Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
26. máj 2009

sue, podpisovala, ale nie pri prvej reakcii lebo tam to zvalili na alergiu na mlieko... až potom keď sme boli na ďalšom očkovaní na kramároch. ja sa na to snažím zabudnúť, určite sa mi nechce zapájať do debát keď sa mamičky rozprávajú ako jej malý týždeň nespal a nič nejedol keď boli po očkovaní... U nás to nebolo len o ekzéme, ale veď to viete. Aj preto máme teraz nového lekára.

a ozaj držím palce, aby vám lekári na imunologii pomohli...

babulka
26. máj 2009

Vsak presne pre toto sa uz radsej nebudem do toho vrtat, lebo obcas mam pocit, ze ja nie som ta normalna a som absolutne najhorsia mater na svete 😖
Davam svoje dieta ockovat, lebo som presvedcena o vyraznych pozitivach ockovania. Moje dieta spalo vo svojej postielke, a nie so mnou v posteli, pretoze mu to tak vyhovovalo. Moje dieta som vozila v kociku a nenosila v satkach, lebo v kociku bolo absolutne spokojne. Moje dieta som kojila kratucko, lebo sa dlhsie nedalo, nech som robila co som chcela. Atd, atd, atd.
A potom sa docitam (a nehovorim o tomto fore, ale aj casopisoch ako Mama a ja, Dieta...), ze SPRAVNA matka, ktora chce vychovat psychicky vyrovnaneho jedinca, s ktorym bude mat dozivotne puto, musi kojit, spat s nim v posteli, nosit ho 24 hodin denne na sebe a najnovsie nedat ho zaockovat. Zajtra sa dozvieme, ze nemusim davat jest, lebo dieta ma slobodnu volbu, a ked jest nechce, tak nemusi. Alebo len sladke, lebo je to jeho slobodna volba.
Ale uz som odbocila...

mixka
26. máj 2009

ahojte 🙂 ja som za ockovanie, my sme nestihli ockovanie proti kiahnam, teraz uz lenka kiahne konci a laura je prave v najlepsom a nikdy viac 😢 radsej by som ich dala zaockovat, ako sa takto trapit...

mixka
26. máj 2009

babulka, ja deti nevlacim, vozim ich v kociku, v noci s nami v posteli nespali ani raz, papat dostavaju zatial stale nesolene, sladkosti nedavam a spokojne su az moc sa mi zda, vzhladom na to, ako vymyslaju 😀

sue
26. máj 2009

Babuli, toto je podľa mňa ako so všetkým...ak je človek presvedčený o tom, že to čo robí je správne a nie je nič lepšie 100%...ak sem tam nezapochybuje o tom, či to čo robí je správne, tak to nie je dobré 😒 tie baby, ktoré o sebe vyhlasujú., že sú 100% tak určite nie je s nimi všetko kóšer 😔
...ale toto si myslím trošku trafila vedľa, lebo neočkovanie nemá podľa mňa nič s alternatívnosťou a "prírodnými mamami" v ponímaní ako sa berú tu na MK 😉 už ani nehovoriac o sladkostiach pri alternatívnych mamách, pretože tie svoje deti kŕmia rovnako zdravo ako napr. ty... pribinákové mamy nie sú zrovna alternatívne...

...ja Macina nosím vždy keď chce a dá sa... milujem ten pocit, aj keď má 13kg 😅 ale užívam si to plnými dúškami, pretože onedlho príde doba, keď sa nebude chcieť ani nosiť, ani so mnou leňošiť v nedeľu ráno v posteli, keď bude chcieť chodiť vlastným vozidlom a necítiť mamu blízko seba... a s jedlom to máme úplne rovnaké...nesladené, nesolené a čistá voda...žiadne džúsiky, sladené čajíčky a podobné volovinky...

mixka
26. máj 2009

ja som krpkam zatial pribinacika este nedala 😀 som krkavcia matka 🙄

sue
26. máj 2009

Mixka sa nesmej...vieš ako na mňa minule zazrela jedna pieskovisková matka, keď som povedala, že Macino pribináčika ešte nejedol? ...otázka bola a čo potom papá? ...lebo pribináčik je jediná strava ktorú dieťa môže jesť 🙄

mixka
26. máj 2009

si mala povedat, ze fidorku 😀 😀 😀 ja by som jej to kludne povedala 😀 inak aj moja mamina mi kolkokrat povie, co im to trosku neprisolis, nech to ma chut... snazila som sa vysvetlovat, ze to ma chut jedla a sol nepotrebuju... nas ocko mal tiez ironicke poznamky xkrat, ked sli baby obedovat, ze mamicka vam navarila "dobry obed". a potom sme boli spolu na 15 mesacnej prehliadke a sa pytal mudry a ta mu povedala, ze sol a koreniny nepotrebuju, tiez sladke, tak sklapol a teraz mi nastastie drzi stranu aj pred rodinou. lebo aj jeho mama mi vravi a co im nedas to a hento, ved ja som detom uz v 2 mesiacoch davala kuraciu polievku a vase uz maju rok a pol mozu vsetko... na porazenie, ale ja to beriem jednym uchom dnu a druhym von a nic uz sa ani nesnazim vysvetlovat, lebo je to absolutne zbytocne 🙄

sue
26. máj 2009

Mixka viem si predstaviť...segedín, paprikáš a podobné lahôdky sú tiež pre dieťa ako stvorené... zaujímavé je, že Macko ma v tomto vždy podrží... sme u babky a babka má navarený segedín, naťahuje sa so mnou, nech mu ho dám, tak pristrčím tanier k Macinovi a on to odmietne 😵 😵 😵 takže ma zatiaľ vždy podržal v tomto 🙂 ale teda sladkostí sa bojím, lebo ja som veľký závislák (denne zdusím veľkú čokoládu) tak sa bojím, aby nebol aj on...

aktak
26. máj 2009

nechapem preco mate potrebu sa zaradovat do skupin matiek krkavcych, spravnych, 100%tnych, pieskovych ci ihriskovych 😀
ja robim co mozem, snazim sa najlepsie ako viem a to mi staci 😅 a ked mam chvilku tak sa priucam aj tu na MK a obcas sa aj vela dobreho dozviem 😉

certica
26. máj 2009

aktak, konecne rozumna rec 🙂

babulka
26. máj 2009

Ja uz radsej nic nekomentujem.
Adios.

sranda
26. máj 2009

barun, no maš pravdu, neškrabe sa, lebo dokina jej povedala, že ak sa bude škriabať premeni sa na ovečku, preto sa tato choroba vola ovčie kiahne. A som aj rada, že to mame za sebou. dovču chvalabohu nerušime to stihneme sa vyliečiť. A fialovu vodicku petra nenavidi, jačí akoby ju z kože drali. A davala som jej nato Tanno Hermal Lotio. Vyborna vec....

sue
26. máj 2009

Srandi,tak to je milé s tou doktorkou 😅 zlato sa vynašla 😅

certica
26. máj 2009

barun, jak sa ma snilkac? funguje aspon na ip?

srandi, kam sa chystate na dofcu? som asi prehliadla.

ozaj tilly, krpate sa vam na tom 3D neukazalo?

zebricka
26. máj 2009

Hypoteticka otazka: nemoze byt spustacom stres z ockovania? Nie latka, ale psychicky stav?

zebricka
26. máj 2009

A Babulka o 14:28.... 😀 😀 😀.... tlieskam a suhlasim.... 😉

sue
26. máj 2009

Zebri...asi áno...pokiaľ by sa krpáň bál...to je asi podobné ako žena,ktorá máhormonálne problémy a preto nemôže otehotnieť otehotnie krátko pred IVF napriek tomu,že neberie žiadne lieky - psychika je veľmi silná v medicíne 🙂

mixka
27. máj 2009

aktak, ja osobne som sa nikdy nikam nezaradovala a nikdy sa ani nebudem, ja som proste samostatna jednotka 😀 ja robim veci podla seba, mojho presvedcenia a najlepsieho umyslu a komu sa nepaci smola. ja rada zdovodnim preco robim to co robim, na druhej strane ale priznam ak sa mylim a necham si rada poradit, ale ak nechat si radit blbosti a pocuvat, ze co budem robit, ked sa deti naucia jest cokoladu, ci sa potom zblaznim a preco im ju nedam hned, tak k tomu ozaj nemam co dodat 🤐 a to pocuvam od rodiny taketo hefty... 🙄

babulka
27. máj 2009

Tak dnes nam ocna potvrdila, ze Matik nema infekcny zapal ocka, ale alergicky. Neriesila, ze ake alergie, ani nic konkretne, proste reakcia na lietajuci sajrajt vo vzduchu. Dostali sme kvapky a vodicku na vyplachnutie oci, a musime dodrziavat rezim alergika, teda prezliekanie po prichode domov, umyvanie tvaricky studenou vodou, to musim povedat aj v skolke. Nastastie povedala, ze to moze byt prechodne, a asi aj bude, ked bude vacsi, tak nemusi mat ziadne prejavy. ☹ Ale aspon viem, ze to nema infekcne, a moze ist aj do skolky a rodicia nebudu pindat, ze chodi do skolky s infekcnym okom, mam na to papir, ze infekcny nie je.

Sue, stres sa prenasa na dieta aj z dospeleho, ale to urcite vies, takze ak je mamicka vynervacena, ze dieta musi ist na ockovanie a desi sa toho, ze "zas ake reakcie bude mat", lebo sa to docitala na nete, tak to dieta to citi. A ockovanie vseobecne je stres sam o sebe, aj pre mnohych dospelych, takze to asi ide ruka v ruke 😉

Mixka, ja sa tiez nikde nezaradujem, ale pamatam si, ked som musela nastupit na 1/2 uvazok ked mal Matik 7 mesiacov, hoci nesiel do kolektivu, ale striedali sme sa pri nom s jeho tatikom, tak som dostala par teplych IP, aka som nezodpovedna a co z mojho dietata vyrastie 😀 A priznam sa, velmi ma mrzia take reakcie, neviem sa od toho odosobnit, mne samej bolo tazko. A ked sa dalej docitam, ze to co robim s mojim dietatom nie je spravne (lebo ano, takto je to podavane, nie ako alternativa alebo moznost) tak sa ma to dotkne este viac. Asi som vadna 😀

mixka
27. máj 2009

babulka, mna tiez zamrzi, ked mi teta /mamina sestra/, ktora mi chodi raz - dvakrat do tyzdna za detmi sa pohrat a mne to pomoze, brble, preco este spavaju 2x denne, ked by uz nemuseli, preco jedia toto tak a nie hentak, ale co s tym narobim... je mi to luto zvlast preto, ze je to rodina, ale niekedy sa ozaj neda... a cudzi ludia ma nevytacaju, nech si myslia co chcu a hlavne nech si praktikuju svoje nazory na svojich detoch, ponesu si aj nasledky, tak ako aj ja a kazda z nas.

tilly
27. máj 2009

našťastie nepoznám pieskové a ihriskové maminy, stretávame sa väčšinou len so susedami a to sú všetko normálne, informované a moderné maminy, čiže som nikdy nemala problém, jedine s rodinou, svokrine pindy o žĺtku do mlieka v dvoch mesiacoch (pri plne dojčenom dieťati...), krupicovej kaši a pod. išli jedným uchom dnu a druhým von, len raz som sa neubránila, a to keď moja mamka dala 10 mesčnému krpcovi dve vyprážané fašírky (vyprážala moja babka, ktorá varí tak maďarskobabkovsky, čiže veeeľa korenia, soli a musí to plávať v oleji... má 105kg...), obe boli také šťastné, že do môjho nejedáka natlačili také super jedlo... to, že sme celú noc nespali, lebo mu bolo zle, to už bolo OK... 😠

ja sa radšej ani nepýtam, čo mu dávajú jesť, keď chodí na víkendy k našim, ale môj otec je rozumný a má odstrašujúci príklad od mojej sestry, ktorá celý život trpela nadváhou, až po 30tke sa začala normálne stravovať a teraz v 37 je z nej kočka, ale vlastne celú mladosť mala váhou a zlými návykmi pokazenú... teraz to síce zas preháňa s bio racio, ale je to lepšie ako to predtým...

našťastie domčo je veľmi rozumný a keď si pýta čokoládu a ja mu nedám, tak to pochopí, ani mu nemusím dlho vysvetlovať... teraz máme našťastie naše jahody a už červenejú aj čerešne, takže týmto sa nacpáva každý večer a ja robím juchuchu, lebo doteraz som do neho ovocko ani zeleninu dostať nemohla, teraz si sám pýta 😀

babulka
27. máj 2009

Tak u nas sa to so sladkostami zlomilo, kazdy den dostane malickost, ale vylucne a iba popri hlavnom jedlo, nie namiesto neho. Takze ak spapa obed, moze si dat malickost. Napr. robim puding, s jahodami alebo inym ovocim, alebo ma rad Brumiky a lodicky, takze tam to uz neriesim. Vie, ze ak nezje hlavne jedlo, sladke nesmie. V tomto ho ale kazili a kazia svokrovci, lebo mu kupuju sladke Jupiky a pod. a potom bodaj by ich nechcel...ale zas na druhej strane, ja mu davam doma iba vodicku, tu ma rad, alebo ovocny cajik s medom alebo 100% dzus riedeny s vodou.
A som rada, ze ma velmi rad ovocie, jablka, banany, broskyne, madarinky, teraz ked je sezona tak ceresne, jahody, melon, a hlavne hrozno, to sprasi za chvilu. Ale cerstvu zeleninu nechce, aj ked v skolke povedia, ze s chlebikom spapa, ale doma nechce. Ale ako hovori moja doktorka, nesmiem ho nutit, raz na to pride sam. takisto to bolo s masom, dlho nechcel, musela som ho mixovat ako babatku alebo vyvarat v polievke, teraz zje bez problemov. Takze to naozaj funguje, nenutim ho, ked nechce, uz viem, co mu chuti, vie si vypytat, ked mu dam moznosti (napr. vcera mal spagety s domacimi paradajkami a maskom) 😀

barunka
27. máj 2009

ahojte, no k stravovaniu sa ja už tradične radšej nevyjadrujem 😀 😀
srandi, no vidíš, to máte múdru doktorku, že ju hneď takto upozornila. Našej kočky doki povedal, že bude mať dierky, tak sa toho ani nechytila aby nebola deravá 🙂

my ideme znova začať našu púť s lekármi, už sme objednaný na imuno, ešte musíme krvné testy a nosno krčné... Dnes som bola so simi v škôlke lebo sa boli fotiť, ale radšej už nič nekomentujem, lebo mám kúsok k infarktu...

zebricka
27. máj 2009

Barun, off topic, co sa stalo s Tatrou?

sue
27. máj 2009

Babuli, u nás očkovanie stresom nikdy nebolo, pretože kým sa Macinovi nevyhodil po poslednom očkovaní ekzém, tak som bola presvedčená, že treba dávať očkovania a všetky očkovania čo sa dajú - prečo? Pretože som bola toho názoru, že radšej odtrpieť 3-4 dni po očkovaní teploty a mrzuté dieťa akoby malo dostať tuberkulózu, zápal pľúc, hepatitídu a neviemč o všetko ostatné... bohužiaľ to ale vo veľmi veľa prípadoch nie je len o 3-4dňových horúčkach a máloktorá matka, ktorej dieťa trpí na následky očkovaní vie, že sú to následky očkovaní a nahlasuje to a ďalej pátra po príčine prečo to vzniklo a podobne. Keby to každý rodič (a každý lekár) nahlásil, dnes by sme už s veľkou pravdepodobnosťou mali také očkovacie látky ako sa používajú inde vo svete (civilizovanom) a decká by na tom boli inak...

...s mäsom sme začali mať problém asi pred mesiacom...začal ho vypľúvať a ani za svet...tak to neriešim...uvidím dokedy bude vegetarián, ja sama nejem mäso viackrát ako raz za týždeň dva, tak snáď sa to nezblázni, keď má inak vyváženú stravu...

A na pieskovisko chodíme zásadne vtedy keď tam nie je nik iný, keď je to tam cez víkend narvané, tak sme v lese...tam sú aj tak najlepšie preliezky 😅

aktak
27. máj 2009

o jedle by som vedela dlho rozpravat, pocnuc mojou mamou a mojou babickou, ktore nechapali rpeco uz v pol roku dieta nemoze bryndzove halusky, ved ja som ich mala tak rada ked som mala pol roka 🙄
o noseni a uspavani deti pripadne ze s nami v postely som sa napocuvala ze to ich nemozem tak zvykat lebo to budu chciet stale a ze oni by to urcite nedovolili 🤐
mozno si nektora pametate co bol Adamko minuly rok so strasnym vysypom na Kramaroch, stale presne nevieme na co je citlivy, tak sme obmedzili cokoladu a niektore ine alergeny, a co som sa napocuvala od nektorych znamych ze co to tak prehanam, ze ci chcem aby len na zelenine zil ze ved deti musia aj sladkosti a dali mu do ruky cokoladu ze chudacik ked ti maminka neda 😠
a ze naco sa ho pytam ci chce rozok alebo chlebik, ze mam dat a basta ze co si on ma co rozhodovat 🙄
ale uz som si ich vycvicila, hlavne moju mamu, vie ze si ju vypocujem a nasledne vysvetlim preco nesuhlasim a uz sa aj prestala pokusat pripadne posuva vedomosti inym babkam jej kamoskam 😀 😀 😀

zebricka
27. máj 2009

Sue, prepac, ale my nie sme civilizovany svet? 😲 😕

aktak
27. máj 2009

zebricka ja ked si zapnem spravy a pocujem hovorit nemenovanych XYZ tak sa o nasu civilizovanost dost bojim 😀

tilly
27. máj 2009

aktak 😲 😠