Výhody a nevýhody internet bankingu. Aké sú?

annika
10. júl 2009

Ahojte!
Chystám sa na používanie domáceho internet bankingu, vraj je to super vecička. Ale ako vždy od všetkého nového sa trošku bojím...Mohli by ste mi poradiť, prípadne napísať svoje skúsenosti, keď už máte nejaké s tým? Bola by som zvedavá aj na pozitívne aj na negatívne.
Už som prečítala informácie mojej banky o možnostiach, veru neviem ktorý spôsob si vybrať, Grid kartu, Token????Pomoooccccc!!!Ďakujem!!!

zuzu13
10. júl 2009

annika...pouzivame ho uz dlhu dobu...nevyhody som nepostrehla ziadne...a vyhody???no najhlavnejsie je to, ze vsetko vybavis "z domu" 😉

habibi78
10. júl 2009

annika, neviem v akej banke máš internetbaking... mne velmi vyhovuje v SLSP, je to rýchle a jednoduché.... ale nie som spokojná s int. v Tatre, chce to milion overení....trvá mi to dlho..... ale všetko je vec zvyku, už si ani neviem predstaviť život bez internetbankingu.... je to super vecička, uvidíš.... 🙂

suki
10. júl 2009

internet banking je super...používám a nevýhodu jsem zatím neobjevila. Naprostá spokojenost, komfort z domu, prostě pohodička 🙂

annika
autor
10. júl 2009

Super, samé dobré veci tu čítam!!! A máte doma Grid Kartu, alebo token???

zuzu13
10. júl 2009

annika...my mam grid...a s vubkou je tiez pohoda 😀

marse
10. júl 2009

ja som v TB a som spokojna, nevyhody som nespozorovala, ano mam grid kartu. IB je super vecicka

annika
autor
10. júl 2009

Ja ani neviem, prečo len teraz to chcem začať??? 😅 😅 😅 😅 😅 Internet máme doma už dva roky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ... čo som spala doteraz????

mima1
10. júl 2009

habibi na nieco to je dobre ked chce milion veci. to ze chce PID heslo potom overovacia sms na mobil a cislo z grid je uplne super. cez citacku kariet je to podobne a tiez dobre. davaju ju v tatrabanke neviem ci to ma aj daka ina banka nezistovala som.

krpito
10. júl 2009

habibi78, radšej viac overení, ako by Ti mal niekto vybieliť účet 😝 😀 😉 Ja v robote grid, doma ID cez mobil, je to super 😉

annika
autor
10. júl 2009

Ja mám unikreditbank...
náč možno, že som sa len bála, človek počuje všelijaké hlúpe správy o hackeroch, ktorí sa vedia dostať aj do počítačov amerického letectva a čo ja viem kde ešte...

marse
10. júl 2009

annika to mas uplne zo vsetkym, to potom by si nemohla vyberat peniaze ani v bankomate....

maruschka
10. júl 2009

my máme Tatrabanku a VUB banku internet banking.. 😉 😉 😉 Je to super..Všetko vybavím z domu, nemusím so všetkým hneď bežať do banky, platím všetko iba cez internet..Hneď si všetko môžem aj skontrolovať, takže vždy presne viem o všetkých pohyboch na účete, koľko prišlo, koľko odišlo 😎 😎 😎

Takže určite len odporúčam. Treba si popozerať všetky pirátske verzie falošných bank. stránok-každá banka ich tam má zobrazené, vždy si pozrieš overovací link-hore na počítači, zadáš pid,heslo, z čítačky aktuálny kód, ktorý sa ti v ten moment vygeneruje a ideš..Nemáš sa prečo báť..Ak dodržíš všetky bezpečnostné kroky a nebudeš nikomu dávať grid kartu, ani diktovať kódy z nej, ani vpisovať do falošných kolóniek svoje číslo účtu a heslá, tak to je v pohode... 😀 😎 😉 😉 😉 😉

Uľahčílo nám to kopec vecí...teda odporúčam

luucusik
10. júl 2009

ahojte,
tak kým som žila na Slovensku,tak som mala SLSP...určite som bola veľmi spokojná!!!IB určite každému odporúčam,kto vie pracovať s pc a má doma internet...netreba sa nikam ponáhľať...všetko sa dá zaplatiť s domu,len treba mať peniaze na účte... 😎 😎 😎
IB využívame aj teraz a aj budeme,pokiaľ to bude možné... 😝

blovitc120
10. júl 2009

Ja nevidím ani jednu nevýhodu, samé výhody, do banky alebo na poštu plnú spoluobčanov sa mi veru chodiť nechce, používam už 10 rokov 😉. A tých milión overení je podľa mňa rovnako výhoda

slavik
10. júl 2009

ja internet banking len odporúčam. Ja mám účet v SLSP a používam Grid kartu. Síce teraz znižili limity na 1000 Eur denne čo sa mi nepáči. Ale inak pohoda.

bihan
10. júl 2009

Niekto ešte nemá internet banking? 😀 Robím si srandu, naša banka ani nemá pobočku na ostrove, kde žijeme, takže bez IB by som mohla jedine vyberať z bankomatu a platiť kartou..
Na Slovensku mám účet v M-bank... všetko vrátane embosovanej karty zadarmo, overovanie operácií SMS-kou.

bets
10. júl 2009

roky pouzivam IB a nikdy ziaden problem. prihlasujem sa zasadne z domu.
a ja som presla v TB z grid karty na citacku karty - je to sice zdlhavejsie, dufam ze bezpecnejsie a hlavny dovod je, ze mozem presuvat naraz vacsie sumy (v pripade potreby), pri grid karte bol maly denny limit, myslim ze do 3000 EUR. obcas je potrebne zaplatit aj vacsie polozky, hlavne ked sa kupuje byt, plati zariadenie do bytu, presuva sporenie na vyhodnejsi produkt a pod.
v podstate do pobocky uz roky nechodim. mam nastavene sms spravy pri vacsej odchadzajucej platbe, sms pre prichadzajuce platby, mam neustaly prehlad o stave nasich financii.
a co sa tyka overovania, mam moznost volby a individualneho nastavenia. ja som si sama zvolila dodatocne potvrdenia platieb.

jarula25
10. júl 2009

ja tak isto vidim len same vyhody...je to super vec...v klude v pokoji doma si vsetko vybavim 😉

silvia123
10. júl 2009

musíš si vymyslieť hlavne zložité, ale zároveň pre teba zapamätatelné heslo, určite nedoporučujem si ho niekde napísať a potom to už má len samé výhody 😀 Aj včera som zmenila dva trvalé príkazy pekne z domu bez zbytočného vyčakávania a trepania sa do banky.

annika
autor
10. júl 2009

Bihan, veru ešte existuje jedinec, to som ja, kto nemá IB. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Ale dobre že tu vás mám!!!! A okrem platenia účtov a faktúr na čo ešte používate IB? A môžem s tým platiť aj napr. v Česku? Čo ja viem, napr. z českého internetobchodu keď si objednám niečo... 😅 😅 😅 😅 Alebo len na SR viem uhradiť faktúry?

blovitc120
10. júl 2009

Môžeš si tam zadávať a meniť trvalé príkazy, máš stále prehľad o všetkých pohyboch na účte, zadať si príjemcov platieb, tak si nemusíš pamätať čísla účtov a kadečo iné

verulka
10. júl 2009

IB je megasuper, teda kym vas v skolskej jedalni nepoprosia, ze ci by sa nedalo platit sekom 😝
iank tiez odporucam Mbank 😉

georgine
10. júl 2009

na IB nespatřuji žádné nevýhody, dokonce mnohdy je IB zadara, a tak by se mi ani neoplatilo chodit s příkazy do banky, ani nevím jak se to dělá.. já jsem nespokojěnější za svým pracovním stolem 😅

monikat75
10. júl 2009

ahoj, aj ja využívam na všetko internetbanking a mám grid kartu a som veľmi spokojná, všetko čo chcem vybavím z domu, pozadávam si trvalé príkazy a bezplatne - keby som išla priamo do SLSP tak by som musela zaplatiť poplatok za zadanie trvalého príkazu a takto je to bezplatne, alebo keď si niečo objednávam cez internet, tak to hneď vyplatím z účtu - čiže fakt super vec, vrelo ti to odporúčam 😝

kisska
10. júl 2009

annika ja tiez ficim na unicreditbanke a je to super, tu mas dokonca aj moznosti sablon - nie je to celkom trvaly prikaz, ktory ti odchadza automaticky, ale zadas si vsetky udaje o platbe okrem par detialov(sumu, variabilny symbol...) , a potom uz len odsuhlasujes platbu. Ja tak napr. platim aj telefonne ucty a nemusim mat suhlas na inkaso a tak nebyvam prekvapkana, kolko penazi mi odide z uctu. Mam tokken a pripada mi to celkom bezpecne, kedze si musis pamatat okrem prihlasovecieho mena aj heslo na tokken.
Mozes platit aj v zahranici, aj ked su tam trochu vyssie poplatky ako za platby na Sk. A mozes tak vyuzivat aj platby z kreditky, ak mas. Jedine na co si treba davat pozor, aby si platila cez bezpecne stranky - v riadku, kde sa ti ukazuje adresa stranky by mal byt na konci zobrazeny zamok, to znamena, ze nikto iny by sa nemal dostat k udajom, ktore na tu stranku zadavas...

annika
autor
10. júl 2009

Díky Babulky, ste zlaté akoé ma nahovárate a radíte mi, ja mám ešte veeela otázok....
Napr. stalo sa vám to, že ste zle zadali sumu a všimli ste si len neskoršie???? Vtedy čo ste robili???
Kisska a tie telefónne účty normálne do orangi platíš? To znamená, že už nemusíš platiť ten manipulačný poplatok ani na pošte ani v orangi?

hasleerka
10. júl 2009

annika ja tiež len môžem potvrdiť výhody internatbank... žiadna pošta, žiadne poplatky ... my máme SLSP a grid kartu

miruska78
10. júl 2009

ahoj annika, tiež ti môžem IB len doporučiť, pred MD som robila v banke a zatiaľ sme fakt s tým nemali nejaký problém, že by sa niekto sťažoval. V prípade že zadáš nejakú platbu a potom si uvedomíš že zle, tak dá sa buď volať na call centrum tvojej banky a tam by ti tú platbu zrušili alebo záleží aj od toho v akej banke máš účet, či má v menu IB aj možnosť že Odvolanie platieb, pokiaľ tam ešte čaká, tak sa dá zrušiť aj bez telefonovania, ak je to ale rýchla platba v rámci banky /VUBka to tak má, že platba je tam v tej minúte ako to cez IB potvrdíš/ tak potom už nenarobíš nič 😉 Najlepšie je všetko si pred potvrdením dobre skontrolovať. Ja mám GRIDku a v prípade straty alebo podozrenia, že ti ju ukradli, dá sa hneď zablokovať a vydajú ti okamžite novú. Ale bez toho aby niekto vedel tvoje prístupy je GRIDka pre hocikoho zbytočná. A čo sa týka platieb za telefóny, to je inkaso a tiež bez poplatkov ... tak držím palce, určite nebudeš ľutovať, to pohodlie vybaviť všetko z domu a mať o všetkom prehľad bez čakania v banke a vyhadzovania peňazí za manuálne spracovanie 🙂

eva7780
10. júl 2009

ja možem tiež len doporučiť 🙂 mám VUB ,pre mna to je velmi praktické,lebo do najbižšej banky to mám 7 km,takto nemusím kvoli platbe bežať hned do banky a hlavne čakať tam 😝

bzuco
10. júl 2009

IB je super....
určite nemáš nad čím rozmýšľať 😉