Vynadali mi cudzí ľudia. Ja sa ale o deti starám!

kili
23. jún 2008

Stalo sa vám to už? či len ja také niečo priťahujem. Dosť na to potom myslím.
Pred pár dňami sa mi stalo, že som išla s malími do parku, Adamka som dala na chrbát do manduci a myslela som, že bude spať, tak som mu nedala čiapku a len cez hlavu mal kapucňu. Ale napokon spať nechcel, tak som mu ju dala dole. Ale keďže slnko bolo za mrakom, tak som ho nedávala dole a nechala ho bez čiapky, lebo sme aj tak išli len asi 10 min. kým ho zložím na deku v parku. No a takto nás zbadala jedna pani (či skôr "striga stará" 😀 ), a z úžasom zastala, že Ježiš, on nemá čapičku, som len zahundrala, že nemá a šla ďalej. Ľudia si často myslia, že je novorodenec a tak sa na mňa aj divne pozerajú, keď s ním robím niečo, čo by sa z novorodencom nemalo (teraz ma už nenapadá čo). Keby tá pani videla ročné dieťa behať bez čiapky, tak by ani necekla.
A nedávno mi tu na MK vynadala jedna, že mám zanedbané deti, lebo na fotkách majú špinavé body a ono to pritom sú škvrny od liekov, čo nejdú vyprať 😀
Stáva sa aj vám niečo také?

kili
autor
4. júl 2008

fifla, si mi pripomenula, nedávno som išla von s malími a aby im nepražilo na nohy, mali len také tenké biele návleky a chodidlá holé. Adamko ako vždy vonku kýchal, lebo kýcha keď trošku fúkne, alebo svieti slnko... A tak som rozmýšľala, že čo by som povedala, keby ma niekto zastavil, že to dieťa kýcha, lebo má holé chodidlá. Tak som si pripravila skvelú odpálku, že jemu nie je zima, ale je alergický na blbých ľudí. No až mi bolo ľúto, že ma nikto nezastavil 😀 , ale to bolo možno tým, že sme skoro nikoho nestretli.

nevesta
4. júl 2008

Killy, nechaj si to na neskor, urcite to niekto spomenie 😀

zanett
4. júl 2008

binki; v UK.

kili
autor
4. júl 2008

alebo ma napadla odpálka: Panebože, však prechladne.... Skôr sa bojím, že od vás chytí mozgožrúta 🙄
😀 😀 😀

lukin
4. júl 2008

liviky: No popravdě se těm prodavačkám nedivím. I mě jako zákaznici se nelíbí, když po obchodě lítají děcka všude možně.

lefika
4. júl 2008

lukin, kazdemu lezie na nervy nieco ine: mne smradlave babky a dedkovia, ktori do mna vrazaju vozikmi,vykecavaju sa v ulicke, aby sa nedalo prejst, predbiehaju sa v rade a frflu na kazdeho, kto sa vyskytne v obchode a nie je ich vekova skupina 😠

zanett
4. júl 2008

A mne vadej skoro vsichni 😀 : urvany mimina, ktery delaji vyrval na celej obchod; starsi decka, ktery litaji po celym obchode jak posuci; pubertaci, ktery neuhnou a radeji to vas vrazi; labilni matky, ktery si neumej srovnat nevychovany decka a samozrejme duchodci, ktery si myslej, ze jejich vek je duvodem k tomu, aby se donekonecna vybavovali uprostred ulicky a navzajem si kradli z voziku zbozi ve sleve... 😀 😀 😀 Suma sumarum mi nevadi snad jen bezdetni lidi v produktivnim veku 😀 😀 😀

lefika
4. júl 2008

zanett 😀 😀 ty si to zhrnula uplne najlepsie 😀 co tak spominanym skupinam dat zakaz vstupu do obchodov? ved tam sa treba spravat slusne a dostojne 😎

mata79
4. júl 2008

Tak samozrejme, ze niekomu mozem vadit ja rovnako ako niekto moze vadit mne. Snazim sa byt v stave, ked mi radsej nic nevadi.
Ale prave vcera som isla s kamaratkou a s nasimi drobcami v kocikoch. Ona isla do obchodu a ja som ju s kocikmi cakala vonku. Vedla je autoservis a aj parkovisko, tak sme to pekne odparkovali na chodnik a cakali. Ked tu zrazu islo auto po chodniku, kadial chcelo prejst na to parkovisko a cakal, ze sa uhnem. Za normalnych okolnosti, by som sa uhla, ale nieco ma seklo a povedala som im, ze stojim na chodniku a nebudem sa s dvomi kocikmi uhybat. Tak ma obysiel cez travu. Isli tam este dalsie 3 auta a od vsetkych som si vypocula o svojej ochote. Ale bola som napalena, ze nemozem uz stat ani na chodniku......

Priznam sa, ze ma to potom doma mrzelo ale snad mi to chlapci uz odpustili, aj ked vcera na mna slovami urcite nesetrili.... 😉

kili
autor
4. júl 2008

mata, myslím, že si spravila správne, ani mne by sa z dvoma kočíkami nechcelo uhýbať, pre tie autá to bolo jednoduchšie, nie?

matullienka
4. júl 2008

mata79: a pre auta su vyhradene cesty a nie chodniky tak mi budeme asi o chvilu lietat aby sme im nahodou neprekazali nie??? 😠 😠 😠 tak to by ma nemrzelo ani najmenej ze som sa nepratala z cesty

katy1979
4. júl 2008

mata my tu v petržalke máme niečo podobné, chodíme s malým von okolo základných skôl a tam sa vžy po chodníku premávajú autá. Asi nemajú oci ked tam je zákaz vjazdu a je tam len povolenie pre zásobovanie. Ale zlatý rodičia musia vysadiť deti až pred vchodom a nevládzu ísť asi pešo od parkoviska alebo ked ich odvezú na trening tak až pri ihrisku dobre že neostanú stát. Vacsinou sa uhnem ale šomrem, ale tiež som sa už tvárila že kašlem na nich.
Ja som na chodníku a nie na ceste. A nedajbože že moje dieta bude behať po svojich a bez kočíka to ho mám stráziť aj tam či ho niečo neprejde?

ku psíčkarom to sa hnevám aj ja. Psov mám síce rada aj v rodine máme psa. my teda nie a ani mať nebudeme, lebo u nás by velmi štastný nebol.
niektorých psov sa bojím a tiež som radšej ak su na voditku. poznám prípad ked malé dievčatko skoro prišlo o nos a to ju pokusal ich vlastný pes. Dodnes má jazvy, takže mám pred nimi rešpekt. A aj ked su dobrosrdečný stať sa môže všeličo. malým detom nevysvetlíte že cudzích psov nemá chytať a ak ho potiahne kde to ten pes nemá rád nemusí to dopadnúť najlepšie aj ked je to len obývačkový zmeták. Strach zo psov u drobca asi ostane.
Ale hlavne ma štve jedno a to sú tie bobky na trávnikoch.
Viem máte tu psov a možno to aj niektorí zbierate, ale máte aj deti takže asi viete aký je problém nájsť čistý trávnik kde môžu behať deti.

je to síce mimo temy ale čo už.
nám ešte nikto nevynadal, naštastie.
Ale zažila som ešte pred pár rokmi ked som chodila pre synovcov do skôlky a autobusom s nimi domov že nám vynadal jeden paprda pretože matko si klakol na sedadlo a chytil sa ručičkami opierky pretože sa chcel pozerať von a ten tam zrukol že čo to robí že zašpiní sedadlo a ludí okolo, nemal koho kedže som tam bola len ja pri nom.
Ale dodnes zazerám na toho dedka, hlavne že on chodí na červenu paprda jeden.

kili ty to máš blbé kedže drobci vyzerajú maličký tak potom majú blbé poznámky. Ale treba kaslať na to. su to naše deti a my vieme čo je pre nich dobré a čo nie.

kili
autor
4. júl 2008

katy, a kde bývaš? tu pri nás je tiež taká škola a autá chodia na chodník dávať deti do školy. Ale to sa mi ešte len prevraciame na druhý bok, takže nás to netrápi 😀

dnes sa mi stalo, že som mala Adamka v predu v manduce a bol tam jeden labrador, straaašne sa vytešoval, že skákal na každého (bola ich tam tlupa) a tak sa stalo, že vyskočil aj na mňa. Asi hocikto iný by vyletel, ale ja nie, Adamka netrafil, a aj keby, tak mu možno tak len džugne do zadočku a nič by sa mu nestalo. Proste na také šťastné stvorenie sa nemôžem hnevať 😀
Ale raz ma vytočilo, keď som išla domov, malí spali a som sa tešila, že ešte pospia a bude kľud a ako som vošla do brány, tak z výťahu vybehol nejaký pes a štekol, no a bolo po spánku. Tak to ma naštvalo, ale aj tak nevynadám, keďže toto sa pretpokladať nedá z ich strany.

elinka27
5. júl 2008

tak mna zfukal suseda, byvame na prizemi a teraz v lete mame otvorene okna, malemu idu pravdepodobne zuby a je nejaky uvrestany, tak to je zarucene pocut von.Dotycna vzdy ked ma stretne mi dava rady do zivota, bez toho ze by som sa jej o to prosila a ja to vzdy odignorujem,ale pred par dnami sa stalo,ze maly jacal ked som mu davala jest,lebo bol hladny ale uz by aj spal, a tak mi suseda zakricala pod oknom,ze co s nim robim ked tak place, na co som jej odpovedala,ze ho tyram a pleskla som z oknom 😀

kili
autor
5. júl 2008

tak keď nedobehla sociálka, tak to asi pochopila 😀

skolara
6. júl 2008

elinka este ani vo vlastnom byte nemas sukromie 😠 no horor. 😝 😝
To je teda krava 😠

aponchie
6. júl 2008

v tydnu sem sla s malou k lekari ..teda ja sla k lekari poprve do nove budovy nekam do prdelkovic a na recepci sem se ptala kde je ordinace lekare nacez tam maji hned nastrazenou lednici s pitim a mala si mezitim otevrela a hrala s dvirkama ,baba me sjela jak svina,ze si mala dovolila otevrit lednici sem ji rekla,ze je to dite a to takove veci dela a navic kdyz se matka bavi s ni tak to nevidi.pani byla na nervy a celkem jizliva.ale jinak pohoda 😀

kattum
6. júl 2008

Ja dost casto pocujem od ludi, preco nehovorim na maleho cesky, ked zijem v Cechach. Ja ale budem nadalej slovensky, preco by som ho mala kazit zlou cestinou, ked tu dobru pocuva i tak okolo a od ocka a od babicky, vlastne od vsetkych a ked zacne chodit do skolky, tak to bude este viac. Ved ja prave chcem aby vedel oba jazyky a takto sa to najlepsie nauci.

princess007
6. júl 2008

ahojte. no mne sa minule stalo, ze som bola v potravinach aj s pratelom. sme tam boli aj s mojou maminou - ta zatial stala v rade na maso.. tak sme ju cakali a dala som priatelovi pusu. hmm. a odrazu len na nas vyletela predavacka, ze co si to dovolujeme, ze ak sa chceme predvadzat, ze mame vypadnut von, ze toto este nezazila a taketo veci.. a ze ani nakupny kosik nemame - pritom ho mala nasa mamulka... ja som sa nestacila divit... a priatel? toho som musela krotit, aby nevyletel z koze... a potom odisla a na celu predajnu zaziapala, ze ci je na nas niekto zvedavy.. no chapete to? 😒

lindda
6. júl 2008

Ja mam nastastie alebo na nestastie velmi vybusnu povahu 😀 a preto ak na mna naahodou niekto "vyletí" tak ma chudak smolu pokial som nie vytazom ja tak bojujem az do spiku kosti 😀 😀
Ale iste ,ze sa to stalo aj mne ,ale dotycny pokazde olutoval 😠 😀

rinuska
6. júl 2008

mne raz vynadal žobrák pred kostolom , lebo som si dovolila dať mu len 50 hal. , viac som nemala , hodil ich po mne , aby som si ich strčila do ...... 😀 milé však 😀

katy1979
6. júl 2008

killi bývame v ovsišti a chodíme pešo okolo smerom k salezianom, a tam je taká cesta pri školách.

bielanevesta
7. júl 2008

No na ulici priamo nie, ale kedysi dávno ako 19 ročné slečny sme boli s kamarátkou v meste na "pařbe" a vymetali sme všetky podniky...už chýbalilennejkaé dve hoďky do odchodu prvého ranného autobusu, tak sme našli jeden bar čo mal ešte otvorené. hostí s nami tam bolo dohromady 5...ako tak tancujeme tak sa prišmodrchá jedna baba a začala do nás vyskakovať, že ako sa opovažujeme ju ohovárať, či chceme dostať na držku atd... pritom sme si ju predtým ani nevšimli 😒 no skrátka vznikla hádka a veĺa nechýbalo a bola by nás fyzicky napadla. Chvalabohu prišla jej kamarátka a odviedla ju....