Výhody a nevýhody trojkolesového kočíku

doda242
5. feb 2012

Ahojte maminy, chcem sa spýtat niekoho kto ma trojkolku,ako sa s nim chodi? Je rozdiel mat 4-kolesak alebo 3-kolesak? Zaujimaju ma vyhody a nevyhody 3-kolesoveho kocika. Zvazujem kupu 3-kolesoveho kocika,ale nemam skusenosti,tak by som prosila o radu. Dakujem

poppy1
5. feb 2012

@doda242 ja som mala aj 4 kolesovy, aj 3 kolesovy...Mne sa lepsie manevruje s 3 kolesovym, je taky sikovnejsi 😉 Ale samozrejme treba byt opatrnejsi pri vychadzani a schadzani z obrubniku. Predsa 4 kolesa su stabilnejsie. Ale ja osobne som s 3 kolesovym nemala nikdy problem 🙂 Bol pevny, stabilny, takze som sa mohla spolahnut 😉

zzzz128
5. feb 2012

@doda242 Ahoj,ja som mala trojkolesový šortiak aj pre malého mám trojkolesový,myslím že je to fajn,nejaký rozdiel nevidím 🙂 Skús ísť niekam do predajne a vyskúšaj si 🙂

martinkatinka
5. feb 2012

Podľa mojho názoru, v zime totálne nanič, lebo je s ním problémová manipulácia v snehu. Ja ho síce nemám, ale stretla som mamičku s takýmto kočíkom teraz v zime v meste a bola zapadnutá... strašne zle sa jej išlo... ale zas na leto to može byť super...

poppy1
5. feb 2012

@martinkatinka nemozem suhlasit 🙂 ja mam trojkolesovy bebeconfort High Trek a veru v snehu sa mi s nim islo vynikajuco! Urcite lepsie ako s Bertini X6 (co bol 4 kolesak). tam ide o velkost koliesok a odpruzenie a nie o 3 ci 4 kolesa 😉

doda242
autor
5. feb 2012

@poppy1 dakujem a ak mozem este otazocku, v zime sa snim ako chodi?

poppy1
5. feb 2012

@doda242 vid. prispevok vyssie 🙂

atreyu
5. feb 2012

my sme kúpili jane slalom práve kvôli tým trom veľkým nafukovateľným kolesám...mala som možnosť vyskúšať a do snehu je na nezaplatenie...

doda242
autor
5. feb 2012

@poppy1 ano uz som si vsimla 🙂

martinkatinka
5. feb 2012

@poppy1 ja som hovorila, že podľa mojho názoru... ja mám 4 kolesový, veľké kolieska a na zimu úplne super... ako traktor 😀 ale hovorím, že jedna mamička bola zapadnutá, možno to bola náhoda....
Ja by som si len kvoli móde určite trojkolesák nekúpila....príde mi enstabilný..

doda242
autor
5. feb 2012

ja mam 4 kolesovy a teraz zime sa mi stalo,ze som tiez zapadla. Ale o to nejde v zime kedy je sneh a lad,sa nejde dobre zo ziadnym kocikom.

mircalla
5. feb 2012

@martinkatinka nestabilny neni ani nahodou, nie je pravda. podla mna nevyhoda je, ze sa horsie da chytit, ked sa nim ide do MHD.mame jane slalom, toto jedine mi na nom vadi, je perfektne stabilny a ma super kolieska

ivetka5
5. feb 2012

Ahoj, u nás 3-kolka super, len ako píše poppy1, dávať pozor pri tých obrubníkoch 😉 Budem ho mať aj pri druhom, max. spokojnosť 😵

ivetka5
5. feb 2012

@martinkatinka záleží aj aké je to predné koliesko, lebo viem, že niektoré sú malé, my sme mali na Chicco velké, takže super v snehu 😉

domika007
5. feb 2012

@doda242 tiez odporucam trojkolesovy, mne sa viac pozdaval ako 4kolesovy 😉 nenasla som na nom ziadnu vadu, super sa s nim manevruje a je aj dostatocne pevny

doda242
autor
5. feb 2012

ja si chcem kupit baby jogger city elite,takze kolesa budu dost velke, tak som rada,ze na 3-kolesak su same dobre ohlasy 🙂

zuzikkaa
5. feb 2012

@doda242 ja som mala prvy kocik 4 kolku,,potom uz iba 3kolky a iny ani nechcem
kto nevyskusal nech nehovori ze je nestabilny lebo to je blbost!!! 😒
vozi sa super-cim menej kolies tym lahsia manipulacia 😀
ako uz baby pisali treba len trochu zrucnosti pri vychadzani a schadzani z chodnika lebo ides na jedno koleso a nie na 2
v zime bez problemov,,a ked mas neodhrnuty sneh tak ti nepomoze nic 😀 ani 4kolesa
ja som mala viacero 3koliek,,naj naj bol pre mna quinny freestyle...mala som aj quinny zapp-nato ze je to golfacik sa snim krasne lahucko jazdilo 😉
vobec sa toho neboj a nedaj sa odhovorit,,urcite budes spokojna

doda242
autor
5. feb 2012

@zuzikkaa Dakujem za nazor 🙂

anjelicek26
5. feb 2012

My sme mali 3 aj 4-kolky a okrem davat pozor na schadzanie s obrubnikov nejaku nestabilitu nevidim. kazdopadne je trojkolka obratnejsia a lahsie manevrovatelna. Trojkolky maju nizko tazisko, rozsirenu zadnu os, takze stabilita je upravena inak, nie je s tym problem. Skor si treba potom porozmyslat, ci tu siroku zadnu os vtrepes do auta ci do vytahu 🤐 Ja som kvoli slalomu menila auto vtedy.

bamb27
5. feb 2012

@doda242 ja mam jane slalom a nedam dopustit, somarina ze je nestabilny, ani s obrubnikmi som nemala problem nikdy a v snehu je naozaj uplne bezproblemovy,, napr. ked je vela snehu a vydupany len uzucky chodnicek, pochybujem ze sa 4kolka da pretlacit, zdvihnem zadne kolieska a idem len na prednom ako s furikom... urcite 3 kolieska na kociku nie je imidzova zalezitost, je to maximalne funkcne a prakticke

janefonda
5. feb 2012

my mame jane slalom a lepsie sme nemohli vybrat. V zime sa s nim vyborne manevruje, nemala som nikdy problem. Na teren je super a do mesta na bezne prechadzky je tiez paradny. Nehovorim o tom, ako lahko sa s nim manipuluje. Ovladas kludne jednou rukou, stabilita je podla mna uplne super. Mala si nan sama vylieza a kocik drzi vyborne stabilitu. Aj ri druhom budeme mat ten isty kocik, ja by som nemenila urcite 😉

murinka
5. feb 2012

prvy som mala 4kolesovy a pre mna nikdy viac 😒 teraz mam bexu b3 a neviem si ju vynachvalit 🙂

anjelicek26
5. feb 2012

Jediny problem s trojkolkou, s ktorou sa schadza faktt ze zle z obrubnika - to je quinny buzz. Lebo je to kolecko fakt male. Tam treba davat pozor. My mame quinny speedy a zapp, mali sme buzz a slalom...

vivusika
5. feb 2012

my sme mali šporťák jané slalom a super 🙂 má veľké nafukovacie kolesá, takže aj do snehu aj do prírody, bola som s ním maximálne spokojná 😉

alla24
5. feb 2012

Ja som si mala moznost vyskusat trojkolesovy pri mojom krsnatku. Mali tusim znacku CAM a poviem len jedno - ja by som to nikdy nekupila. Strasne blbo sa mi s nim chodilo. Po pol hodine na prechadzke som prisla domov nervozna ako pes... Teraz cakame babo a kupili sme Dorjan stvrokolesak. Zadne kolieska su vacsie a v predu su mensie a blizsie k sebe. Paradne sa s nim manevruje vies sa otoci v stoji aj na 90 stupnov bez akehokolvek problemu. Tiez ak chces daju sa predne kolieska zaistit. Asi najlepsie by bolo si to odskusat pred kupou lebo kazdej mamicke vyhovuje nieco ine. Ja som s nasim Dorjanom velmi ale velmi spokojna 😉

ellie13
5. feb 2012

@doda242 my sme trojkolesovy kocik dostali do daru a ked som sa dozvedela,ze je to trojkolesak bola som hrozne nestastna,pretoze som si myslela,ze bude nestabilny, ale od prveho dna nan nedam dopustit! mame Toutoniu Spirit S3 a za 4kolesak by som ho uz v ziadnom pripade nemenila! hlavne v zime nie! ma krasne velke koliecka,dobre sa ovlada a je oproti inym kocikom lahucky a dost stabilny!

janulap
5. feb 2012

babenky a s akou znackou 3 kolesovych kocikov ste boli spokojne?Mozte mi kludne poslat link aj do IP,budem vam velmi vdacna 😉

luciana789
5. feb 2012

ahoj, ja mám tiež trojkolku casualplay s4 a som s ním veľmi spokojná, má veľké kolesá, s nestabilitou a so schádzaním a vychádzaním na obrubníky problémy nemám, jazdila som s ním v snehu aj po horšom teréne a úplne super, ja odporúčam @doda242

luciana789
5. feb 2012

a ešte sa s ním dobre a ľahko nanévruje, na mieste sa s ním pekne otočíš @doda242

alexandrag1
5. feb 2012

Tiez mame trojkolku a nevidim ziadnu nevyhodu,ma terenne velke kolesa takze ani v zime nebol ziaden problem a to sme sa niekedy doslova brodili velkym snehom.Vyuzili sme ho aj v meste aj na dedine,takze akykolvek teren zvladal. 😉

edita84
5. feb 2012

Ahoj ja som mala 4 kolesové no nič moc teraz mám Graco trekko 3 kolesový a zatiaľ super 🙂 dnes idem vyskúšať do snehu potom naíšem ako mi to s ním šlo :D ale ovela lahšie sa manévruje mne v 4 kolke prekážalo ked som išla napr z chodníka a každé koleso chcelo ísť inde :/