Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

ena
20. aug 2007

babulka: a kde ste dovolenkovali?
Dnes sme boli doobeda vonku s Kattum a Brunom.. teda, Bruno je velky chlap 🙂
A neviem co sa stalo, ale Filip mi zaspal v kociku, uz po ceste domov, co sa divim, lebo sa ani nejako extremne neobehal a ani jeho cas este nebol ;)Ale ved nevadi, vylozila som ho z kocika, spi a ja mam volno 🙂)

babulka
20. aug 2007

Eni, boli sme na Taloch, chodime tam kazdy rok. Vlani bol Matik este malicky, ale tento rok si to uzil, prirodu, cerstvy vzduch, koniky...
Ozaj, dokedy je tu kattum? Ja som s nou bola este pred dovolenkou, teda boli sme s nou v Medickej, Brunko je zlaty chlapcek 🙂 A ty tehulka ako? Este nevies, co "to" bude?

mrenka
20. aug 2007

cat,aj my sme boli na prepichovani slz.kanalika,ale to mala lilianka asi 2mesiace,robila jej to moja svagrina detska ocna a aj tak som bola radsej vonku,sme ju poculi ako reve,ale vraj to nie je take hrozne,lebo im nakvapkaju do ocka kvapky na znecitlivenie,len nechutne je to,ze im drzia ruky aj hlavicku,aby sa nepohli,takze preto vsetky babatka asi placu,no tomu to ma horsie v tom,ze uz chape,ale neboj nic,on na to rychlo zabudne a myslim,ze ho to boliet nebude,maximalne to bude neprijemne,neboj

mrenka
20. aug 2007

a este kukni si stranku chaty,dali tam nove foto - ranajky aj veceru,no kraaasa,dufam,ze to nalaaaka dalsich ludi 😵 😵 😵 my ideme v oktobri na 3dni,sa tesim 🙂

ena
20. aug 2007

babulka: zajtra odchadzaju; a my zatial nevieme co to bude ;)

verulka
20. aug 2007

cat, nam to robili vsetkym trom, ale iba ako malym. Chudatku Riskovi az 3x a povedali, ze ak sa to nepodari, tak mu to spravia v narkoze 😝 ale nastastie nebolo treba. Ani raz ma k nim nepustili. ale myslim, ze ked sa robi cokolvek s ockami, nie je to pohlad pre ludi (a toboz nie pre ustrachane maminy)
Ale neboj, iste to dobre dopadne
Babulka, vitaj, super, ze ste si to uzili

cat
autor
20. aug 2007

diky,práve som sa dozvedela že pojdeme v stredu. Kúpim zajtra krásne červené autíčko v Dráčiku ako bolestné potom, viem že Tomi sa im bude brániť zo všetkých síl ale dúfam že sa im to podarí spraviť, sú to predsa odborníci kt. musia mať skúsenosti s brániacimi a mykajúcimi sa deťmi.
Hororové scény s krvou z nosa v noci sme tiež prežili včera a dnes aj podvečer. aj s tým mu musia niečo spraviť,toto už neni normál.idem si tresknúť jeden koňak na porúchané nervy 😖

tilly
20. aug 2007

cat, to je mi ľúto, dúfam, že to budete ať rýchlo za sebou a nebude to také strašné...

verulka
20. aug 2007

cat, a nevraveli vam o "zataveni" cievok v nose? Neviem ako sa to presne nazyva 😅 viem, ze to vela detom pomohlo.
Jasne, ze su zvyknuti na mykajuce sa deti. Budem na vas mysliet. Malym babatkam iba kvapnu do ociek nieco ako lok. anastezu
Drzim silno paste

cat
autor
20. aug 2007

dakujem babule 😉

barunka
20. aug 2007

verulka, tak to "zatavovanie" robili aj mne a veru pomohlo. Aj keď si na to pamäťám ako na veľmi "traumatický zážitok" viem, že som veľmi plakala a to som už bola pomerne veľká baba. Ale odvtedy mi krv tiekla z nosa málokedy...

cat, držím palce, aby to Tomi zvládol. Na kramároch sú dobrí lekári, určite sa o Tomiho dobre postarajú.

snilko7
22. aug 2007

ejha...už dva dni žiadny príspevok 😅 😕 kde ste všetky maminky? 😀

babulka
22. aug 2007

no som si vsimla, ze sme spadli hadam aj na druhu stranu 🙂 Snilko, si to zachranila 😀

cat, tak ako ste dopadli? Verim, ze uz je OK, ste domka a Tomi to vsetko perfektne zvladol. Uz bude len dobre. A to "zatavovanie" cievok v nose, to sa vraj robi bezne, rychlo, bezbolestne, ani si nevsimne. Nas asi neskor neminie vyberanie nosnych mandli, Matik ich ma zvacsene, zvykne dychat ustami a v noci aj chrape, ked spi na chrbatiku. Tak sa na to tesim 😖

Ozaj, dnes som bola zobrat prihlasku do jasliciek, tu u nas na Bzovickej (volaju sa Koralky 🙂 ). Tie sestricky su tam uplne poklady, ako sa venuju detickam, tak snad aj z Matika nebudu "mat strach", ked je taky neposeda, ze nam ho nevratia po dvoch hodinach. ale zacneme pozvolna, najprv na hodinku, dve, potom trosku dlhsie, nech si zvykne postupne. A davam bezpodmienecne ockovat proti pneumokokom.

snilko7
22. aug 2007

babulka ahoj...tak predsa niekto 😉
inak ja sa tiež toho bojím, že keď dám Paťka do škôlky, tam mi ho za hodinu vrátia, že ho nezvládajú 😅

babulka
22. aug 2007

Snilko 🙂 A kedy planujes dat ho do skolky? vsak uz by mohol teraz, od septembar, nie? Ci ho nechas doma s tebou a malinkou?

snilko7
22. aug 2007

u nás sa robil zápis v marci a to sme boli stále na plienkach a nevidela som to ružovo...no a teraz už asi nezoberú...ale každí mi radí ho radšej na začiatok nechať doma, aby sa zasa necítil že sme ho akože "odkopli"...aspoň si na seba s malou zvyknú...dúfam že bez zbytočných žiarlivostných scén 😅

kattum
23. aug 2007

Ahojte, uz sme v Brne a postupne sa vraciame do starych kolaji, ved sme boli 3 tyzdne prec.
Cat, som zvedava, ako to Tomik zvladol, verim, ze je uz vsetko v poriadku.
Snilko, i ja som pocula, ze je dobre radsej dat do skolky maleho neskor, ked je doma novorodenec, aby ti nahodou nepritiahol domov nejaku chorobu a nenakazil babenko. Uz sa ti to veru krati, jaj ale ten cas leti.

ena
23. aug 2007

kattum: vitaj spat 🙂

kattum
23. aug 2007

ano uz som spat, uz zas budem citat a prispievat. Co Filip, stale si vybera cudzie kociky? Aspon mas tak moznost vyskusat rozne znacky 🙂

ena
23. aug 2007

kattum: 🙂 Este dobre ze aj do hlbokych kocikov nelezie 🙂

kattum
24. aug 2007

Brunko si tak v Bratislave zvykol na moju mamu, ze ju stale hlada a ked vidi modre Polo, tak ukazuje, ze to je baba a chce soferovat. No ja zasnem, ze to ten prcek rozozna, ked ja auta rozlisujem len podla farby.

babulka
24. aug 2007

Kattum, aj Matik vie presne, ktore je nase auto 🙂 a ked vidi rovnakeho passata, hned krici ze mama 😀

tilly
24. aug 2007

domi tiež vždy keď vidí peugeota, tak kričí pižo pižo, dedo, babina 😀 ale na naše autá, s ktorými jazdí častejšie neukazuje...

cat
autor
24. aug 2007

Ahojte,prave sme sa vratili z Kramarov,Tomimu prepichli ten kanalik,bol to des, vnutri bol moj muz aj otec aby ho pomahali drzat kedze tomi je divoky, ked uz bolo po zakroku,muzovi doslo zle 😒 to ja by som tam odpadla..potom sme boli na ORL, do nosika dostal mast, nebolo treba to vypalovat.Teraz je uz Tomi kludny, vyrevany..hra sa s novym autickom 😎

Snilko, vsetko naj naj naj Patkovi k 3. narodkam, vela zdravicka hlavne 🙂 😎

snilko7
24. aug 2007

cat ďakujeme za gratuláciu a Tomáškovi prajeme aby rýchlo zabudol na tento zákrok 😉 autíčko k tomu určite pomôže..u nás teda určite 😀 ja by som inak tiež nezvládla byť pri takomto zákroku, mne je vždy ťažko aj keď ho musím pridržiavať pri očkovaní 😒

zuz11
24. aug 2007

aj my sa pripajame a vsetkym oslavencom gratulujeme 😉
vcera sa mi zda mal Filipko meniny 😉 dnes Patrik narodeniny 😀
to uz aj party by mohla byt 😉
a zachvilku sa narodi Kristinka 😉 kraaaasne 😉

snilko7
24. aug 2007

ahoj zuz....no len aby sa už narodila...každí si robil srandu že sa narodí dnes a budú mi detičky spolu oslavovať narodeniny 😅 ale doktor vravel včera v Ružinove, že ešte aspoň týždeň máme vydržať, tak ho asi poslúchneme 😀 ja sa len toho bojím, aby som zasa dva týždne neprenášala, lebo to je o nervy 😅

zuz11
24. aug 2007

snilko tak este tyzden drzte a potom nech sa Kristinka ukaze 😉 aspon sa nepobiju ked budete oslavovavat, takto bude dovod na oslavu kazdy tyzden 😀

snilko7
24. aug 2007

no tak to by bola realita, lebo ten ďalší by som zasa oslavovala ja svoje narodky a meniny 😀 😀

zuz11
24. aug 2007

no vidis tak super budete oslavovat cely mesiac 😀