Výhody a nevýhody internet bankingu. Aké sú?

annika
10. júl 2009

Ahojte!
Chystám sa na používanie domáceho internet bankingu, vraj je to super vecička. Ale ako vždy od všetkého nového sa trošku bojím...Mohli by ste mi poradiť, prípadne napísať svoje skúsenosti, keď už máte nejaké s tým? Bola by som zvedavá aj na pozitívne aj na negatívne.
Už som prečítala informácie mojej banky o možnostiach, veru neviem ktorý spôsob si vybrať, Grid kartu, Token????Pomoooccccc!!!Ďakujem!!!

expertka8
10. júl 2009

* vysoké ušetrenie času pri vybavovaní finančných tranzakcii, nenavštevujete pobočku banky
* kontrola vašeho účtu, zostatok na účte pohyby na účtem možnosti inkasa atď.
* pomerne jednoduché ovladanie avšak každá banka disponuje svojim vlastným ovladaním InternetBankigu
* služby InternetBankigu su dostupné NonStop v prípade funčnosti InternetBankingu vybranej banky
* každý InternetBankig vám poskytuje pohodlie domova prípadne pracoviska

...doporucujem 😉 😉 😉

tictactoe
10. júl 2009

ja mam tiez m bank, hlavne pre to ze ucet je vedeny bez poplatkov. je to vlastne dost zarazajuce ze sa na slovensku plati poplatok este aj za to ze si u nich otvoris ucet a dokonca to platis kazdy mesiac 😠 s m bank som spokojna, vyber z bankomatu mam vsak limitovany na 3x do mesiaca, potom sa platia nejake vysoke poplatky, na to si u nich treba davat sakra pozor a dobre si prestudovat zmluvu. tam ti staci len pristupove id a heslo a pokial si nezvolis aby si to tvoj pc pamatal, tak si myslim ze by ta nemali hecknut. inak mam ucet otvoreny aj v uk, internet banking je tam vlastne uz samozrejmost. na to aby som sa k svojmu uctu dostala online potrebujem pristupove cislo, moju kartu a nieco ako kalkulacku do ktorej sa karta vklada. a az po zadani pinka mi zobrazi kod ktory natukam online aby som sa dostala k svojmu uctu. celkom sikovne a myslim ze velmi bezpecne. nevyhody v tom urcite nevidim! 😉

alias313
10. júl 2009

mam cez slsp..perfektna vec to je neviem si to vynachvalit..naozaj 😉 s nicim negativnym som sa nestretla, ma to pre mna len same + ako uz niektore spominali, vsetko sa da vybavit v pohodli domova 🙂

silvia123
10. júl 2009

annika za telefon z orangeu mám zriadenú orange-teleplatbu, to znamená, že akonáhle vystavia v orangei faktúru, oznámia to mojej banke a sami si to pekne stiahnu, ja si to nemusím ani len pamätať kedy mám platiť za telefón 😉 -jediná podmienka -mať peniaze na tom účte, aby bolo z čoho strhnúť 😀

annika
autor
11. júl 2009

O.K. maminky!!! a 😉 ď 😉 ak 😉 uj 😉 ee 😉 ee 😉 m!!!! V 😉 pondelok už aj letím do banky.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

annika
autor
18. júl 2009

Ahojte!!! Som tu zase ja... Máme už doma IB, už sa učím čo a ako... Len neviem jednu vec, ešte mi poradte, mamičky! Keď zaplatím nejakú faktúru cez IB / príkazom na úhradu/ tak ako dostanem daňový doklad, alebo nejaké potvrdenie o tom, že som to zaplatila????? Kým som chodila priamo do banky, tak som mala v ruke to tlačivo o príkazu... ale teraz čo mám??? 😅 😅 😅 😅 😅 😅

annika
autor
18. júl 2009

A ´dakujem za radu!!!!! som zabudla tam naťukať...

inkinka
18. júl 2009

annika, ak to potrebuješ pre seba, tak si to možeš vytlačiť, ak to potrebuješ ako potvrdenie pre niekoho iného, tak ti v tvojej banke vystavia potvrdenie. 🙂 A nainštaluj si nejaký kvalitný antivírový program, kvoli bezpečnosti.

annika
autor
18. júl 2009

Díky, Inkinka! Vieš potrebujeme to k daňovému priznaniu, manžel súkromník, z výdavok je veeeelaaaaaa!!!!!

jankaw
19. júl 2009

Annika, si sa pytala ze co robit ak zadas zlu sumu, mne sa raz stalo ze som zadala zlu sumu ale vsimla som si to hned, tak som rychlo volala do banky a tam mi poradili ze cez internet sa to da stopnut, ale dalo sa to iba do nejakeho casoveho limitu, ten uz neviem kolko bol ale stihla som to. Keby som to nestihla tak to by uz bol problem lebo by som to musela vymahat od prijemcu platby, preto si uz radsej vsetko 2x kontrolujem 😀 a odporucam si v IB predvolit partnerov. Tak ze ak platis nejake ucty pravidelne daju sa tam nastavit udaje a pripadne len menis sumy alebo variabilny symbol a nepomylis sa.
Manzel je tiez SZCO a ako danovy doklad mu sluzi vypis, banka mu ho zasiela kazdy mesiac postou.
A na IB nemozem dopustit, to usetri tolko casu, nemusim behat na postu, zaplatim si kedy mam cas, mam prehlad co sa mi deje na ucte, uz si neviem predstavit ze by som bola bez IB 🙂

jankaw
19. júl 2009

A este mne co velmi vyhovuje tak mam k hlavnemu uctu spraveny poducet, tak ze na hlavny ucet mi chodi vyplata z neho platim seky a na poducte setrim, cez IB pekne vidim kolko mam na ktorom ucte penazi a mozem si ich presuvat podla toho ci je treba nieco kupit.

inkinka
19. júl 2009

annika, tak ty to potrebuješ do účtovníctva, však? Doložiť výdavky. Neviem či by potom nestačili mesačné výpisy z účtu.

inkinka
19. júl 2009

to isté ti poradila jankaw, nemal by s tým byť problém

andreah70
19. júl 2009

annika príkaz na úhradu potvrdený bankou nie je daňový doklad, daňovým dokladom je výpis z účtu, takže ty kľudne daj príkaz na úhradu cez IB a keď ti príde výpis z účtu k tomu doložíš faktúry ktoré si uhrádzala.

annika
autor
20. júl 2009

Ďakujem mamičky! Takže výpis z účtu... ale ja nechcem velmi, aby daňový úrad videl môj účet.... nemám na tom vela, nie kvôli tomu, ale aj tak! Neviete nejaký iný spôsob??? Učite je ešte nejaký... 😅 😅 😅

andreah70
20. júl 2009

Annika ja som účtovníčka a ku každému účtovníctvu sa dokladá výpis z ponikateľského účtu. Daňový úrad ti ho uvidí iba v tom prípade keby si mala kontrolu. Výdavok môžeš dokázať buď bločkom z ERP, príjmovým pokladničným dokladom, alebo výpisom z účtu. Samotný príkaz na úhradu nie je daňový doklad musíš ho doložiť bankovým výpisom t.j. dokázať, že ti to z toho účtu odišlo, čo samotný príkaz na úhradu nedokazuje.

bianca
20. júl 2009

vyhod nespocetne vela a ani jedna nevyhoda ( i ked na ceskom ucte mam poplatok za IB asi polovicny oproti slovenskemu 😒 )

annika
autor
20. júl 2009

ANdrea, díky! My sme zatial všetky výdavky /voda, elektrika, telefon,smeti, plyn a čo ja viem ešte čo tam je/ mali cez pošt. poukážky. A práve dnes som chcela na pošte ešte zaplatiť vodu, no a bolo tam milion ľudí, radšej som sa otočila a išla domov... Tak asi idem teraz cez IB to zaplatiť. Ešte raz ďakujem!!!!

labus
19. dec 2012

tiež sa pridávam IB používam už roky na všetko možne.. jedinu negatívnu skusenost mám práve v tieto dni po rokoch používania a to s platbou do zahraničia. Bežne nakupujem cez učet platobnou kartou, mám aj pay pal zriadený .. a pohoda,ale.... syn mi hrá basket a na nike com.. objavil botasky po ktorých tužil strašne moc a idu vianoce... tak sme sa rozhodli že kupime. Už sme kupovali z USA a pohoda platba prevod o.k. Tu bol malý zádrhel. nike com nezasiela na Slovensko. Odporučili mi krajiny EU v ktorých to ide ak tam mám rodinu a tak som sa skontaktovala s kamarátkou z čiech. Je užasná naklikala sa mi do košíku, objednala zaplatila a ja som jej obratom cez IB posielala peniažky a zrazu problem...všetko som spravila ako bolo treba zadala som že všetky poplatky s prevodom hradím ja aby ona nebola škodná.. to bolo 10.12.Platba zrealizovaná moja banka mi strhla poplatok 6,60 eura..ok
pred dvomi dnami jej píšem či peniažky dostala..nie... dokonca ani dnes a to som volala do svojej banky a vraj platba v poriadku odišla udaje sme kontrolovali boli v poriadku. 13.12 mi strhli poplatok za prevod 15 eur... dobre aj ked vela... dnes mi v mojej banke vysvetlovali pri pátraní kde su peniaze že došli do jej banky v čechách,lebo ten poplatok 15 eur strhla už jej banka. No jej ich na učet ešte ani dnes nepripísali. Tak tam volala a vraj do piatku by jej mali byt pripísane... kde sakra zatial su??????????,
poučenie týmto spôsobom už medzinárodnu platbu robit nebudem .Inak IB vrelo odporučam 🙂

modrofuzik11
19. dec 2012

internet banking je super. setri kopec casu.