Vyhorenie, vyčerpanie

swany666
19. mar 2018

Chcela by som sa poradiť a počuť názor tých, ktorým sa úspešne podarilo zvládnuť problém vnútorného vyhorenia, vyčerpania. Čo vám reálne pomohlo pri prekonaní tohto problému, vrámci toho že všetko ostatné každý deň musí ísť ďalej, rodina práca... je aj taký názor že je potrebné zmeniť radikálne prácu alebo prostredie... budem vďačná za všetky príspevky

domculik
19. mar 2018

@swany666 Ahoj, ja si myslim, ze dost zavisi od toho, z coho to vyhorenie pochadza... a ak sa da odstranit tu pricinu, ktora tie problemy sposobuje... to asi na zaciatok... az potom sa clovek moze venovat celkovej obnove.

janinah
19. mar 2018

Daj viac info,čo presne ťa vyčerpáva.Niekto si ide "oddýchnuť" od detí a muža do práce,niekto naopak a niekto nedokáže vypnúť nikde a žije v nonstop napätí a strese.Určite treba viac relaxovať spôsobom,ktorý ti je najbližší,neboj sa,tvoj dom by sa nezrútilak by si raz v týždni mala popoludnie len pre seba.

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
19. mar 2018

@swany666 najprv by som rozobrala u psychológa či to je vyhorenie a čo by Ti pomohlo.mozno mas úzkosť či depresiu úplne z niecoho ineho.Vacsinou pomôže úplná zmena práce, či PN dovolenka...

lilyianka
19. mar 2018

@swany666 ja som v tychto dnoch zazivala nieco podobne, min.tyzden to uz bola so mnou katastrofa...ale ja to mam z prace a prave preto sa ohliadam po inej

ceklis
19. mar 2018

Ja som si myslela že sa mi to v živote nemôže stať a v takom som už stave, že nič sama neviem vymyslieť a tak som vyhľadala pomoc odborníka. Všetko to vyplýva z práce a ta berie energiu potom na všetko ostatne a najhoršie je, že sa už sama neviem odpichnúť od toho dna a to ma ubíja najviac. Nič nepomáha a tak len vypnúť od práce a venovať sa sebe. Som na začiatku, tak snáď to pôjde rýchlo. Veľmi mi chyba ta chuť do života a bežne radosti všedných dni. Ak na niečo niekto príde, dajte prosím tipy, ozaj by sa zišli. Ja skúsim najprv oddych, knihy a pomaly začnem zase športovať 🙂 a samozrejme hľadať novú prácu

olgapetrikova
21. mar 2018

@swany666 Odporúčam vyhľadať pomoc odborníka - psychológa. Je dobré si s niekým porozprávať, zveriť sa. Tiež to chce určite nájsť príčinu vyhorenia. Mňa pomáha cestovanie, zmena prostredia a životného štýlu. Nájdi si koníčky, veľa dôležitý je šport. Je to tiež o tom "vnútornom" nastavenie vnímanie života. Veľa som sa na to zamerala a nastavila si životné hodnoty a som teraz oveľa spokojnejší.

lussy211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubkovamama
21. mar 2018

@lussy211 ahoj,u mňa to bolo asi tak isto,chlap bol v týždni preč,cez víkend len telka(vtedy bol mobil s netom v plienkach),syn bol síce úplne zlaté dieta,ale kolotoč doma, starosti,ex mal dlhy,exekúciu,boli sme v podnájme,no otras.Mala som stavy,že sa mi nedalo vyliezť z postele.Lenze u mna bol základ v tom,ze som sa nedokazala pozerať na pohodlný nezodpovedný život môjho ex a ako ma to vťahuje a nechcela som skončiť ako on,bez cieľa,bez zmyslu pre hospodarenie atd.Po roku takéhoto (ne)fungovania som sa zbalila a odišla.Za 3mes som bola rozvedená.A život bol zrazu farebný.Musis vedieť presne nájsť a pomenovať dôvod,až to nejde tak ako píšu baby šup k psychológovi.No u vás je to skôr na manželskú poradňu,pochybujem,že partner je pricinou,príčinou sú veci čo na ňom nedokážeš tolerovať.Takze nie ty si si na vine,osamelosť,únava,atď,to sú normálne pocity,skôr ide o tvoje vnímanie partnera.Rozhovor,keď nepomôže psychológ,poradňa, ale nie iba ty sama a on si pekne bude ďalej ležkať s mobilom

montemotherone
21. mar 2018

@swany666 tiež by som rada vedela komu sa to reálne podarilo 🙂 Ono je to totiž beh na dlhé trate. Vyhoria najčastejšie ľudia, ktorí majú vysoké nároky na seba, na život, na výkon. Takže zmena prostredia je len taká prvá pomoc. Ak nezmeníš vzorce správania, reagovania na určité veci, vnímania kritiky svojej osoby, práce... vôbec prežívania, tak sa to vráti a v plnej sile neskôr. Takže treba pracovať v prvom rade na sebe, možno aj s nejakou supervíziou psychoterapeuta. Pohrabať sa v minulosti, prečo máš na seba vysoké nároky, prečo sa bojíš zlyhania a nastaviť to na nejakú zdravú normu 😉

iveta143
21. mar 2018

vela robi aj pocasie...uz by to chcelo ozajstnu jar...so slnieckom, s prebudzajucou sa prirodou, a so spevom vtacikov...idylka 😀

swany666
autor
22. mar 2018

ďakujem za postrehy, vo všetkých kus pravdy...
@1andrea111 vynikajúci článok, ďakujem 🙂

olgapetrikova
23. mar 2018

Mne sa páčia tieto videá, sú vtipná a získala som tým podnet k novému pohľadu na zmýšľanie ...

https://www.youtube.com/watch?v=Jl9L8c3Uyzg
polyjanka
23. mar 2018

Ahojte, mne aktualne trochu pomaha tato kniha, myslim ze to dost suvisi s vyhorenim...je dobre napisana. https://goo.gl/images/WLczvg

polyjanka
23. mar 2018

@1andrea111 velmi dobry clanok....toto je ta podstata co musime pochopit

barborkabar
28. mar 2018

@polyjanka môžeš mi napísať do správy ako sa ti tá knižka páči? tiež občas mám také chvíľky, že ma ovládne pocit strachu, obavy, v hlave sa snažím si povedať, že ved o nič nejde, ale môj žalúdok to dáko nechce spracovať, tak už aj nad takýmto čítaním rozmýšľam

lussy211
29. mar 2018

@kubkovamama a ako to máš teraz??

kubkovamama
29. mar 2018

@lussy211 to už bolo dávno,prehrmelo všetko. Naučila som sa byť menej citliva-to bol aj je môj veľký problém,všetko negatívne nasavam ako spongia. Snažím sa keď je toho moc,odosobniť sa,urobiť si takú bublinku okolo seba a nenechať sa zdeptat okolím,keďže to si často nevyberas. A veľmi mi pomáha taká fajn veticka: "Keď má niekto so mnou problém,je to jeho problém.Nie môj."

lussy211
30. mar 2018

@kubkovamama Aha,tak to sme dve až na to že ja sa ťažko odosobňujem.Ale tú vetu si budem pamätať diki.