja som rada, ze su taki, aki su 😀

cat
autor
13. máj 2009

sue krivku..neviem. ale my musime vychadzat z vahy 2,5kg a 48cm.

verulka
13. máj 2009

cat, podla mna dost v pohode..vsak drobunka bola...potom, ked sa "nehybala" tak mozno pribrala viac
kolko pribrala od posl.poradne? za aky cas?

sue
13. máj 2009

Cat, dieťa by malo do polroka hmotnosť dvojnásobiť a do roka strojnásobiť, takže si myslím, že Simi je totálne v pohode 🙂

cat
autor
13. máj 2009

verulka neviem presne,len sa doktorke nepacilo,ze pribrala menej ako na tej poslednej poradni, no tak ale boli ju pusa,chudatko. sue,dik,ja napriek vsetkemu dufam,ze je v pohode..
Niekedy si prajem aby uz bola velka a jedla vsetko ako Tomi 😔

tilly
13. máj 2009

fíha, do roka strojnásobiť? to by mal mať domčo v roku 13 kg 😅 to mal tuším ako dvojročný...

ena
13. máj 2009

sue: no, len je rozdiel, ci je porodna 2.5 alebo 4.3 kg 🙂 Ale v podstate, my sme sa zmestili do toho, ze v roku strojnasobena hmotnost 🙂)
Nam sa teraz sem tam stane, ze ked sedia obidvaja v phil&teds kociku, tak si ludia myslia, ze su dvojicky 😀

sue
13. máj 2009

Ena, však práve že je to rozdiel...nikdy sa nesmie hovoriť, že ročné dieťa by malo mať napr.10kg... vždy sa musí vychádzaťz konkrétnej pôrodnej hmotnosti toho ktorého dieťaťa...

sranda
13. máj 2009

sue, to je nezmysel ze strojnásobiť, petra by potom mala mat v roku 12,6 kg. Vazila 10 kg ked mala rok a bola akurat, cely prvy rok si drzala stredovu krivku. Ja zas viem ze rocne dieta ma mat vahu medzi 8 - 12 kg. Ale zasa kamoskin maly mal 15 kg v roku, ma obrovitanskeho tatina....to je fakt pripad od pripadu, kamoskina dcera mala zasa ledva 8 kg aj s plienkou v roku a dnes bude mat 4 roky je z nej baba ako hrom. Vseeeetko ma svoj cas, kazde dieta si vsetk ovypyta ked na to pride cas.

cat, neboj zachviu budes mat dvoch hladosov a budes musiet kupit gastrohrnce.... 🙂 , teda troch vratane Robca.

sue
13. máj 2009

Sranda, to 100% nie je blbosť... to sú aktuálne informácie 😉 práveže presné hmotnosti ako to bolo kedysi za socíku sú zrušené 😉

aktak
13. máj 2009

podla mna ked dieta nechudne a pomaly pribera, kaka cika papa spinka a je spokojne tak je akurat 🙂

kattum
13. máj 2009

Dnes sme mali v skolke besiedku ku dnu matiek. Krasne to bolo, deti spievali, recitovali, tancovali, klobuk dole ucitelkam, polhodinovy pekny program, malo to hlavu i patu. Az mi slza vyhrkla. Prvy krat soms i tak naozaj uvedomila, ze som mama a mam svaitok. V nedelu mi nikto nepoprial, tak dnes aspon Brunko s malovanym srdieckom v ruke. Risko mi vydrzal cely cas na kolenach a pozerat.

certica
13. máj 2009

kattum, mna to caka zajtra a chce ist aj tatino na tu besiedku 😀 . taka question: davali ste aj nejaky kvietok ucitelkam?

inak, nas martin znasobil svoju vahu ako 2-mesacny 😀 . a teraz v roku ma (uz len) 12,5kg 😉

sranda
13. máj 2009

sue, no nerozumieme sa, ja netvrdim, ze dnes platia presne hmotnosti ako kedysi za sociku.

certi, dakujeme za gratulaciu, hodim aj fotky s takej vedlajsej petrinej narod. oslavy, lebo na tej hlavnej sa nam dokaslal fotak, tak fotila len jej krstna, nestihla mi poslat fotos, lebo isli na dovcu par dni po oslave. Kvietok sme nedavali, dostanu ucitelky na konci roka, v petrinej triede su dve.

kattum, my sme mali vcera besiedku, som si poplakala takisto, uplne ma to dostalo, no dojak ako brno, obdivujem tie ucitelky ako ich zorganizovali k takemu bohatemu "kulturnemu programu", lebo tito skolkari, to nie je ako skolaci, ze dostanu knizku a povel co sa maju naucit, ale je pravda, ze cvicili od februara. Kolko deti maju v skolke? teda v triede.........

cat
autor
13. máj 2009

ja to tiez beriem ako aktak,ze pokial nechudne ale pribera,hoc aj pomaly a je spokojna...
Kati ozaj a tie nausnicky ste este Adelke nedali ?
Simca to ma krasne, bez naznaku zapalu, este tyzden-dva a dam jej tie nausnicky co som jej kupila ked som ju cakala 😎
Teda baby tie besiedky museli byt pekne..ja budem raz tiez zarucene revat 😅

babulka
13. máj 2009

Aj my sme mali vcera besiedku, bolo to uplne perfektne 😵 Cakals som, ze Matik bude bud plakat a protestovat, ze nepojde, alebo sa budu pochabit, ale nie, bol zlaty, pekne recitoval, tancoval, spieval 😉 Ale bol to dojak, slzy v ociach, no hrda som bola na neho 😵

Kati, ak ta to trapi, tak si naozaj sprav hmotnostnu krivku, to je najidealnejsi ukazovatel priberania. To, ze dieta ma svoju hmotnost v pol roku zdvojnasobit a v roku strojnasobit je stale pravda, teda kym sme chodili k doktorke Vicianovej, tak to spominala. A tu hmotnostnu krivku - klasika, do stlpca mesiace, do horizontu vaha po 0,5 kg a v kazdom bode pospajat a uvidis, ci je pekne plynula, alebo su tam nejaky skoky a zastavenia.

aktak
13. máj 2009

cat este nie, v pondelok som odovzdala diplomovku tak sa teraz chystam na to, asi jej zavolam do konca tyzdna a uvidim kedy bude mat volny termin, najlepsie buduci tyzden by som to chcela stihnut

tilly
14. máj 2009

aj my máme dnes besiedku, ja budem strašne plakať, ešteže tam budem mať kamošku, tiež citlivku, my keď ideme spolu do kina, tak reveme stále, plakali sme aj na sex v meste aj na mamma mia, keď sa išla mladá vydávať 😀
tak čo s nami urobí besiedka pre maminy, no koniec, k tomu tehuhormóny

sranda
14. máj 2009

no tilly mas pravdu, vybav sa haldou vreckoviek 😎 . Uvidis aka hrdost v tebe premkne, ked bude Domco tancovat, spievat,....... teda dufam, ze to neodbojkotuje ako sa aj u nas stalo so zopar chlapcami.

tilly
14. máj 2009

on to odbojkotuje len keď budú bojkotovať ostatní... inak sa vie krásne hlásiť a robiť, čo sa po ňom chce, minule mal šašo maroš také vystúpenie u nás v kormoráne a zapájal do neho deti a domčo sa krásne zapájal, ale oni ešte neudržia dlho sústredenie...

sranda
14. máj 2009

ozaj vidis, som zabudla, ze si pisala, ze ho bavili aj animacie na dovci a zapajal sa, tusim na menorke ste boli vtedy. Neboj, dobre to dopadne, budes nadšená.

tilly
14. máj 2009

on sa tento rok už určite zapojí, zlatý, dobrý kormorán (to je hotel v čilistove, ktorý robí každú nedeľu animačné, divadelné, športové a také podobné programy pre deti), tam boli aj animátori, takí dovolenkoví a tancovali s deckami také tie dovolenkové tanečky, že veo veo, music man, aramzamzam a pod... no a tam tancoval a úplne sám, bez kamošov, strašne zlatý bol, také slzy som ronila ako krokodíl 😀
preto chcem dovolenku s minidisco 😀 jeho to strašne bavilo a vlastne tým žijeme celý rok, máme kopec cdčiek s pesničkami a tancujeme doma o dušu